Setari Cookie-uri

povestea mea

Buna..vreau sa incep prin a va ruga sa nu ma judecati si doar sa mi dati un sfat..povestea mea incepe in urma de 4 ani cand am inceput o relatie cu un baiat care la inceput parea frumoasa dar cu timpul am realizat ca nu este persoana care o vreau langa mine ..am incercat sa ii explic dar nu intelegea..la un moment dat am facut greseala vietii mele m am lasat orbita de bani si am ales sa ajung sa lucrez intr un bar de noapte...intre timp relatia mea cu acel baiat s a terminat..dupa 2 luni in aceasta "munca" am intalnit un baiat de alta nationalitate care mi a deschis ochii m a facut sa renunt la ce faceam ...locuim impreuna de un aproape 2 ani..avem o relatie aproape normala..aproape pentru ca de ce un timp a inceput sa petreaca mai mult timp cu prietenii..stiu ca nu este vb de altcineva dar problema este ca cateodata imi reproseaza ceea am facut inainte..imi zice ca se rusineaza sa zica cum m a cunoscut...cum ar putea sa le zica la copii ca mami e o fosta c....Eu stiu ca ma iubeste..doar ca nu cred ca o sa treaca vreodata peste trecutul meu...oare sa merita sa mai astept sau mai bine incerc sa ma indepartez?va multumesc
kudika_33716
Postat pe 20 Decembrie 2013 01:30
De la: kudika_33716, la data 2013-12-20 01:30:16Buna..vreau sa incep prin a va ruga sa nu ma judecati si doar sa mi dati un sfat..povestea mea incepe in urma de 4 ani cand am inceput o relatie cu un baiat care la inceput parea frumoasa dar cu timpul am realizat ca nu este persoana care o vreau langa mine ..am incercat sa ii explic dar nu intelegea..la un moment dat am facut greseala vietii mele m am lasat orbita de bani si am ales sa ajung sa lucrez intr un bar de noapte...intre timp relatia mea cu acel baiat s a terminat..dupa 2 luni in aceasta "munca" am intalnit un baiat de alta nationalitate care mi a deschis ochii m a facut sa renunt la ce faceam ...locuim impreuna de un aproape 2 ani..avem o relatie aproape normala..aproape pentru ca de ce un timp a inceput sa petreaca mai mult timp cu prietenii..stiu ca nu este vb de altcineva dar problema este ca cateodata imi reproseaza ceea am facut inainte..imi zice ca se rusineaza sa zica cum m a cunoscut...cum ar putea sa le zica la copii ca mami e o fosta c....Eu stiu ca ma iubeste..doar ca nu cred ca o sa treaca vreodata peste trecutul meu...oare sa merita sa mai astept sau mai bine incerc sa ma indepartez?va multumesc



Cu siguranta ca nu o sa treaca,barbatii nu sunt toleranti ca femeile,dimpotriva ,sunt razbunatori si ranchiunosi!!!Au convingerea ca lor li se permite totul!!Draga mea,ai gresit enorm in alegerile facute in viata ta,ce se mai poate face acum???Mai nimic,decat sa renunti la tot ce este rau in viata ta ,chiar si la cei care iti reproseaza trecutul,este numai al tau si nimeni nu are voie sa abuzeze de ceea ce ai trait pana acum,cu o singura conditie insa,sa nu mai continui in acest fel!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Decembrie 2013 07:13
E simplu de zis, probabil, pentru tine, e mai greu de facut: indeparteaza-te, incepe o viata noua sau, mai bine zis, o alta etapa, singura, fa-ti ordine in viata si incearca sa nu te mai implici in chestii care sa iti dauneze.
cuba_libre
Postat pe 20 Decembrie 2013 08:26
De la: kudika_33716, la data 2013-12-20 01:30:16Buna..vreau sa incep prin a va ruga sa nu ma judecati si doar sa mi dati un sfat..povestea mea incepe in urma de 4 ani cand am inceput o relatie cu un baiat care la inceput parea frumoasa dar cu timpul am realizat ca nu este persoana care o vreau langa mine ..am incercat sa ii explic dar nu intelegea..la un moment dat am facut greseala vietii mele m am lasat orbita de bani si am ales sa ajung sa lucrez intr un bar de noapte...intre timp relatia mea cu acel baiat s a terminat..dupa 2 luni in aceasta "munca" am intalnit un baiat de alta nationalitate care mi a deschis ochii m a facut sa renunt la ce faceam ...locuim impreuna de un aproape 2 ani..avem o relatie aproape normala..aproape pentru ca de ce un timp a inceput sa petreaca mai mult timp cu prietenii..stiu ca nu este vb de altcineva dar problema este ca cateodata imi reproseaza ceea am facut inainte..imi zice ca se rusineaza sa zica cum m a cunoscut...cum ar putea sa le zica la copii ca mami e o fosta c....Eu stiu ca ma iubeste..doar ca nu cred ca o sa treaca vreodata peste trecutul meu...oare sa merita sa mai astept sau mai bine incerc sa ma indepartez?va multumesc


In primul rand, daca ai lucrat intr-un bar de noapte, asta nu inseamna ca te-ai prostituat. Intr-un bar de noapte lucreaza si chelnerite, nu-i asa? In al doilea rand, el a stiut din capul locului, ca ai lucrat acolo, iar la acea vreme, nu ti-a reprosat nimic.

