Setari Cookie-uri

vrea sa se omoare. ce fac?

Buna tuturor,

Simt ca nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez astfel incat sa fie bine. Eu sunt casatorita, sunt fericita, insa a cazut o mare deziluzie pe capul meu.
Eu barbat casatorit si el, pe care l-am cunoscut la un eveniment media la care am participat, sustine ca s-a indragostit de mine. Initial am crezut ca sunt doar vorbe, ca sa ma determine sa am o relatie cu el, insa treptat, din zi in zi, realizez ca omul este bolnav psihic.
Am incercat sa vorbesc cu el, sa discut, sa ii explic ca eu sunt casatorita, ca imi iubesc barbatul si ca nu ii pot impartasi iubirea, dupa aceste vorbe a fost orbit de gelozie cred, sau nebunie si a dat in mine. Mi-a spart buza. Asta a pus capac. I-am spus ca il reclam la politie, daca nu se potoleste.
Acum umbla dupa mine disperat, spunandu-mi ca ma iubeste, ca a gresit cand a dat in mine, ca a fost cel mai mare nenorocit, dar ca sa-l accept in viata mea, macar din mila, ca el nu poate sa traiasca fara mine. Ma ameninta ca isi ia viata, ca sa-mui arate ca el ma iubeste cu adevarat. Imi jura ca nu poate trai fara mine, si ca daca nu il las sa imi dovedeasca ca a gresit si ca a inteles ca eu sunt cea mai minunata femeie, el se omoara.
Off doamne, nu stiu ce sa fac. Pana acum i-am spus ca din pacate , eu nu pot si nu vreau sa-l mai accept in viata mea, si daca ma iubeste asa cum sustine sa-si vada de viata lui si de familia lui. Nici nu vrea sa mai aud de el, dar ma urmareste pe strada, face scene. de dimineata a cazut in genuchi, in farta mea , pe strada,ca sa-l iert si sa-l primesc in viata mea., si i-am spus ca nu pot si a plecat iar, jurand-mi ca se omoara, pentru ca nu poate trai fara mine. ca euy sunt viata lui.
ajutati-ma , va rog. cum sa-l fac sa isi vada de viata si de familia lui si sa ma lase in pace.
Daca se omora, ce ma fac?
perroni_style
Postat pe 15 Iulie 2009 10:33
Fii linistita, nu se omoara, cine stie cu cate a folosti santajul asta ordinar.

Si daca se omoara, asta e. Doar n-o sa ai TU remuscari!
Kathara
Postat pe 15 Iulie 2009 10:59
asa ma gandesc si eu, ca un om nu isi ia viata pentru o femeie care nu vrea sa fie a lui.
Vad in faptele si vorbele lui manifestari de obsesie si nebunie si sincer, l-as trimite la un medic, sa se controleze, dar mi-e ca mai rau ii fac zicand-i sa se duca pe la doctori.

Sper doar sa nu faca gesturi necugetate, din nebunie.
perroni_style
Postat pe 15 Iulie 2009 11:15
Dragutza, daca se omoara EL, asta e numai si numai problema lui. Un psihopat mai putin pe lume.

Acum sa discutam problema ta: De ce ii dai apa la moara? De ce "ii explici", de ce il asculti cand iti spune ca se omoara? De ce sotul tau nu stie de el? De ce nu te-ai dus la spital si la politie IMEDIAT? De ce toate astea? Pentru ca - pentru el - faptul ca inca iti poate vorbi e o dovada ca inca te mai poate convinge, INDIFERENT DE CE II SPUI TU ACUM. Deci, inca o data: DE CE ii mai vorbesti? De ce il mai asculti?

Poate pentru ca la inceput te-a flatat faza?

