Setari Cookie-uri

Ce faci cand EL se afla intre doua?

Buna, eu sunt noua pe aici, dar urmaresc indeaproape discutiile de pe forum. Ca urmare, am considerat ca ma puteti ajuta cu un sfat... Sa va povestesc pe scurt despre ce este vorba. El a avut o relatie de 6 ani, foarte serioasa, au locuit impreuna, au trecut si prin bune si prin rele, la un moment dat nu s-au mai inteles si s-au despartit. La 4 luni dupa aceasta despartire el a inceput o relatie cu mine. Ne intelegem excelent, ne-am indragostit unul de celalalt, chiar ne iubim foarte mult. In urma cu o luna, a aparut din nou fosta. A vazut o poza cu mine in tel. lui la o intalnire amicala, a devenit geloasa, vrea sa se impace cu el. Acum el nu o mai iubeste, insa se gandeste ca poate ar fi bine sa se impace cu ea pentru o cunoaste si cu bune si cu rele, are mai multe sanse sa-si intemeieze o familie. Eu am 20 de ani, el are 38 si avem 4 luni impreuna, m-a intrebat daca vreau sa ma casatoresc cu el, i-am spus ca vreau si chiar vreau, daca vreau un copil, i-am raspuns afirmativ din nou. Ea are 30 de ani, un statut profesional, eu nu...Eu nu inteleg de ce sta sa se gandeasca pe cine sa aleaga daca spune ca ma iubeste pe mine si ca nici macar fizic nu se mai simte atras de ea...Va rog, dati-mi un sfat....il iubesc foarte mult si nu vreau sa-l pierd.
Atolondrada
Postat pe 31 August 2008 13:23
mami la virsta ta ai o viata inainte!diferentele acum nu se cunosc dar timpul isi va spune cuvintul!e nemernic daca face lucrurile astea si lasa porumbeii pacii sa fie fericiti iar tu cauta un baiat de virsta ta!o sa ai curind surpriza in care iti va spune ca te iubeste dar se insoara cu ea............si vei ingrosa atunci rindul amantelor! oricum intre voi sint niste ani ......si oricit ai fi de matura nu prea ai teme de comunicare cu el!asta si-a trait traiul si acum normal cauta sa se insoare.........desi nu ar strica si insurat si cu amanta!renunta puiule si traieste pentru tine ....nu pentru altii!

Postat pe 31 August 2008 13:29
si eu sunt mica....dar vad ca iubirea asta bata-o-ar vina face ravagii in randul cat mai multor fete cu varste extrem de fragede....offfff......Aura eu spun la fel ca si France......lasa-l......da stiu ca este foarte greu dar daca exista iubire in adevaratul sens al cuvantului nici nu statea pe ganduri si se casatorea cu tine......se pare ca faci cam prea multe compromisuri( si crede-ma ca de data asta chiar nu este cazul) si vei suferi de 10 ori mai mult decat suferi acum......si apoi cred ca TE IMBETI CU APA RECE.....este alegerea ta dar cred ca ar trebui sa te gandesti de 10 ori inainte si sa tragi o linie.....pup si sper sa iti mearga bine si sa iei decizia buna pentru tine.....
LuckyMe
Postat pe 31 August 2008 20:50
Va multumesc din suflet pentru raspunsurile voastre. Sunteti foarte dragute si calde, simt ca sunteti bine intentionate si e mare lucru.
N-am crezut vreodata ca este asa greu sa renunti atunci cand iubesti (sunt o fire mentala), nu am nici cea mai mica intentie de a deveni a doua femeie in viata lui, ar fi o absurditate, dar imi este extrem de greu sa renunt...Din cate ma cunosc cu timpul si cu suferinta asta ma voi raci sentimental, atunci voi putea sa zic STOP.
