Setari Cookie-uri

Despartirea

Salutare, am decis sa scriu pe acest forum pentru ca nu mai am putere sa rezist, asa de tare mam mai doare de gestul facut de prietenul meu, mai bine spus si mai corect de fostul meu prieten. Am avut o relatie de mai bine de 5 ani, dupa care ma ccerut si in casatorie, au fost si flori si inel, asa cum trebuie, dupa asta sa schimbat radical, mai mult de 3 saptamini nu a fost la mine si dupa asta mia spus ca nu mai suntem impreuna, asa imi este greu pe suflet, mai binde de 3 zile pling in continuu, nustiu cum as putea sa imi incep viata de la inceput, fara EL
kudika_934749
Postat pe 13 Octombrie 2013 18:44
De ce v-ati despartit ? Nu i-ai cerut o explicatie?
kudika_nicole22
Postat pe 13 Octombrie 2013 20:44
nu venea pe la mine si pina cind intro zi nu a mai ridicat
kudika_934749
Postat pe 15 Octombrie 2013 20:06
ce sa ridice??????
maria-ioana
Postat pe 15 Octombrie 2013 20:08
De la: caisa, la data 2013-10-15 20:08:14ce sa ridice??????




cristina_boeru_30
Postat pe 15 Octombrie 2013 20:23
De la: caisa, la data 2013-10-15 20:08:14ce sa ridice??????



telefonul

salut fetele

@pt autoarea topicului:ai dat peste un las
Ame_li
Postat pe 15 Octombrie 2013 20:35
De la: kudika_934749, la data 2013-10-13 18:44:26Salutare, am decis sa scriu pe acest forum pentru ca nu mai am putere sa rezist, asa de tare mam mai doare de gestul facut de prietenul meu, mai bine spus si mai corect de fostul meu prieten. Am avut o relatie de mai bine de 5 ani, dupa care ma ccerut si in casatorie, au fost si flori si inel, asa cum trebuie, dupa asta sa schimbat radical, mai mult de 3 saptamini nu a fost la mine si dupa asta mia spus ca nu mai suntem impreuna, asa imi este greu pe suflet, mai binde de 3 zile pling in continuu, nustiu cum as putea sa imi incep viata de la inceput, fara EL



Viata se reincepe foarte simplu,iti stergi lacrimile si iti vezi de viata ta!!!Multumeste-i Domnului ca totul s-a intamplat inainte de casatoria voastra,si nu dupa!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2013 20:57


Cristina,Caisata,va salut!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2013 20:58
De la: kudika_15804, la data 2013-10-15 20:58:23

Cristina,Caisata,va salut!!!!




si eu pe tine draga mea..........ati simtit cutremurul? ....
cristina_boeru_30
Postat pe 15 Octombrie 2013 22:56
De la: Ame_li, la data 2013-10-15 20:35:58
De la: caisa, la data 2013-10-15 20:08:14ce sa ridice??????



telefonul

salut fetele

@pt autoarea topicului:ai dat peste un las

te pup ame_li
maria-ioana
Postat pe 15 Octombrie 2013 22:56
De la: kudika_15804, la data 2013-10-15 20:58:23

Cristina,Caisata,va salut!!!!

missss
maria-ioana
Postat pe 15 Octombrie 2013 22:57
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-15 22:56:27
De la: kudika_15804, la data 2013-10-15 20:58:23

Cristina,Caisata,va salut!!!!




si eu pe tine draga mea..........ati simtit cutremurul? ....

si eu m-am cutremurat
maria-ioana
Postat pe 15 Octombrie 2013 22:58
Iarasi cutremur ?
....cred ca si pamantul se cutremura de atatia analfabeti cati scriu pe Kudika...
Rotty_
Postat pe 16 Octombrie 2013 08:16
De la: Rotty_, la data 2013-10-16 08:16:43 Iarasi cutremur ?
....cred ca si pamantul se cutremura de atatia analfabeti cati scriu pe Kudika...