Si chiar daca ar fi asa, acum e cazul sa pui punct. In mod normal, acum tu nu trebuie sa ii mai raspunzi la telefon (nici nu trebuie sa ai numarul lui de telefon) si sa nu mai ai nici un fel de contact cu el.
Dor_a
Postat pe 15 Iulie 2009 11:22
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 11:15:07
Sper doar sa nu faca gesturi necugetate, din nebunie.


Scuza-ma, dar QED:

De ce speri TU sa faca sau sa nu faca EL ceva?
Dor_a
Postat pe 15 Iulie 2009 11:24
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 10:33:24Buna tuturor,

Simt ca nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez astfel incat sa fie bine. Eu sunt casatorita, sunt fericita, insa a cazut o mare deziluzie pe capul meu.
Eu barbat casatorit si el, pe care l-am cunoscut la un eveniment media la care am participat, sustine ca s-a indragostit de mine. Initial am crezut ca sunt doar vorbe, ca sa ma determine sa am o relatie cu el, insa treptat, din zi in zi, realizez ca omul este bolnav psihic.
Am incercat sa vorbesc cu el, sa discut, sa ii explic ca eu sunt casatorita, ca imi iubesc barbatul si ca nu ii pot impartasi iubirea, dupa aceste vorbe a fost orbit de gelozie cred, sau nebunie si a dat in mine. Mi-a spart buza. Asta a pus capac. I-am spus ca il reclam la politie, daca nu se potoleste.
Acum umbla dupa mine disperat, spunandu-mi ca ma iubeste, ca a gresit cand a dat in mine, ca a fost cel mai mare nenorocit, dar ca sa-l accept in viata mea, macar din mila, ca el nu poate sa traiasca fara mine. Ma ameninta ca isi ia viata, ca sa-mui arate ca el ma iubeste cu adevarat. Imi jura ca nu poate trai fara mine, si ca daca nu il las sa imi dovedeasca ca a gresit si ca a inteles ca eu sunt cea mai minunata femeie, el se omoara.
Off doamne, nu stiu ce sa fac. Pana acum i-am spus ca din pacate , eu nu pot si nu vreau sa-l mai accept in viata mea, si daca ma iubeste asa cum sustine sa-si vada de viata lui si de familia lui. Nici nu vrea sa mai aud de el, dar ma urmareste pe strada, face scene. de dimineata a cazut in genuchi, in farta mea , pe strada,ca sa-l iert si sa-l primesc in viata mea., si i-am spus ca nu pot si a plecat iar, jurand-mi ca se omoara, pentru ca nu poate trai fara mine. ca euy sunt viata lui.
ajutati-ma , va rog. cum sa-l fac sa isi vada de viata si de familia lui si sa ma lase in pace.
Daca se omora, ce ma fac?



daca se omoara ii faci o coliva si il pomeneste popa in biserica.....ca o crestina ce esti.....
sigur nu ai avut contacte sexuale cu el sau nu i-ai dat de inteles ca vrei ceva cu el?
de obicei de acolo incepe totul........
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 11:27
Si sotul tau nu l-a luat la o ,,discutie" asa, intre barbati?
Kathara
Postat pe 15 Iulie 2009 11:28
De la: Kathara, la data 2009-07-15 11:28:04Si sotul tau nu l-a luat la o ,,discutie" asa, intre barbati?


Asta zic si eu... Adica vin acas' cu buza umflata si ce-i spun oficialului? Ca am cazut pe scari(si m-am lovit intr-un pumn )? si el o inghite asa, nemestecata ca curcanu' (cacofonie intentionata)?

Si - in primul rand - de ce as face asa ceva? De ce, daca un strain scapat de la Marcuta ma cotonogeste, as tine faza asta secreta?

