Setari Cookie-uri

Nu stiu...

Buna ziua. Eram cu o tipa impreuna de 6 ani, dupa care datorita faptului ca am neglijat-o evident ca..si-a gasit un altul. Stam impreuna cu socrii de asemenea.
Tipul este legat si el intr-o relatie cu un copil de vreo 10 ani fiind din afara Bucurestiului cam la 1h. S-a hotarat sa imi spuna adevarul simtindu-se vinovata fata de mine, nu pentru ca este cu altcineva acum. Il iubeste, vrea un copil cu el, insa..imi spune ea..nu este dispusa sa ii rupa casnicia celuilalt.
Adevarul este ca a primit de la el exact ceea ce nu i-am mai oferit de ceva vreme: ceea ce vrea sa auda fiecare femeie, frumoasa si dorita.
Mi-a spus sa nu plec din casa, ca pot ramane acolo indiferent ce se va intampla, deoarece locul meu este acolo..Spune ca tine la mine tare mult, insa il iubeste pe tip ( are 37 de ani el, cu ceva experienta, ea are 33 ). Maturi amandoi evident care stiu ce vor. Din cate imi spune ea..nici el nu este dispus sa renunte la relatia lui din cauza copilului ce-l au impreuna..
Va spun sincer...inca o iubesc, si inima imi este facuta tandari insa nu pot sa ma rup de ea..
Este genul de femeie care se aprinde repede si se stinge la fel de repede daca nu ai grija de ea. La inceput este ca un vulcan, pune toate "tunurile" pe tine, evident pentru ca asa simte. Se daruieste total ( va spun din primele momente cand ne-am cunoscut )si nu ai cum sa nu ajungi s-o iubesti.
Este o femeie deosebita, cretin sunt eu ca nu am stiut s-o pastrez.
Problema se pune in felul urmator si anume: tipul chiar o iubeste? Sau a gasit oportunitatea si profita de ea prin mijloacele propice barbatilor pana cand..se va putea.
Va marturisesc cu mana pe inima, inca o iubesc si nu pot sa plec de langa ea..Imi face atat de rau incat ajunge la paroxism durerea, insa..nu pot sa ma rup, nu stiu daca vreau.
Poate ca suna a masochism ce fac dar nu pot face altceva, va rog sa ma crede-ti cand va spun.
Ce sa fac...sa astept pana ce trece fiorul asta pentru el? Eu sunt dispus s-o astept va rog sa ma credeti...
Va multumesc de atentie..
kudika_942942
Postat pe 19 Noiembrie 2013 19:54
De la: kudika_942942, la data 2013-11-19 19:54:38Buna ziua. Eram cu o tipa impreuna de 6 ani, dupa care datorita faptului ca am neglijat-o evident ca..si-a gasit un altul. Stam impreuna cu socrii de asemenea.
Tipul este legat si el intr-o relatie cu un copil de vreo 10 ani fiind din afara Bucurestiului cam la 1h. S-a hotarat sa imi spuna adevarul simtindu-se vinovata fata de mine, nu pentru ca este cu altcineva acum. Il iubeste, vrea un copil cu el, insa..imi spune ea..nu este dispusa sa ii rupa casnicia celuilalt.
Adevarul este ca a primit de la el exact ceea ce nu i-am mai oferit de ceva vreme: ceea ce vrea sa auda fiecare femeie, frumoasa si dorita.................................................

