Setari Cookie-uri

Reteta de slabit:


Se mananca 3 zile numai orez fiert in apa, fara sare sau altceva si se beau doi litri de apa. Se poate bea cafea neindulcita sau coca-cola light. Urmatoarele trei zile se mananca fructeca: mere, portocale, anana, grapefruit etc. Ultimile trei zile se manaca legume crude sau fierte, mai putin cartofi. Apa, cola light si cafea se beau in toate cele 9 zile. CUM VI SE PARE?
alexandra082571
Postat pe 19 Mai 2010 15:27
Mi se pare foarte dezechilibrat regimul asta ... Sa bei Cola nu este sanatos deloc, fie ea si light , nu are zahar dar are aspartam sau alte nenorociri din astea.
Respecta cele 3 mese principale + 2 gustari, mananca multe legume, fructe (dar nu f multe pt ca si ele contzin zahar) , bea 2l de apa zilnic sau mai mult, peste sau pui la gratar / fiert , si daca mai faci putina miscare ai sa vezi rezultatele foarte curand.
Nu trebuie sa te infometezi ca sa slabesti!
kudika032375
Postat pe 3 Iunie 2010 15:18
cura de slabire poate sa-ti faca ocluzie intestinala. orez si mere 3 zile si cineva a ajuns la spital la operatie de intestine. nu se recomanda !!!!!!!!!!!!
lisselot
Postat pe 4 Iunie 2010 13:15
De la: alexandra082571, la data 2010-05-19 15:27:36
Se mananca 3 zile numai orez fiert in apa, fara sare sau altceva si se beau doi litri de apa. Se poate bea cafea neindulcita sau coca-cola light. Urmatoarele trei zile se mananca fructeca: mere, portocale, anana, grapefruit etc. Ultimile trei zile se manaca legume crude sau fierte, mai putin cartofi. Apa, cola light si cafea se beau in toate cele 9 zile. CUM VI SE PARE?
o idee mai mult decat cretina,pe ce se bazeaza aceasta idiotenie,?Cumva pe prostie?
ene_m_gabriel
Postat pe 4 Iunie 2010 19:22
Cu asemenea cura de slabit eu cred ca te sui pe pereti de foame si daca nu apuci sa o faci sigur o vei da in bara cu stomacul.Cand cineva solicita o reteta de slabit, luati in calcul ca o face pentru ca e GRAS si disperat.Reteta ta poate fii folosita(probabil) pentru cineva deja foarte slab care s-ar satura si cu o graunta de orez.
blanch
Postat pe 6 Iunie 2010 02:00
,,Esti pregatita pentru soare, plaja si haine vaporoase? Silueta ta va fi! Acum exista un nou partener care te va ajuta sa aduci cateva schimbari in stilul tau de viata si a obtine silueta pe care ti-o doresti: PROGRAMUL 14 ZILE!
Ideea PROGRAMULUI 14 ZILE este foarte simpla! Pentru a-ti contura silueta este suficient sa inlocuiesti micul dejun si inca o masa cu cereale integrale NESTLÉ FITNESS, FITNESS & FRUITS sau FITNESS CHOCOLATE, sa ai o dieta echilibrata si activitatea fizica regulata.
Si pentru ca totul sa fie mult mai usor pentru tine, pe www.nestle-fitness.com ai posibilitatea de a obtine un plan personalizat de dieta si exercitii fizice pe parcursul a 14 zile, adaptat la necesitatile individuale ale organismului tau, precum si informatii despre cerealele integrale, importanta unei diete echilibrate si sfaturi usor de urmat pentru conturarea siluetei.
Fii Fitness! Incepe PROGRAMUL 14 ZILE chiar de astazi si contureaza-ti silueta pentru vara!