Eu cred ca ea nu ne da toate datele problemei...
Dor_a
Postat pe 15 Iulie 2009 11:37
insa ce ai facut de este asa obsedat de tine?ai avut relatii cu el?...
pamela_1
Postat pe 15 Iulie 2009 11:41
..normal ca tine secret fata de sot ...ceva a fost intre ei de la zapacit asa
pamela_1
Postat pe 15 Iulie 2009 11:43
vezi sa nu se omoare.. spunei sotului tau despre asta si incercati inpreuna sa gasiti o solutie.
Apropo trebuie sa-i fi dat tu apa la moara de a ajuns omul in halul asta..
rahella
Postat pe 15 Iulie 2009 12:14
da, corect ....si eu i-am dat apa la moara initial. ca doar e placut sa te simti bagata in seama.
recunosc, aici am gresit eu.
sotului nu -am spus ca a dat cineva in mine, pentru ca mi-a fost teama de explicatiile, pe cre trebuia sa i le dau, de ce i-am dat apa la moara unui strain.
eu ma simt vinovata ca mi-a placut ca cienva sa se tina dupa mine, sa imi faca curte asiduu, iar acum nu stiu cum sa pun stop.
nu am facut cu nimic cu el, cred ca era si mai greu
perroni_style
Postat pe 15 Iulie 2009 12:53
Cum adica "nu stii"?
Nu ii mai raspunzi la telefoane. Nu il asculti. Il lasi sa se tavaleasca pe jos si treci mai departe.
Cand te asteapta in strada, ii spui in gura mare, sa te auda si cei din jur, ca o sa chemi politia si iti vezi de drum.

Asta daca INTR-ADEVAR vrei sa scapi de el... Ca mie mi se pare ca tu nu esti foarte convinsa inca De aici si "discutiile" ... Nene, cu nebunii nu "discuti", stii dinainte ca n-or sa te asculte. Ideea e ca tu pari a fi vitima ideala pentru hartuiala... Ce greseli faceti, dragelor... Maari greseli.
Tu crezi ca el nu stie ca tu nu i-ai spus sotului tau ca te-a lovit? Pai, acum, sincer! Nu e normal sa creada ca il vrei si tu, daca el te bumbaceste si tu il acoperi?
Dor_a
Postat pe 15 Iulie 2009 13:00
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 10:33:24Buna tuturor,

Simt ca nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez astfel incat sa fie bine. Eu sunt casatorita, sunt fericita, insa a cazut o mare deziluzie pe capul meu.
Eu barbat casatorit si el, pe care l-am cunoscut la un eveniment media la care am participat, sustine ca s-a indragostit de mine. Initial am crezut ca sunt doar vorbe, ca sa ma determine sa am o relatie cu el, insa treptat, din zi in zi, realizez ca omul este bolnav psihic.
Am incercat sa vorbesc cu el, sa discut, sa ii explic ca eu sunt casatorita, ca imi iubesc barbatul si ca nu ii pot impartasi iubirea, dupa aceste vorbe a fost orbit de gelozie cred, sau nebunie si a dat in mine. Mi-a spart buza. Asta a pus capac. I-am spus ca il reclam la politie, daca nu se potoleste.
Acum umbla dupa mine disperat, spunandu-mi ca ma iubeste, ca a gresit cand a dat in mine, ca a fost cel mai mare nenorocit, dar ca sa-l accept in viata mea, macar din mila, ca el nu poate sa traiasca fara mine. Ma ameninta ca isi ia viata, ca sa-mui arate ca el ma iubeste cu adevarat. Imi jura ca nu poate trai fara mine, si ca daca nu il las sa imi dovedeasca ca a gresit si ca a inteles ca eu sunt cea mai minunata femeie, el se omoara.
Off doamne, nu stiu ce sa fac. Pana acum i-am spus ca din pacate , eu nu pot si nu vreau sa-l mai accept in viata mea, si daca ma iubeste asa cum sustine sa-si vada de viata lui si de familia lui. Nici nu vrea sa mai aud de el, dar ma urmareste pe strada, face scene. de dimineata a cazut in genuchi, in farta mea , pe strada,ca sa-l iert si sa-l primesc in viata mea., si i-am spus ca nu pot si a plecat iar, jurand-mi ca se omoara, pentru ca nu poate trai fara mine. ca euy sunt viata lui.
ajutati-ma , va rog. cum sa-l fac sa isi vada de viata si de familia lui si sa ma lase in pace.
Daca se omora, ce ma fac?