Este o situatie ingrata,nu crezi aceasta???Personal,citind cele tastate de tine si luand in considerare temperamentul sotiei tale,cred ca relatia adulterina ,cum a inceput,asa se va termina!!!Domnule draga,atunci cand iubesti o alta persoana,iti clarifici situatia existenta in propria familie,dupa care,te poti angaja in cealalta,daca focul este atta de aprins si nu exista posibilitatea de a se stinge!!!Nu te poti mentine intr-o relatie duplicitara cu acordul deplin al partenerilor,este o mare prostie,pe langa faptul ca cele doua familii implicate vor fi distruse in timp!!!Va mintiti singuri,sotia ta practica un joc murdar si nu inteleg cum de accepti asa ceva,ne spui ca o iubesti,dar esti convins ca poti face acest compromis ,fara sa apara reprosuri ulterioare???Nu este usor sa accepti ideea ca esti inselat si totusi sa continui o viata de familie,care,teoretic,se vrea armonioasa si multumitoare.Esti dispus sa o astepti oricat!!!!!Fara frustrari,temeri,orgoliu ranit,mandrie distrusa,umilinta,incertitudini???Nu cred ca o vei putea face mult timp!!!Este degradant pentru amandoi,lasand la o parte faptul ca familia voastra nu va mai fi vreodata familie unita!!!Sotia ta nu va iubeste pe niciunul,tu porti vina pierderii sotiei tale,partenera ta se multumeste cu resturile primite de la amant ,iar domnia sa isi minte sotia ,demoland esafodajul propriei familii!!Este cum nu se poate mai jalnic pentru voi toti!!!

Cum as proceda daca as fi in locul tau????Nu m-as umili pentru nimic in lume,oricat de mult mi-as iubi partenerul,nu cred in buna desfasurare a astfel de relatii,in atare conditii!!!Mai devreme sau mai tarziu,va izbucni furtuna in familia ta si va fi mult prea tarziu pentru amandoi!!!I-as acorda libertate deplina ,caci sotia ta nu a fost,nu este si nici nu va fi o femeie statornica!!!Iubirea ta nu te va putea vindeca de efectele comportamentului sotiei tale!!!Si inca ceva,invata sa intelegi femeia,si sa nu iti mai neglijezi partenera,caci femeia este cu mult mai mult decat bucatareasa,menajera ,mama, cand este cazul si saltea la nevoie,intelegi????Ea este cu mult mai mult!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Noiembrie 2013 20:54
Voi fi scurt.
Bãrbat înșelat ce iartã primește lejer statutul de cârpã... valabil și-n cazul femeilor.
Volodet
Postat pe 19 Noiembrie 2013 21:34
sunt de acord cu ei? In locul tau mi-as face hadijacu mic in cel mare,adica valiza mica cea mare si la gara,sau ma rog la prima statie de tramvai,apoi rabdare si tutun pana iti revi si vei gasi persoana adecvata!
Titanika
Postat pe 19 Noiembrie 2013 22:34
De la: Volodet, la data 2013-11-19 21:34:04Voi fi scurt.
Bãrbat înșelat ce iartã primește lejer statutul de cârpã... valabil și-n cazul femeilor.


