Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre sexul la prima intalnire?

Ce parere aveti despre sexul la prima intalnire?

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:03
foarte proasta. exclud varianta asta ...m`as simti ca o catea ..in sensul rau al cuvantului ..deoarece uneori animalele au mai mult bun simt ca oamenii ..
mirunaracovita
Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:36
Este alegerea fiecaruia...eu sunt de principiu ca nu trebuie sa condamni faptele altuia doar pt simplul fapt ca tu nu crezi ca ai fi in stare sa procedezi intocmai....Pana la urma viata ne rezerva multe surprize ....
Personal,nu am o parere proasta despre sexul la prima sau la a-10-a vedere...sexul e bun atunci cand e momentul oportun....eu spre exemplu am facut sex pt prima data cu actualul meu sot...dupa nici mai mult nici mai putin de 8....ore dupa ce l`am vazut prima data.Acum avem un copil adorabil,suntem casatoriti de 2 ani..si viata noastra nu stiu in ce masura s`ar putea imbunatati....poate doar financiar...
Mony_ampera
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:13
nu poti intra intr-o relatie cu idei preconcepute cu calendarul in brate verificand daca e sau nu momentul decent sa faci sex. daca atractia sexuala a fost cea care v-a adus impreuna...cum poti vorbi despre vreme cand mintea iti este la "cum ar fi"
bine ca e foarte placut si sa lungesti momentul sa simti fluturasi in stomac atunci cand il vezi, dorinta sa ajunga la cote maxime si atunci si sexul va fi...perfect!
viata e prea scurta si merita traita!
stella_m
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:42
Hm, pareri si pareri ! Hai sa va spun si eu...Mi s-a intamplat acum 13 ani, sa fac sex din a doua seara de intalnire cu un barbat. Si nu a fost decat o alegere buna, as spun eu azi, dupa 13 ani de cand suntem casatoriti. Nu exista reguli in dragoste, iar sexul este ceva fires si frumos intre un barbat si o femeie atunci cand subiectul este tratat cu aceleasi sentimente de catre ambii parteneri. Daca simtiti ca asta vreti, why not ? Fara ipozrizie si fara prejudecati ...mai devreme sau mai tarziu. Let's talk about sex !

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:30
hai ma ?!?? care dracu sentimente la sex din prima seara ? ori sunteti batute in cap ori prea fraiere ..... apropo de respectiva care spunea ca are un copil adorabil si un sot minunat ..a dar oare sotul n`a inselat`o ?si ar fi la fel de minunat dak ar fi facut`o ..? e vorba doar de valorile fiecarui individ ..unii le au altii ..le`au pierdut pe drum ..dar e trist ca se intelege prin sex masturbarea cu corpul partenerului...sex fac si cainii, tu cu ce esti mai presus de ei ?..of !
mirunaracovita
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:54
esti cam frustrata live_dreams. s-ar putea sa fii surprinsa dar lumea nu a fost facuta dupa chipul si asemanarea ta. sentimentele pot apare si dupa ce ai facut sex. o atractie sexuala se poate transforma intr-o iubire adevarata la fel cum o iubire adevaratta esueaza pentru neintelegeri in dormitor. eu cred ca mai dureros e atunci cand se ateapta prea mult pana la sex asta insemnand dupa umila mea parere ca atractia nu exista. si daca la inceput nu e.....cand? cand preocuparea primordiala sunt muraturile de toamna? sau cand planifici ora de sex conform calendarului?
si inca ceva un barbat satisfacut inseala mult mai rar decat unul care cere voie sa intre in dormitor.
stella_m
Postat pe 23 Noiembrie 2008 19:43
stiu draga mea stella_bella ca lumea nu e facuta dupa asemanarea mea. am o gandire sensibila si o viziune artistica inteleg lucrurile prin esenta lor nu instinctual ca animalele..lucru atestat ca sunt la facultatea de arte plastice...si sincera sa fiu ar fi trist sa fiti toate ca mine dar totusi mi`as dori sa fie mai multe...nu s`ar degrada societatea asa de repede. tocmai de aceea exista oportunitatea ca voi sa fiti amante ..adica faceti sex oricum si nu neaparat intr`o relatie ceea ce "da" bine pentru universul barbatilor..daca ma gandesc din punctul lor de vedere e super ok ..sunteti multe si bune de consum..iar voua va place asta. deci unde ar fi problema? pai ...problema e acolo ca barbatii obisnuindu`se cu voi incep sa aiba impresia ca toate sunt la fel...iar ca sa te lamuresc cu privire la viata mea nu sunt frustrata, ubesc si sunt ubita ...dar ma necajesc cand citesc pe forumuri si realizez in ce lume traiesc..