lilica_63
Postat pe 6 Iunie 2010 09:01





------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 7 Iunie 2010 17:24
De la: lilica_63, la data 2010-06-06 09:01:03,,Esti pregatita pentru soare, plaja si haine vaporoase? Silueta ta va fi! Acum exista un nou partener care te va ajuta sa aduci cateva schimbari in stilul tau de viata si a obtine silueta pe care ti-o doresti: PROGRAMUL 14 ZILE!
Ideea PROGRAMULUI 14 ZILE este foarte simpla! Pentru a-ti contura silueta este suficient sa inlocuiesti micul dejun si inca o masa cu cereale integrale NESTLÉ FITNESS, FITNESS & FRUITS sau FITNESS CHOCOLATE, sa ai o dieta echilibrata si activitatea fizica regulata.
Si pentru ca totul sa fie mult mai usor pentru tine, pe www.nestle-fitness.com ai posibilitatea de a obtine un plan personalizat de dieta si exercitii fizice pe parcursul a 14 zile, adaptat la necesitatile individuale ale organismului tau, precum si informatii despre cerealele integrale, importanta unei diete echilibrate si sfaturi usor de urmat pentru conturarea siluetei.
Fii Fitness! Incepe PROGRAMUL 14 ZILE chiar de astazi si contureaza-ti silueta pentru vara!

LILICA,TU CUM ARATI,SILUETA DE INVIDIAT SAU RECLAMA LA HAMBURGERI?
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Iunie 2010 23:22
Ene, dar pe tine de ce te intereseaza?
N-ai partenera de vara si ai venit la agatat?
micabis
Postat pe 8 Iunie 2010 06:11
De la: Aemulus, la data 2010-06-08 06:11:51Ene, dar pe tine de ce te intereseaza?
N-ai partenera de vara si ai venit la agatat?
mai tanti,am o sotie minunata si 2 copii,am tot ce-mi trebuie,nu-mi trebuie pareri neargumentate si proaste.
ene_m_gabriel
Postat pe 8 Iunie 2010 09:24
Saracii de ei, oare cu ce au gresit in lumea asta?
Da-ler o sansa si lasa-i!
micabis
Postat pe 9 Iunie 2010 05:21








-------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 10 Iunie 2010 09:09
Aemulus esti peste tot , eu cred ca tu esti o obsedata de te iei de toti barbati. Daca ai tacea filozoafa ai ramane. Nu vezi ca nu te inghite nimeni ce pui mei mai vrei?
Sheherezan
Postat pe 13 Iunie 2010 16:22
Pentru aemulus,
Felicitari pentru numele de mustiuc. Sa-ti traiasca finul.
Felicitari si pentru replica "Saracii de ei, oare cu ce au gresit in lumea asta? Da-le o sansa si lasa-i! "
... da-le o sansa".

Paunul
Postat pe 13 Iunie 2010 18:49
De la: Porumbelul, la data 2010-06-13 18:49:26Pentru aemulus,
Felicitari pentru numele de mustiuc. Sa-ti traiasca finul.
Felicitari si pentru replica "Saracii de ei, oare cu ce au gresit in lumea asta? Da-le o sansa si lasa-i! "
... da-le o sansa".

vai,sunt profund impresionat,cata patima,cata iubire,cata DRAGOSTE!!!!!!!
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Iunie 2010 20:00
De la: healthy004130, la data 2010-06-13 16:22:10Aemulus esti peste tot , eu cred ca tu esti o obsedata de te iei de toti barbati. Daca ai tacea filozoafa ai ramane. Nu vezi ca nu te inghite nimeni ce pui mei mai vrei?


Da papusha, am o obsesie: nu pot sa vad lumea plina de ignoranti si prosti. din nefericire mama prostilor n-a murit.

Si cine nu poate sa ma inghita ii ofera o alta solutie: sa ma suga.

Ti-am ramas in git? Problema ta.

Si nu, nu vreau puii tai. Doamne fereste!
micabis
Postat pe 13 Iunie 2010 20:03
De la: Aemulus, la data 2010-06-13 20:03:36
De la: healthy004130, la data 2010-06-13 16:22:10Aemulus esti peste tot , eu cred ca tu esti o obsedata de te iei de toti barbati. Daca ai tacea filozoafa ai ramane. Nu vezi ca nu te inghite nimeni ce pui mei mai vrei?


Da papusha, am o obsesie: nu pot sa vad lumea plina de ignoranti si prosti. din nefericire mama prostilor n-a murit.

Si cine nu poate sa ma inghita ii ofera o alta solutie: sa ma suga.

Ti-am ramas in git? Problema ta.

Si nu, nu vreau puii tai. Doamne fereste!
auzi,nu mai bine te dai un pic cu capul de pereti,esti penibila si nu ai loc printre noi ,prostii.
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Iunie 2010 20:06
Nenen Ene, eat my shorts!

