Setari Cookie-uri

Eu romanca ... el arab

Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???
tordana
Postat pe 5 August 2009 14:29
Stiu ca-i mult de citit... dar afli aici raspunsul la orice intrebare.

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/16675/valul-islamic-moda-sau-traditie.html
rashela
Postat pe 5 August 2009 14:37
Daca merge bine, de ce nu ii spui ca nu e bine sa fie posesiv?Si eu am cunoscut un tip de curand din Egipt, musulman, stiu ca ma place foarte mult si mie mi se pare interesant ca barbat, avem profesii asemantoare dar pastrez distanta, deocamdata....Asa sunt arabii foarte gelosi asta stiam de mult dar daca devine posesiv e destul de greu......Mult succes!
roxyy_22
Postat pe 6 August 2009 15:54
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???


mai bine uita-te cu atentie la subiectul de pe acelasi forum :eu romanca , el musulman"..........si citeste pe acolo cat mai multe...........ai grija, multe prejudecati sunt adevarate despre ei, insa conteaza omul.

nu te grabi...........ai mare grija
kudika057968
Postat pe 10 August 2009 14:00
Sotul meu este roman, si toot este asaa de gelos...dar il iubesc tare mult asa ca il iert si nu il bag in seama
muslim
Postat pe 10 August 2009 15:32
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???[/quote

Pai iti spun eu unde se va ajunge,la o ciufuleala mica apoi la sfarmat oase!Ce naiba e cu voi ,astea care nu ganditi?Am mai spus-o,chiar nu mai sunt barbati pe lumea asta,el e alesul,The One?
bl_de
Postat pe 10 August 2009 15:47
No way.... Am o prietena care a avut o relatie cu un arab. Pe scurt...traia o nemaipomenita poveste de dragoste cu acest "habibi". Pana s-au casatorit. Mai fusese in vizita la familia lui inainte de nunta dar urmatoarea, ca sotie a lui...nu a mai fost la fel. A ramas acolo (si nu ca isi dorea ea acest lucru!) a fost obligata sa renunte la job-ul de aici (avea o pozitie foarte buna intr-o firma mare) unde castiga bani frumosi facand ceea ce ii placea. Acolo...creste 2 copii, spala, face mancare. A rupt legatura cu prietenii de aici...ultimul mail l-am primit inainte de revelion.

Citeste Suad - Arsa de vie :))) Te va ajuta sa iti faci o parere
joliefirst
Postat pe 25 August 2009 13:27
No way.... Am o prietena care a avut o relatie cu un arab. Pe scurt...traia o nemaipomenita poveste de dragoste cu acest "habibi". Pana s-au casatorit. Mai fusese in vizita la familia lui inainte de nunta dar urmatoarea, ca sotie a lui...nu a mai fost la fel. A ramas acolo (si nu ca isi dorea ea acest lucru!) a fost obligata sa renunte la job-ul de aici (avea o pozitie foarte buna intr-o firma mare) unde castiga bani frumosi facand ceea ce ii placea. Acolo...creste 2 copii, spala, face mancare. A rupt legatura cu prietenii de aici...ultimul mail l-am primit inainte de revelion.