Atolondrada
Postat pe 1 Septembrie 2008 08:54
N-am mai scris pana acum pe acest forum desi mai mereu intru sa vad ce mai e nou. La intrebarea 'Ce faci cand el se afla intre doua?' as vrea sa aflu si eu raspunsul... Cam de vreo doua luni ma intalnesc cu un tip, asta pt ca nu pot sa spun ca e iubitul meu. Oficial este iubitul alteia... Ne-am cunoscut absolut din intamplare la o piscina. Ne-am placut insa nici unul dintre noi nu a facut nici un pas in plus. Pe vremea aia nu stiam ca el este prins intr-o relatie de trei ani. Dupa vreo saptamana ne-am intalnit iarasi la fel de intamplator intr-un club... si abia aici am indraznit la ceva mai mult. M-a condus in seara aceea acasa si am facut schimb de carti de vizita. A doua zi am aflat de pe hi5 de iubita lui (pe cartea lui de vizita era trecuta si adresa de mail). Nu am vrut sa mai vb cu el... ar fi insemnat sa-mi incalc principiile. El a insistat sa ma sune, isi dadu-se seama ca aflasem marele lui secret. M-a rugat sa iesim la o cafea sa-mi explice situatia si sa ramanem prieteni. Toate bune si frumoase, am zis ca asta e n-a fost sa fie al meu dar asta nu inseamna ca tre sa fim dusmani. Numai ca din aceasta prietenie am ajuns un fel de amanti... nu ma pot impaca absolut deloc cu ideea. In fiecare seara ii spun ca totul se termina intre noi dar de fiecare data o luam de la capat. Imi spune ca e plictisit de cealalta relatie, ca e mai multa obisnuinta decat dragoste... dar in acelasi timp nu-mi promite mare lucru. Nu stiu ce sa fac... Mi-e frica de vorba aceea cum ca roata se intoarce. Oare de ce nu se poate hotari pe ce drum sa mearga?
andrada_dee
Postat pe 2 Septembrie 2008 21:17
Exista doua variante: fie nu te iubeste, ci a gasit in tine spontaneitatea, diversitatea pe care nu le are in relatia oficiala, fie intr-adevar te iubeste dar, ca si in cazul meu, persoana cealalalta, ea, care i-a fost si la bine si la rau alaturi, care ii ofera siguranta, stabilitate, o cunoaste asa cum e, nu mai trebuie nici sa faca eforturi pentru a-i demonstra cine stie ce si nici sa-si ascunda tabieturi sau defecte in fata ei, ea ii ofera comfortul relatiei de lunga durata. Este ca plafonarea profesionala cred. Te plafonezi, vrei sa evoluezi, dar parca te-ai obisnuit cu mediul si ti-e greu.
Cred ca ar trebui noi sa ne bagam mintile in cap si sa lasam barbatii astia care de fapt sunt pe jumatate barbati pentru ca nu au curajul sa recunoasca ce simt, ce vor, indecisi.
Nimic nu e intamplator in viata, totul are ca scop o lectie...asta este lectia noastra, trebuie asimilata si trecut peste...Pana la urma cum va fi destinul. Daca te iubeste, va renunta la relatia aceea, va lupta pentru tine chiar daca tu vei inceta sa-l vezi sau sa-i vorbesti.
Atolondrada
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:10
buna
un singur lucru vreau sa-ti spun...IUBESTE DA NU FI PROASTA.
o suta de vorbe 2 bani nu fac.Esti tinara esti frumoasa..imagineaza-ti cum va fi viata ta peste 18 ani cind tu vei fi in floarea virstei si el va avea...cit?aproape 60 de ani.
cind copii tai se vor duce la scoala si vor crede toti ca sunt cu bunicul de mina.....
cine spune ca diferenta de virsata nu are nici o importanta se inseala amarnic,eu cred ca in timp ajunge sa va afecteze relatia indiferent de cit de mare a fost dragostea voastra la inceputuri.
Ideea este ca poate intr-adevar lucrurile ar fi putut sta altfel daca existenta lui nu ar fi "umbrita" de existenta altei femei,cea cu care a trait atitia ani....
Deci eu spun sa te gindesti bine si sa-ti vezi interesul(apropo ce spuneai de realizarea profesionala)ptr ca la cei doar 20 de ani ai tai ai timp destul sa-ti intemeiezi o familie.
Nu ti-asi fi spus toate acestea,insa atita timp cit ne ceri sfatul,:)inseamna ca ai indoieli si tita timp cit nu esti sigura pe tine si implicit pe el eu spun sa nu faci pasul acesta.
Te pup dulce si ai grija de tine!

