Setari Cookie-uri

Iubire la distanta. Help!!

Buna ziua , poate ca vi se va parea prostesc si banal ca fac asta, dar eu sunt din Bucuresti, iar prietenul meu e la Constanta, fiind din Braila . Ne iubim, am incredere in el, si el in mine, dar este greu sa ne vizitam pana gasim o solutie permanenta. El a mai stat la mine acasa ( eu am 18 ani si locuiesc cu ai mei, el 22 ), in mod ciudat am reusit sa imi conving parintii, desi ei sunt cam oldschool.Dar nah, nu poate sa vina mereu la mine...
El repeta anul 3 la Constanta la facultate, iar lucrurile nu par sa mearga prea bine din nou. Un gand ar fi ca el sa se mute aici la anul, dar eu nu incerc sa il influentez sa vina, ca poate nu isi gaseste aici viitorul, si dupa aceea ma va invinovati.
Solutia la aceasta problema o am, dar recent el s-a inscris la un concurs la revista Men's Health si aparent in ziua de azi ai nevoie de like-uri pentru a reusi. Treaba sta in felul urmator, daca primeste like-uri pe facebook cat sa se claseze in primii 15 va veni la Bucuresti si vom avea si noi ocazia sa ne vedem.Dureaza pana pe 30oct.

asa ca va rog foarte mult sa dati click pe pagina si sa dati like. : )

Va multumesc si va urez o zi buna.

http://covermodel.menshealth.ro/concurenti/?p=7#cover-model-2127693
kudika_19168
Postat pe 24 Octombrie 2012 00:55
eu ti-as da like, dar nu am cont pe fb
muza_ta
Postat pe 24 Octombrie 2012 13:11
o sa incerc sa te ajut..dar nu gandi ca dragostea de la 18 ani merge pana la 100,...e prima dragoste cred..si e frumoasa..si e la o varsta frumoasa..dragostea nu are varsta...dar nu incerca sa faci numai tu sacrificii..faceti amndoi!
doridor
Postat pe 28 Octombrie 2012 11:24
am dat click.
kudika_19008
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:14
cam infantila ideea cu likerurile dar iti dau daca te ajuta
picard-jean-luc
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:15
sau nu.
kudika_19008
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:24
Pai sincer nu ma astept sa dureze vesnic, dar nici nu o tai asa din start. Va dura pana ceva va fi in neregula si nu poate fi rezolvat in vreun fel. Pana acum am avut o relatie de un an si jumatate. Nu imi place sa ma angajez in ceva daca nu simt eu ca chiar va fi ceva, cum ii mai aud pe unii "cea mai lunga relatie a mea a fost de o luna" aia nu e relatie.Nu pot sa spun ca sunt o fetita naiva de 18 ani, pentru ca dupa ce a aparut dragostea, am inceput sa trec si prin cap anumite chestii.I-am analizat calitatile, defectele, cum se poarta cu mine etc, am cautat detalii peste care nu voi putea trece mai tarziu , pentru ca omul nu prea se schimba. Iar tipul acesta este "o comoara" daca as putea spune asa.
kudika_19168
Postat pe 29 Octombrie 2012 15:29
Buna..:), Eu ti-as pune o singura intrebare, sa presupunem ca ideea ca el sa vina in Bucuresti nu ar mai fi depinzi de niste "like-uri"cum ai vedea atunci situatia..?
.adica pana la urma, parerea mea, cred ca atunci cand vrem ceva cu adevarat si simtim cu adevarat ca iubim persoana de langa noi, cred ca suntem in stare de foarte multe lucruri, si iti spui ca esti in stare sa mergi pana in "panzele albe" sa lupti pentru ceea ce vrei cu adevarat..si nu dai vina pe imprejurari, cred ca e cel mai simplu lucru de da vina pe imprejurari si de a lasa "acea imprejurare "sa decida "soarta"...cred ca trebuie sa ramanem pe "pozitii"indiferent de ce se intampla in jurul nostru..

Succes:)


kudika_3540
Postat pe 5 Noiembrie 2012 23:04
De la: kudika_3540, la data 2012-11-05 23:04:05Buna..:), Eu ti-as pune o singura intrebare, sa presupunem ca ideea ca el sa vina in Bucuresti nu ar mai fi depinzi de niste "like-uri"cum ai vedea atunci situatia..?
.adica pana la urma, parerea mea, cred ca atunci cand vrem ceva cu adevarat si simtim cu adevarat ca iubim persoana de langa noi, cred ca suntem in stare de foarte multe lucruri, si iti spui ca esti in stare sa mergi pana in "panzele albe" sa lupti pentru ceea ce vrei cu adevarat..si nu dai vina pe imprejurari, cred ca e cel mai simplu lucru de da vina pe imprejurari si de a lasa "acea imprejurare "sa decida "soarta"...cred ca trebuie sa ramanem pe "pozitii"indiferent de ce se intampla in jurul nostru..

Succes:)




Imi plac foarte mult mesajele tale. Sper sa ne ramai alaturi, in comunitatea aceasta, pentru multa vreme de acum incolo.
kudika_10817
Postat pe 6 Noiembrie 2012 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce i s-a intamplat? 45 De la: cleoafrica 24 Iunie 2009 11:48
Am procedat gresit!Cum sa repar greseala facuta?! 14 De la: Eleenna 1 Octombrie 2012 20:05
Cum sa ii fac sa inteleaga??? 15 De la: kudika06 2 Noiembrie 2010 19:58
iubire la distanta plz help il uit sau .....? 7 De la: tematoare 11 Aprilie 2010 22:49
Sa-i spun ca-l iubesc sau mai bine termin? 61 De la: leo_ 21 Octombrie 2010 10:47