Setari Cookie-uri

merita sa imi salvez casnicia?

De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-14 15:40:02
De la: kudika_15804, la data 2014-07-14 15:03:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-14 14:26:01
De la: kudika_15804, la data 2014-07-14 14:05:36
Of,Cristian,de ce ma obligi sa spun mai mult decat doresc??????? Chiar nu pot!!! Nu ai idee de numarul sanselor oferite!!




Nu este cazul sa spui.

Am intuit asta.
Nu ajungeai atat de radicala in privinta infidelitatii daca lucrurile ar fi fost cat ce cat rezonabile.

Totusi privind in urma poti spune fara nici o urma de indoiala ca viata ar fi evoluat la fel sau chiar mai bine daca nu ai fi acordat nici o sansa?




Nu,viata nu ar fi evoluat identic,ci cu mult mai bine!!!


De ce crezi asta?

Ar fi bine sa precizezi pentru ca nu oricine poate face ce ai facut tu.

Macar sa spui cat de greu a fost.

Stiu ca a meritat.

Dar nu oricine poate muta muntii din loc.

Tu se pare ca te numeri printre acesti oameni puternici.

E simplu sa indemni la despartire. Asta se rezolva foarte repede. Ramane de vazut in ce masura faci fatza la ce urmeaza despartirii. Inca odata precizez ca fac referire la situatiile in care sunt copii la mijloc.

Daca nu sunt copii implicati despartirea este solutia de preferat in caz de infidelitate.



Raspunsul meu este simplu,Cristian!!!Privind linistea si fericirea din ochii copiilor mei constientizez faptul ca am procedat asa cum era corect sa o fac!!!Tot ce am realizat in viata a fost facut gandindu-ma la fiicele mele si la binele lor,si daca acum sunt implinita si fericita le datorez lor si deciziei mele!!!A fost foarte greu,dar,o data ce decizia a fost luata,lucrurile au revenit in matca lor si toata greutatea raului s-a transformat in cea a unui fulg!!!

Da,sunt puternica,o spun fara modestie,datorita mamei mele,care a fost o femeie puternica,a trait pentru si prin copiii ei si le-a insuflat energia si puterea de a trece peste toate greutatile vietii!!
Da,sunt puternica pentru ca sunt "Femeie" si toate femeile trebuie sa fie astfel!!
Da,sunt puternica si devin pe zi ce trece tot mai puternica pentru ca am trei copii minunati,care imi calca pe urme,in ei imi vad destinul implinit!!!Multumesc!
kudika_15804
Postat pe 14 Iulie 2014 18:15
De la: kudika_970224, la data 2014-07-14 18:05:50
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-14 16:39:52Sunt situatii in care copiii iti acapareaza atat de mult atentia incat uiti de cele spuse de tine, Fulg de nea.

Tinand cont de modul in care l-a prezentat cred ca el nu a cautat in mod special sa o insele.
A avut nesansa sa i-se iveasca ocazia potrivita.
Era departe de casa si de, ochii vad , inima cere .... si in plus exista si femeia disponibila. Nu stiu de ce dar am convingerea ca amanta lui a stiut ca este casatorit. Ma gandesc daca nu cumva tocmai asta la facut mai incitant.
Sunt putini barbatii care rezista ispitei mai ales dupa perioada de absinenta pe care o implica doi copii mici.
Ea stia foarte bine ca este un barbat casatorit..ea insasi a inceput sa flirteze cu el aruncandu-i cate o vb un vant...el saracutul sa nu se lase mai prejos a vrut sa ii arate ca nu il face pe el o femeie...si uite asa s-a ajuns unde s-a ajuns...(el cu gurita lui mi-a povestit tot)


Ceasul rau pisica 13.

S-a nimerit sa-l prinda cu pusca supraincarcata si tipa a profitat din plin de asta.

Nu-i caut scuze. Expun doar situatia de fapt.
Situatia voastra imi confirma doar faptul ca barbatii reusesc cu greu sa faca fatza tentatiilor atunci cand o femeie ii cauta prin pantaloni.

Iti doresc intelepciune pentru a alege ce este mai bine pentru familie in intregul ei si mai ales iti doresc sa nu fi stapanita de ura si orgoliu atunci cand vei lua deciziile.

Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Iulie 2014 20:52
De la: kudika_15804, la data 2014-07-14 18:15:05
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-14 15:40:02
De la: kudika_15804, la data 2014-07-14 15:03:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-14 14:26:01
De la: kudika_15804, la data 2014-07-14 14:05:36
Of,Cristian,de ce ma obligi sa spun mai mult decat doresc??????? Chiar nu pot!!! Nu ai idee de numarul sanselor oferite!!




Nu este cazul sa spui.

Am intuit asta.
Nu ajungeai atat de radicala in privinta infidelitatii daca lucrurile ar fi fost cat ce cat rezonabile.

Totusi privind in urma poti spune fara nici o urma de indoiala ca viata ar fi evoluat la fel sau chiar mai bine daca nu ai fi acordat nici o sansa?




Nu,viata nu ar fi evoluat identic,ci cu mult mai bine!!!


De ce crezi asta?

Ar fi bine sa precizezi pentru ca nu oricine poate face ce ai facut tu.

Macar sa spui cat de greu a fost.

Stiu ca a meritat.

Dar nu oricine poate muta muntii din loc.

Tu se pare ca te numeri printre acesti oameni puternici.

E simplu sa indemni la despartire. Asta se rezolva foarte repede. Ramane de vazut in ce masura faci fatza la ce urmeaza despartirii. Inca odata precizez ca fac referire la situatiile in care sunt copii la mijloc.

Daca nu sunt copii implicati despartirea este solutia de preferat in caz de infidelitate.



Raspunsul meu este simplu,Cristian!!!Privind linistea si fericirea din ochii copiilor mei constientizez faptul ca am procedat asa cum era corect sa o fac!!!Tot ce am realizat in viata a fost facut gandindu-ma la fiicele mele si la binele lor,si daca acum sunt implinita si fericita le datorez lor si deciziei mele!!!A fost foarte greu,dar,o data ce decizia a fost luata,lucrurile au revenit in matca lor si toata greutatea raului s-a transformat in cea a unui fulg!!!

Da,sunt puternica,o spun fara modestie,datorita mamei mele,care a fost o femeie puternica,a trait pentru si prin copiii ei si le-a insuflat energia si puterea de a trece peste toate greutatile vietii!!
Da,sunt puternica pentru ca sunt "Femeie" si toate femeile trebuie sa fie astfel!!
Da,sunt puternica si devin pe zi ce trece tot mai puternica pentru ca am trei copii minunati,care imi calca pe urme,in ei imi vad destinul implinit!!!Multumesc!


Se pare ca in cazul tau el nu a fost un tata mult prea grijuliu si lipsa lui nu a lasat un gol ireparabil in urma.

Ai avut sansa sa ai copiii in totalitate alaturi de tine si din acest motiv toata greutatea raului s-a transformat in cea a unui fulg.
Ce te faci cand nu se intampla asa?

Tu spui : "Sunt puternica pentru ca sunt "Femeie" si toate femeile trebuie sa fie astfel!! "

Din pacate e o afirmatie care nu este general valabila.
Sunt femei care pica in niste depresii crunte dupa astfel de episoade si in loc sa fie un sprijin pentru copii ajung sa fie o povara.

Din acest motiv tot insist pe faptul ca sunt situatii si situatii si nu intotdeauna ce mi-se potriveste mie se potriveste tuturor.

Pe principiul enuntat de tine si eu as putea spune ca toti barbatii ar trebui sa fie responsabili din momentul in care se hotarasc sa intemeieze o familie.
Din pacate asa cum nu toate femeile sunt la fel de puternice ca tine nici barbati nu sunt atat de responsabili cat ar trebuii sa fie.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Iulie 2014 21:07
De la: darksukkubus69, la data 2014-07-13 23:16:37Familie inseamna doi oameni care se iubesc si atat. Inselatul (ca asta e mizeria la care ma refeream) nu are ce cauta in ecuatie. Sub nici un pretext. Cum se comporta faptasul in familie... sincer, nu ar trebui sa conteze. Si a facut foarte bine sa fie sincer, la urma urmei de ce ar trebui sotia sa nu stie unele lucruri, ca vezi doamne, asa e mai bine?! Pentru EA sigur nu are ce sa fie bine. Oricum, cine a comis-o odata o va mai comite... de nenumarate ori. Si da, este mai bine sa dai dovada de egoism si sa-ti fie tie bine, decat sa fii o fraiera.