mirunaracovita
Postat pe 29 Noiembrie 2008 17:50
live_dreams..... la 20 de ani eu eram inca virgina....asa ca....si eu am crezut ca buna cuviinta inseamna sa nu sari in patul primului intalnit, si inca mai cred asta. am crezut-o cand m-am casatorit prima data, virgina....si o mai credeam si cand divortam dupa numai 2 ani. pana am intalnit persoana care m-a facut sa uit de tot si toate, de educatie, de buna cuviinta, care m-a facut sa repet la nesfarsit "asa ceva nu exista!"...si inca mai spun asta, dupa multi ani.
nu recomand sexul la prima intalnire dar nu exclud posibilitatea ca o tanara (sau nu) sa intalneasca "alesul" si nimic sa nu mai conteze.
povesti ca a lui ranette exista si au existat si sunt cele mai durabile. un sot care a fost si este atras fizic de sotia lui nu o va insela oricate ispite ar intalni.
stella_m
Postat pe 30 Noiembrie 2008 17:55
Eu nu sunt genul sexului la prima intalnire ... trebuie sa treaca un anumit timp ca sa vad dak e vreun 'dobitoc' care vrea doar sex ,dak ma respecta etc . Dar tot din cauza ex'ului meu am ajuns sa imi duc la pat o pers pe care am cun pt 5 min .. nici nu stiam cum il cheama ... apoi m'am simtit ca o 'carpa' sa spun asa ... am regretat enorm...cred ca depinde de caracter,de persoana si de persoana care e langa tine .
GossipGirl_healthy
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:20
un intelept a spus: "vezi-ti mai intai barna din ochil tau si apoi uita-te la paiul din ochiul altuia"
ce usor este sa toci din gura la adresa altuia...mare defect al femeilor
si pt "o doamna" : urat din partea ta sa vb asa la adresa altor membre ale forumului!!!!
japoline
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:27
Draga mea domnisoara, e minunat ca mai exista in generatia aceasta "zbuciumata" tinere ca tine! felicitari! din pacate,viata s-ar putea sa "te loveasca" sa-ti zdruncine din temelii judecata,rationamentul si prejudecatile; nu este NIMIC batut in cuie! iti stabilesti niste principii,dupa care, constati cu stupoare ca destinul te face sa le incalci, fara voia ta, chiar daca la prima vedere nu pare a fi asa! iti doresc din suflet sa -ti pastrezi principiile...atat cat se poate! sper sa nu intervina in frumoasa ta viata acel"ceva" care sa ti le "rastoarne"!
Sarbatori minunate!
doinabalasa2006
Postat pe 23 Decembrie 2008 08:51
De la: live_dreams, la data 2008-11-23 15:54:04hai ma ?!?? care dracu sentimente la sex din prima seara ? ori sunteti batute in cap ori prea fraiere ..... apropo de respectiva care spunea ca are un copil adorabil si un sot minunat ..a dar oare sotul n`a inselat`o ?si ar fi la fel de minunat dak ar fi facut`o ..? e vorba doar de valorile fiecarui individ ..unii le au altii ..le`au pierdut pe drum ..dar e trist ca se intelege prin sex masturbarea cu corpul partenerului...sex fac si cainii, tu cu ce esti mai presus de ei ?..of !




Iubita un barbat care te are mai devreme in cele mai multe cazuri te considera o femeie fara inhibitii, care stie ce vrea, lucru care ii incanta foarte mult . Sigur exista si exceptii care te-ar considera o .... dar acei barbati sunt ori prea slab dezvoltati mintal ori sunt pocaiti.

Nu e o regula ca "daca o fac de la prima intalnire o sa fiu toata viata cu el"....astea se intampla.. sau nu.
Si mai e o faza
De ce sa astept un an de zile? cand ori k o fac din prima seara ori k o fac peste 1 an .. tot aceeasi chestie este...dar depinde de imprejurari...
