Setari Cookie-uri

De 2 ani de zile si nu se mai opreste.

Buna. Am cunoscut o fata acum 2 ani de zile. A fost dragoste la prima vedere. Totul a fost magic, nu ma asteptam sa apara in viata mea. Pe loc mi am dat seama ce este ceva special cu ea si ca trebuie sa o cunosc mai bine si sa fac tot posibilul sa o revad. Ne am cunoscut la mare. A fost extraordinar tot ce s a intamplat acolo. Ne am indragostit unul de altul nebuneste, dar problema este ca suntem in orase diferite. Pastram legatura de 2 ani de zile. De fiecare data cand ne am vazut a fost ceva. O privire un sarut, o mangaiere, o tensiune intre noi. Nu am pastrat legatura zilnic pentru ca stiam ca nu este bine pentru noi, dar totusi am continuat sa ne mai vedem si sa mai vorbim din cand in cand. Ne am vazut destul de des si au fost niste momente incredibile. Nu am fost impreuna. Fiecare a facut ce a vrut. Si ea a mai fost cu alti baieti si eu cu alte fete dar fara sa stim unii de altii. Cand imi mai povestea de altii, ma afecta, dar foarte putin pentru ca stiam ca nu suntem impreuna si si eu umblam cu alte fete. Este foarte ciudat. Problema este urmatoarea. Acum o luna ne am tinut ziua de nastere si am petrecut niste clipe minunate. Mi a spus ca sunt alesul si vorbeam amandoi sa facem in asa fel sa ajungem in acelasi oras sa putem fi impreuna ca si un cuplu normal. Am continuat sa vorbim, ne intelegeam minunat, dar dintr o data ceva s a schimbat. Ea a cunoscut pe cineva de care se pare ca ii place foarte mult. Inteleg lucrul acesta si oarecum ma asteptam la el. I am spus ca mai bine ar fi sa nu mai vorbim o perioada pentru ca nu imi este bine, iar ea a spus ca vrea in continuare sa vorbim la fel ca inainte pentru ca eu o inteleg si daca a fost 2 ani de zile asa sa mergem inainte. O respect foarte mult pentru sinceritatea ei, dar nu inteleg de ce vrea asta si de ce vrea sa ramanem in continuare prieteni, ea stiin ca nu sunt genul de barbat care sa aiba fete amice. Vreau sa i spun elegant ca nu mai vreau sa continui lucrul acesta pentru ca a inceput sa ma afecteze si nu imi face bine. Tin enorm de mult la ea, mi a fost alaturi in niste momente cand nu mai era nimeni si m a inteles, dar vreau sa rup legatura si in acelasi timp as vrea sa continui sa vorbesc cu ea sperand ca o sa fie bine. Astept orice parere pentru ca nu stiu ce sa fac.
spookeanu
Postat pe 2 Februarie 2014 00:45
"Si ea a mai fost cu alti baieti si eu cu alte fete dar fara sa stim unii de altii."


Si totusi ati stiut unii de altii

O parere un sfat ar trebui totusi sa te resemnezi si sa-ti vezi de viata fara ea.
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2014 00:50
In sensul ca nu stiam cine este, de unde este, ce face, etc. Dar intrebarea mea este: de ce mai vrea sa continue lucrul acesta? Mersi mult.
spookeanu
Postat pe 2 Februarie 2014 00:52
Hey ...ce-i si cu indragosteala asta

Cauze pot fi multe si doar ea stie ce are in suflet,dar un lucru este clar NU TE IUBESTE .
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2014 00:57
De la: spookeanu, la data 2014-02-02 00:45:50Buna. Am cunoscut o fata acum 2 ani de zile. A fost dragoste la prima vedere. Totul a fost magic, nu ma asteptam sa apara in viata mea. Pe loc mi am dat seama ce este ceva special cu ea si ca trebuie sa o cunosc mai bine si sa fac tot posibilul sa o revad. Ne am cunoscut la mare. A fost extraordinar tot ce s a intamplat acolo. Ne am indragostit unul de altul nebuneste, dar problema este ca suntem in orase diferite. Pastram legatura de 2 ani de zile. De fiecare data cand ne am vazut a fost ceva. O privire un sarut, o mangaiere, o tensiune intre noi. Nu am pastrat legatura zilnic pentru ca stiam ca nu este bine pentru noi, dar totusi am continuat sa ne mai vedem si sa mai vorbim din cand in cand. Ne am vazut destul de des si au fost niste momente incredibile. Nu am fost impreuna. Fiecare a facut ce a vrut. Si ea a mai fost cu alti baieti si eu cu alte fete dar fara sa stim unii de altii. Cand imi mai povestea de altii, ma afecta, dar foarte putin pentru ca stiam ca nu suntem impreuna si si eu umblam cu alte fete. Este foarte ciudat. Problema este urmatoarea. Acum o luna ne am tinut ziua de nastere si am petrecut niste clipe minunate. Mi a spus ca sunt alesul si vorbeam amandoi sa facem in asa fel sa ajungem in acelasi oras sa putem fi impreuna ca si un cuplu normal. Am continuat sa vorbim, ne intelegeam minunat, dar dintr o data ceva s a schimbat. Ea a cunoscut pe cineva de care se pare ca ii place foarte mult. Inteleg lucrul acesta si oarecum ma asteptam la el. I am spus ca mai bine ar fi sa nu mai vorbim o perioada pentru ca nu imi este bine, iar ea a spus ca vrea in continuare sa vorbim la fel ca inainte pentru ca eu o inteleg si daca a fost 2 ani de zile asa sa mergem inainte. O respect foarte mult pentru sinceritatea ei, dar nu inteleg de ce vrea asta si de ce vrea sa ramanem in continuare prieteni, ea stiin ca nu sunt genul de barbat care sa aiba fete amice. Vreau sa i spun elegant ca nu mai vreau sa continui lucrul acesta pentru ca a inceput sa ma afecteze si nu imi face bine. Tin enorm de mult la ea, mi a fost alaturi in niste momente cand nu mai era nimeni si m a inteles, dar vreau sa rup legatura si in acelasi timp as vrea sa continui sa vorbesc cu ea sperand ca o sa fie bine. Astept orice parere pentru ca nu stiu ce sa fac.