daca e sa fie cutremur as vrea sa mor acasa AMR 14 zile
Titanika
Postat pe 16 Octombrie 2013 08:30
De la: kudika_934749, la data 2013-10-13 18:44:26Salutare, am decis sa scriu pe acest forum pentru ca nu mai am putere sa rezist, asa de tare mam mai doare de gestul facut de prietenul meu, mai bine spus si mai corect de fostul meu prieten. Am avut o relatie de mai bine de 5 ani, dupa care ma ccerut si in casatorie, au fost si flori si inel, asa cum trebuie, dupa asta sa schimbat radical, mai mult de 3 saptamini nu a fost la mine si dupa asta mia spus ca nu mai suntem impreuna, asa imi este greu pe suflet, mai binde de 3 zile pling in continuu, nustiu cum as putea sa imi incep viata de la inceput, fara EL


O sa treci peste perioada asta, a despartirii, dar trebuie sa ai rabdare cu tine.

Inceraca sa te refugiezi in munca, iar in timpul liber fa ceea ce-ti place, gen plimbari, mergi la teatru sau la concerte, citeste o carte buna, intalneste-te cu prietenele tale, du-te la sala sau la masaj, in orice caz, sa faci orice, numai la el sa nu te gandesti. De cate ori simti ca-ti fuge gandul la el, spune-ti "stop" si incearca sa te gandesti la altceva.

Bafta si multa putere!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Octombrie 2013 11:29
Merci mult de sustinere
kudika_934749
Postat pe 16 Octombrie 2013 20:05
Buna
Înțeleg durerea ta și de aceea am ales sa te încurajez nu îți face griji totul va fi bine. Ori a apãrut și o a treia persoana intre timp ori vrea puțin timp înainte de a deveni soț
Anca_tyncuta_Ginju_1
Postat pe 20 Octombrie 2013 12:31
Oamenii vin si pleaca din viata noastra.Si niciunul nu ne da garantia ca va ramane pana la sfarzit.
YASEMYNNE
Postat pe 20 Octombrie 2013 14:52
Ascunde-te in munca. Comunica cat mai mult cu prietenele. Cauta-l din cand in cand daca vezi ca este bolovan si nu da nici un semn. Daca doare rau, exista psihologi si Xanax. Gandul casatoriei probabil l-a speriat rau pe omulet . Baietii se maturizeaza greu si tarziu. Unii niciodata. Nu ar fi primul care o ia la fuga cand aude de familie si copii. Raspundere, adio iesiri cu prietenii, adio tutun si bere, adio minunata viata de holtei. Daca au durat atatia ani pana sa te ceara, este clar ca ceva nu merge. Mai bine linisteste-te si incepe o viata noua.
Misterio
Postat pe 27 Octombrie 2013 06:40
De la: Rotty_, la data 2013-10-16 08:16:43 Iarasi cutremur ?
....cred ca si pamantul se cutremura de atatia analfabeti cati scriu pe Kudika...

roticelule, eu oricum n-am inteles nimic, decat ca s-au despartit. Pana la urma si ce daca, se despart altii dupa 30 de ani de convietuit, nu vad unde-i tragedia, chiar daca doare nu e chiar asa o drama...acum depinde de fiecare sa-si revina dupa o despartire, mai ales ca motivele pot fii variate
yumy
Postat pe 27 Octombrie 2013 07:32
De la: Misterio, la data 2013-10-27 06:40:23Ascunde-te in munca. Comunica cat mai mult cu prietenele. Cauta-l din cand in cand daca vezi ca este bolovan si nu da nici un semn. Daca doare rau, exista psihologi si Xanax. Gandul casatoriei probabil l-a speriat rau pe omulet . Baietii se maturizeaza greu si tarziu. Unii niciodata. Nu ar fi primul care o ia la fuga cand aude de familie si copii. Raspundere, adio iesiri cu prietenii, adio tutun si bere, adio minunata viata de holtei. Daca au durat atatia ani pana sa te ceara, este clar ca ceva nu merge. Mai bine linisteste-te si incepe o viata noua.
IN MUNCA!!!!????
XANAX?????MAMA CE RECOMANDARI, CE VREI SA O OMORI PE BIATA FATA ?
yumy
Postat pe 27 Octombrie 2013 07:33
Yumy , tot e bine ca nu i-a recomandat sa-si ia si sticla cu vodca langa pat...
Rotty_
Postat pe 27 Octombrie 2013 07:55
De la: Rotty_, la data 2013-10-27 07:55:51Yumy , tot e bine ca nu i-a recomandat sa-si ia si sticla cu vodca langa pat...

