Setari Cookie-uri

este posibil sa am vraji facute

De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 13:36:51
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:33:4965 ! ce tampenii poti spune


De acord si nu doar pe subiectul asta a spus tampenii, ci si pe la altele face acelasi lucru, din pacate...


voi spuneti tampenii si nu stiti sa acceptati cand gresiti,,il socotiti mincinos pe hristos sau nu??
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:38
Vio ,am ras si pe ziua de azi,e fenomenal
-Iulya
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:42
De la: kudika_940065, la data 2014-01-09 13:38:37
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 13:36:51
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:33:4965 ! ce tampenii poti spune


De acord si nu doar pe subiectul asta a spus tampenii, ci si pe la altele face acelasi lucru, din pacate...


voi spuneti tampenii si nu stiti sa acceptati cand gresiti,,il socotiti mincinos pe hristos sau nu??
tocmai ca noi acceptam atunci cand gresim ! de aceea nu aruncam vina pe altii ca apoi sa apelam la vrajitoare dar tu o tii una si buna ca tine
-Iulya
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:45
radeti cat vreti nu trebui sa mi rasppundeti mie ci voua,,a 3 parte din stelele cerului au cazut adica din ingeri,acestia chinuiesc omul fiecare pacat patima e reprezentat de ingerii cazuti,,dc credeti ca i zice cel viclean se ascunde in chip nevazut in pacatele oamenilor
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:48
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:42:28Vio ,am ras si pe ziua de azi,e fenomenal


Viorica_Ecaterina
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:51
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:45:15
De la: kudika_940065, la data 2014-01-09 13:38:37
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 13:36:51
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:33:4965 ! ce tampenii poti spune


De acord si nu doar pe subiectul asta a spus tampenii, ci si pe la altele face acelasi lucru, din pacate...


voi spuneti tampenii si nu stiti sa acceptati cand gresiti,,il socotiti mincinos pe hristos sau nu??
tocmai ca noi acceptam atunci cand gresim ! de aceea nu aruncam vina pe altii ca apoi sa apelam la vrajitoare dar tu o tii una si buna ca tine


Asta ma deranjeaza si pe mine ca nu citeste cu atentie ce are fiecare de zis, ci se repede sa spuna "eronat, vorbesti prostii, inveti oamenii la prostii etc etc"

In felul asta, nu face decat sa blocheze orice dialog cu oricine nu e de acord cu el.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:54
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:45:15
De la: kudika_940065, la data 2014-01-09 13:38:37
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 13:36:51
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:33:4965 ! ce tampenii poti spune


De acord si nu doar pe subiectul asta a spus tampenii, ci si pe la altele face acelasi lucru, din pacate...


voi spuneti tampenii si nu stiti sa acceptati cand gresiti,,il socotiti mincinos pe hristos sau nu??
tocmai ca noi acceptam atunci cand gresim ! de aceea nu aruncam vina pe altii ca apoi sa apelam la vrajitoare dar tu o tii una si buna ca tine


tot nu ti ai raspuns la intrebare

vrajitoarele sunt de cele mai multe ori imãpostoare ca stiu si ele primejdia vrajitoriei,,insa sunt ft putine care chiar o practica,,din moment ce te ai dus la un astfel de om esti un om slab daca vrei sa i faci rau unui astfel de om iar el nu are credinta este foarte posibil sa i faci rau insa el se pooate intoarce ca un bumerang,,sa nu crezi ca dracii dorm,,ei stau la cotitura si cum gasesc o parghie cum hop pe om daca e lipsit de credinta,,insa dumnezeu totusi ne ajuta
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:54
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 13:54:00
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:45:15
De la: kudika_940065, la data 2014-01-09 13:38:37
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-09 13:36:51
De la: -Iulya, la data 2014-01-09 13:33:4965 ! ce tampenii poti spune


De acord si nu doar pe subiectul asta a spus tampenii, ci si pe la altele face acelasi lucru, din pacate...


voi spuneti tampenii si nu stiti sa acceptati cand gresiti,,il socotiti mincinos pe hristos sau nu??
tocmai ca noi acceptam atunci cand gresim ! de aceea nu aruncam vina pe altii ca apoi sa apelam la vrajitoare dar tu o tii una si buna ca tine