In al treilea rand, iar asta-i cel mai important, atat el, cat si nimeni altcineva, nu are dreptul a te categorisi ca fiind o femeie usoara. Daca el iti arunca astfel de cuvinte, e un mare nemernic si un personaj de toata mila, care nici nu te respecta, dar nici nu te iubeste.

Draga mea, fugi mancand pamantul de un asemenea individ. Continuand relatia cu el, nu faci decat sa-ti bati joc de tine si de viata ta. Da-i papucii cat mai curand.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Decembrie 2013 10:34
sunt de acord cum te-au indrumat prietenele mele si cred ca ar trebui sa-ti cauti un alt servici stabil si onest si sa-ti iei viata de la capat dar fara persoana care este acum langa tine.
Daca o persoana vrea sa te iubeasca o va face din ziua cand a inceput sa te cunoasca fara ca sa-l intereseze trecutul tau!Asa numesc eu un barbat adevarat si care stie sa pretuiasca o femeie......dar!!! si tu la randul tau sa-i dai toata increderea si loialitatea!
Titanika
Postat pe 20 Decembrie 2013 11:22
VA multumesc din suflet..asteptam doar o confirmare in plus la ceea ce gandesc si eu...eu nu am nicio vina ca destinul a fost sa ne intalnim in asa fel si sa ne indragostim...dar eu nu mai pot cand e suparat sa aud ca oricum el nu se gandeste la o familie cu mine.chiar daca sunt vb spuse la nervi..sunt spuse mai des..si au adevar in ele...chiar daca am doar 22 de ani nu mi permit sa pierd timpul cine stie cati ani deja sunt 2.sa ma trezesc la 30 ca ne lasam si nu am realizat nimic cu viata...am gresit destul pana acum...
kudika_33716
Postat pe 20 Decembrie 2013 13:56
Am uitat sa mentionez ca dovezi ca a fost doar o prapastie in care eram cazuta au fost o gramada...mentin o casa curata..si pe el de altfel...fac contabilitate si secretariat pt el...ca de am invatat o gramada la scoala si am gresit ca proasta...vreau sa zic ca i am aratat ca sunt o femeie normala dar degeaba...ne intelegem bine...pana cand el greseste si cand a gresit in loc sa si ceara scuze imi pune trecutu meu la mijloc..
kudika_33716
Postat pe 20 Decembrie 2013 14:00
De la: kudika_33716, la data 2013-12-20 14:00:31Am uitat sa mentionez ca dovezi ca a fost doar o prapastie in care eram cazuta au fost o gramada...mentin o casa curata..si pe el de altfel...fac contabilitate si secretariat pt el...ca de am invatat o gramada la scoala si am gresit ca proasta...vreau sa zic ca i am aratat ca sunt o femeie normala dar degeaba...ne intelegem bine...pana cand el greseste si cand a gresit in loc sa si ceara scuze imi pune trecutu meu la mijloc..



Nu mai accepta sa fii menajera,spalatoreasa si omul bun la toate pentru acel individ,fii femeie,ceea ce inseamna mult mai mult!!!Vrea menajera?Sa angajeze asa ceva!!Vrea secretara?Sa plateasca o astfel de persoana,daca nu iti apreciaza doza de implicare in ceea ce priveste relatia!Asuma-ti consecintele tecutului tau ,nu mai fi repetitiva in trecut si cauta o iesire demna de o femeie!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Decembrie 2013 14:28
cine te judeca nu te iubeste.cine doreste sa te schimbe iarasi nu te iubeste.concluziile ce deriva din astea,trage-le tu singura
kudika_21209
Postat pe 13 Ianuarie 2014 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATUL BALANTA.....ESTE UN DUR SAU SE PREFACE 37 De la: dragon_fly88 12 Iulie 2010 16:07
lorena 3 De la: mitura 24 Decembrie 2009 00:11
Ce ma fac:(((..? 0 De la: 9 Iulie 2009 14:16
musulmani->niciodata. povestea mea 574 De la: kudichaa 11 Mai 2012 23:38
Barbatul Pesti si femeia Balanta , merge ? 3 De la: aNcUtA_p 13 Aprilie 2010 00:23