Citeste Suad - Arsa de vie :))) Te va ajuta sa iti faci o parere
joliefirst
Postat pe 25 August 2009 13:30
Casatoria cu un arab presupune sacrificii, mai mici sau mai mari. Depinde cat de om este!
myeyes
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:08
Asa sunt toti si eu am o relatie cu un arab si suntem de 2 luni impreuna nu locuim in acelasi oras eu in buc el in bz dar vine si ma viziteaza si vb foarte mult la tel si pe mess iar acum vrea sa ma mut la el ca sa stie tot ce fac
denysa20
Postat pe 13 Septembrie 2009 03:50
Nu e usor sa fii casatorita cu un arab cel putin daca-ti doresti cu adevarat incearca sa-l schimbi incet in timp asta fiind posibil doar daca ramai aici daca pleci acolo vai de viata ta mie mi-a luat 10 ani sa-l fac sa gandeasca altfel ,prejudecati tot mai are total nu-l poti schimba ,eu am cam obosit m-am cam saturat, si ma opresc aici gelos si posesiv aici chiar ca nu mai poti face nimic treb doar sa nu-ti pese il bagi undeva pe romaneste il bufneste rasul cateodata alte da-ti face ca polizorul dar nu-mi pasa daca ar fi sa intorc timpul inapoi nu as mai face-o.Ar trebui sa fiu feicita zice una din amice eu ca persoana sunt ff autoritara si dura cu el a trebuit ,pe romaneste ai zice ca il tii sub papuc dar nu asta vreau nu asta ma face fericita din contra am ajuns sa-l vad ca pe un pampalau sa-mi pierd respectul fata de el sunt cam puturosi le place somnul asa ca treb sa fii dura .Tanjesc dupa alt gen de barbat pe care sa-l respect ca om sa-i respect mintea ... Poti fi linistita ca nu te va insela niciodata ...povestea cu 4 neveste a devenit o legenda am fost de destule ori si la el si chiar nu am vazut nici un caz de genul asta .Concluzia:daca-l iubiti incarcativa cu multa rabdare ambitie si fiti autoritare altfel no sa mearga.
kudika032025
Postat pe 13 Septembrie 2009 08:22
buna fetelor...am avut si eu o relatie de un an de zile cu un arab. Ne-am despartit acum o luna si....eu inca ii mai duc lipsa. Nu era deloc gelos si cu atat mai putin posesiv. Era foarte rece, nu ne tineam de mana, foarte rar ma strangea in brate (si atunci la rugamintea mea)...iar ce e mai rau...in ultimele 6 luni mi-a zis de foarte multe ori ca tine la mine dar ca nu ma iubeste si ca noi doi nu vom mai fii mult timp impreuna. Am crezut ca e asa pentru ca stia cat de mult tineam eu la el si...cam asa se intampla : cand o persoana este innebunita dupa tine(ca sa zic asa...desi exagerez putin) tu iti pierzi interesul pentru aceea persoana. Mi-a mai spus ca asa este el ca fire si ca nu a reusit sa se ataseze prea mult de nimeni in cei 33 de ani ai lui. A plecat in vizita la ai lui o luna de zile si cand s-a intors am stat cateva ore impreuna dupa care mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna, ca nu a simtit nimic in momentul revederii si ca nu are rost sa o mai lungim. Am suferit foarte mult, inca mai sufar, dar....in ciuda incercarilor mele de pana acum...nu este nimic ce as putea face sa il am inapoi. Pe de alta parte eu sunt constienta ca e mai bine asa. AI mare grija la ce iti doresti si gandeste-te foarte bine daca vrei sa stai cu un astfel de barbat. Eu am trecut peste foarte multe defecte ale lui si....m-am ales cu despartirea. Sunt foarte diferiti de noi si sincer nu cred ca poti sa il schimbi. Ori il accepti asa cum e...daca poti...ori daca nu, ia-ti gandul de la ceva mai bun alaturi de el.
Va pup si multa bafta!
little_white_dove
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:54
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???
.....pai cum nu stiai ca asa sun arabii?.....va trebuii sa te obisnuiesti cu asta si mai ales sa porti batic ,sau sa mergi la citiva metri in spatele lui ,asta de ca te vei casatorii cu el ...in rest gelozia si posesivitatile lor sunt normale si sincer nu prea se potrivesc cu libertismele romancelor ....de ce crezi tu ca la ei femeile umbla mascare de haine din cap pina-n piscioare si de ce nu sunt lasate sa aiba un servici ,de ce n-au voie sa iasa pe strada decit insotite de sotii lor sau cu mai multre femei in grup .....oare pe seama cui se pun toate astea ?....am auzit ca in emiratele arbe s-a inaugurat un tren/merou luxos pt populatia de acolo cit si pt turisti si cind am auzit ca sunt separate compartimente speciale doar pentru femei si copii ....mi-a picat faþa!...mai au sa le puna lanturi de git si cipuri GPS ca sa le urmareasca si sa fie localizate exact de catre sotii lor atunci cind ele mai ies din casa din an in paste
Ned_Kelly
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:17
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-09-13 10:17:20
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???
.....pai cum nu stiai ca asa sun arabii?.....va trebuii sa te obisnuiesti cu asta si mai ales sa porti batic ,sau sa mergi la citiva metri in spatele lui ,asta de ca te vei casatorii cu el ...in rest gelozia si posesivitatile lor sunt normale si sincer nu prea se potrivesc cu libertismele romancelor ....de ce crezi tu ca la ei femeile umbla mascare de haine din cap pina-n piscioare si de ce nu sunt lasate sa aiba un servici ,de ce n-au voie sa iasa pe strada decit insotite de sotii lor sau cu mai multre femei in grup .....oare pe seama cui se pun toate astea ?....am auzit ca in emiratele arbe s-a inaugurat un tren/merou luxos pt populatia de acolo cit si pt turisti si cind am auzit ca sunt separate compartimente speciale doar pentru femei si copii ....mi-a picat faþa!...mai au sa le puna lanturi de git si cipuri GPS ca sa le urmareasca si sa fie localizate exact de catre sotii lor atunci cind ele mai ies din casa din an in paste