Este usor sa fii asa radicala si sa dai pareri asa de radicale cand necazul e in curte la alta.As vrea sa stiu daca tu in situatia data ai putea sa faci ce spui, fiind implicati si copii la mijloc?
Arno_28
Postat pe 19 Iulie 2014 08:23
Draga mea,putine femei se pot lauda ca au avut o casnicie perfecta...!!! Ori...ele nu au aflat,ori..a fost prea diplomat,ceea ce greu se intampla...!!! Cand in joc se afla deja doi copii...trebuie sa gandesti...ca greu ti-ai mai putea reface viata,iar viitorul copiilor poate fi compromis..pentru totdeauna.!!! Daca singur si-a recunoscut greseala..inseamna ca a avut mustrari de constiinta ,dar daca a recidivat...cred ca trebuie sa ai o discutie foarte serioasa cu el...sa-l intrebi ce are de gand ..si sa te interesezi..cine este acea femeie,ce statut are...si tot ce tine de relatia lor...!!! Plus d asta..e indicat sa vezi..cum a cazut in mrejele ei,caci...sunt barbati si barbati,femei si femei,iar barbatii in general...nu judeca cu capul de sus,decat foarte putini..la ei autocontrolul..e o problema,depinzand si de educatia primita acasa..!!!Incearca sa-l intelegi,fara sa-l judeci,vezi care-i cauza reala ...a continuarii relatiei,caci probabil fiind ocupata cu copiii..s-a simtit neglijat...si a avut prea mult timp liber..!!!De curand imi spunea o doamna de varsta mea,caci nora ei,desi avea doi copilasi cu fiul ei...find ajutata de ea si cu mult timp liber..si-a gasit pe calculator un iubit...si-a parasit familia si copiii,iar acum..bietii copii...sunt plimbati saptamanal de la unul la altul..avand custodie comuna,ea..dorind sa revina,dar el..n-o mai vrea,nici alta femeie inca nu-i trebuie de socat...ce-a fost..!!! Asa ca trebuie sa fii hotarata in ceea ce faci,caci timpul trece...si copiii cresc,dar depinde in ce mediu cresc..!!! Ei trebuie sa creasca ..in pace,iubire ,intelegere si ajutor reciproc,caci nu i-ai facut singura..si presupun ca i-ati dorit amandoi..!!! Astept vesti.! Domnul fie cu tine.! Amin.!
kudika133347
Postat pe 20 Iulie 2014 07:34
Buna banuiesc ca esti tanara dupa varsta copiilor parerea mea este sa-l llasi in plata domnului daca nu stie sa-si pretuiasca familia .nu te iubeste de ajuns de ce-i trebuie alta femeie eu sunt mai in varsta si sunt prinsa intr-o casnicie care nu duce niciunde suntem impreuna de 30 ani l-am tot iertat gandindu-ma la copil dar numerita ei se complac intre doua femei deci si amanta este egala ta daca nu poate renunta la ea pune punct casniciei uita tot ce a fost frumos intre voi stiu ca este foarte greu pt ca inca il iubesti dar gandeste merita oare ?vorbeste cu el foarte serios da-,i intalnire la notar sau tribunal macar sa-l sperii putin si vezi cum resctioneaza fai bagajul trimite-l la amanta intradevar este foarte greu stiu cum este el nu se va schimba niciodata viata este prea scurta de ce sa nu fi fericiita
kudika618265
Postat pe 20 Iulie 2014 11:28
care casnicie ?!!!!!!!!!!!
o convietuire legalizata printro bucatica de hartie roz bon-bon nu poate fi numita casnicie.
casnicia presupune UNITATE - spirituala, emotionala si, abia in ultimul rand, fizica
perce_neige
Postat pe 20 Iulie 2014 15:44
De la: perce_neige, la data 2014-07-20 15:44:36
casnicia presupune UNITATE - spirituala, emotionala si, abia in ultimul rand, fizica