Postat pe 3 Septembrie 2008 16:27
draga mea eu nu te pot sfatui decat sa te gandesti ca atunci cand l-ai cunoscut tu dupa cum ai scris era deja despartit de ea daca te iubeste pe tine nu sta sa se gandeasca la cum e fosta sau la cum ar fi daca.....daca ar fi sigur ca vrea sa fie cu tine poate sa vina si fosta si inca x foste nu le-ar baga in seama ar trebui sa fie un capitol incheiat fostul sau fosta cand iubesti actualul(a)....iar daca simti ca nu este asa gandeste-te ca nu e nici prima nici ultima presoana .....so bafta in luarea deciziei tale
yanny
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:22
Ce vreau sa`ti spun este sa iti vezi de treaba ta...si eu am fost ca tine...am avut o relatie cu cineva asemanator timp de aproximativ un an de zile.eu 20 de ani,el 28 ea 30....ea realizata profesional,eu nu...el spunea ca ma iubeste,ca ea nu-l mai atrage deloc,ca e urata,ca n-o iubeste intr-un cuvant.facusem planuri sa divorteze sa ne mutam impreuna...stii ce s0a intamplat?! a lasat-o insarcinata...si care a fost raspunsul lui...s-a intamplat...nu-i mai crede! toti sunt niste dobitoci care vor distractie pe langa nevasta...niciodata nu o vor lasa...si acum zice ca ma iubeste...dar degeaba...salveaza-te cat mai poti.eu n-am facut`o nici acum...chiar daca s-a terminat de luni bune...da il iubesc si il voi iubi mereu...dar acolo undeva stiu ca exista si ceva pt mine pus deoparte si merita asteptarea...sau asa sper...
neverleave
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:39
In cazul meu este un pic diferit pentru ca nu este insurat, n-a fost vreodata. Cu femeia aceasta a locuit, au fost impreuna timp de sase ani, iar noi cand am inceput relatia, erau despartiti... El acum incearca sa faca situatia mai usoara spunandu-mi ca el cu mine doarme, cu mine sta, cu ea doar se intalneste din cand in cand pentru a vedea daca o relatie bazata pe logica poate fi posibila.
Atolondrada
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:16
eu zic sa o lasi balta,am fost si eu bagata intr-o mizerie de asta si-ti spun sigur ca se termina prost.Oricat ar nega,barbatii au nevoie de siguranta si fara indoiala relatia cu femeia aia,care mai are si o anumita situatie profesionala,cu siguranta il face sa vibreze.Poate sentimentele pentru tine sunt mult mai puternice,dar faptul ca relatia anterioara a fost asa lunga poate castiga la puncte.Tu faci cum vrei,eu povestesc din ale mele.Important e insa ce zodie e si el si chiar sunt curioasa...daca vrei,sa-mi spui.Eu detest oamenii astia care nu-si pot lasa trecutul pentru viitor si creeza un calvar pentru cel putin 2 persoane.Daca vrei un sfat...lasa-te mai usor impresionata,pari mai indiferenta,chiar daca asa vei avea impresia ca-l poti pierde.Abia in felul acesta il vei pune sa aleaga.bafta multa!
megeo
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:51
nu conteaza k nu e insurat!atasamentul bolnavicios fata de o femeie poate exista si fara un certificat de casatorie!poate chiar mai acerb! ai mare grija!
megeo
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:52
ITI DAU UN SFAT DIN INIMA!SI NU NUMAI TIE,TUTUROR FTELOR CARE SE GASESC IN IPOSTAZE DINTR-ASTEA!RENUNTATI FETELOR,SA FITI A 5A ROATA LA CARUTA,SPERAND K VETI FI VOI ALEASA!E O MARE ILUZIE!DIN PROPRIE EXPERIENTA:BAIETII NU-SI LASA PRIETENELE PENTRU CEVA DE MOMENT!POATE SUNT ATRASI,SCOSI DIN MINTI O VREME,DUPA CARE-SI REVIN SI-SI AMINTESC DE TOATE LUCRURILE FRUMOASE DIN CEALALTA RELATIE.,AU REMUSCARI,CA DOAR NU-SI POT FACE PRIETENA SA SUFERE,INCEP SA FACA DIFERENTE SI CLAR PRIMA ARE CASTIG DE CAUZA!ASA K...DESTEPTAREA!CAUTATI SA LASATI NEBUNIA MOMENTULUI SI SA VA CONSTRUITI O RELATIE IN CARE SA DETINETI EXCLUSIVITATEA!MIE MI-A LUAT MAI BINE DE JUMATATE DE AN SA IES DINTR-O CHESTIE DE GENUL ASTA,PENTRU K EL NU SE PUTEA DECIDE SI MA FACEA SI PE MINE SA MA PLAFONEZ!DE UN AN JUMATE AM SCAPAT INSA..SI TOT DE ATUNCI AM O ALTA RELATIE,IN CARE SUNT NUMAI EU,UNICA,DEOSEBITA,MEREU PE LOCUL 1!SUNT FERICITA CA AM SCAPAT DE CALVARUL ALA PENTRU CA NU MAI ERAM OM,NICI DE FACULTA NU MA MAI INTERESA...A FOST INGROZITOR,DAR ACUM SUNT HAPPY SI SPER SA AM DESTULA MINTE SA NU MA MAI BAG VREODATA IN ASA CEVA!SO...