Duduie cu nick de bere,ofera-i o lama de ras,dar inainte pune-l sa se drogheze ca sa ai un spectacol pe cinste!Spune-i sa inceapa cu abdomenul de la stanga la drapta,apoi sa incerce sa sara pe varfuri si sa bea multa apa!O sa vezi ce bine o sa se simta!
Acum serios,tu esti proasta sau iti place sa te joci cu focul? De ce nu i-ai raportat sotului de acest incident?Eu cred ca ai vrut sa vezi pana unde se poate ajunge!Stii ceva,cred ca e mai bine sa o faceti ca Romeo si Julieta...faceti un mare serviciu omenirii!!!
bl_de
Postat pe 15 Iulie 2009 13:17
De la: Dor_a, la data 2009-07-15 11:22:51Dragutza, daca se omoara EL, asta e numai si numai problema lui. Un psihopat mai putin pe lume.


Te inseli. Poate sa intre la inchisoare.


@perroni
Ai si tu o parte de vina ca s-a ajuns la situatia asta. Acum ajuta-l sa primeasca ajutor specializat.
AndreiD
Postat pe 15 Iulie 2009 13:22
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 10:33:24Buna tuturor,

Simt ca nu stiu ce sa fac, cum sa reactionez astfel incat sa fie bine. Eu sunt casatorita, sunt fericita, insa a cazut o mare deziluzie pe capul meu.
Eu barbat casatorit si el, pe care l-am cunoscut la un eveniment media la care am participat, sustine ca s-a indragostit de mine. Initial am crezut ca sunt doar vorbe, ca sa ma determine sa am o relatie cu el, insa treptat, din zi in zi, realizez ca omul este bolnav psihic.
Am incercat sa vorbesc cu el, sa discut, sa ii explic ca eu sunt casatorita, ca imi iubesc barbatul si ca nu ii pot impartasi iubirea, dupa aceste vorbe a fost orbit de gelozie cred, sau nebunie si a dat in mine. Mi-a spart buza. Asta a pus capac. I-am spus ca il reclam la politie, daca nu se potoleste.
Acum umbla dupa mine disperat, spunandu-mi ca ma iubeste, ca a gresit cand a dat in mine, ca a fost cel mai mare nenorocit, dar ca sa-l accept in viata mea, macar din mila, ca el nu poate sa traiasca fara mine. Ma ameninta ca isi ia viata, ca sa-mui arate ca el ma iubeste cu adevarat. Imi jura ca nu poate trai fara mine, si ca daca nu il las sa imi dovedeasca ca a gresit si ca a inteles ca eu sunt cea mai minunata femeie, el se omoara.
Off doamne, nu stiu ce sa fac. Pana acum i-am spus ca din pacate , eu nu pot si nu vreau sa-l mai accept in viata mea, si daca ma iubeste asa cum sustine sa-si vada de viata lui si de familia lui. Nici nu vrea sa mai aud de el, dar ma urmareste pe strada, face scene. de dimineata a cazut in genuchi, in farta mea , pe strada,ca sa-l iert si sa-l primesc in viata mea., si i-am spus ca nu pot si a plecat iar, jurand-mi ca se omoara, pentru ca nu poate trai fara mine. ca euy sunt viata lui.
ajutati-ma , va rog. cum sa-l fac sa isi vada de viata si de familia lui si sa ma lase in pace.
Daca se omora, ce ma fac?


