Setari Cookie-uri

Discutii cu soacra

De la: lorenamaria, la data 2014-02-04 20:26:10Sa stiti ca nu m-am referit la faptul ca are mainile murdare de microbi(praf,s-au cand merge la wc) nu asta ma deranjeaza, daca ati facut referire la imunitate ci la faptul ca dupa ce utilizeaza detergentul, pune mana pe alimentele care trebuiesc gatite, ca are detergent pe maini. Eu gatesc de obicei in bucatarie dar vine si ea, ce pot sa-i spun.


Lorena, pai detergentul de ce crezi ca-i facut? Ca sa scoata murdaria, draga mea. Urmele alea de detergent contin urme de murdarie.

Cand o vezi ca apare in bucatarie, spune-i ca te descurci si singura si ai mai mult spor cand nu e ea de fata sau altcineva.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Februarie 2014 08:23
De la: Titanika, la data 2014-01-27 13:22:22
De la: lorenamaria, la data 2014-01-26 18:04:00daca spun cuiva ca trebuie sa se spele pe maini il jignesc cu ceva? mi se pa normal si firesc sa faca acest lucru, trebuie sa fie o rutina zilnica.

daca aveai o soacra afurisita sa te trimita la vite si sa aduci lemne sau sa te duca la muncle gradinii sau mai stou eu ce alte treburi gospodaresti cum este normal la tara,ai fi zis ca ai socra rea!
Ced nu-ti place la ea,fa tu si nu te va mai durea capul ce vezi.Sau mai bine mutativa la casa voastra si fa cum iti place.Se pare ca socrul si sotul tau nu au murit pana acum din cauza soacrei tale!!!


felicitari, doamna!!un raspuns scurt si concis!!
kiss_my_ass
Postat pe 5 Februarie 2014 09:27
Asa ma gandeam si eu, spune-i pe un ton calm ca esti mai linistita cand faci totul singura, asa te-ai obisnuit si ca puteti face totul pe rand. Intre timp, poti vorbi la fel de furmos si de calm cu sotul tau, ca sa inteleaga ca e ceva ce te deranjeaza dar exista solutii daca va respectati reciproc.
kudika_32402
Postat pe 20 Martie 2014 15:24
De la: lorenamaria, la data 2014-02-02 23:07:54Cratitele la fel le umple de spuma si le spala o data s-au de 2 ori rar superficial asa. Eu le clatesc de 3 - 4 ori si zice ca consum apa

specialitate noua de-a soacrei...clatite umplute cu spuma da-i putina savoare si pune ceva esenta de rom sau capsuni or fi mai bune si mai gustoase!
Titanika
Postat pe 20 Martie 2014 17:25
De la: kiss_my_ass, la data 2014-02-05 09:27:18
De la: Titanika, la data 2014-01-27 13:22:22
De la: lorenamaria, la data 2014-01-26 18:04:00daca spun cuiva ca trebuie sa se spele pe maini il jignesc cu ceva? mi se pa normal si firesc sa faca acest lucru, trebuie sa fie o rutina zilnica.

daca aveai o soacra afurisita sa te trimita la vite si sa aduci lemne sau sa te duca la muncle gradinii sau mai stou eu ce alte treburi gospodaresti cum este normal la tara,ai fi zis ca ai socra rea!
Ced nu-ti place la ea,fa tu si nu te va mai durea capul ce vezi.Sau mai bine mutativa la casa voastra si fa cum iti place.Se pare ca socrul si sotul tau nu au murit pana acum din cauza soacrei tale!!!


felicitari, doamna!!un raspuns scurt si concis!!

si cand ma gandesc ca sunt si eu soacra,dar macar nu-s zgarcita la apa iar soacra a fost foarte buna ,spun eu,pt ca nu am locuit cu ea,rarutz ,nu am cerut dar am dat si a mutit(Dzeu s-o ierte)cerandu-si iertare!Nu aveam pt ce s-o iert!
Titanika
Postat pe 20 Martie 2014 17:31
De la: Titanika, la data 2014-03-20 17:31:07
De la: kiss_my_ass, la data 2014-02-05 09:27:18
De la: Titanika, la data 2014-01-27 13:22:22
De la: lorenamaria, la data 2014-01-26 18:04:00daca spun cuiva ca trebuie sa se spele pe maini il jignesc cu ceva? mi se pa normal si firesc sa faca acest lucru, trebuie sa fie o rutina zilnica.

daca aveai o soacra afurisita sa te trimita la vite si sa aduci lemne sau sa te duca la muncle gradinii sau mai stou eu ce alte treburi gospodaresti cum este normal la tara,ai fi zis ca ai socra rea!
Ced nu-ti place la ea,fa tu si nu te va mai durea capul ce vezi.Sau mai bine mutativa la casa voastra si fa cum iti place.Se pare ca socrul si sotul tau nu au murit pana acum din cauza soacrei tale!!!


felicitari, doamna!!un raspuns scurt si concis!!

si cand ma gandesc ca sunt si eu soacra,dar macar nu-s zgarcita la apa iar soacra a fost foarte buna ,spun eu,pt ca nu am locuit cu ea,rarutz ,nu am cerut dar am dat si a mutit(Dzeu s-o ierte)cerandu-si iertare!Nu aveam pt ce s-o iert!

*si a murit
Titanika
Postat pe 20 Martie 2014 17:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Decolorare ,decapaj sau :) direct vopsea:D? 7 De la: andreeamarcu94 28 Octombrie 2014 19:25
amalia 6 De la: Lucia1971 8 Martie 2009 19:54
Nu inteleg... 25 De la: strainger_s_dream 3 Octombrie 2009 19:25
cum rectionati daca o femeie sa da la iubitul(barbatul) vostru??si cum rectionati daca un barbata seda la iubita(sotia voastra)?? 130 De la: omidutu 13 Septembrie 2009 17:58
An nevoie de niste sfaturi 39 De la: 28 Februarie 2014 11:45