mi-a placut asta
asa este este foarte multa strictete in arabia saudita in legatura cu religia si...coranul lor
dar tin sa te contrazic...nu toate tarile arabe sunt atat de islamice
foastul meu prieten era libanez...iar femeile din familia lor...acelea pe care le-am cunoscut, pe langa faptul ca nu poarta voaluri si toate cele...merg prin mall-uri fara insotitor...in grupuri de..maxim doua
nu trebuie sa ii punem pe toti in aceeasi oala....dar trebuie sa recunosc ca trasaturile principale le au toti barbatii musulmani
little_white_dove
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:29
^ Dar, dar Libanul a fost sub influenta franceza o gramada de timp si, in plus, este jumatate crestin.
Kathara
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:47
De la: Kathara, la data 2009-09-13 10:47:12^ Dar, dar Libanul a fost sub influenta franceza o gramada de timp si, in plus, este jumatate crestin.


Tu nu ai 11 ani. La varsta asta nu ai cum sa stii atatea lucruri.
alexia30
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:56
Buna! am tot citit tot felul de pareri, unele sunt adevarate, altele nu. Am si eu o relatie cu un arab de un an de zile. Ce-i drept i-a luat jumatate de an sa ma convinga sa ies cu el, si asta datorita prejudecatilor mele in legatura cu arabii si a celor auzite de la cei din jur. Ei! pana la urma am acceptat sa ies la o intalnire cu el si uite ca a trecut un an. Intr-adevar sunt foarte gelosi dar, problema cu posesivitatea se rezolva daca te impui prin putina autoritate. Daca te iubeste cu adevarat nu te va insela niciodata, si mai presus de toate trebuie sa aveti incredere unul in celalat. Personal, nu-mi place nimic din cultura araba, in afara de muzica lor. Nu poti sa schimb un arab la 360 de grade sub nici o forma, dar sa-l faci sa inteleaga ca-l vrei putin mai altfel se poate. Oricum nu te gandi la o relatie de lunga durata cu el, cum ar fi o casatorie. Fii cu capul e umeri, eu as face acest pas numai in momentul in care ar lua cetatenie romana si s-ar muta aici. Sfatul meu traieste povestea ta de dragoste la maxim, nu mai citi toate mesajele astea ca iti faci mai mult rau decat bine. Traiste momentul si lasa viitorul, peste ani iti vei aduce aminte cu placere de el.