Da, sigur, v-ati cunoscut acum doua zile la mare...

Si marmota invelea ciocolata, nu?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Februarie 2014 08:20
De la: spookeanu, la data 2014-02-02 00:45:50Buna. Am cunoscut o fata acum 2 ani de zile. A fost dragoste la prima vedere. Totul a fost magic, nu ma asteptam sa apara in viata mea. Pe loc mi am dat seama ce este ceva special cu ea si ca trebuie sa o cunosc mai bine si sa fac tot posibilul sa o revad. Ne am cunoscut la mare. A fost extraordinar tot ce s a intamplat acolo. Ne am indragostit unul de altul nebuneste, dar problema este ca suntem in orase diferite. Pastram legatura de 2 ani de zile. De fiecare data cand ne am vazut a fost ceva. O privire un sarut, o mangaiere, o tensiune intre noi. Nu am pastrat legatura zilnic pentru ca stiam ca nu este bine pentru noi, dar totusi am continuat sa ne mai vedem si sa mai vorbim din cand in cand. Ne am vazut destul de des si au fost niste momente incredibile. Nu am fost impreuna. Fiecare a facut ce a vrut. Si ea a mai fost cu alti baieti si eu cu alte fete dar fara sa stim unii de altii. Cand imi mai povestea de altii, ma afecta, dar foarte putin pentru ca stiam ca nu suntem impreuna si si eu umblam cu alte fete. Este foarte ciudat. Problema este urmatoarea. Acum o luna ne am tinut ziua de nastere si am petrecut niste clipe minunate. Mi a spus ca sunt alesul si vorbeam amandoi sa facem in asa fel sa ajungem in acelasi oras sa putem fi impreuna ca si un cuplu normal. Am continuat sa vorbim, ne intelegeam minunat, dar dintr o data ceva s a schimbat. Ea a cunoscut pe cineva de care se pare ca ii place foarte mult. Inteleg lucrul acesta si oarecum ma asteptam la el. I am spus ca mai bine ar fi sa nu mai vorbim o perioada pentru ca nu imi este bine, iar ea a spus ca vrea in continuare sa vorbim la fel ca inainte pentru ca eu o inteleg si daca a fost 2 ani de zile asa sa mergem inainte. O respect foarte mult pentru sinceritatea ei, dar nu inteleg de ce vrea asta si de ce vrea sa ramanem in continuare prieteni, ea stiin ca nu sunt genul de barbat care sa aiba fete amice. Vreau sa i spun elegant ca nu mai vreau sa continui lucrul acesta pentru ca a inceput sa ma afecteze si nu imi face bine. Tin enorm de mult la ea, mi a fost alaturi in niste momente cand nu mai era nimeni si m a inteles, dar vreau sa rup legatura si in acelasi timp as vrea sa continui sa vorbesc cu ea sperand ca o sa fie bine. Astept orice parere pentru ca nu stiu ce sa fac.


Lasand gluma deoparte, sa-ti raspund la modul serios: exista si genul acesta de fata careia ii place sa joace barbatii pe degete, iar tu ai avut ghinionul sa cunosti tocmai o astfel de fata. Fii convins ca nu esti singurul pe care-l duce cu zaharelul, sunt convinsa ca nu esti unicul cu care ea flirteaza si caruia ii face promisiuni desarte.