In cazul multor barbati ordinea este putin diferita. Asa e la moda acum.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Iulie 2014 16:38
Imi pare rau ca esti suparata acum dar ai motive intemeiate sa fii. Cand sotul tau iti va spune din nou ca isi doreste sa fiti o familie poti sa il intrebi daca tu ai fi fost infidela el te-ar fi iertat? Dar daca el ar fi bolnav sau la andropauza tu ai avea dreptul sa il inseli? Daca el ar lipsi de langa tine presupunem o delegatie de 6 luni tu ai avea dreptul sa il inseli? De cate ori? Cu aceeasi persoana sau ai dreptul la persoane diferite?
Si eu locuiesc in Italia dar aici sotii isi respecta foarte mult sotiile de frica sa nu ramana fara nimic material dupa divort.
Daca decizi ca este mai bine sa treci cu vederea si sa mergi mai departe iti spun replica unei prietene data sotului ei cand acesta intarzia de la servici Daca plec de la tine plec cum am venit adica DOMNISOARA fara copii .Este mai bine sa regrete el acum. Daca a fost doar o aventura cum a memorat numarul de telefon. Cand a telefonat e posibil ca amanta sa fi fost deja avertizata ca va fi chemata si ce sa raspunda ca sa fie un teatru scurt pentru tine.
Aminteste-i toate lucrurile bune facute impreuna, recurgi la sentimentalism si incearca sa il controlezi fara sa o simta. Nu stiu din ce zona esti pentru ca aici am vazut ca oamenii gandesc diferit subiectul casnicie.
kudika137672
Postat pe 21 Iulie 2014 00:15
E greu sa fi in postura de sotie inselata, dar crede-ma ca mai toti barbatii au cate un viciu. Daca e tata iubitor si cu tine se poarta frumos, merita sa-ti salvezi casnicia pt ca ALT TATA la cei doi ingerasi ai tai nu o sa gasesti NICIODATA. Viata e facuta din bine si rau, greu si usor, frumos si urat!!! Nu exista fericire maxima si nici dragoste infinita,....asa cum nici un copac nu creste pana la cer si pana si maimutele mai cad din copac. Incearca sa nu-l mai lasi perioade lungi singur si ocupa-i timpul cu activitati in familie, cu tine si copiii, iesiti cat mai mult si.....timpul e cel mai bun DOCTOR AL SUFLETULUI SI AL MINTII!!! Succes, rabdare si veti reusi sa treceti peste acest hop!
kudika118030
Postat pe 22 Iulie 2014 16:04
De la: kudika118030, la data 2014-07-22 16:04:34E greu sa fi in postura de sotie inselata, dar crede-ma ca mai toti barbatii au cate un viciu. Daca e tata iubitor si cu tine se poarta frumos, merita sa-ti salvezi casnicia pt ca ALT TATA la cei doi ingerasi ai tai nu o sa gasesti NICIODATA. Viata e facuta din bine si rau, greu si usor, frumos si urat!!! Nu exista fericire maxima si nici dragoste infinita,....asa cum nici un copac nu creste pana la cer si pana si maimutele mai cad din copac. Incearca sa nu-l mai lasi perioade lungi singur si ocupa-i timpul cu activitati in familie, cu tine si copiii, iesiti cat mai mult si.....timpul e cel mai bun DOCTOR AL SUFLETULUI SI AL MINTII!!! Succes, rabdare si veti reusi sa treceti peste acest hop!