neata si aici
mai era putin si ii zicea sa se arunce de pe balcon
yumy
Postat pe 27 Octombrie 2013 07:59
Probabil cele care sunt asa "barbate" n-au fost niciodata parasite! E f.f. greu.. cateodata ai senzatia ca n- o sa mai iesi niciodata din negura in care ai intrat. Dar...iesi ...intr,un final...unii in cateva luni, altii in cateva saptamani. Trebuie sa te inconjori de prieteni adevarati, poate si mersul la psiholog ajuta, asta in caz ca nu te poti descarca in fata unei prietene bune. In legatura cu Xanaxul... o perioada te poate ajuta, insa la un moment dat trebuie sa,ti iei adio si de la el.-)
Poate totusi baiatul s-a speriat de gandul casatoriei... si pana la urma o sa revina in viata ta. Niciodata sa nu spui niciodata! ... Toate cele bune!
g_1969
Postat pe 27 Octombrie 2013 09:08
Ce mama -ului ? In ultimul timp aud tot mai des de Xanax_ul asta , cu precadere in Ro....Probleme are fiecare si peste tot. De ce trebuie sa va sedatzi pentru fiecare rahat ? O sa ajungetzi o tzara de drogatzi ...Nt..ntz....
Rotty_
Postat pe 27 Octombrie 2013 09:23
Draga mea,


E absolut normal sa te simti tradata, sfâsiata, sa ai o multime de intrebari fara ràspuns...

Lasa sa treaca câteva zile, sa te linistesti putin. Apoi, respira adânc, si sa o luam logic.

- Ori e bolnav cu capul si si-a luat lumea in cap asa, fara un motiv anume. In cazul asta, trebuie sa zici mersi ca ai scapat de nebun

- Ori are el un motiv , pe care trebuie sà-l aflam

Dupa 5 ani de relatie, ai dreptul la o explicatie.

Indiferent daca vei mai fi sau nu cu el, tu trebuie sa ai lamurite motivele rupturii, ca sa poti sa treci peste acest necaz.

Ai grija, in niciun caz sa nu apari in fata lui cu ochii umflati de plâns, disperata de parca ar fi fost ultima ta sansa la màritis. Adunà-te, pune-ti o rochita cuminte pe tine, ia-ti un aer potolit, sigura pe tine, si infrunta-l pe ticalos, cu calm. Insist, fara tipete , fara plânsete !

Daca nu reusesti sa scoti nimic de la el, aplica planul B:

Nu cumva vreun "prieten" "binevoitor" i-a umplut capu' cu prostii despre tine, si el a fost suficient de bleg incât sa creada ?

Incearcà sa vorbesti asa discret cu un prieten comun, ca sa vezi in ce ape se scaldà. Chestiile astea de bârfà ràsuflà intotdeauna.

Incearcà sa vorbesti cu maica-sa, sa o intrebi asa, ca de la femeie la femeie, ce e cu el, ce s-a intamplat, e bolnav cumva ? Adicà, in fata maica-sii, dà-te ingrijoratà pt el...

Hai, mult curaj, adunà-te, fii tare, nu e sfârsitul lumii .

Nu uita, niciodata plânsà si disperatà in fata unui barbat !

Fii demnà, esti femeie, nu cârpà !