Neplacut dar adevarat! Cred ca ar fi cazul sa ia decizia pe cine alege si cum procedezi tu, in consecinta!
Darius_
Postat pe 19 Noiembrie 2013 23:54
De la: kudika_942942, la data 2013-11-19 19:54:38Buna ziua. Eram cu o tipa impreuna de 6 ani, dupa care datorita faptului ca am neglijat-o evident ca..si-a gasit un altul. Stam impreuna cu socrii de asemenea.
Tipul este legat si el intr-o relatie cu un copil de vreo 10 ani fiind din afara Bucurestiului cam la 1h. S-a hotarat sa imi spuna adevarul simtindu-se vinovata fata de mine, nu pentru ca este cu altcineva acum. Il iubeste, vrea un copil cu el, insa..imi spune ea..nu este dispusa sa ii rupa casnicia celuilalt.
Adevarul este ca a primit de la el exact ceea ce nu i-am mai oferit de ceva vreme: ceea ce vrea sa auda fiecare femeie, frumoasa si dorita.
Mi-a spus sa nu plec din casa, ca pot ramane acolo indiferent ce se va intampla, deoarece locul meu este acolo..Spune ca tine la mine tare mult, insa il iubeste pe tip ( are 37 de ani el, cu ceva experienta, ea are 33 ). Maturi amandoi evident care stiu ce vor. Din cate imi spune ea..nici el nu este dispus sa renunte la relatia lui din cauza copilului ce-l au impreuna..
Va spun sincer...inca o iubesc, si inima imi este facuta tandari insa nu pot sa ma rup de ea..
Este genul de femeie care se aprinde repede si se stinge la fel de repede daca nu ai grija de ea. La inceput este ca un vulcan, pune toate "tunurile" pe tine, evident pentru ca asa simte. Se daruieste total ( va spun din primele momente cand ne-am cunoscut )si nu ai cum sa nu ajungi s-o iubesti.
Este o femeie deosebita, cretin sunt eu ca nu am stiut s-o pastrez.
Problema se pune in felul urmator si anume: tipul chiar o iubeste? Sau a gasit oportunitatea si profita de ea prin mijloacele propice barbatilor pana cand..se va putea.
Va marturisesc cu mana pe inima, inca o iubesc si nu pot sa plec de langa ea..Imi face atat de rau incat ajunge la paroxism durerea, insa..nu pot sa ma rup, nu stiu daca vreau.
Poate ca suna a masochism ce fac dar nu pot face altceva, va rog sa ma crede-ti cand va spun.
Ce sa fac...sa astept pana ce trece fiorul asta pentru el? Eu sunt dispus s-o astept va rog sa ma credeti...
Va multumesc de atentie..


Eu nu cred ca o femeie intreaga la minte, ar fi dispusa, atat de usor, sa faca un copil cu un barbat insurat, fara sa-i ceara aceluia sa divorteze.

Ceva e cusut cu ata alba in povestea ta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Noiembrie 2013 09:01
"Spune ca tine la mine tare mult, insa il iubeste pe tip ( are 37 de ani el, cu ceva experienta, ea are 33 )."