TE PUP SI IUBITI-VA!
lily_87
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:03
De la: little_white_dove, la data 2009-09-13 10:29:08
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-09-13 10:17:20
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???
.....pai cum nu stiai ca asa sun arabii?.....va trebuii sa te obisnuiesti cu asta si mai ales sa porti batic ,sau sa mergi la citiva metri in spatele lui ,asta de ca te vei casatorii cu el ...in rest gelozia si posesivitatile lor sunt normale si sincer nu prea se potrivesc cu libertismele romancelor ....de ce crezi tu ca la ei femeile umbla mascare de haine din cap pina-n piscioare si de ce nu sunt lasate sa aiba un servici ,de ce n-au voie sa iasa pe strada decit insotite de sotii lor sau cu mai multre femei in grup .....oare pe seama cui se pun toate astea ?....am auzit ca in emiratele arbe s-a inaugurat un tren/merou luxos pt populatia de acolo cit si pt turisti si cind am auzit ca sunt separate compartimente speciale doar pentru femei si copii ....mi-a picat faþa!...mai au sa le puna lanturi de git si cipuri GPS ca sa le urmareasca si sa fie localizate exact de catre sotii lor atunci cind ele mai ies din casa din an in paste




Adevar vorbesti!
Bad_Womanlights
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:10
DIn pacate, pentru femeile romance, ce se cupleaza cu barbati din religia musulmana, au numai de pierdut. La ei femeile nu sunt oameni, sunt considerate inferioare barbatului si tratate ca niste slugi, animale... trebuie sa fie supuse, iar cand "gresesc" sunt crunt batute.
Fericire maxima, scumpa mea, asta daca iti place masochísm-ul... ai sanse sa te simti in extaz!
Bad_Womanlights
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:17
eu zic ca nu conteaza daca este arab roman italian american sau daca este crestin musulman sau evreu... conteaza doar sa va intelegeti bine si sa vezi ce fel de caracter are ... plus inainte de toate trebuie sa te gandesti si daca esti dispusa sa faci sacrificii pt iubirea voastra si ce fel de sacrificii sau daca merita....dar asta tine numai de voi 2 nu de parerile persoanelor de pe forum pt ca nu oamenii de pe forum vor traii cu voi in casa
sussita
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:29
Stiti vorba aia cu "fiecare padure are uscaturile ei"? Nu toti barbatii arabi sunt asa, evident ca exista si barbati posesivi si cum mai ziceti voi dar sa fim seriosi ca exista si romani exact la fel. Iar in ceea ce priveste statulul femeii in lumea lor din nou tin sa va contrazic. Totul se rezuma la o diferenta de conceptii. Da poarta val si da nu ies din casa...asta pentru ca asa scrie in Coran. Ei pun foarte mult accent pe ce scrie acolo, noi am luat Biblia si am adaptat-o, ei o iau motamo. Prietena mea cea mai buna a avut o relatie de 1an jumate cu un araba si asta mi-a oferit ocazia sa discut foarte multe cu respectivul despre conceptiile lor si obiceiurile lor. Mi-a explicat faptul ca toate regulile astea sunt scrise in Coran sa protejeze femeia, sa ii protejeze frumusetea, puritatea etc. Totul se rezuma la diferente de conceptii si obiceiuri. Noi am fost obisnuiti intr-un fel, ei in alt fel...nu e cazul sa judecam. Daca tu poti sa te adaptezi ideilor lui si el ideilor tale sa fiti sanatosi si fericiti!
irina_monica
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:39
N-are nicio treaba faptul ca el e arab. Daca ca personalitate nu ti se potriveste mai bine nu incerci sa faci compromisuri. Bafta.
ayyryynn
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:48
De la: irina_monica, la data 2009-09-13 11:39:35Stiti vorba aia cu "fiecare padure are uscaturile ei"? Nu toti barbatii arabi sunt asa, evident ca exista si barbati posesivi si cum mai ziceti voi dar sa fim seriosi ca exista si romani exact la fel. Iar in ceea ce priveste statulul femeii in lumea lor din nou tin sa va contrazic. Totul se rezuma la o diferenta de conceptii. Da poarta val si da nu ies din casa...asta pentru ca asa scrie in Coran. Ei pun foarte mult accent pe ce scrie acolo, noi am luat Biblia si am adaptat-o, ei o iau motamo. Prietena mea cea mai buna a avut o relatie de 1an jumate cu un araba si asta mi-a oferit ocazia sa discut foarte multe cu respectivul despre conceptiile lor si obiceiurile lor. Mi-a explicat faptul ca toate regulile astea sunt scrise in Coran sa protejeze femeia, sa ii protejeze frumusetea, puritatea etc. Totul se rezuma la diferente de conceptii si obiceiuri. Noi am fost obisnuiti intr-un fel, ei in alt fel...nu e cazul sa judecam. Daca tu poti sa te adaptezi ideilor lui si el ideilor tale sa fiti sanatosi si fericiti!


