Setari Cookie-uri

Ne-am despartit, si ne iubim..

Deci, dupa 1 an si 2 luni, ne-am despartit. Motiv: distanta eu sunt la liceu inca in Buzau, el e la facultate in Bucuresti, ca a realizat ca nu ne potrivim, ca deodata conteaza diferenta de varsta dintre noi ( e de 5 ani ). Si mi-a zis totusi ca ma iubeste foarte mult, si sa-l iert pentru decizia luata si pentru prostiile pe care mi le-a facut, ca-i pare rau ca am ajuns aici. Eu sunt devastata, n-am simtit atata durere in viata mea, mi-e dor de el in fiecare minut, se pare ca destinul nu tine cu mine si nici cu el. Ce ma fac eu? Nu spuneti sa trec peste ca toti imi zic asta, sunt constienta si eu, dar nu ma simt in stare de asa ceva. Simt ca mi s-a luat cel mai scump lucru din viata, nu mai am vlaga. Ce sa fac in aceasta situatie? Heelp :(
kudika_964931
Postat pe 10 Mai 2014 23:15
stai linistita,nu o sa fie primul din viata ta cest gen!
Titanika
Postat pe 10 Mai 2014 23:56
De la: Titanika, la data 2014-05-10 23:56:38stai linistita,nu o sa fie primul din viata ta cest gen!
de acest gen!
Titanika
Postat pe 11 Mai 2014 00:11
De la: Titanika, la data 2014-05-10 23:56:38stai linistita,nu o sa fie primul din viata ta cest gen!

adica ..la cat mai multi.. .bun sfat...
Fulg-de-nea
Postat pe 11 Mai 2014 04:18
De la: kudika_964931, la data 2014-05-10 23:15:44Deci, dupa 1 an si 2 luni, ne-am despartit. Motiv: distanta eu sunt la liceu inca in Buzau, el e la facultate in Bucuresti, ca a realizat ca nu ne potrivim, ca deodata conteaza diferenta de varsta dintre noi ( e de 5 ani ). Si mi-a zis totusi ca ma iubeste foarte mult, si sa-l iert pentru decizia luata si pentru prostiile pe care mi le-a facut, ca-i pare rau ca am ajuns aici. Eu sunt devastata, n-am simtit atata durere in viata mea, mi-e dor de el in fiecare minut, se pare ca destinul nu tine cu mine si nici cu el. Ce ma fac eu? Nu spuneti sa trec peste ca toti imi zic asta, sunt constienta si eu, dar nu ma simt in stare de asa ceva. Simt ca mi s-a luat cel mai scump lucru din viata, nu mai am vlaga. Ce sa fac in aceasta situatie? Heelp :(

pfuai cum va pierdeti mintile cu ciumalacii astia.. .deci.. ...are copertile grele..asa-i..e grea..ma refer la carte..
Fulg-de-nea
Postat pe 11 Mai 2014 04:28
De la: kudika_964931, la data 2014-05-10 23:15:44Deci, dupa 1 an si 2 luni, ne-am despartit. Motiv: distanta eu sunt la liceu inca in Buzau, el e la facultate in Bucuresti, ca a realizat ca nu ne potrivim, ca deodata conteaza diferenta de varsta dintre noi ( e de 5 ani ). Si mi-a zis totusi ca ma iubeste foarte mult, si sa-l iert pentru decizia luata si pentru prostiile pe care mi le-a facut, ca-i pare rau ca am ajuns aici. Eu sunt devastata, n-am simtit atata durere in viata mea, mi-e dor de el in fiecare minut, se pare ca destinul nu tine cu mine si nici cu el. Ce ma fac eu? Nu spuneti sa trec peste ca toti imi zic asta, sunt constienta si eu, dar nu ma simt in stare de asa ceva. Simt ca mi s-a luat cel mai scump lucru din viata, nu mai am vlaga. Ce sa fac in aceasta situatie? Heelp :(