Cum pot eu sa-mi iau doza de ris cu lacrimi daca nu intru pe Healty sa rid de prostii ca tine? Huh? Ia zii, cum altfel?
micabis
Postat pe 13 Iunie 2010 20:09
De la: Aemulus, la data 2010-06-13 20:09:08Nenen Ene, eat my shorts!

Cum pot eu sa-mi iau doza de ris cu lacrimi daca nu intru pe Healty sa rid de prostii ca tine? Huh? Ia zii, cum altfel?
cucoana,deobicei,desteptii(printre care te lauzi ca te afli)nu stau niciodata printre prosti(asa cum ne faci tu cu pampalaul ala de gugustiuc).Daca vrei doza de prostie baga capul in vasul de wc,vei descoperi lumea din care faci parte.
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Iunie 2010 20:12
Ai dreptate aemulus, mama prostilor nu a murit, dar ramane mereu gravida.
Paunul
Postat pe 13 Iunie 2010 20:16
De la: Porumbelul, la data 2010-06-13 20:16:10Ai dreptate aemulus, mama prostilor nu a murit, dar ramane mereu gravida.
de mata e vorba ,da?
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Iunie 2010 20:17
Buna healthi oo4130,
Ca o replica la "Aemulus ...........Daca ai tacea filozoafa ai ramane..... ce pui mei mai vrei?".
"Daca ai tacea filozoafa ai ramane." stii ce inseamna ? Daca taceai ai mai fi convins pe cineva ca ai avea ceva pe umeri cu ceva in el". ".........ce pui mei mai vrei?". Ai grija sa nu-ti ramana puii in gat si apoi sa te intrebi de ce-ti cresc pene in nas si urechi si de ce simti gãinaþ in gura". Read some of the Romanian grammar and say hello to your brother, mouthpiece.
Paunul
Postat pe 13 Iunie 2010 20:29
Pentru ene m gabriel,
De intuneric ce ai la mansarda nu ti-ai dat seama ca este vorba de mama prostilor? S-a spus ca nu a murit, ci din contra ramane mereu gravida? O sa ai un fratior sau o surioara. Ce preferi? Schimba-ti circuitele, nu mai folosi chinezarii. Prea des vad ca stai cu capul in WC. Ce faci sugi sau mesteci? Apropo, am inteles ca tatal tau are 76 ani, ceea ce inseamna 27740 zile, ai citit mai multe pagini decat aceasta cifra? Sa nu spui "da", am numarat in mesajele tale vreo 57 de cuvinte folosite, ori la un numar atat de mare de pagini ai fi stat acum in dreapta lui lui Sorescu.
Paunul
Postat pe 13 Iunie 2010 20:32
De la: Porumbelul, la data 2010-06-13 20:29:03Buna healthi oo4130,
Ca o replica la "Aemulus ...........Daca ai tacea filozoafa ai ramane..... ce pui mei mai vrei?".
"Daca ai tacea filozoafa ai ramane." stii ce inseamna ? Daca taceai ai mai fi convins pe cineva ca ai avea ceva pe umeri cu ceva in el". ".........ce pui mei mai vrei?". Ai grija sa nu-ti ramana puii in gat si apoi sa te intrebi de ce-ti cresc pene in nas si urechi si de ce simti gãinaþ in gura". Read some of the Romanian grammar and say hello to your brother, mouthpiece.
valabil este si pentru tine,nu te rabda dracii sa stai in banca ta.daca nu raspundeai tot prost ramneai.
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Iunie 2010 20:32
Pentru ene m gabriel,
De intuneric ce ai la mansarda nu ti-ai dat seama ca este vorba de mama prostilor? S-a spus ca nu a murit, ci din contra ramane mereu gravida? O sa ai un fratior sau o surioara. Ce preferi? Schimba-ti circuitele, nu mai folosi chinezarii. Prea des vad ca stai cu capul in WC. Ce faci sugi sau mesteci? Apropo, am inteles ca tatal tau are 76 ani, ceea ce inseamna 27740 zile, ai citit mai multe pagini decat aceasta cifra? Sa nu spui "da", am numarat in mesajele tale vreo 57 de cuvinte folosite, ori la un numar atat de mare de pagini ai fi stat acum in dreapta lui lui Sorescu.