Cumpara "mersul trenurilor" si da-il cadou.......in felul asta o sa fie cu un psihopat mai putin pe lumea asta
andreea1976
Postat pe 15 Iulie 2009 13:29
De la: AndreiD, la data 2009-07-15 13:22:40
De la: Dor_a, la data 2009-07-15 11:22:51Dragutza, daca se omoara EL, asta e numai si numai problema lui. Un psihopat mai putin pe lume.


Te inseli. Poate sa intre la inchisoare.


@perroni
Ajuta-l sa primeasca ajutor specializat.


intri la inchisoare ,sau ma rog se pedepseste penal sinuciderea numa daca este determinata de ea....dar cum ea ,poate nu are nici o vina......amin!
poate sa aiba o discutie cu el......calma ,sa ii explice destul de frumos situatia.....si daca el tot continua...sa discute cu sotul si sa anunte politia......
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 13:32
De la: heaven_2906, la data 2009-07-15 13:32:23
De la: AndreiD, la data 2009-07-15 13:22:40
De la: Dor_a, la data 2009-07-15 11:22:51Dragutza, daca se omoara EL, asta e numai si numai problema lui. Un psihopat mai putin pe lume.


Te inseli. Poate sa intre la inchisoare.


@perroni
Ajuta-l sa primeasca ajutor specializat.


intri la inchisoare ,sau ma rog se pedepseste penal sinuciderea numa daca este determinata de ea....dar cum ea ,poate nu are nici o vina......amin!
poate sa aiba o discutie cu el......calma ,sa ii explice destul de frumos situatia.....si daca el tot continua...sa discute cu sotul si sa anunte politia......


Ai precizat corect: "POATE nu are nici o vina".
Si daca are si ea? Si daca s-a complacut in situatia asta pana cand a innebunit ala?
Si daca exista dovezi cum ca l-a influentat, prin comportamentul ei?

Va mai aduceti aminte de baiatul ala care s-a aruncat de la balconul profesoarei lui de romana?
NImeni nu a acuzat-o oficial. Si totusi...a trebuit sa se desparta de sot si sa fuga in alta tara.

Se merita?
AndreiD
Postat pe 15 Iulie 2009 13:38
nu se merita ,dar in momentele acelea nu ne dam seama de actele noastre.....pe parcurs suntem mai lucizi....si ne dam seama ca nu am vrut sa se ajunga acolo....
poate ca asa crede si ea in sinea ei........
de aceea spun ca ,cel mai bine fi direct cu o persoana....spune ce vrei de fapt de la ea.....
nu te simti flatata cand cineva iti face curte si tu ii dai speranta .....doar atat......
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 13:46
deja ma ingrozesc si mai tare.
Eu am am scris aici pentru ca aveam nevoie de sustinere, adica cienva sa-mi intareasca convingerea ca nu trebuie sa mai vorbesc cu el, ca nu trebuie sa-i mai raspund la plansete si tavaleli pe jos. Pur si simplu sa stiu ca cel mai bun lucru care trebuie facut e sa-i pun stop definitiv, iar acum amenintarile astea ale lui parca sunt pietre legate de mine.
Daca face o prostie, imi distruge mie viata, nu e si asta un santaj ieftin........nu e si asta o razbunare ca nu vreau sa fiu cu el?
perroni_style
Postat pe 15 Iulie 2009 13:47
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 13:47:00deja ma ingrozesc si mai tare.
Eu am am scris aici pentru ca aveam nevoie de sustinere, adica cienva sa-mi intareasca convingerea ca nu trebuie sa mai vorbesc cu el, ca nu trebuie sa-i mai raspund la plansete si tavaleli pe jos. Pur si simplu sa stiu ca cel mai bun lucru care trebuie facut e sa-i pun stop definitiv, iar acum amenintarile astea ale lui parca sunt pietre legate de mine.
Daca face o prostie, imi distruge mie viata, nu e si asta un santaj ieftin........nu e si asta o razbunare ca nu vreau sa fiu cu el?