1an si 2 luni nu inseamna mai nimic.
Durerea asta o sa treaca, esti foarte tanara si vei vedea ca peste catva timp o sa iti revii si o sa razi ca te-ai zbatut prea mult pentru nimic.
Arno_28
Postat pe 11 Mai 2014 10:42
De la: kudika_964931, la data 2014-05-10 23:15:44Deci, dupa 1 an si 2 luni, ne-am despartit. Motiv: distanta eu sunt la liceu inca in Buzau, el e la facultate in Bucuresti, ca a realizat ca nu ne potrivim, ca deodata conteaza diferenta de varsta dintre noi ( e de 5 ani ). Si mi-a zis totusi ca ma iubeste foarte mult, si sa-l iert pentru decizia luata si pentru prostiile pe care mi le-a facut, ca-i pare rau ca am ajuns aici. Eu sunt devastata, n-am simtit atata durere in viata mea, mi-e dor de el in fiecare minut, se pare ca destinul nu tine cu mine si nici cu el. Ce ma fac eu? Nu spuneti sa trec peste ca toti imi zic asta, sunt constienta si eu, dar nu ma simt in stare de asa ceva. Simt ca mi s-a luat cel mai scump lucru din viata, nu mai am vlaga. Ce sa fac in aceasta situatie? Heelp :(



Impleteste calea destinului tau cu scoala si ai sa vezi ca o sa gandesti altfel!!!Ai prea multa incredere in barbati,dar este de inteles acest lucru,esti inca copila!!!Apreciaza ca fostul iubit a fost sincer cu tine,crezi ca ar fi respectat la nesfarsit fidelitatea prieteniei,in conditiile actuale?Sa fim seriosi!!!

Nu mai ai vlaga in tine??Iti pot recomanda Multivitamine si Multiminerale ,indiferent de firma farmaceutica producatoare,vor avea actiune dubla,atat la refacere psihica,cat si la remontarea fizica,presupun ca ai foarte mult de studiat la scoala!!!