Si tu cati ani ai, naivule? Cum sa tina la tine si il iubeste pe ala? Ce inima mare are femeiusca asta! Inseamna ca ea nu iti da drumul pentru ca nu e sigura ca omul insurat isi lasa familia si ea sa nu ramana singura si te tine de fraier pe tine(scz limbajul, dar asta e realitatea). Vrea sa ioi tranteasca aluia un copil sa fie sigura ca nu il pierde. Am auzit de astfle de specimene disperate, care nu gasesc decat barbati luati si isi baga nasul in ciorba alteia. Pentru ce mai stai cu ea? Sa te lase cu buza umflata cand va accepta celalalt sa divorteze si sa o ia pe a ta prietena? Te vei trezi atunci si cu bagajele la usa.........astfel de femeie nu merita un baiat ca tine. Pleaca tu pana nu iti da ea papucii. De ce sa astepti ziua aia, care inevitabil va veni? Ea te tine sub papuc acum, ca nu e sigura de amantul ei, dupa cum am mai zis. Pai si nevasta aluia stie de relatia cu prietena ta(sa inteleg ca voi nu sunteti casatoriti)? Tu esti din Bucuresti si el de unde este?
cristina_boeru_30
Postat pe 20 Noiembrie 2013 09:16
Buna...Va multumesc tuturor pentru raspunsurile obiective..
Noi doi nu suntem casatoriti...port in suflet atatea regrete pentru ce n-am facut atata timp..
Palma asta m-a trezit cu mult prea tarziu...
Tipul de care va spun e casatorit de 14 ani si are un copil de 9 ani cu sotia. Evident, ea nemultumita de relatia ce-o aveam, el in rutina dupa 14 ani si..ea a insistat pana cand s-a intamplat. Ea spune ca niciodata nu o sa ii ceara nimic aluia si asta ii convine..prefera sa mearga asa...cat va dura, nu conteaza cat..
Mi-a spus ca il iubeste clar si ca nimic nu va mai fi intre noi vreodata. Ma invinovateste pe mine ca am ajuns aici, ca practic am aruncat-o in bratele altuia prin faptul ca am neglijat-o atata vreme..Si este atat de adevarat...
Sunt o carpa, un pres, un ce vreti voi, insa Dumnezeule, nu ma pot rupe de ea...Imi doresc va rog sa ma credeti, de cateva zile nu mananc decat putina paine si atat, sunt o epava..Vreau sa imi revin, incerc sa imi revin dar...imi este atat de dor de ea...atat de dor..
kudika_942942
Postat pe 21 Noiembrie 2013 09:46
Frate, alege varianta care iti aduce mai putina suferinta: ori pleci si cu timpul incepi o viata noua ori stai in preajma ei si esti martorul relatiei extraconjugale! Daca ai impresia ca se va termina legatura intre cei dou si ea se va intoarce la tine, atunci asteapta... Nu stiu insa, cum o sa te simti atunci....
cuba_libre
Postat pe 21 Noiembrie 2013 09:56
*ori, ori
cuba_libre
Postat pe 21 Noiembrie 2013 09:57
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 09:46:00Buna...Va multumesc tuturor pentru raspunsurile obiective..
Noi doi nu suntem casatoriti...port in suflet atatea regrete pentru ce n-am facut atata timp..
Palma asta m-a trezit cu mult prea tarziu...
Tipul de care va spun e casatorit de 14 ani si are un copil de 9 ani cu sotia. Evident, ea nemultumita de relatia ce-o aveam, el in rutina dupa 14 ani si..ea a insistat pana cand s-a intamplat. Ea spune ca niciodata nu o sa ii ceara nimic aluia si asta ii convine..prefera sa mearga asa...cat va dura, nu conteaza cat..
Mi-a spus ca il iubeste clar si ca nimic nu va mai fi intre noi vreodata. Ma invinovateste pe mine ca am ajuns aici, ca practic am aruncat-o in bratele altuia prin faptul ca am neglijat-o atata vreme..Si este atat de adevarat...
Sunt o carpa, un pres, un ce vreti voi, insa Dumnezeule, nu ma pot rupe de ea...Imi doresc va rog sa ma credeti, de cateva zile nu mananc decat putina paine si atat, sunt o epava..Vreau sa imi revin, incerc sa imi revin dar...imi este atat de dor de ea...atat de dor..



Vezi cat de mult doare tradarea??Inchipuie-ti intensitatea suferintei unei femei,care trece printr-o situatie identica,care este de miliarde de ori mai mare,decat a unui barbat!

Daca nu sunteti casatoriti,trebuie sa iti impui vointa si sa spui "STOP",este singura cale,insotita de parasirea iubitei tale,doare acum,dar,cu timpul,vei depasi starea prezenta si ea se va atenua,TREBUIE!!
kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2013 09:58
Va multumesc inca o data pentru promptitudinea raspunsurilor...
Stiu ca trebuie sa ies de aici, sa plec de langa ea, sunt constient cat de mult rau imi face, dar va rog sa ma credeti...nu pot. E curat masochism ce fac, mai rau decat chinuiau inchiziatia ereticii, mai rau decat picatura chinezeasca insa nu pot sa ma rup de ea...nu inca...Dar vreau pentru ca sunt epuizat psihic cat si sufleteste...
kudika_942942
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:15
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 09:58:32
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 09:46:00Buna...Va multumesc tuturor pentru raspunsurile obiective..
Noi doi nu suntem casatoriti...port in suflet atatea regrete pentru ce n-am facut atata timp..
Palma asta m-a trezit cu mult prea tarziu...
Tipul de care va spun e casatorit de 14 ani si are un copil de 9 ani cu sotia. Evident, ea nemultumita de relatia ce-o aveam, el in rutina dupa 14 ani si..ea a insistat pana cand s-a intamplat. Ea spune ca niciodata nu o sa ii ceara nimic aluia si asta ii convine..prefera sa mearga asa...cat va dura, nu conteaza cat..
Mi-a spus ca il iubeste clar si ca nimic nu va mai fi intre noi vreodata. Ma invinovateste pe mine ca am ajuns aici, ca practic am aruncat-o in bratele altuia prin faptul ca am neglijat-o atata vreme..Si este atat de adevarat...
Sunt o carpa, un pres, un ce vreti voi, insa Dumnezeule, nu ma pot rupe de ea...Imi doresc va rog sa ma credeti, de cateva zile nu mananc decat putina paine si atat, sunt o epava..Vreau sa imi revin, incerc sa imi revin dar...imi este atat de dor de ea...atat de dor..