Asta ma deranjeaza si pe mine ca nu citeste cu atentie ce are fiecare de zis, ci se repede sa spuna "eronat, vorbesti prostii, inveti oamenii la prostii etc etc"

In felul asta, nu face decat sa blocheze orice dialog cu oricine nu e de acord cu el.


cine ti a zis tie ca n am citit ce ai zis,,toooocmai ca am citit,,,asa cum exista omul exista si dumnezeu si ingerii si ingeri cazuti,nu fiti naivi
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:56
plus ca cea mai mare inselaciune a diavolului e sa te faca sa crezi ca nu exista,,sa va duceti dumineca la viserica
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:58
b
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 13:59
Nicule,65 crezi ca omul care crede in Dzeu si Eiul si traieste in curateni sufletului ,se va prinde vrajile de el?Hai sa fim seriosi,crezi in pozitiv,pozitiva iti este viata si sufletul....crezi in negativism,asa iti va fi inima si negrul cerul gurii!.
Mai lasatima cu vraji cu tot si cu toate vrajitorele care abia asteapta sa gaseasca prostii sa le ia banii.
Da Nicule sunt de acord cu ceea ce fac preotii,dar nu cred in vraji,crezand in asfel de lucruri,ele te urmaresc(adica partea aia negativa )pana te duce la marginea prapastiei sa cazi si sa faci lucruri nelogice-adica ersul la vrajitoare,ghicitul in carti si cate si mai cate.
E foarte grav ca cineva sa creada urat despre aproapele lui,caci automat iti faci pacat,e f grav sa cririci sau sa barfesti...in fine sunt multe lucruri care sunt pacate lumesti,dar nimeni nu vrea sa gandeasca si sa zica"-de ce mi se intampla acest lucru,ca vecinului,prietenului,etc".....pt ca nimeni nu vrea sa recunoasca ca la randul lui a facut acelasi pacat si i-a venit timpul sa pateasca la fel in oarecare masura.....nimeni nu vrea sa recunoasca ca nu este cel perfect si ca mai bine este sa stea in banca lui!
Titanika
Postat pe 9 Ianuarie 2014 20:19
Nicule 65,nu iti spun tie cu rautate,dar e cazul ca lumea sa se schimbe,dar nu vei reusi nici in 100 de ani,e greu,chiar foarte greu sa-i faci pe toti sa inteleaga ce inseamna sa fi bun,ingaduitor si sa accepti pe fiecare asa cum este lasat de la Dzeu.
Cea care a deschis topicul s-a dus la fund si nu vrea sa ne dea nimic concret,ce anume simte sau a vazut si eu o consider o tzatza si tot ce misca in jurul ei este impotriva!!!
Mi-s satula de asfel de persoane care dau imediat cu presupusul -ca asa o fi oare?-sigur e numai din cauza ei!-cred ca-mi face cineva vraji!!
hai sa fim seriosi
Titanika
Postat pe 9 Ianuarie 2014 20:24
De la: Titanika, la data 2014-01-09 20:19:03Nicule,65 crezi ca omul care crede in Dzeu si Eiul si traieste in curateni sufletului ,se va prinde vrajile de el?Hai sa fim seriosi,crezi in pozitiv,pozitiva iti este viata si sufletul....crezi in negativism,asa iti va fi inima si negrul cerul gurii!.
Mai lasatima cu vraji cu tot si cu toate vrajitorele care abia asteapta sa gaseasca prostii sa le ia banii.
Da Nicule sunt de acord cu ceea ce fac preotii,dar nu cred in vraji,crezand in asfel de lucruri,ele te urmaresc(adica partea aia negativa )pana te duce la marginea prapastiei sa cazi si sa faci lucruri nelogice-adica ersul la vrajitoare,ghicitul in carti si cate si mai cate.
E foarte grav ca cineva sa creada urat despre aproapele lui,caci automat iti faci pacat,e f grav sa cririci sau sa barfesti...in fine sunt multe lucruri care sunt pacate lumesti,dar nimeni nu vrea sa gandeasca si sa zica"-de ce mi se intampla acest lucru,ca vecinului,prietenului,etc".....pt ca nimeni nu vrea sa recunoasca ca la randul lui a facut acelasi pacat si i-a venit timpul sa pateasca la fel in oarecare masura.....nimeni nu vrea sa recunoasca ca nu este cel perfect si ca mai bine este sa stea in banca lui!