Deci,repet,esti proasta sau te prefaci?
bl_de
Postat pe 15 Iulie 2009 13:50
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 13:47:00deja ma ingrozesc si mai tare.
Eu am am scris aici pentru ca aveam nevoie de sustinere, adica cienva sa-mi intareasca convingerea ca nu trebuie sa mai vorbesc cu el, ca nu trebuie sa-i mai raspund la plansete si tavaleli pe jos. Pur si simplu sa stiu ca cel mai bun lucru care trebuie facut e sa-i pun stop definitiv, iar acum amenintarile astea ale lui parca sunt pietre legate de mine.
Daca face o prostie, imi distruge mie viata, nu e si asta un santaj ieftin........nu e si asta o razbunare ca nu vreau sa fiu cu el?


uite ca pe mine nu m-ai convins ca nu vrei sa mai ai de-a face cu el......
stii dc?pt ca nu stii sa iti impui pctul de vedere.................
nu vrei sa ai nimic ,cu o anumita pers spune-i-o in fata............nu pe forum.......
nu ca ti-e mila sau mai stiu eu ce..............
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 13:50
si inca ,ceva .............spune-i ca iti place cand iti face curte.....dar nu ti-o vei trage cu el.....
mai direct de atat nu exista........pt ca asta vrei
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 13:51
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 13:47:00deja ma ingrozesc si mai tare.
Eu am am scris aici pentru ca aveam nevoie de sustinere, adica cienva sa-mi intareasca convingerea ca nu trebuie sa mai vorbesc cu el, ca nu trebuie sa-i mai raspund la plansete si tavaleli pe jos. Pur si simplu sa stiu ca cel mai bun lucru care trebuie facut e sa-i pun stop definitiv, iar acum amenintarile astea ale lui parca sunt pietre legate de mine.
Daca face o prostie, imi distruge mie viata, nu e si asta un santaj ieftin........nu e si asta o razbunare ca nu vreau sa fiu cu el?


Nu trebuie mai sa te sperii.

Daca intrerupi orice contact cu el (dar chiar sa faci asta) e o decizie buna pentru ca atunci nu va mai avea cu ce sa te aiba la mana.
Daca totusi nu reusesti sa scapi de el nici asa fa o plangere la politie. Cel putin asa vei fi tu acoperita.
AndreiD
Postat pe 15 Iulie 2009 13:52
Haideti ca o dam in diverse? CE discutie? In momentul asta in alta tara trebuia sa aiba ordin de restrictie. Nu avea voie sa se apropie de ea. Sau s-o contacteze in vreun fel. Treaba e ca acest ordin de restrictie are doua directii: Nici el n-o deranjeaza, nici ea nu "discuta" sau ii "explica".

Actionat normal, in Romania ar fi la fel. Asta cu omoratul e subsidiara. E plina lumea de psihopati care SPUN ca se omoara. N-are nimeni timp de ei. Mai mult: cei care SPUN nu o FAC.

Nu am chef sa intru in polemici de doi bani dar faza cu "facutul puscarie DACA el se omoara" e scoasa din povestea aia a lu' Creanga, cea cu drobul de sare... Cum se numea? A! "Prostia omeneasca".
Din cate s-a spus aici, el nu a incercat sa se sinucida, doar a lovit.
ASTA e important SI GRAV: ca te-a molestat.
Tu la asta iei atitudine, nu la ce campi bate el. Cum spuneam, tu, in mod mormal, nu ai de ce sa mai auzi ce spune, pentru ca nu trebuie sa mai ai nici un contact cu el.
Dor_a
Postat pe 15 Iulie 2009 13:54
ii spui sotului tau si gata..asta ar rezolva problema..Ii explici cum s-a intamplat.dar ii spui exact cum s-a intamplat fara ocolisuri..impreuna veti gasi o solutie.Daca nu te lasa in pace se considera hartuire nu?il dai pe mana politiei sau pe mana doctorilor..te pup..sunt sigura ce vei gasi o solutie
levantica
Postat pe 15 Iulie 2009 13:55
De la: perroni_style, la data 2009-07-15 13:47:00deja ma ingrozesc si mai tare.
Eu am am scris aici pentru ca aveam nevoie de sustinere, adica cienva sa-mi intareasca convingerea ca nu trebuie sa mai vorbesc cu el, ca nu trebuie sa-i mai raspund la plansete si tavaleli pe jos. Pur si simplu sa stiu ca cel mai bun lucru care trebuie facut e sa-i pun stop definitiv, iar acum amenintarile astea ale lui parca sunt pietre legate de mine.
Daca face o prostie, imi distruge mie viata, nu e si asta un santaj ieftin........nu e si asta o razbunare ca nu vreau sa fiu cu el?