Vezi cat de mult doare tradarea??Inchipuie-ti intensitatea suferintei unei femei,care trece printr-o situatie identica,care este de miliarde de ori mai mare,decat a unui barbat!

Daca nu sunteti casatoriti,trebuie sa iti impui vointa si sa spui "STOP",este singura cale,insotita de parasirea iubitei tale,doare acum,dar,cu timpul,vei depasi starea prezenta si ea se va atenua,TREBUIE!!
de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat
kudika_940065
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:22
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 10:15:01Va multumesc inca o data pentru promptitudinea raspunsurilor...
Stiu ca trebuie sa ies de aici, sa plec de langa ea, sunt constient cat de mult rau imi face, dar va rog sa ma credeti...nu pot. E curat masochism ce fac, mai rau decat chinuiau inchiziatia ereticii, mai rau decat picatura chinezeasca insa nu pot sa ma rup de ea...nu inca...Dar vreau pentru ca sunt epuizat psihic cat si sufleteste...




Daca vrei,si poti sa o faci,impuna-te acestei situatii neplacute,nu ea te-a creat,ci invers!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:23
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!

kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:25
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 10:15:01Va multumesc inca o data pentru promptitudinea raspunsurilor...
Stiu ca trebuie sa ies de aici, sa plec de langa ea, sunt constient cat de mult rau imi face, dar va rog sa ma credeti...nu pot. E curat masochism ce fac, mai rau decat chinuiau inchiziatia ereticii, mai rau decat picatura chinezeasca insa nu pot sa ma rup de ea...nu inca...Dar vreau pentru ca sunt epuizat psihic cat si sufleteste...



Fii demn! Pleaca din relatia asta bolnava. Nu te mai invinovati. Nu ai aruncat-o in bratele aluia, ci ea si greseala este ca nu ati avut comunicare. Daca discutati la timp, lipsurile si problemele voastre nu se ajunge aici.
cristina_boeru_30
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:28
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:25:30
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!

pai sa fim seriosi spui multe tampenii ca de obicei,,cum sufera femeile sufera si barbatii,,insa tu cum ai cva cu barbatii este de inteles,,,binenteles ca nu mai dai reply sti doar sa arunci vorbe
kudika_940065
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:30
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:25:30
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!



Stii..vreau sa cred ca nu exista 2 tabere aici, barbati vs femei, aia sufera mai putin si ele mai mult..
Suntem diferiti, suferim in propriul fel, ne aruncam in prapastia creata de noi insine..
Basmele sunt frumoase, si nu doar pentru copii, ci si pentru cei care stiu sa le pastreze...
kudika_942942
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:32
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:30:54
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:25:30
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!

pai sa fim seriosi spui multe tampenii ca de obicei,,cum sufera femeile sufera si barbatii,,insa tu cum ai cva cu barbatii este de inteles,,,binenteles ca nu mai dai reply sti doar sa arunci vorbe



Este punctul tau de vedere,nicio problema,sunt de acord,caci,spre deosebire de femei,voi,barbatii sunteti solidari,cand este vorba sa va aparati neputintele!!Si nu astepta replay,nu il dau oricand,la cheremul oricarui user,okay???
kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:33
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:33:47
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:30:54
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:25:30
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!

pai sa fim seriosi spui multe tampenii ca de obicei,,cum sufera femeile sufera si barbatii,,insa tu cum ai cva cu barbatii este de inteles,,,binenteles ca nu mai dai reply sti doar sa arunci vorbe



Este punctul tau de vedere,nicio problema,sunt de acord,caci,spre deosebire de femei,voi,barbatii sunteti solidari,cand este vorba sa va aparati neputintele!!Si nu astepta replay,nu il dau oricand,la cheremul oricarui user,okay???