Da, da femeia ca retardata.
Kathara
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:55
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???


Cultura si traditia araba e diferita complet de cea romaneasca!
Fetele arabe s au nascut, au trait in acest mediu unde mamele, bunicile, matusile si alte cunostinte de ale lor accepta barbatul ca pe FIINTA SUPREMA, care le coordoneaza viata, au suprematie asupra lor TOTALA!
Femeia NU ARE VOIE sa iasa din casa fara incuviintarea sotului, unele nici nu stiu cum e pe afara, la fereastra au zabrele prin care nu poti zari nici macar lumina zilei, nu au voie sa verifice sotul, sa raspunda la telefonul lui, sa il intrebe unde a fost, sa il intrebe cati bani are, a luat sau cat a cheltuit, ASA S AU TREZIT LA NASTERE, ASA AU CRESCUT SI ASA ACCEPTA TOT CE LI SE INTAMPLA!
Drepturile omului aici sunt 0 cand e vorba de femeie! NICI MACAR NU SUNT INTREBATE CEVA CAND EI DIVORTEAZA! Doar primesc o foaie de la un avocat si atat! In acest caz sotul isi ia copiii, sotia nu are dreptul nici sa ii vada, nimeni nu ii da dreptate, nimeni nu se baga!
Stau in Arabia de 2 ani, si stiu ce se intampla!
Tentatia e mare, mai ales de ARABUL e foarte bogat si o ABURESTE pe europeanca cu o viata lipsita de griji! Oricum de nu i respecti regulile stupide din punctul nostru de vedere, nici o firmitura de paine nu primesti! Iti taie conturile, te incuie in casa, te lasa sa i cersesti indurarea si ajungi mai rau ca un caine sau sclav.
Nici araboaicele nu toate le accepta perfidia nativa, dorinta arabilor de a avea multe femei legale s au amante, CERTIFICATUL DE CASATORIE AICI ARE O RUBRICA CARE PREVEDE STATUTUL MARITAL , adica accepti POLIGAMIA!
DRAGOSTEA NU VA SCHIMBA NICIODATA STRUCTURA LOR GENETICA SI TRADITIA LOR!
SA FITI IUBITE SI FERICITE, si CASCATI BINE OCHII chiar de va indragostiti, cand spuneti DA!
valibilic
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:11
mdea mdea..si eu am o relatie de 10 luni cu un mulsuman si e totul oki...nu tre sa il privesti ca pe ceva deosebit ci ca pe un oricare altul..treaba cu gelozia depinde si de tine daca ii dai voie sa se manifeste..la inceput mi-a zis k il cam deranjeaza faptul ca port decolteuri si ca mi se vede mai mult de cat ar tre sa se vada ...dar dupa o discutie f serioasa i-am demonstrat k fidelitatea mea nu tine de decolteu sau nu...
deci... nu mai exista 4 neveste si 70 de amante..si nu e o regula sa te comporti ca si ofemeie araba ..atata timp cat el a ales sa iasa cu o romanca inseamna k isi asuma orice risc,,,
