Setari Cookie-uri

Efecte secundare, sarcina extrauterina sau avort spontan?

Pe 22 februarie am facut sex.S-a rupt prezervativul.Am luat pastila de a doua zi peste 2 ore si jumatate, si a doua la 12 ore de la prima (Postinor 2). La o saptamana mi-a venit ciclul, dar redus cantitativ.Apoi mi-a fost frica sa nu se mai rupa prezervativul si alta data, si m-am gandit sa iau pilule contraceptive.Am fost la medic, mi le-a prescris.Peste inca 2-3 saptamani am facut un test de sarcina care a dezvaluit ca nu eram insarcinata.Am luat pilulele contraceptive, dar in ultima saptamana am luat o pilula cu intarziere si apoi m-am gandit ca poate vine iubitul la mine sa facem sex si doream sa fiu protejata, asa ca am facut ce scria pe prospect pentru asemenea cazuri, am sarit peste pauza de 7 zile in care trebuia sa-mi vina ciclul, si am inceput o alta cutie de pilule.Pe prospect scria ca in astfel de cazuri e posibil ca menstruatia sa nu mai vina, sau sa vina in a doua saptamana de la inceperea celei de-a doua cutii.La mine a venit in prima saptamana de la inceperea celei de-a doua cutii.Si sunt tot pe menstruatie deja de doua saptamani, desi ciclul meu normal dura 5-6 zile.E asta vreun efect secundar al pastilei de dupa sau al pilulelor orale contraceptive combinate sau pur si simplu pastila de dupa n-a avut efect si am suferit vreun avort spontan sau am de-a face cu vreo sarcina extrauterina?Mentionez ca inainte sa iau pilula de dupa nu am folosit nici un fel de pilula contraceptiva, niciodata.
Achillesluv
Postat pe 8 Aprilie 2014 01:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
glande mamare 5 De la: lilivio 29 Ianuarie 2009 10:30
Cum va intelegeti cu ginecologul vostru? 40 De la: augusta1979 12 Iulie 2010 16:18
Candida 5 De la: kudika_1013060 8 August 2016 10:42
de vanzare vaccin IBC10 IMPOTRIVA CANDIDEI 4 De la: AdrianaR 26 Ianuarie 2011 16:14
Ajutor si nimeni nu ma ajuta...ce sa fac??? 2 De la: kudika421339 2 Septembrie 2011 17:04