Un barbat te poate insela oricand vrea, chiar daca i-ai cedat in pat dupa 1 minut sau dupa 1 an..important e cum sti tu sa il faci sa stea langa tine... daca el acasa are tot ce isi doreste nu cred k te va insela
Eu nu incurajez fetele sa o faca cu oricine din prima seara... dar ideea e ca .. o faci cand simi tu ca vrei , si nu stai sa te gandesti " maine ce va fi...?" pentru ca asa .. nu o sa te mai simti bine niciodata
O fata care o face din pima seara din punctul meu de vedere e o fata care se bucura de orice moment al vietii ei
ganduri_mici
Postat pe 23 Decembrie 2008 10:32
din pacate esti praf..cu facultatea ta cu tot..ce dak ai facultate esti desteapta sau ce?
motzulainen
Postat pe 24 Decembrie 2008 07:58
complimenti,,,,
sophia_healthy
Postat pe 24 Decembrie 2008 08:51
..intru destul de rar pe aici...dar constat ca nu am nimic de pierdut,nu credeam ca sunteti atat de rautacioase fetelor!!!!!!!
miha47
Postat pe 24 Decembrie 2008 09:38
Live_dreams,cred ca ti-ai ales perfect nick-ul.La tine,totul nu e decat live-dreams.De ce o femeie e catea,daca se duce in pat,de la prima intalnire?O duce cineva cu forta?O violeaza cineva?Pai e si dorinta ei,e si pasiune din partea femeii respective,sunt si trairile ei.Citind randurile tale,rad,dar ma ineaca si plansul.Intrebi,la un moment dat,daca o anumita doamna,nu a fost inselata de catre barbatul ei.Nu te supara,dar oare fraiera nu esti chiar tu,ca tot spuneai ca femeile astea sunt fraiere?Pai,ce legatura,are una cu alta?Adica,daca se culca cu el,dupa 5 luni,cum probabil faci tu,nu o mai insela?Eu cred ca tocmai ca a fost cu ea si daca le-a placut,nu se mai inseala.Tot eu, spre exemplu,m-am culcat cu sotia mea,din prima seara si de vreo 10 ani nu am inselat-o niciodata.Si cred ca nici ea pe mine.Daca imi spunea ca sa asteptam pana in luna a noua,ca asa are ea in caledar ,ii dadeam papucii direct.Eject,fara sperante.Pe mine ma intereseaza o femeie fara frustratii si prejudecati ieftine,de duzina.
In ceea ce priveste faptul ca esti o sensibila,lucru evisentiat prin facultatea pe care o faci,da-mi voie sa ma tavalesc de ras.E jenant,zau.:)))))))
gbispas
Postat pe 24 Decembrie 2008 11:07
cred ca domnisoara Live_dreams are un grad inalt de nemultumire de sine si de falsa perceptie asupra a tot si toate. dar sa nu fim rai, ca e sarbatoare si nu se cade. revenind la topic, e absurd sa zici NU categoric, dupa cum e si mai absurd sa condamni pe cei care zic DA fara sa stii despre ce este vorba. impartasesc intru totul parerea celor de mai sus dintre voi care se bucura de o relatie armonioasa fie si inceputa cu intimitate atat de "precipitata", dupa mintea unora. nu mai tin minte cu precizie cat de repede mi-am "degustat" amorul in asternut, dar stiu cu siguranta sau macar sper ca nici eu si nici iubitul meu, devenit sot, nu ne-am judecat reciproc aiurea pentru asta. si da, as jura cu mana pe inima ca sunt iubita si respectata, ne suntem reciproc fideli si ne iubim, si nici sa mai luam o data timpul de la capat, nu as astepta mai mult ca sa ajung in pat.
cat despre femeile care intind coarda stabilind termene, sa fiu barbat as spune PAS, cat o fi ea de pretioasa. unui barbat i-as face la fel. poti fi o mare si inestimabila valoare, dar daca mintea si viata ta oxideaza sub presiunea preconceptiilor, tine-le sanatos si du-te. mai sunt si oameni zdraveni, mai greu de gasit, dar mai sunt....

toate bune, cu drag...
megas
Postat pe 24 Decembrie 2008 12:57
Ma surprinde sa observ ca traim inca intr-o Romanie a oamenilor incatusati, rusinati sa-si arate sentimentele si sa recunoasca faptul ca da, fac un lucru pentru ca asa simt si imi place...suntem prea frustrati si prea ne lasam condusi de idei preconcepute.La un moment dat aveam un calendar dupa care am vrut sa-mi organizez viata. Dupa cateva incercari am ajuns la concluzia ca nu are rost, pentru ca viata imi va oferi mereu lucruri surprinzatoare pe care eu nu am cum sa le controlez. Nu ma refer aici sa facem chiar toate lucrurile la voia intamplarii, sa ne lasam dusi de val in orice situatie. Pur si simplu exista situatii pe care nu le prestabilesti.