tocmai asta am zis ca pe omul cu adevarat credincios nu l poate atinge asa ceva ,oricat de pozitiv ai fi nu poti nega raul creat de noi insine,si nu poti nega raul
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 20:36
De la: Titanika, la data 2014-01-09 20:24:57Nicule 65,nu iti spun tie cu rautate,dar e cazul ca lumea sa se schimbe,dar nu vei reusi nici in 100 de ani,e greu,chiar foarte greu sa-i faci pe toti sa inteleaga ce inseamna sa fi bun,ingaduitor si sa accepti pe fiecare asa cum este lasat de la Dzeu.
Cea care a deschis topicul s-a dus la fund si nu vrea sa ne dea nimic concret,ce anume simte sau a vazut si eu o consider o tzatza si tot ce misca in jurul ei este impotriva!!!
Mi-s satula de asfel de persoane care dau imediat cu presupusul -ca asa o fi oare?-sigur e numai din cauza ei!-cred ca-mi face cineva vraji!!
hai sa fim seriosi

omul la lasat dumnezeu si trebui sa se invredniceasca singur,,,iar vrajile exista,,cele mai multe sunt vrajeli insa ele exista
kudika_940065
Postat pe 9 Ianuarie 2014 20:39
exact sunt doar vrajeli ai perfecta dreptate!!!
Titanika
Postat pe 9 Ianuarie 2014 22:51
Nici popii nu sunt niste sfinti, ca sa-i luam drept exemplu de urmat. Cine crede ca popii sunt un fel de sfinti, se inseala amarnic.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Ianuarie 2014 06:42
Du-te si vb cu un preot bun sau chiar la o manastire.
Joana0791
Postat pe 12 Ianuarie 2014 11:46
De la: Titanika, la data 2014-01-09 22:51:57exact sunt doar vrajeli ai perfecta dreptate!!!


ai priceput pe jumate ca asa vrei,asta nu inseamna ca estre adevarat,altfel zici ca raul nu poate face nimic,deci ce zici tu este inexact,diavolul si vraja sunt mana n mana atunci cand toti subiecti au rol nociv
iiiiiiiiio
Postat pe 12 Ianuarie 2014 12:06
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-10 06:42:16Nici popii nu sunt niste sfinti, ca sa-i luam drept exemplu de urmat. Cine crede ca popii sunt un fel de sfinti, se inseala amarnic.


si cine ti a zis ca daca esti preot esti sfant???sunt destui preoti calugari monahi pustnici sfinti,asta nu inseamna ca toti sunt,,insa toti preotii iti sune ce trebui
iiiiiiiiio
Postat pe 12 Ianuarie 2014 12:09
exact asta am spus si eu toata viata...ma rog...toata tineretea!pot spune ca spuneam cuvint cu cuvint ca tine,si chiar mai rau...dar ceea prin ce am trecut m-a facut sa-mi revizuiesc conceptiile.sint o femeia normala,zic eu,am 48 de ani acum si sint casatorita de un an si jumatate.de ce doar de un an si jumatate?pt ca gindeam si credeam exact asa cum gindesti si crezi tu.eram tare pe pozitie,eram ateie convinsa,credeam cu tarie ca psihologii rezolva multe...in fine...am fost o fata deosebit de frumoasa,nici proasta nu am fost,ba chiar ca eleva am fost premianta pina in ultimul an de liceu si totusi...nu m-am casatorit pina la 46 de ani!toate neamurile imi spuneau,dupa ce am trecut de 30 de ani sa merg la preot ,la biserica dar eu le dadeam cu "flit",exprimindu-ma golaneste si raspundeam urit la aceste sugestii.munceam,aveam casa mea,eram inca frumoasa,deci nu as fi foat de aruncat,ba mai mult,aveam o droaie de pretendenti...dar nimic.nici vorba de casatorie.ani de zile au trecut si ajungind la 43 am cunoscut pe cineva care a insistat sa il insotesc la biserica.mai de voie ,mai de...nevoie m-am dus,imi placea de el si am zis :hai ca n-oi muri!n-a trecut mult si m-am imbolnavit f grav:o malformatie pe creier.radiatii,par cazut...Doamne,iti multumesc ca mi-ai fost alaturi.intre timp prietenul meu,actualul meu sot,a dat sfoara-tara la toate rudele noastre sa mearga toti pe unde stiu la biserici sa se roage pt mine,pt noi,de fapt.asa au facut si noi doi la fel.au fost citeva luni de cosmar,timpul in care se faceau slujba si ne rugam toti a fost ca o trecere prin foc.preotul ne-a avertizat ca va fi cumplit.asa a fost.sotul meu ,pe atunci nu era,parca inebunise,avea momente cind se ruga pt mine si altele cind parca ceva il ridica noaptea din pat si il trintea la loc de se cutremura patul...eu muream de frica linga el dar ma ridicam si incepeam sa ma rog ,de data asta eu pt el...ce mai.sa nu dea Dzeu sa treaca nimeni prin ce am trecut noiatunci in perioada aceea cind se faceau slujbe pt noi.dupa citeva luni,pericolul cu boala mea atrecut,imi crescuse parul,si el mi-a zis pur si simplu ca trebuie sa ne casatorim.sintem impreuna ,sintem fericiti,multumesc lui Dzeu ca mi l-a scos in cale sa ma intoarca pe calea cea dreapta.il aveam pe "necuratul"in mine,preotul mi-a zis de la inceput ca ,foarte demult cineva mi-a facut ceva urit si ca va fi f greu sa se dsfaca.am simtit pe pielea mea cum a fost,asa ca nu mai vorbi asa...sa te feresca Dzeu de asa ceva!
armiedi_19665
Postat pe 12 Ianuarie 2014 12:09
Mintea ta iti este cel mai mare dusman ,fa astfel incat sa nu te deranjeze intalnirile „intamplatoare”cu fosta prietena si....se vs rezolva totul de la sine
cristina55
Postat pe 12 Ianuarie 2014 19:35
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-10 06:42:16Nici popii nu sunt niste sfinti, ca sa-i luam drept exemplu de urmat. Cine crede ca popii sunt un fel de sfinti, se inseala amarnic.