(a, da, si inelul, nu care cumva sa i-l dai inapoi ! Ce e dat, e bun dat , si bun luat)

Cu drag, mult curaj.


kudika428300
Postat pe 6 Noiembrie 2013 00:59
e f greu sa dai sfaturi in astfel de situatii... sunt barbat, si trec printr-o situatie asemanatoare. am 26 d ani si pana la varsta asta nu am trecut niciodata prin asa cva. e imposibil de descris toata durerea, eu am ramas singur de 5 zile si ''fosta'' deja are pe altcineva. primele 2 zile si nopti nu am mancat,nu am dormit.. nasol... acum sunt cat de cat mai ok.. inca lupt sa uit tot,inca ma chinui sa am incredere in alte persoane... un gand care m-a ajutat cat de cat: acum 4 ani (cat a durat rel) prietena mea era doar un strain nici nu stiam ca exista, deci ce sens are sa suferi dupa un strain, nu e din familie nu e nimic.... e cva trecator... snt convins ca atat eu cat si tu, si toti care suferim si stim sa iubim vom fi fericiti in final,vom gasi pe cineva care o sa apprecieze tot.. stiu ca poate nici nu vrei sa auzi d altcnva ,asa snt si eu.. dar niciodata sa nu zici niciodata :)probabil vom trece mai repede decat ne-am asteptat peste tot. timpul chiar vindeca orice rana, fizica si psihica, crede-ma :)
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 09:01
De la: mauuu1987, la data 2013-11-16 09:01:10e f greu sa dai sfaturi in astfel de situatii... sunt barbat, si trec printr-o situatie asemanatoare. am 26 d ani si pana la varsta asta nu am trecut niciodata prin asa cva. e imposibil de descris toata durerea, eu am ramas singur de 5 zile si ''fosta'' deja are pe altcineva. primele 2 zile si nopti nu am mancat,nu am dormit.. nasol... acum sunt cat de cat mai ok.. inca lupt sa uit tot,inca ma chinui sa am incredere in alte persoane... un gand care m-a ajutat cat de cat: acum 4 ani (cat a durat rel) prietena mea era doar un strain nici nu stiam ca exista, deci ce sens are sa suferi dupa un strain, nu e din familie nu e nimic.... e cva trecator... snt convins ca atat eu cat si tu, si toti care suferim si stim sa iubim vom fi fericiti in final,vom gasi pe cineva care o sa apprecieze tot.. stiu ca poate nici nu vrei sa auzi d altcnva ,asa snt si eu.. dar niciodata sa nu zici niciodata :)probabil vom trece mai repede decat ne-am asteptat peste tot. timpul chiar vindeca orice rana, fizica si psihica, crede-ma :)

esti convinsa ca timpul vindeca? eu cred ca de fapt omul uita cu trecerea timpului, pt ca imbrataneste, timpul nu face nimic
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 10:05
De la: Rotty_, la data 2013-10-27 09:23:43 Ce mama -ului ? In ultimul timp aud tot mai des de Xanax_ul asta , cu precadere in Ro....Probleme are fiecare si peste tot. De ce trebuie sa va sedatzi pentru fiecare rahat ? O sa ajungetzi o tzara de drogatzi ...Nt..ntz....


Mai nou, pentru orice prostie, se prescriu antidepresive. A ajuns deja o moda, si nu doar in Romania, ci in toata lumea.

Si nu doar adultilor li prescriu astfel de medicamente, ci s-a ajuns pana acolo incat se prescriu acelasi tip de pastile copiilor timizi.

Industria farmaceutica si unii medici vad ca au uitat sa mai fie si oameni. Nu vad decat bani si profit peste tot.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 14 Ianuarie 2014 07:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doar el 16 De la: veronikky 15 Aprilie 2011 19:57
Nu mai inteleg nimic. 52 De la: Mister-D 20 Mai 2013 13:53
Dilema 9 De la: Madalina_Gabriela_3 5 Noiembrie 2013 12:06
imi e groaznic de greu 86 De la: andrea_m 17 Iulie 2011 01:31
il iubesc,ma iubeste dar o f**e pe alta 96 De la: verraa 18 Aprilie 2011 13:30