apoi..sunt si multe avantaje sa iesi cu un mulsuman...tin foarte mult sa te faca s te simti bine atunci cand esti cu el....la pat se stie k arabii sunt cei mai buni... bla bla blaa...morala e ca atata timp cat stabiliti niste limite in relatia voastra si niste reguli sau ii zici exact ceea ce iti convine si nu e totul perfect...important e sa te simti tu bine nu sa ii faci lui pe plac...si cu riscul de a ma repeta...deodata ce a ales sa aiba o relatie cu o ramanca e clar ca e dispus sa isi asume orice risc...deci...ei sunt f constienti la ceea ce se supun dar incearca sa vada daca reuseste sa te "prosteasca" sa zicem si sa iti creeze acel sentiment ca ei sunt dangerous si k ar tre sa ii asculti... noooo nooo...deci ..pune piciorul in prag si dem ca in romania femeiile sunt stalpii casei si k nu ne prea intereseaza ce zice barbatul...deci...iubeste pe cine vrei iesi cu cine vrei...nu orice relatie duce la casatorie..si dak asha o sa fie cel putin aratai ca nu te impresioneaza cu nimic faptul ca e arab...
deci si orice ai face nu regreta ce ai facut!!!!!
ralyna01
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:18
Deci foarte interesante parerile voastre dar va spun eu sigur relatiile astea nu sunt de viitor,eu sunt cu un marocan musulman de 4 ani la inceput totul era ok iar dupa ce m-am mutat cu el mai exact de 1 an jumate totul s-a skimbat ca sa nu mai precizez ca isi aduce curva in weekend acasa cand eu sunt plecata la parintii mei acasa dar sincer nu ma deranjeaza am invatat sa imi urmaresc anumite scopuri si am invatat ca un arab niciodata nu il poti skimba si tot ce poti face tu este sa te skimbi ,el se comporta cu prietenii cu familia mea cu toata lumea din jur foarte exemplar ca sa nu povestesc ca primesc cadouri peste cadouri cred ca de fiecare data cand ma inseala imi ia cadou:)))...dar imi place la inceput il iubeam si nu l-as fi inselat niciodata mai ales ca eram virgina dar de jumate de an am invatat ca lumea nu sta in loc pentru el si ca pot trai foarte fericita si in bratele altuia care desigur castie ca am prieten si accepta tot ce i-am propus adica sa avem o relatie independenta desi amantul meu ca sa zic asa nu are prietena si este roman si logic ca arabul meu nu banuieste nik pentru ca ma vede prea cuminte sa fac asa ceva si e prea preocupat de amantele lui sa ma mai controleze pe mine...desigura ca ma suna din 20 in 20 de minute poate mi-a implantat si gps:)) dar mi se rupe iii raspund dormind cu altul in pat...si asa decurge totul frumos eu nu il stresez ca si eu am devenit ca el si astfel avem o relatie perfecta :)) deci fetelor dca va inseala daca sunt posesivi saca sunt gelosi nu ii lasati safaca ce vor,lua-ti atitudine si nu lasa-ti viata sa treaca pe langa voi..desigur si eu am skimbat religia pentru mine intr-o perioada in care eram putin cam mica dar nu imi pare rau desi niciodata poate nu voi reusi sa fiu asa ..si deesigur ca sunt si logodita cu respectivul...dar mi se rupe si de asta acand o sa inceteze el am sa incetez si eu...bafta fetelor
eternity_jwl
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:33
De la: tordana, la data 2009-08-05 14:29:37Suntem impreuna de 7 luni...merge toul relativ bine... numai ca ...pe langa faptul ce e foarte gelos mai e si posesiv.... ce parere aveti despre asta??? oare unde va duce???