Am uitat sa intreb? Ti-au marit salariul?. Cate bidonase ai mai sters? La marketingul ala bine organizat si la cresterea cu 75% a cifrei de afaceri meritai macar 1501 euro. Tot ce depaseste 1500 bagai in fund si cand ii elimini bagai in gura sa le simti gustul, poate incepi sa mesteci vantul mai bine si poate te apuca dragul de citit.

Uite si tu cum scrii. Ti-am spus ca este mult intuneric in capul tau? Nu ma crezi. "...........imi e scarba de un ganiat ca tine."
Paunul
Postat pe 13 Iunie 2010 20:45
De la: Porumbelul, la data 2010-06-13 20:45:30Pentru ene m gabriel,
De intuneric ce ai la mansarda nu ti-ai dat seama ca este vorba de mama prostilor? S-a spus ca nu a murit, ci din contra ramane mereu gravida? O sa ai un fratior sau o surioara. Ce preferi? Schimba-ti circuitele, nu mai folosi chinezarii. Prea des vad ca stai cu capul in WC. Ce faci sugi sau mesteci? Apropo, am inteles ca tatal tau are 76 ani, ceea ce inseamna 27740 zile, ai citit mai multe pagini decat aceasta cifra? Sa nu spui "da", am numarat in mesajele tale vreo 57 de cuvinte folosite, ori la un numar atat de mare de pagini ai fi stat acum in dreapta lui lui Sorescu.

hai pa,ma plictisesti,si imi e scarba de un ganiat ca tine.
ene_m_gabriel
Postat pe 13 Iunie 2010 20:48
frumos nu stiti sa vb? va rog frumos
healthy016817
Postat pe 14 Iunie 2010 13:28
ai mare grija! nu zic ca nu slabesti! dar stoamacul tau va avea de suferit.
cel mai bine am slabit (la modul ca imi cadeau pantalonii de pe mine) cu reteta lui catalin crisan...... si cu multa, multa vointa.
healthy002781
Postat pe 15 Iunie 2010 13:21
De la: healthy004130, la data 2010-06-13 16:22:10Aemulus esti peste tot , eu cred ca tu esti o obsedata de te iei de toti barbati. Daca ai tacea filozoafa ai ramane. Nu vezi ca nu te inghite nimeni ce pui mei mai vrei?