megeo
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:07
cred ca as putea sa iti dau un raspuns mai aproape de ce te intereseaza si nu un sfat. am avut o relatie de 8 ani cu un barbat ne intelegeam, ne iubeam, tot tacimul dar ca in orice relatie au aparut si probleme care tineu foarte mult de atentia lui si prezenta lui in relatie, nu m-a inselat si sunt foarte sigura de acest lucru dar ma simteam singura in acea relatie,Am tot vorbit cu el spunea ca se va schimba dar pina la urma tot asa era si l-am anuntat ca daca nu va face ceva concret il voi parasi,Nu m-a crezut si bineinteles a venit momentul in care mi-am luat adio de la el si am plecat.Dupa un timp am inceput o alta relatie cu cineva care imi oferea tot ceea ce imi doream de la celalalt, era totul ok dar vechea relatie tot incerca sa ma readuca inapoi deoarece constientiza motivul ptr care m-a pierdut, adevarul era ca imi placea ce gasisem la relatia noua dar exista totusi un regret ptr relatia veche. noul prieten a stat de vorba cu fostul si surpriza, pur si simplu s-a retras cu toate ca ma iubea si sunt convinsa de ceea ce spun. nu m-am intors imediat la fostul l-am lasat sa imi arate ca intradevar stie unde a gresit. ideea e ca nu sti ce relatie au avut si care a fost adevaratul motiv ptr care s-au despartit, chiar daca spune ca nu o mai iubeste dar totusi doreste sa se intoarca la ea exista inca acel ceva care din pacate nu il lasa sa te vada pe tine asa cum esti ca om, nu contest ca nu esti un om bun ca nu il iubesti dar el intotdeauna va fi cu gandul la fosta in orice moment si la fiecare gest, crede-ma asa faceam si eu cu toate ca ma voi repeta eram incantata ca gasisem un barbat care sa imi ofere atentia care imi lipsise. in prezent sunt cu fostul relatia noastra merge foarte bine, ne-a ajutat pe amindoi acea perioada sa constientizam multe unul despre celalalt. poate asta s-a intimplat si la el, nu vreau sa iti dau sfaturi dar exista posibilitatea sa nu primesti de la aceasta relatie chiar totul deoarece va avea rezerve din pacate si eu am fost retinuta la noua relatie, imi pare rau ptr el dar cred ca ar fi suferit mai mult mai tarziu decat in momentul in care a decis sa ma lase. Am discutat si cu el si de fapt el mi-a aratat ca inca il iubeam pe fostul chiar daca incercam sa il iubesc pe el si ptr asta ii multumesc.
ioana1305
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:54
Pe el intre doua...e clar ca nu`l ploua Voi sunteti mai 'plouate' saracele asteptand sa se decida mister. Sincer..ii dati satisfactie...Omu` are 38 de ani...crezi ca te iubeste si ca se va casatori cu tine?! Hmm..as inclina sa cred ca se va intoarce la fosta , e mai matura si cum ai spus si tu , au trecut prin multe impreuna. Oricum...nici ea nu va avea trai bun cu el chiar daca il ia de barbat...e cam indecis si las barbatul asta.