Va duce la snopirea ta in bataie. Asteapta si ai sa vezi.
Diannnnnnna
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:41
De la: lily_87, la data 2009-09-13 11:03:48 Buna! am tot citit tot felul de pareri, unele sunt adevarate, altele nu. Am si eu o relatie cu un arab de un an de zile. Ce-i drept i-a luat jumatate de an sa ma convinga sa ies cu el, si asta datorita prejudecatilor mele in legatura cu arabii si a celor auzite de la cei din jur. Ei! pana la urma am acceptat sa ies la o intalnire cu el si uite ca a trecut un an. Intr-adevar sunt foarte gelosi dar, problema cu posesivitatea se rezolva daca te impui prin putina autoritate. Daca te iubeste cu adevarat nu te va insela niciodata, si mai presus de toate trebuie sa aveti incredere unul in celalat. Personal, nu-mi place nimic din cultura araba, in afara de muzica lor. Nu poti sa schimb un arab la 360 de grade sub nici o forma, dar sa-l faci sa inteleaga ca-l vrei putin mai altfel se poate. Oricum nu te gandi la o relatie de lunga durata cu el, cum ar fi o casatorie. Fii cu capul e umeri, eu as face acest pas numai in momentul in care ar lua cetatenie romana si s-ar muta aici. Sfatul meu traieste povestea ta de dragoste la maxim, nu mai citi toate mesajele astea ca iti faci mai mult rau decat bine. Traiste momentul si lasa viitorul, peste ani iti vei aduce aminte cu placere de el.


TE PUP SI IUBITI-VA!


Alta proasta visatoare. De aia e plina Romania de femei batute!
Diannnnnnna
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:45
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-13 12:45:10
De la: lily_87, la data 2009-09-13 11:03:48 Buna! am tot citit tot felul de pareri, unele sunt adevarate, altele nu. Am si eu o relatie cu un arab de un an de zile. Ce-i drept i-a luat jumatate de an sa ma convinga sa ies cu el, si asta datorita prejudecatilor mele in legatura cu arabii si a celor auzite de la cei din jur. Ei! pana la urma am acceptat sa ies la o intalnire cu el si uite ca a trecut un an. Intr-adevar sunt foarte gelosi dar, problema cu posesivitatea se rezolva daca te impui prin putina autoritate. Daca te iubeste cu adevarat nu te va insela niciodata, si mai presus de toate trebuie sa aveti incredere unul in celalat. Personal, nu-mi place nimic din cultura araba, in afara de muzica lor. Nu poti sa schimb un arab la 360 de grade sub nici o forma, dar sa-l faci sa inteleaga ca-l vrei putin mai altfel se poate. Oricum nu te gandi la o relatie de lunga durata cu el, cum ar fi o casatorie. Fii cu capul e umeri, eu as face acest pas numai in momentul in care ar lua cetatenie romana si s-ar muta aici. Sfatul meu traieste povestea ta de dragoste la maxim, nu mai citi toate mesajele astea ca iti faci mai mult rau decat bine. Traiste momentul si lasa viitorul, peste ani iti vei aduce aminte cu placere de el.


TE PUP SI IUBITI-VA!


Alta proasta visatoare. De aia e plina Romania de femei batute!



Ia desparte-te tu de arabul tau impunatoare cum esti sa vezi ce bucati iti iei de iti iese romanitismul si autoritatea din cap
Diannnnnnna
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:46
Are dreptate Diana! incetati sa mai fiti naive....
kudika068042
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi raspunde cineva? 5 De la: priest 6 Aprilie 2009 09:48
casatoria facuta prea devreme!! 18 De la: cantafabule 9 Octombrie 2009 18:43
schimbare brusca de comportament a iubitului 71 De la: kudika479155 30 Noiembrie 2011 18:36
Nu mai pot 40 De la: slyd 1 Iunie 2009 23:35
am nevoie de sfaturi urgrnte 20 De la: kudika000886 13 Martie 2009 12:44