Craciun Fericit!!!
olivanna
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:00
Craciun fericit! pentru toata lumea
Cu 2 ani in urma as fi zis categoric NU sexului la prima vedere, astazi la 26 ani nu m-as putea pronunta atat de categoric. Oricum sunt convinsa ca dupa un sex la prima vedere poate creste o relatie durabila sau poate chiar pentru totdeauna pentru cei 2. Intrebarea mea insa la care nu pot sa dau raspuns pana acum, e daca merita sa ne subjugam vita sexului sau sexul vetii noastre?, deoarece adesea un sex facut la prima vedere nu mai acorda sansa la o a doua "intrevedere", intrucat cei 2 nu se vor mai vedea niciodata.
Oricum fiecare are dreptul sa-si aleaga stilul de viata, important e sa ne bucuram de ceea ce am ales Bucurati-va la maxim de voi si de cei de langa voi! Sarbatori fericite!
alinavictoria
Postat pe 24 Decembrie 2008 14:24
Nu pricep de ce trebuie sa va incaierati pe tema asta ....
Unii cred ca da, altii cred ca nu. Unde e beleaua ? De ce trebuie sa va lamuriti fiecare ca cealalta se inseala ? Fiecare procedeaza dupa cum crede de cuviinta.
Si eu cred ca cine face sex, dragoste, cum vreti sa-i spuneti, nu mai alearga dupa altele sau dupa altul si au o viata armonioasa. Sexul este foarte important pentru orice cuplu, fara el nu se poate.
Nu va mai certati ! S-ar putea sa aveti dreptate cu toatele si cea mai mare dreptate s-o am eu ! Nu ?
As mai sta de vorba cu voi dar trebuie sa ma duc sa fac amor cu sotia mea ...
sbucur
Postat pe 24 Decembrie 2008 19:26
Cred ca-i valabil doar pt prostituate.
flor38T
Postat pe 24 Decembrie 2008 23:32
Pacat ca vad aici atata rautate de fapt era o intrebare ce parere avem despre sexul la prima intalnire,dar vad ca unele persoane au dat-o in jigniri de ce?????????Aici ar fi fost normal ca sa isi exprime fiecare parerea si nu sa-l contrazica sau sa jigneasca pe altul,nu asa se face fiecare isi expune parerea lui si gata .Parerea mea ca daca exista o atractie puternica se poate ca sa se ajunga si la sex la prima intalnire care nu e ceva rau atata timp cat placerea vine din partea la amandoi.
fiorelo
Postat pe 25 Decembrie 2008 08:26
Totul s-a transformat in disputa cand live_dreams a inceput sa-si expuna parerea in legatura cu tema de discutie si mai mult,a inceput sa jigneasca si sa le asemene animalelor pe femeile care fac sex de la prima intalnire.Eu nu am facut-o niciodata de la prima intalnire, dar nu am nimic importiva acestei idei.Daca ar fi fost persoana si contextul care sa ma faca sa-mi doresc asta ,nu as fi ezitat.In schimb, am facut sex dupa o saptamana si a fost super,suntem si acum impreuna dupa mai mult de 2 ani si acum 3 saptamani ne-am logodit.
Sexul e o parte importanta a relatiei.Stim foarte bine cum relatii se destrama din cauza lipsei sexului si cum alte relatii infloresc datorita unei relatii extraordinare in pat.Daca m-as intelege f bine cu un barbat ,dar pe plan sexual ar fi catastrofa ,m-as gandi la el doar ca la un prieten, un om cu care sa vorbesc orice,care sa ma inteleaga,etc.
Sunt femei mai conservatoare si femei mai dezinhibate ,nu trebuie sa judecam pe nimeni.Eu sunt jucausa in pat, imi place sa am initiativa,il surprind mereu pe iubitul meu.Nu m-a considerat ''catea'' ca am facut sex dupa o saptamana.I-a placut ca am facut ce am simtit,ceea ce ne doream amandoi si nu am amanat momentul doar pt ca ne cunosteam de o sapatamana.Din acel moment lucrurile intre noi s-au legat si mai mult.