Offf draga mea......am avut parte si eu de unul exact ca asta......6 luni m-am chinuit si i-am ascultat isteriile,ma ameninta ca se arunca in fata trenului,ca sa-l am pe constiinta,daca il parasesc....si unde stateam eu,trecea calea ferata,pana la urma nu am mai rezistat si i-am cumparat mersul trenurilor.
Crezi ca a facut-o? iti zic eu....nu.
Nu-i mai raspunde la telefoane....ocoleste-l pe cat poti.Merita sa treci prin stresul asta pt un isteric?
andreea1976
Postat pe 15 Iulie 2009 13:56
poate sa il dea pe mana politiei si fara stirea sotului.......numa sa o faca.....daca ,chiar nu vrea sa aiba vreo leg cu el
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 13:57
De la: Dor_a, la data 2009-07-15 13:54:45Haideti ca o dam in diverse? CE discutie? In momentul asta in alta tara trebuia sa aiba ordin de restrictie. Nu avea voie sa se apropie de ea. Sau s-o contacteze in vreun fel. Treaba e ca acest ordin de restrictie are doua directii: Nici el n-o deranjeaza, nici ea nu "discuta" sau ii "explica".

Actionat normal, in Romania ar fi la fel. Asta cu omoratul e subsidiara. E plina lumea de psihopati care SPUN ca se omoara. N-are nimeni timp de ei. Mai mult: cei care SPUN nu o FAC.

Nu am chef sa intru in polemici de doi bani dar faza cu "facutul puscarie DACA el se omoara" e scoasa din povestea aia a lu' Creanga, cea cu drobul de sare... Cum se numea? A! "Prostia omeneasca".
Din cate s-a spus aici, el nu a incercat sa se sinucida, doar a lovit.
ASTA e important SI GRAV: ca te-a molestat.
Tu la asta iei atitudine, nu la ce campi bate el. Cum spuneam, tu, in mod mormal, nu ai de ce sa mai auzi ce spune, pentru ca nu trebuie sa mai ai nici un contact cu el.


Doraaa Ma bucur sa te vad !Las-o in pace ca eu m-am convins,e proasta,punct!Le place unora sa discute mult si fara rost.Toti sunt psihologi si avocati....

bl_de
Postat pe 15 Iulie 2009 13:58
Clar respectivul are probleme majore.Nu mai raspunde la provocari si incearca sa vorbesti cu sotul tau,care ar trebui sa te inteleaga si sa te ajute,avand in vedere faptul ca nu a fost nimic intre tine si respectivul.
messalinda
Postat pe 15 Iulie 2009 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prea tarziu mi-am dat seama ca tin la el 25 De la: alyn27 5 Septembrie 2010 20:51
...In postura de amanta..e bine sau nu sa duci la capat o astfel de relatie?!ufff..:(( 165 De la: Christinne 5 Iunie 2012 21:13
Profesorul meu... 70 De la: danaeu 12 Iulie 2010 14:08
Sa continui sau nu această relație? 1 De la: kudika_1043033 4 Februarie 2022 19:44
o singura singura gresala a fost fatala dar nu pate fi numita gresala 15 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:50