eu nu cred..in popi ..ca-s hoti..
Fulg-de-nea
Postat pe 12 Ianuarie 2014 19:40
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-01-12 19:40:19
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-10 06:42:16Nici popii nu sunt niste sfinti, ca sa-i luam drept exemplu de urmat. Cine crede ca popii sunt un fel de sfinti, se inseala amarnic.

eu nu cred..in popi ..ca-s hoti..

mno poate nu chiar toti,1 la 10000
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:42
De la: Titanika, la data 2014-01-12 20:42:24
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-01-12 19:40:19
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-10 06:42:16Nici popii nu sunt niste sfinti, ca sa-i luam drept exemplu de urmat. Cine crede ca popii sunt un fel de sfinti, se inseala amarnic.

eu nu cred..in popi ..ca-s hoti..

mno poate nu chiar toti,1 la 10000

Sant ..dar rar si... preoti cu har...
Fulg-de-nea
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:53
Am citit saptamana aceasta despre menstruatia pusa in cafea baiatului dorit , gasiti pe net o groaza de femei in toata firea care a facut asta si sustin ca este adevarat . Oare sa fie ?
Monyk44-
Postat pe 23 Ianuarie 2014 16:51
De la: kudika_952735, la data 2014-01-23 16:51:27Am citit saptamana aceasta despre menstruatia pusa in cafea baiatului dorit , gasiti pe net o groaza de femei in toata firea care a facut asta si sustin ca este adevarat . Oare sa fie ?
-Iulya
Postat pe 23 Ianuarie 2014 16:55
De la: kudika_952735, la data 2014-01-23 16:51:27Am citit saptamana aceasta despre menstruatia pusa in cafea baiatului dorit , gasiti pe net o groaza de femei in toata firea care a facut asta si sustin ca este adevarat . Oare sa fie ?

asta chiar ca este scarbooos....tu ai putea sa-i faci asa ceva iubitului si apoi sa-l saruti
Titanika
Postat pe 23 Ianuarie 2014 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
?????? 19 De la: Alex_Bodea 4 Ianuarie 2011 20:45
Pt pagubitii BCR si numai - http://www.creditbcr.ro/ 1 De la: luminutza 21 August 2010 18:05
Povestea unei pisici si a artei sale 9 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:32
El Fecioara,ea Fecioara 6 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 01:19
Spovedania 18 De la: Vladimir13 21 August 2009 15:50