gresit! Aemulus se ia numai de acei barbati care nu stiu sa se poarte cu interlocutorii de forum.. obsedata as putea spune ca e persoana care urmareste mesajele lui Aemulus - altfel de unde ar sti ca se ia de barbati? - ...
camiflorea
Postat pe 15 Iunie 2010 15:08
Pentru ene m gabriel
Mustiucule explica-ne ce inseamna "ganiat". L-ai pronuntat de doua ori. Am cautat si nu am gasit nici o explicatie. "Sursa" boule, dovada rapciuga.
Cine este acest rahat cu prune? Este un rebut social care face publicitate la produsele din aloe vera, si comercializeaza, fara sa plateasca taxe la stat, bidonase cu aloe vera. Acest mustiuc, finul de botez a lui aemulus va prezinta beneficiile acestor produse. Eu va recomand sa fiti atenti cand le cumparati si mai ales de la cine. Acesti supervizori de la Forevar cum le place sa le spui vi le prezinta ca fiind benefice pentru orice afectiune. Depasirea dozei nu afecteaza se spune. Poti sa bei cat Duman sau Joian. Va prezint mai jos efectele adverse ale acestor produse. Stiti ce o za zica acest kkt cu ochi. O sa spuna "sursa boule". Atat stie atat spune. Iata aceste efecte adverse si rog cititi-le cu atentie si sa le aveti in vedere.
==================================================================================
Produsele pe baza de Aloe vera pot avea efecte adverse sau reactii secundare la unele persoane sensibile. In literatura de specialitate se mentioneaza, in rare cazuri, o hipersensibilitate la unele produse pe baza de Aloe, dupa o utilizare indelungata, care se manifesta prin dermatite. Se pare insa ca acestea se datoreaza calitatii produselor insuficient purificate. Unele persoane sunt sensibile la produsele care contin acid citric si sorbat de potasiu, ca si alti conservanti. Si unele sortimente de „Aloe amar”, probabil din cauza glicozidelor antrachinonice care nu au fost eliminate din gelul de Aloe prin procedee tehnologice adecvate, pot produce, dupa ulilizare indelungata, efecte secundare.
« Sunt foarte periculoase fiindca majoritatea distribuitorii nu le cunosc efectele adverse si contraindicatiile. Am vazut o femeie care a facut o forma de pneumonie alergica de la aceste produse, distribuitoarea i-a tot spus ca n-are legatura starea ei de rau cu preparatul administrat, ba chiar i-a ma dat un preparat care sa o insanatoseasca si asa a murit. Avea 33 de ani si un copil de clasa a doua. Eu v-am spus ca produsele de pe piata romaneasca sunt laturi, scursuri aduse din UE? Uitati care este atitudinea fata de acestea. Aloe vera, mai ales ca gel, este de mii de ani folositã. Se presupune ca aloe vera este utilã în cazurile de boli de piele, cum ar fi eczema, psoriazis ºi herpesul genital. Deºi deseori este folositã în cazurile de arsuri sau rãniri, cercetãrile ºtiinþifice nu confirmã aceastã pãrere. In realitate în cazurile de rãniri sau chirurgicale, aloe vera poate întîrzia vindecarea. În Germania, aloe vera este admisã doar ca laxativ!!! Iar in USA Comisia pentru alimente ºi medicamente avertizeazã cã nici ca laxativ nu este sigurã!!! Atenþie: Folosirea internã (oralã) de aloe vera poate provoca inflamaþii ale ficatului, ºi poate mãri transaminazele. ªi substanþele care pãtrund prin piele ajung, mai devreme sau mai tarziu, tot în ficat! Mãsuri de precauþie : Sunt relatate înroºiri ale pielii ºi iritaþii. Dacã este folositã oral ca laxativ, poate provoca crampe abdominale. Nu se recomandã folosirea oralã în cazurile de antecedente la intestin ca de ex: boala Crohn, colitã, inflamarea apendicelui, dureri abdominale. Trebuie folositã cu mare atenþie în cazul pacienþilor bolnavi de diabet, hipoglicemie, inimã, rinichi, probleme gastro-intestinale. Nu este recomandatã pentru o folosire de lungã duratã ºi nici înainte de administrarea de injecþii. Nu se recomandã folosirea oralã la gravide ºi dupã naºtere. A nu se folosi împreunã cu alte laxative, medicamente pentru inimã, medicamente hipoglicemice. Sunt foarte puþine produse aloe vera care sunt standardizate! O analizã a literaturii de specialitate aratã cã dovezile cu privire la eficienþa tratamentului cu aloe vera în afecþiuni dermatologice cum ar fi dermatita atopicã ºi insuficienþa venoasã cronicã nu sunt convingãtoare. Susþinãtorii înfocaþi ai produselor de aloe vera afirmã cã s-au obþinut rezultate inurajatoare la pacienþii cu boala SIDA, a cãror stare generalã s-a înunãtãþit într-o mare mãsurã pentru timp înelungat, cã infecþiile intercurente au fost mai rare ºi cã s-a observat o creºtere în greutate. În realitate, se poate spune cã existã câva studii experimentale de laborator, pe culturi de celule sau pe animale, care sugereazã proprietãþi antileucemice. Experimentele au fost fãcute pe embrioni de pui. Pe subiecþi umani în schimb, sunt raportate cazuri rare de vindecare. De asemenea, unele studii de laborator sprijinã ipoteza cã anumite substanþe extrase din aloe vera ar putea avea efecte antibacteriane ºi antifungice. Sunt necesare cercetãri în continuare pentru confirmarea acestor ipoteze. Eficienþa gelului de aloe combinat cu alte douã substanþe în tratarea aftelor bucale a fost infirmatã.
Paunul
Postat pe 15 Iunie 2010 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog votati!!!!! 1 De la: funky_sys 3 Octombrie 2010 14:40
a auzit cineva de quantum slim? 1 De la: kudika514030 8 Martie 2012 12:31
Costumele pentru sauna 15 De la: miki2009 16 Noiembrie 2009 14:52
Chisturi mamare 124 De la: raigam 29 August 2013 19:39
Bomboane cu efecte benefice pentru organism de la Amarelli 1 De la: kudika_9274 11 Iunie 2012 15:20