Uite, in mare parte sunt de acord, barbatii sunt niste porci. Neputinte avem toti, nu se feresc de noi in functie de sex. Suntem oameni si situatiile acestea le cream singuri.
As spune oricui barbat sa invete din greselile mele..Sa o pretuiasca mereu, sa ii spuna mereu cuvinte frumoase si sa o aprecieze..Dar mai ales...sa aiba urechile deshise la dorintele ei..
kudika_942942
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:37
un punct de vedere se sustine cu argumente nu cu fixatii precum dai tu dovada ca ai,,,din nou spui vorbe,,,,,,,,,,,,cica suntem solidari sa ne aparam neputintele,,care neputinte curcubeu tu cand esti parasita inseamna ca ai neputinte,,nu vreau sa te indispun dar da ti seama cand vorbesti ce nu trebui,,,nu asteapta nimeni reply,,asa faci tu de obicei,spui vorbe fara sustinere de aia nu mai ai ce sa spui
kudika_940065
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:40
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 10:32:01
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:25:30
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!



Stii..vreau sa cred ca nu exista 2 tabere aici, barbati vs femei, aia sufera mai putin si ele mai mult..
Suntem diferiti, suferim in propriul fel, ne aruncam in prapastia creata de noi insine..
Basmele sunt frumoase, si nu doar pentru copii, ci si pentru cei care stiu sa le pastreze...



Nu,nu exista doua tabere,sau,cel putin ,eu nu vreau sa cred in asa cea,este un spatiu liber circulabil,neingradit de nimic!!Este adevarat,fiecare persoana sufera in modul propriu,dar afirmatia mea a fost facuta la modul general,stare care defineste realitatea curenta,barbatii,majoritatea dintre ei,trec mult mai usor si simplu peste dezamagiri si esecuri in dragoste,in raport cu femeile,opinia mea!!

Referitor la basme,prietene,viata mi-a demonstrat faptul ca in momentul in care depasesti doza de credibilitate in basme,esti un om distrus,ea insasi nepregetand sa te atentioneze in acest sens!!Le voi spune,citi nepotilor mei o astfel de Literatura,personal,le ignor,nu mai cred in ele!!Sa pastrez basmul???Pentru ce????Crezi ca basmul iti va readuce visul pierdut??NICIODATA!!Daca iti place sa te mentii in aceasta stare,este in regula,dar,din cand in cand,paseste si in Literatura grea,de marca,de substanta,nu este rau sa o faci,caci este precum un dus rece!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:45
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:45:36
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 10:32:01
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:25:30
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!



Stii..vreau sa cred ca nu exista 2 tabere aici, barbati vs femei, aia sufera mai putin si ele mai mult..
Suntem diferiti, suferim in propriul fel, ne aruncam in prapastia creata de noi insine..
Basmele sunt frumoase, si nu doar pentru copii, ci si pentru cei care stiu sa le pastreze...



Nu,nu exista doua tabere,sau,cel putin ,eu nu vreau sa cred in asa cea,este un spatiu liber circulabil,neingradit de nimic!!Este adevarat,fiecare persoana sufera in modul propriu,dar afirmatia mea a fost facuta la modul general,stare care defineste realitatea curenta,barbatii,majoritatea dintre ei,trec mult mai usor si simplu peste dezamagiri si esecuri in dragoste,in raport cu femeile,opinia mea!!