O parere realista
-Iulya
Postat pe 22 Iulie 2014 17:59
De acum sa te astepti sa tot fi inselata a facut-o de doua ori cu stirea ta dar fara stirea ta cate au mai fost? De ce te lasi calcata in picioare?normal curvele prefera barbatii casatoriti sunt ingrijiti 'hraniti'ele doar pt distractie de ce nu s-au maritat sa vada cum este sa aiba grija de o casa'copii si barbat 'nu le place munca doar satisfactia si banii barbatilor prosti Dar oricum noi femeile casatorite avem de pierdut suferinta si neincredere in partener Daca esti pe picioarele tale dispui financiar sa ti cresti felete si sa te intretii desparte te asta este inceputul escapadelor asa o vei duce de acum inainte.eu nu am divortat cand trebuia din csuza copilului (baiat) am zis sa creasca cu tatal sau si acum ca este mare 20 ani il ignora pe tatal sau nu se inteleg deloc de nu stiu cum sa aplanez toate discutiile si stsu intre ei tot timpul cu frica sa nu se bata mai alesca sotul meu si bea in fiecare zi.cce am facut ?m-am sacrificat pt copil pana la urma ramai cu supararea si amaraciunea ce fac stau in casa trebaluiesc sunt o sluga neplatita ccopilul cu ale lui sotul cu ale lui niciunul nu zice macar o data hai la plimbare pacat ca nu am fost in stare in tinerete sa divortez poate imi era mai bine dar nici acum nu este tarziu vreau sa- mi refac viata am 50 ani.yte rog gandeste-te si la tine la anii tai
kudika618265
Postat pe 23 Iulie 2014 17:01
offf fetelor..nu am mai intrat deoarece simt ca ma acaparat acest subiect .Nu pot decat sa spun ca vom merge mai departe ,vom incerca sa lasam lucrurile sa decurga normal in casnicia noastra....Tot ce vreau este sa uit si sa imi vad de viata mea,o sa fie greu dar sper sa reusim sa avem in continuare viata pe care am avut-o inaintea acestui episod care sa lungit pe durata a catorva luni...episod care ma epuizat sufleteste
kudika_970224
Postat pe 23 Iulie 2014 22:23
hmm..greu de spus ! de ce s-a intors(continuat) cu aceasi persoana? daca era doar o chestiune de "i'm the gigolo" asta nu se intampla. deschide ochii bine si intreaba-te daca nu cumva domnul a inceput sa nutreasca sentimente mai profunde indeajuns pentru a nu se mai putea detasa. faptul ca s-a intors la ea a 2 a oara spune de la sine multe..inchide-ti putin inima si casca mult ochii.
mallena
Postat pe 24 Iulie 2014 23:42
lucrurile sunt simple. cum este cu palma, la fel si cu inselatul.a facut-o o data..o va face si a doua oara(exista si exceptii),dar el a si demostrat.nu-ti pierde momente ce ar putea fi superbe din viata ta, alaturi de o persoana care nu te apreciaza. iti spun eu..dupa asta nimic nu va mai fi la fel, doar te amagesti ca poti trece peste, insa in sinea ta nu-l vei putea ierta niciodata. piedestalul pe care il pusesei s-a spart. gandeste-te la tine si apoi la copii, ti-o spune un "copil". daca tu vei fii bine, copii vor fi la fel. curaj ! indiferent de ce decizie vei lua.
mallena
Postat pe 25 Iulie 2014 00:08
De la: kudika_970224, la data 2014-07-23 22:23:09offf fetelor..nu am mai intrat deoarece simt ca ma acaparat acest subiect .Nu pot decat sa spun ca vom merge mai departe ,vom incerca sa lasam lucrurile sa decurga normal in casnicia noastra....Tot ce vreau este sa uit si sa imi vad de viata mea,o sa fie greu dar sper sa reusim sa avem in continuare viata pe care am avut-o inaintea acestui episod care sa lungit pe durata a catorva luni...episod care ma epuizat sufleteste


Succes si multa intelepciune,draga mea,voi va hotarati viata,nimeni altcineva!!
kudika_15804
Postat pe 25 Iulie 2014 07:54
De la: kudika_970224, la data 2014-07-23 22:23:09offf fetelor..nu am mai intrat deoarece simt ca ma acaparat acest subiect .Nu pot decat sa spun ca vom merge mai departe ,vom incerca sa lasam lucrurile sa decurga normal in casnicia noastra....Tot ce vreau este sa uit si sa imi vad de viata mea,o sa fie greu dar sper sa reusim sa avem in continuare viata pe care am avut-o inaintea acestui episod care sa lungit pe durata a catorva luni...episod care ma epuizat sufleteste

lasa ca o sa fie bine si Dzeu iti va da putere sa mergi mai departe alaturi de fam ta!!!
Titanika
Postat pe 25 Iulie 2014 11:04
De la: perce_neige, la data 2014-07-20 15:44:36care casnicie ?!!!!!!!!!!!
o convietuire legalizata printro bucatica de hartie roz bon-bon nu poate fi numita casnicie.
casnicia presupune UNITATE - spirituala, emotionala si, abia in ultimul rand, fizica





Aici tin sa va contrazic. Casnicia incepe cu apropierea fizica mai intai si dupa... vin celelalte.Din experienta de viata va spun si din discutiile purtate cu prietenele am ajuns la concluzia ca daca nu e apropiere fizica,nimic nu e.
dany39
Postat pe 25 Iulie 2014 14:04
De la: dany39, la data 2014-07-25 14:04:25
De la: perce_neige, la data 2014-07-20 15:44:36care casnicie ?!!!!!!!!!!!
o convietuire legalizata printro bucatica de hartie roz bon-bon nu poate fi numita casnicie.
casnicia presupune UNITATE - spirituala, emotionala si, abia in ultimul rand, fizica





Aici tin sa va contrazic. Casnicia incepe cu apropierea fizica mai intai si dupa... vin celelalte.Din experienta de viata va spun si din discutiile purtate cu prietenele am ajuns la concluzia ca daca nu e apropiere fizica,nimic nu e.


