Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutor!

Vreau sa slabesc,vreau sa arat bine,in special sa fiu sanatoasa. :'( Nu pot tine dieta,nu pot face sport,nu sunt adepta exercitiilor si asta e un lucru destul de rau,deoarece atunci cand fac putina miscare deja incep sa obosesc si sa respir destul de greu,ba chiar am o durere la umarul drept si in piept.Nu sunt obsedata de ideea asta,pt ca stiu ca atunci cand iti doresti un lucru foarte tare,rareori se intampla sa realizezi ceva.Sfaturi,sfaturi..Mananc foarte multa paine si stiu ca asta nu e bine,am 1.70 si 70 de kg.Vreau sa am un regim echilibrat,o alimentatie sanatoasa,dar pentru asta am nevoie de putin ajutor.Sunt o fire pofticioasa de fel si asta ma deranjeaza ca nu ma pot abtine de la poftele mele. :'( Chiar de curand am fost la doctor si m-i s-a comunicat ca am gastrita si ca trebuie sa tin regim,insa nu am reusit decat doua luni sa il tin,deoarece aveam un program foarte urat la scoala,incepeam la 2 terminam la 8 iar seara cand veneam acasa,eram destul de infometata..si chiar daca mama ma astepta cu ceva mai usor,stomacul meu tot cerea mai si mai mult....I need some help,anybody?!
kudika_953911
Postat pe 2 Februarie 2014 21:23
Pentru gastrita iti recomand o cana de ceai de urzica pe stomacul gol in fiecare dimineata iar pentru restul multa vointa.
criszoe
Postat pe 2 Februarie 2014 21:31
De la: kudika_953911, la data 2014-02-02 21:23:30Vreau sa slabesc,vreau sa arat bine,in special sa fiu sanatoasa. :'( Nu pot tine dieta,nu pot face sport,nu sunt adepta exercitiilor si asta e un lucru destul de rau,deoarece atunci cand fac putina miscare deja incep sa obosesc si sa respir destul de greu,ba chiar am o durere la umarul drept si in piept.Nu sunt obsedata de ideea asta,pt ca stiu ca atunci cand iti doresti un lucru foarte tare,rareori se intampla sa realizezi ceva.Sfaturi,sfaturi..Mananc foarte multa paine si stiu ca asta nu e bine,am 1.70 si 70 de kg.Vreau sa am un regim echilibrat,o alimentatie sanatoasa,dar pentru asta am nevoie de putin ajutor.Sunt o fire pofticioasa de fel si asta ma deranjeaza ca nu ma pot abtine de la poftele mele. :'( Chiar de curand am fost la doctor si m-i s-a comunicat ca am gastrita si ca trebuie sa tin regim,insa nu am reusit decat doua luni sa il tin,deoarece aveam un program foarte urat la scoala,incepeam la 2 terminam la 8 iar seara cand veneam acasa,eram destul de infometata..si chiar daca mama ma astepta cu ceva mai usor,stomacul meu tot cerea mai si mai mult....I need some help,anybody?!


Topic deschis la misto, precum acela in te dadeai drept nepudica...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 3 Februarie 2014 09:57
De la: kudika_953911, la data 2014-02-02 21:23:30Vreau sa slabesc,vreau sa arat bine,in special sa fiu sanatoasa. :'( Nu pot tine dieta,nu pot face sport,nu sunt adepta exercitiilor si asta e un lucru destul de rau,deoarece atunci cand fac putina miscare deja incep sa obosesc si sa respir destul de greu,ba chiar am o durere la umarul drept si in piept.Nu sunt obsedata de ideea asta,pt ca stiu ca atunci cand iti doresti un lucru foarte tare,rareori se intampla sa realizezi ceva.Sfaturi,sfaturi..Mananc foarte multa paine si stiu ca asta nu e bine,am 1.70 si 70 de kg.Vreau sa am un regim echilibrat,o alimentatie sanatoasa,dar pentru asta am nevoie de putin ajutor.Sunt o fire pofticioasa de fel si asta ma deranjeaza ca nu ma pot abtine de la poftele mele. :'( Chiar de curand am fost la doctor si m-i s-a comunicat ca am gastrita si ca trebuie sa tin regim,insa nu am reusit decat doua luni sa il tin,deoarece aveam un program foarte urat la scoala,incepeam la 2 terminam la 8 iar seara cand veneam acasa,eram destul de infometata..si chiar daca mama ma astepta cu ceva mai usor,stomacul meu tot cerea mai si mai mult....I need some help,anybody?!



GASTRITA DE CARE SUFERI ESTE CEL MAI EFICIENT MOD DE A SLABI,DACA IMI PERMITI SA MA EXPRIM ASTFEL,INTRUCAT IMPUNE UN REGIM ALIMENTAR STRICT!!!DE CARE TIP ESTE GASTRITA DE CARE SUFERI,ADICA PE CE FOND SE DECLANSEAZA??
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2014 12:55
E doar inceput de gastrita,dar tiind cont ca nu am mai fost sa imi fac un ecograf si nici nu am tinut regimul dat ..acum nu stiu.
kudika_953911
Postat pe 3 Februarie 2014 20:53
De la: kudika_953911, la data 2014-02-03 20:53:27E doar inceput de gastrita,dar tinand cont ca nu am mai fost sa imi fac un ecograf si nici nu am tinut regimul dat ..acum nu stiu.
kudika_953911
Postat pe 3 Februarie 2014 20:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am o mare problema va rog sa ma ajutati! 70 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:16
cum pot trata escarele? 8 De la: kudika369633 6 Februarie 2012 19:37
SFATURI PENTRU A MA LASA DE FUMAT 69 De la: kyru 14 Martie 2010 10:20
Slim & Fit 209 De la: kudika_1022686 25 Ianuarie 2017 16:36
relatia mama fiu 5 De la: brun3tu 24 Noiembrie 2010 20:58