Sexul la prima intalnire nu e ceva rau, ideea e sa nu procedezi asa cu toti barbatii.Dar cand simti ca l-ai gasit pe ''el'' si atractia e atat de puternica, merita incercat,ezitarile nu vor aduce nimic bun.Daca faci sex dupa 4-5 sau 10 luni asta nu garanteaza ca el nu te va insela ulterior si nici ca veti ramane impreuna forever.
oana_pallmall
Postat pe 26 Decembrie 2008 12:45
fetelor haideti sa va zic povestea unui coleg de clasa...a fost o data o tanara care nu credea in casatorie dar isi dorea un copil .pe remea lui ceausescu lucra secretara la o fabrica si era responsabila si de primirea delegatiilor.desi nu voia sa se lege la cap fara sa o doara(cu casatoria ,era parerea ei si nu trebuie judecata)isi dorea un copil ..si in delegatie a venit un inginer tanar si frumos ..care nu stie si nu va sti niciodata ca are un copil . cam asta e cu sexul la prima intalnire
fritzaneta
Postat pe 26 Decembrie 2008 23:07
nu stiu ce sa zic... in prima faza nu sunt de acord cu sexul la prima intalnire pentru ca nu l-am practicat si n-am idee, ar trebui sa stiu mai multe detalii despre respectivul, nu ai cum sa stii totul nici dupa ani buni dar macar iti faci o idee despre ce fel de om este si ce fel de relatii a mai avut, poate are nuj ce boala, poate e insurat, ... eu nu m-as risca poate daca mi-ar place prea mult...sa fie atractie maxima, sa-l vad ca e curat, sa ma convinga cumva ...sa ma atraga ceva la el...
Pentru cele care practica sexul la prima intalnire sau la a 20-a ... daca nu e ceva stabil...NU UITATI SA VA PROTEJATI!!!! Stiti si voi dar va mai zic si eu ca nu strica ...
La urma urmei va traiti viata.... decat sa fii fidela unui singur barbat si sa nu stii cum e si cu altul ....sau sa nu te respecte, sa te insele dupa zeci de ani.... mai bine va traiti viata de tinere ... numai sa nu regretati mai tarziu ... Sper sa gasiti o persoana neinteresata de trecutul vostru si sa va iubeasca pt ceea ce sunteti nu pt ceea ce ati facut...
jessica23_healthy
Postat pe 30 Decembrie 2008 03:13
o, uite ca m/a indispus foarte tare mai tot ce am citit pe aici. cate pareri...si live_dreams, vreau sa te felicit. nu pentru felul in care iti expui parerile, ci pentru cum gandesti si pentru principiile tale de viata. am 2 baieti mici, ce/i drept, dar, live_dreams, mi/as dori ca atunci cand vor creste sa mai intalneasca fete ca tine. se pare ca sunteti raritati, pe cale de disparitie. e grav ca s/a ajuns aici! lumea, femeile, mai ales, nu mai stiu de iubire, de pasiune care inseamna altceva decat ...dorinta de satisfacere sexuala.viata in cuplu nu e doar dorinta si sex, e un cumul de imprejurari, de alegeri, de trairi. ma gandesc cu groaza la ce fel de inchipuiri de femei vor intalni baietii mei cand vor creste. si inca ceva> ai perfecta dreptate cand spui ca fetele acestea, dorite, fara inhibitii sunt femeile stricate care pot oricand si cu orice pret sa strice fericirea cuplurilor.indemn femeile de azi, sa se intoarca , nu la principii, ca lumea le blameaza, sa/si indrepte privirea la viitor, sa se uite bine cand aleg sa faca un pas. nimic nu e in van,tot ce facem ne urmeaza.
gabimun
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:56
ratiunea mai presus de toate!!!,e destul de periculos!!! ce calitate de om esti?
tury65
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:40
bv!!! pt sorina barbie,sunt de aceiasi parere cu live dreams
tury65
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:43
Fiecare are dreptul sa faca ceea ce doreste , sa faca sex de la prima intalnire, sa astepte 1 luna, 1 an,sau 10...dar draga live_ dreams cine esti tu sa judeci pe altii, ba mai mult, sa-i jignesti??? Urat din partea ta, pacat ca poate vreodata cineva ti-a ascultat vreun sfat, nestiind ca tu ne consideri batute/batuti in cap!!!

Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex oral 122 De la: lindaa 9 Mai 2015 08:17
asimetrie sani 3 De la: healthy006288 4 Noiembrie 2009 14:50
Intrebare pt baieti 12 De la: ale_ale 11 Noiembrie 2009 21:36
CANDIDA acest dusman al sanatatii noastre 1 De la: Ioana_Bobocea_1 13 Martie 2012 17:46
Anticonceptionale Yaz 5 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39