Draga mea,incearca sa plangi pe umarul mamei tale,te va ajuta,cu siguranta!!!Stii cat de multe alte lucruri sunt mult mai importante la aceasta varsta,decat o prietenie cu parfum de adolescenta?Foarte multe!!Noi,adultii,am trecut cu totii prin acelasi foc al adolescentei,dar multi dintre noi au fost ajutati de parinti,de catre mame in special!!!Cred in intensitatea durerii tale,caci aceasta exista la orice varsta,in astfel de situatii,dar focuseaza-te pe alte preocupari si indeletniciri,este indicat sa pasesti altfel!!!!!
Barbati exista pretutindeni,dar o femeie bine formata nu o gasesti la tot pasul!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Mai 2014 13:23
Multumesc mult de tot, starea mea a inceput sa se inbunatateasca, si-am inceput sa "deschid ochii" sa zic asa..
kudika_964931
Postat pe 15 Mai 2014 10:38
Multumesc mult de tot, starea mea a inceput sa se imbunatateasca, si-am inceput sa "deschid ochii" sa zic asa..
kudika_964931
Postat pe 15 Mai 2014 10:41
Am fost cu un baiat 10 luni de zile. A fost prima mea iubire, in rest relatiile mele nu tineau mult pentru ca baietii nu erau seriosi. El a fost, inca dinainte sa fim impreuna. Am ajuns sa ne iubim foarte mult, a insemnat totul pentru mine. Daca nu ii convenea ceva, faceam schimbari pentru el si, la inceput, si el pentru mine. Pe parcurs, probabil din cauza mea, ca il rasfatam prea mult, a ajuns sa vrea sa fie tot timpul numai ca el, refuza sa ma asculte, nu il interesa daca ceva ma deranja sau daca ma ranea. Au urmat luni de certuri in care ne exprimam nemultumirile. Indiferent prin cate certuri am trecut, simteam ca vom trece peste impreuna, ca suntem o echipa si doar facem acum niste pasi ca sa ne fie bine in viitor. Am vorbit des despre a ne petrece viata impreuna, despre copii in cativa ani, despre casatorie. Acum cateva saptamani mi-a spus ca nu mai vrea sa lupte pentru noi, ca nu stie ce simte, ca are sentimente pentru mine, dar ne certam prea des, ca mereu e tensiune intre noi si nici nu-i mai vine sa ma vada. Am incetat sa-i mai prezint nemultumirile mele, ca sa nu ne mai certam, sa scapam de tensiunea aia. M-am gandit de multe ori la despartire pentru ca devenise foarte egoist si ma ranea des. Cu toate astea, cand eram fata in fata era foarte dulce si iubitor, pana in ultima clipa, chiar si cand am decis ca nu mai are sens sa mai fim impreuna. Si dc am decis asta? Pentru ca a ajuns sa nu ma mai caute aproape deloc, ca sa il vad trebuia sa-l caut doar eu, iar asta nu se mai intamplase inainte. Mi-a fost foarte greu, dar am avut rabdare, am spus ca e doar o perioada si ca o sa treaca. Dar devenea din ce in ce mai badaran si nu mai incerca deloc. Inainte ma facea sa ma simt speciala, iubita, frumoasa. Dar a renuntat, e genul de barbat imatur si copilaros care face drame din orice. Azi dimineata ne-am despartit, indiferent cata rabdare am avut. N-am mai rezistat, durea prea tare. Mi-a spus multe lucruri frumoase, a plans, dar n-a incercat sa obiecteze impotriva despartirii, a spus ca nu mai vrea, cine sa-l inteleaga. Cumva simt ca o sa vrea sa ma recastige, dar nu stiu sigur daca mai vreau, m-a ranit de prea multe ori si a devenit clar pentru mine ca ne dorim lucruri diferite intr-o relatie, iar el nu e gata sa faca anumiti pasi sa fie bine. Ma doare foarte tare pentru ca am facut tot ce am putut, am renuntat constant la orgoliu ca sa nu ne certam, am dat tot ce am avut. Si simt ca nu a fost suficient, iar asta doare nespus. Stiu ca o sa trec peste repede pentru ca nu puteam sa iubesc varianta asta noua a lui, dar tot doare ingrozitor de rau. Dupa nici doua zile in care am fost despartiti mi-a scris ca ma iubeste, ca inca crede in mine, in noi, ca se gandeste la noi cu lacrimi in ochi si ca el crede ca destinul ne va readuce impreuna, ca spera ca o pauza de o saptamana, maxim doua o sa ne faca sa ne fie dor unul de celalalt si sa ne reindragostim. Nu stiu ce sa cred, inca il iubesc, mi-e dor de el si mi-ar placea enorm sa revenim la modul in care eram la inceputuri, cand ma facea sa ma simt cea mai norocoasa fata si eu la fel pe el. Dar mi-e teama ca mereu o sa ramana urme intre noi, chiar daca ne impacam. Si nu neaparat din partea mea, pentru ca eu sunt in stare sa iert si sa uit, dar nu stiu in ce masura e si el. Momentan l-am lasat complet in pace, nu-i scriu, il las sa vada exact cum e sa fii singur si sa isi sorteze sentimentele, sa vada daca ma mai vrea intradevar sau daca a fost doar o slabiciune de moment. Astazi am o intalnire cu un baiat. Am acceptat chiar daca m-am simtit ingrozitor de vinovata, de parca l-as insela pe fostul meu. Cu toate astea, nu pot sa ma bazez pe faptul ca se va intoarce la mine si sa incetez sa-mi traiesc viata. E groaznic sa iubesti o persoana care nu lupta pentru tine.
kudika_975984
Postat pe 5 Noiembrie 2014 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu peste, ea capricorn dar... 5 De la: Sasha_maya 23 August 2009 17:01
am nevoie de sot sau de celalalt?? 8 De la: ferero 31 Iulie 2009 15:29
DISTRACTIE 7 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 17:49
:(help!!urgent.. 7 De la: sofia_maria 22 Iunie 2010 18:38
farmece. 23 De la: rashela 5 Martie 2011 17:29