Referitor la basme,prietene,viata mi-a demonstrat faptul ca in momentul in care depasesti doza de credibilitate in basme,esti un om distrus,ea insasi nepregetand sa te atentioneze in acest sens!!Le voi spune,citi nepotilor mei o astfel de Literatura,personal,le ignor,nu mai cred in ele!!Sa pastrez basmul???Pentru ce????Crezi ca basmul iti va readuce visul pierdut??NICIODATA!!Daca iti place sa te mentii in aceasta stare,este in regula,dar,din cand in cand,paseste si in Literatura grea,de marca,de substanta,nu este rau sa o faci,caci este precum un dus rece!!!
prin ce spui nu dai dovada ca ai pasit in vreo literatura de marca dimpotriva,,,,,cica realitatea care realitate din mintea ta,din fixatiile tale,,parerile tale dupa cum vorbesti pe aici se bazeaza pe niste fixatii curcubeu
kudika_940065
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:51
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:45:36
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 10:32:01
De la: kudika_15804, la data 2013-11-21 10:25:30
De la: kudika_940065, la data 2013-11-21 10:22:05[quote name='si eaquote]de unde sti,ai fost in pielea uni barbat inselat



Barbatii sufera in urma la asa ceva,sau,mai bine spus,cati o fac?????Hai sa fim seriosi,basmele sunt pentru copilasi!!



Stii..vreau sa cred ca nu exista 2 tabere aici, barbati vs femei, aia sufera mai putin si ele mai mult..
Suntem diferiti, suferim in propriul fel, ne aruncam in prapastia creata de noi insine..
Basmele sunt frumoase, si nu doar pentru copii, ci si pentru cei care stiu sa le pastreze...



Nu,nu exista doua tabere,sau,cel putin ,eu nu vreau sa cred in asa cea,este un spatiu liber circulabil,neingradit de nimic!!Este adevarat,fiecare persoana sufera in modul propriu,dar afirmatia mea a fost facuta la modul general,stare care defineste realitatea curenta,barbatii,majoritatea dintre ei,trec mult mai usor si simplu peste dezamagiri si esecuri in dragoste,in raport cu femeile,opinia mea!!

Referitor la basme,prietene,viata mi-a demonstrat faptul ca in momentul in care depasesti doza de credibilitate in basme,esti un om distrus,ea insasi nepregetand sa te atentioneze in acest sens!!Le voi spune,citi nepotilor mei o astfel de Literatura,personal,le ignor,nu mai cred in ele!!Sa pastrez basmul???Pentru ce????Crezi ca basmul iti va readuce visul pierdut??NICIODATA!!Daca iti place sa te mentii in aceasta stare,este in regula,dar,din cand in cand,paseste si in Literatura grea,de marca,de substanta,nu este rau sa o faci,caci este precum un dus rece!!!


Este adevarat, dusurile reci ne pot treazi la realitate, dar iti doresti mereu sa o infrunti?
Uneori e bine sa evadezi, pentru asta sunt basmele. Nu am spus ca trebuie sa le traiesti, ci ca trebuie sa crezi in ele pentru a face fata de multe ori realitatii crude care ne biciuie in fiecare zi. Esti puternic daca vei cunoaste ambele fete ale razboiului, pentru ca pana la urma asa putem merge mai departe.
Asta incerc sa fac, insa sunt slab acum, neputincios, inca sunt in faza de negare..
Sper sa trec repede, insa nu pot sa imi impun cat de repede...Astept doar sa rasara din nou soarele pe strada mea..
kudika_942942
Postat pe 21 Noiembrie 2013 10:53
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 10:53:28[quote name='
Este adevarat, dusurile reci ne pot treazi la realitate, dar iti doresti mereu sa o infrunti?
Uneori e bine sa evadezi, pentru asta sunt basmele. Nu am spus ca trebuie sa le traiesti, ci ca trebuie sa crezi in ele pentru a face fata de multe ori realitatii crude care ne biciuie in fiecare zi. Esti puternic daca vei cunoaste ambele fete ale razboiului, pentru ca pana la urma asa putem merge mai departe.
Asta incerc sa fac, insa sunt slab acum, neputincios, inca sunt in faza de negare..
Sper sa trec repede, insa nu pot sa imi impun cat de repede...Astept doar sa rasara din nou soarele pe strada mea..