Daca vrei sa te insele, de cate ori are ocazia, continua sa ai sperante in legatura cu ea, daca mai ai un respect fata de tine, rupe orice legatura cu ea. Bine nu-ti va fi niciodata alaturi de o astfel de femeie.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 2 Februarie 2014 08:25
De la: spookeanu, la data 2014-02-02 00:45:50Buna. Am cunoscut o fata acum 2 ani de zile. A fost dragoste la prima vedere. Totul a fost magic, nu ma asteptam sa apara in viata mea. Pe loc mi am dat seama ce este ceva special cu ea si ca trebuie sa o cunosc mai bine si sa fac tot posibilul sa o revad. Ne am cunoscut la mare. A fost extraordinar tot ce s a intamplat acolo. Ne am indragostit unul de altul nebuneste, dar problema este ca suntem in orase diferite. Pastram legatura de 2 ani de zile. De fiecare data cand ne am vazut a fost ceva. O privire un sarut, o mangaiere, o tensiune intre noi. Nu am pastrat legatura zilnic pentru ca stiam ca nu este bine pentru noi, dar totusi am continuat sa ne mai vedem si sa mai vorbim din cand in cand. Ne am vazut destul de des si au fost niste momente incredibile. Nu am fost impreuna. Fiecare a facut ce a vrut. Si ea a mai fost cu alti baieti si eu cu alte fete dar fara sa stim unii de altii. Cand imi mai povestea de altii, ma afecta, dar foarte putin pentru ca stiam ca nu suntem impreuna si si eu umblam cu alte fete. Este foarte ciudat. Problema este urmatoarea. .............pe scurt bla bla bla ...
-Iulya
Postat pe 2 Februarie 2014 08:42
Spui ca nu esti genul de barbat care sa aiba amice......dar exact asta ai fost de la inceput. Doar un amic!! Sunt frumoase astfel de prietenii, nu inteleg de ce nu iti plac.
GHEISA_
Postat pe 2 Februarie 2014 08:59
De la: spookeanu, la data 2014-02-02 00:45:50Buna. Am cunoscut o fata acum 2 ani de zile. A fost dragoste la prima vedere. Totul a fost magic, nu ma asteptam sa apara in viata mea. Pe loc mi am dat seama ce este ceva special cu ea si ca trebuie sa o cunosc mai bine si sa fac tot posibilul sa o revad. Ne am cunoscut la mare. A fost extraordinar tot ce s a intamplat acolo. Ne am indragostit unul de altul nebuneste, dar problema este ca suntem in orase diferite. Pastram legatura de 2 ani de zile. De fiecare data cand ne am vazut a fost ceva. O privire un sarut, o mangaiere, o tensiune intre noi. Nu am pastrat legatura zilnic pentru ca stiam ca nu este bine pentru noi, dar totusi am continuat sa ne mai vedem si sa mai vorbim din cand in cand. Ne am vazut destul de des si au fost niste momente incredibile. Nu am fost impreuna. Fiecare a facut ce a vrut. Si ea a mai fost cu alti baieti si eu cu alte fete dar fara sa stim unii de altii. Cand imi mai povestea de altii, ma afecta, dar foarte putin pentru ca stiam ca nu suntem impreuna si si eu umblam cu alte fete. Este foarte ciudat. Problema este urmatoarea. Acum o luna ne am tinut ziua de nastere si am petrecut niste clipe minunate. Mi a spus ca sunt alesul si vorbeam amandoi sa facem in asa fel sa ajungem in acelasi oras sa putem fi impreuna ca si un cuplu normal. Am continuat sa vorbim, ne intelegeam minunat, dar dintr o data ceva s a schimbat. Ea a cunoscut pe cineva de care se pare ca ii place foarte mult. Inteleg lucrul acesta si oarecum ma asteptam la el. I am spus ca mai bine ar fi sa nu mai vorbim o perioada pentru ca nu imi este bine, iar ea a spus ca vrea in continuare sa vorbim la fel ca inainte pentru ca eu o inteleg si daca a fost 2 ani de zile asa sa mergem inainte. O respect foarte mult pentru sinceritatea ei, dar nu inteleg de ce vrea asta si de ce vrea sa ramanem in continuare prieteni, ea stiin ca nu sunt genul de barbat care sa aiba fete amice. Vreau sa i spun elegant ca nu mai vreau sa continui lucrul acesta pentru ca a inceput sa ma afecteze si nu imi face bine. Tin enorm de mult la ea, mi a fost alaturi in niste momente cand nu mai era nimeni si m a inteles, dar vreau sa rup legatura si in acelasi timp as vrea sa continui sa vorbesc cu ea sperand ca o sa fie bine. Astept orice parere pentru ca nu stiu ce sa fac.


Manta de vreme rea iti zice ceva?
Intre doi maimutoi cand in sfarsit e singura te mai manipuleaza putin si pe tine sa nu-si iasa din mana.
Be a man! Treci de ea si vezi-ti de viata ta si gaseste o fata care sa merite atentia si afectiunea ta.
Arno_28
Postat pe 2 Februarie 2014 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anii... cat de mult conteaza diferenta de varsta? 34 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 03:16
povestea mea de iubire a inceput sa sune cu o manea.... 13 De la: Borntobewild 30 Martie 2010 21:25
povestea mea... 17 De la: kudika019386 10 Mai 2009 15:43
Eu indragostita de el,el de alta ! 0 De la: 6 Martie 2012 01:11
Ce sa cred?? 22 De la: gabisimari 3 Septembrie 2010 11:11