Kittynelle
Postat pe 11 Septembrie 2008 22:58
aura, cu tine 4 luni, dar cu ea 6 ani, este vreo diferenta?? daca a ajuns el sa nu stie intre cine sa aleaga, sigur mai tine la fosta si inca foarte mult.
isadora
Postat pe 12 Septembrie 2008 11:48
am avut si eu un caz un pic asemanator, doar ca invers. fiind de 4 ani cu EL, am aflat de curind ca tinea legatura de dragoste pe net cu o turcoaica (in primii 2 ani ce se intilnea cu mine) pe care o cunoscuse inaintea mea, intr-o vacanta in antalya.legatura nu s-a mai tinut deoarece ea nu mai raspundea scrisorilor lui. l-am iertat dar nu m-am impacat cu gindul si ca sa ma linistesc ca nu ar m face asa ceva, m-am prefacut fiind EA si am reluat legatura la care el raspuns ft fericit si chiar i-a si propus sa se vada (vara asta a fost iar la antalya cu familia sa). eu, proasta, iar l-am iertat. dar stiti ce lamuriri mi-a dat? "n-am vazut-o de 5 ani si vreau s-o vad! sa vad ce mai face, daca s-a mai schimbat!" cind l-am intrebat pt ce, mi-a zis "pur si simplu". l-am pus sa aleaga intre "pur si simplu" si mine si a zis ca nu alege nimic, se vede cu ea "pur si simplu" si ramine cu mine mai departe.INTREBAREA : credeti ca exista "PUR SI SIMPLU" daca ii scria ei "iubita mea draga, frumoaso, mi-e foarte (de 5 ori) dor de tine, abia astept sa vina vacanta sa vin la turcia, te sarut...." - asta in timp ce de fapt era cu mine???...........
p.s nu intretineam relatii sexuale cu el pe atunci si din cauza asta ne certam ft des.
isadora
Postat pe 12 Septembrie 2008 12:11
Perioada asta de indecizie dureaza de o luna jumatate deja...Dar in tot timpul asta noi am dormit mai mult impreuna decat separat. El este in zodia fecioara, dar totusi nu este o fecioara tipica. Eu de cate ori zic gata, nu mai suport el imi spune sa ma mai gandesc, ca ma iubeste si ca , in fond cu mine sta, nu cu ea. Cu ea doar se mai vede din cand in cand ca sa se convinga de niste chestii. Imi spune ca este irascibil cand este cu ea, ca se gandeste la mine, ca se simte strain fata de ea. Eu deja incep sa cred ca spera sa ramana cu amandoua. Astazi este ziua lui, astept sa treaca si aceasta zi... Iar luni imi voi lua inima in dinti si voi spune stop....definitiv. Oricat il iubesc, e clar ca nu este reciproc asa cum imi doresc.
Atolondrada
Postat pe 13 Septembrie 2008 11:51
sper sa ai taria de a-i spune!si sa stii ca starea de nehotarare si indecizie poate dura mult mai mult!nu=ti complica viata cu o persoana nehotarata,nu te merita!iti faci rau,iti prelungesti agonia!mai bine ia-ti inima-n dinti si priveste in jurul tau!s-ar putea sa ai suprize foarte placute!
megeo
Postat pe 13 Septembrie 2008 19:03
NEHOTARAREA DUCE LA INSTABILITATE. VIATA ESTE UN JOC, LA FINALUL SARUIA CINEVA IESE PE LOCUL DOI! DACA CREZI CA POTI ACCEPTA COMPROMINUL SI POSIBILITATEA CA VEI PUTEA FI PE LOCUL DOI...PAREREA MEA ESTE CA, VIATA TA, ABIA ACUM A INCEPUT, AI TIMP SI SPATIU SA NU INOTI IN INCERTITUDINE!
love4electro
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:58
Am avut puterea sa zic stop si in mare masura a fost si datorita sustinerii voastre, va multumesc mult.
Atolondrada
Postat pe 16 Septembrie 2008 15:30
De la: aura_ilie, la data 2008-08-31 13:23:06In urma cu o luna, a aparut din nou fosta. A vazut o poza cu mine in tel. lui la o intalnire amicala, a devenit geloasa, vrea sa se impace cu el.



nu vreau sa intru in detalii deoarece sunt aproape convinsa ca sa va impaca cu ,,fosta,,.. ceea ce m-a amuzat (sa-i spunem asa) este faptul ca ei INCA au ,,intalniri amicale,, in cadrul carora ea ii verifica telefonul..

