Setari Cookie-uri

relatie

Buna.Am nevoie de ajutorul vostru:o parere,un sfat,etc.
Sunt cu iubitul meu de 1 an si jumatate,si de ceva timp el si-a schimbat atitudinea,comportamentul fata de mine.
Mentionez ca de curand am descoperit ca incepuse sa reia legatura cu fosta lui iubita de care se despartise de ea tocmai pentru a fi cu mine.La inceputul relatiei noastre nu vorbea deloc cu ea,spunea ca nu o mai suporta.L-am intrebat de ce m-a mintit si de ce a reluat legatura cu ea si nu mi-a raspuns nimic.M-a facut sa inteleg ca ii pare rau pentru ce i-a facut si doar atat si ca oricum el intotdeauna a tinut legatura cu fostele.Nu vrea sa se intoarca la ea din ce mi-a zis dar problema e ca relatia noastra nu mai este ca la inceput.Nu ma mai iubeste cum ma iubea..dar cand l-am intrebat daca vrea sa ne despartim parca era mut.Nu zicea nici da nici nu.L-am rugat sa vorbim,sa lamurim ce s-a intamplat cu relatia noastra,ce s-a intamplat cu el de fapt,dar ca de obicei vorbesc singura.De sunat nici nu prea ma mai suna.Poate ca a intervenit rutina monotonia si bineinteles si certurile pe care le-am tot avut din prostii.Recunosc ca am si eu partea mea de vina,dar eu macar incerc sa ma schimb.De ce nu mai este asa atent,iubitor,glumet cu mine cum era inainte?Nu-mi mai spune nici te iubesc,desi se vede ca inca ma iubeste.Unele chestii se vad din comportamentul lui.Ce sa fac sa fie ca inainte?Am incercat sa fiu putin indiferenta cu el dar nu reusesc...plus ca el e f orgolios..deci cred ca mi-as pierde timpul.Mai rau imi fac..Cateva pareri,sfaturi,va rog.Multumesc
raluca0790
Postat pe 5 Decembrie 2013 21:36
pfu...ce repede s-a sers fatuca asta
Titanika
Postat pe 6 Decembrie 2013 00:52
criszoe
Postat pe 6 Decembrie 2013 04:36
Buna..astfel de probleme sunt personalizate pt fiecare caz. Fiind cu el de mai bine de 1an si jumatate ar trebui sa iti cunosti iubitul,Daca e genul de pers care se plictiseste repede. Mai exista insa si posibilitatea ca trecutul sa se fi rupt de el dar el de trecut nu.
Sunt extrem de multe de vb la problema ta dar tine cont de un lucru..intr-o relatie nu exista un singur vinovat.
cristian36
Postat pe 9 Decembrie 2013 09:22
kudika_944494
Postat pe 10 Decembrie 2013 12:51
Vrea o parere, dar pierdea trenul si nu a mai asteptat.
cristina_boeru_30
Postat pe 10 Decembrie 2013 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu imi cereti sfaturi. :) 20 De la: Valy90 10 Aprilie 2011 21:12
comportament ciudat 29 De la: cleoafrica 25 Iunie 2009 16:21
buna seara 13 De la: Barbie30_ 21 Noiembrie 2010 03:09
Cum si cand trece? 21 De la: roz5blue6lila7 23 Decembrie 2010 20:14
Buna! 4 De la: battleofwits 22 Mai 2011 22:30