Aici este problema ta,nu esti pregatit sa infrunti acest impas al vietii tale,dar trebuie sa o faci,negresit!!Stagneaza evadarea in basme,caci nu te ajuta cu nimic,dimpotriva!!Niciun razboi nu are frumusete,caci daca ar fi astfel,nu s-ar mai numi razboi.Puterea unei persoane consta si in obtinerea victoriei in lupta cu sinele,aici trebuie sa reussti!!Nu conteaza iubita ta si amantul ei,scoate-i din ecuatie,ci numai tu,cand vei constientiza ca tu esti mai important decat ceea ce ti s-a intamplat,atunci te vei relaxa!!Pleaca din acea casa!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:05
"Pleaca din acea casa"


Exact! Asta este primul pas si cel mai important sa iesi din teroarea in care te-ai avantat. Iti face f rau prezenta ei, zilnica. Cu cat vei fii mai departe de ea, cu atat de usor te vei putea regasi. Traieste pentru tine, nu ptr si prin altii.
cristina_boeru_30
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:12
Va multumesc tuturor pentru sfaturi si opiniile concrete..O sa incerc sa schimb ceva..
kudika_942942
Postat pe 21 Noiembrie 2013 11:18
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 11:18:51Va multumesc tuturor pentru sfaturi si opiniile concrete..O sa incerc sa schimb ceva..

Viata merge inainte,nu esti nici primul nici ultimul barbat care este patit,dar raul trebuie taiat de la radacina....este o vorba-"schimbi locul.schimbi norocul".,deci nu ai nimic de pierdut,decat timpul pe care nu ai stiut sa-l pretuiesti la timpul potrivit si acum au ramas rani pe care numai tu le vei putea vindeca!!!
Incearca sa uiti si refati viata!!!
Titanika
Postat pe 22 Noiembrie 2013 09:32
De la: Titanika, la data 2013-11-22 09:32:38
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 11:18:51Va multumesc tuturor pentru sfaturi si opiniile concrete..O sa incerc sa schimb ceva..

Viata merge inainte,nu esti nici primul nici ultimul barbat care este patit,dar raul trebuie taiat de la radacina....este o vorba-"schimbi locul.schimbi norocul".,deci nu ai nimic de pierdut,decat timpul pe care nu ai stiut sa-l pretuiesti la timpul potrivit si acum au ramas rani pe care numai tu le vei putea vindeca!!!
Incearca sa uiti si refati viata!!!
nu isi schimba norocul ca norocul nu exista
kudika_940065
Postat pe 22 Noiembrie 2013 09:41
De la: kudika_942942, la data 2013-11-21 11:18:51Va multumesc tuturor pentru sfaturi si opiniile concrete..O sa incerc sa schimb ceva..
Vorbesti despre un EL de 37 de ani si familia sa ; Ea (iubita ta) si copilul amantului s.a.m.d. Tu ce rol ai in toata povestea asta ???!Accepti totul doar pt faptul ca esti dependent de ea...si nu e vorba de iubire .Nici-un barbat nu se umileste atat de mult chiar daca iubeste !!
kudika_933021
Postat pe 22 Noiembrie 2013 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai inteleg.... 10 De la: rockk 12 Martie 2011 09:40
am nevoie de sfaturi 12 De la: stem_29 20 August 2010 22:25
Sunt atat de confuz! Implor ajutor! Numai vreau sa iau decizii proaste!! Ajutor 15 De la: kudika_22407 17 Aprilie 2013 22:34
Praf... 48 De la: yumalai 25 Septembrie 2009 07:13
Iubire vs. obisnuinta 38 De la: adelynnee 24 Iunie 2012 17:36