Postat pe 16 Septembrie 2008 15:46
pe dracu faci inghiti..........te conformezi.............ca el oricum doarme linistit fara constrangeri............barbatii astia............la cos cu ei cosul de baschet upsssss

Postat pe 17 Septembrie 2008 14:27
E pentru prima data cand scriu. Cred ca ar trebui sa faci ceea ce simti. Am si eu o problema. Si peitenul meu se afla intre 2 pentru ca este oficial prietenul meu si tot oficial sotul atei femei. Este o situatie dificila. Suntem impreuna de 3 ani si ceva. timp 2 ani si ceva el a fost cu amandoua. Acum este doar cu mine insa mai are acte si un copil. Ne iubim foarte mult. Am incercat in nenumarate randuri sa ne si despartim pentru ca toat lumea zicea ca asa e mai bine insa nu am reusit. Poate va vine greu sa credeti dar nu am reusit. Care este problema mea despre care ziceam> pai in primi 2 ani dupa nopti de lacrimi si suferinta am decis sa gasesc si eu pe cineva, lucur care nu era greu deloc. Eu m-am culcat cu altcineva si el nu stie. Acum ca o sa ramanem impreuna nu pot sa ma hotarasc daca sa ii spun sau nu. Stiu ca nu m-ar ierta si ne-am desparti.Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca desi el era si cu ea atunci pe mine nu m-ar ierta. Sufar foarte mult ca nu stiu ce sa fac. Am dreptul sa il tin langa mine? Noi am suferit foarte mult. Pentru mine nu a insemnat nimic ce s-a intamplat dar nu stiu ce sa fac. Daca nu ii spun si nu o sa pot trai cu asta? daca o sa afle de la altcineva? nu mai vreau sa sufar nici eu si nici el pentru ca ma iubeste sincer. Stiu ca multe o sa ma condamnati dar nu am ales noi sa fie asa. Am trecut prin multe. Ce sa fac acum??? Ajutati-ma cu un sfat va rog. orice....
corina_ush
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:26
adica tu ai acceptat 2 ani sa-l imparti, si el n-ar suporta o infidelitate?
interesant...
googoodoll
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:43
Nu ar accepta pentru ca abia a acceptat faptul ca eu acum ceva vreme intr-o depresie m-am intalnit cuun tip si tot ce a fostintre noi au fost saruturi. el ma lasa plangand si pleca si atunci eu ma intalneam cu tipul respectiv. Nu a fost nimic, dar asta l-a durut foarte tare si inca nu a trecut peste. Deci a fost si asta tot o infidelitate. peste faptul ca m-am culcat cu cineva nu ar trece. Off... daca as sti ce e mai bine sa fac.Am fost mereu langa el si l-am sprijinit sincer dezinteresat ca nimeni altcineva si acum oare e mai bine sa il pierd??? sunt disperata...
corina_ush
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:32
deci tratamentul pentru depresii consta in harjoneala cu altii

si eu care m-am chinuit atata cu pastile, ooofff
googoodoll
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:41
si cu ciocolata
googoodoll
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:41
De la: lyviya_z, la data 2008-09-21 23:32:48Nu ar accepta pentru ca abia a acceptat faptul ca eu acum ceva vreme intr-o depresie m-am intalnit cuun tip si tot ce a fostintre noi au fost saruturi. el ma lasa plangand si pleca si atunci eu ma intalneam cu tipul respectiv. Nu a fost nimic, dar asta l-a durut foarte tare si inca nu a trecut peste. Deci a fost si asta tot o infidelitate. peste faptul ca m-am culcat cu cineva nu ar trece. Off... daca as sti ce e mai bine sa fac.Am fost mereu langa el si l-am sprijinit sincer dezinteresat ca nimeni altcineva si acum oare e mai bine sa il pierd??? sunt disperata...


astept cu mare interes urmatoarea depresie! intre timp , poate-mi dai adresa de mess, de acasa, nr de telefon. sunt un bun umar pe care sa plangi!

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:44
de preferat un gps tracker, ca nu se stie cand o apuca, si sa nu pierdeti timp pretios :-P
googoodoll
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul de care sunt indragostita,iubeste pe alta !!!!!! 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:51
ce parere aveti despre relatia intre veri de gradul 2? 192 De la: Erebus 19 Iunie 2009 12:44
Daca vrei sa stii mai mult 8 De la: just_laura 24 Iulie 2009 12:12
Ajutor 18 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 20:46
sunt gravida cu nepotul meu de gradul 3 176 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47