Nu este vorba de apropiere fizica,in definitia stricta a expresiei,ci facem referire la acea chimie ,acea reactie profunda ,care apare intre cei doi,latura fizica fiind ,doar un aspect!!Orice casnicie laudabila incepe cu aceasta comuniune,dupa care ,ea va cunoaste si celelalte paliere!!
kudika_15804
Postat pe 25 Iulie 2014 14:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-14 20:52:22
De la: kudika_970224, la data 2014-07-14 18:05:50
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-14 16:39:52Sunt situatii in care copiii iti acapareaza atat de mult atentia incat uiti de cele spuse de tine, Fulg de nea.

Tinand cont de modul in care l-a prezentat cred ca el nu a cautat in mod special sa o insele.
A avut nesansa sa i-se iveasca ocazia potrivita.
Era departe de casa si de, ochii vad , inima cere .... si in plus exista si femeia disponibila. Nu stiu de ce dar am convingerea ca amanta lui a stiut ca este casatorit. Ma gandesc daca nu cumva tocmai asta la facut mai incitant.
Sunt putini barbatii care rezista ispitei mai ales dupa perioada de absinenta pe care o implica doi copii mici.
Ea stia foarte bine ca este un barbat casatorit..ea insasi a inceput sa flirteze cu el aruncandu-i cate o vb un vant...el saracutul sa nu se lase mai prejos a vrut sa ii arate ca nu il face pe el o femeie...si uite asa s-a ajuns unde s-a ajuns...(el cu gurita lui mi-a povestit tot)


Ceasul rau pisica 13.

S-a nimerit sa-l prinda cu pusca supraincarcata si tipa a profitat din plin de asta.

Nu-i caut scuze. Expun doar situatia de fapt.
Situatia voastra imi confirma doar faptul ca barbatii reusesc cu greu sa faca fatza tentatiilor atunci cand o femeie ii cauta prin pantaloni.

Iti doresc intelepciune pentru a alege ce este mai bine pentru familie in intregul ei si mai ales iti doresc sa nu fi stapanita de ura si orgoliu atunci cand vei lua deciziile.




Iar faci supozitii si speculatii aiurea.
Bietii barbati ce greu le e sa reziste, iar femeile, ce "nenorocite", auzi,domne, le baga mana in nadragi si ii forteaza sa fac sex cu ele.
Ce nevinovati sunt, saracii si ele ce siluitoare!
Arno_28
Postat pe 26 Iulie 2014 15:27
De la: mallena, la data 2014-07-24 23:42:15hmm..greu de spus ! de ce s-a intors(continuat) cu aceasi persoana? daca era doar o chestiune de "i'm the gigolo" asta nu se intampla. deschide ochii bine si intreaba-te daca nu cumva domnul a inceput sa nutreasca sentimente mai profunde indeajuns pentru a nu se mai putea detasa. faptul ca s-a intors la ea a 2 a oara spune de la sine multe..inchide-ti putin inima si casca mult ochii.


Arno_28
Postat pe 26 Iulie 2014 15:29
saracii de ei , cate mai compatimesc si in momentul cand dau de o femeie puternica , incep sa isterizeze
-Iulya
Postat pe 26 Iulie 2014 15:31
De la: kudika118030, la data 2014-07-22 16:04:34E greu sa fi in postura de sotie inselata, dar crede-ma ca mai toti barbatii au cate un viciu. Daca e tata iubitor si cu tine se poarta frumos, merita sa-ti salvezi casnicia pt ca ALT TATA la cei doi ingerasi ai tai nu o sa gasesti NICIODATA. Viata e facuta din bine si rau, greu si usor, frumos si urat!!! Nu exista fericire maxima si nici dragoste infinita,....asa cum nici un copac nu creste pana la cer si pana si maimutele mai cad din copac. Incearca sa nu-l mai lasi perioade lungi singur si ocupa-i timpul cu activitati in familie, cu tine si copiii, iesiti cat mai mult si.....timpul e cel mai bun DOCTOR AL SUFLETULUI SI AL MINTII!!! Succes, rabdare si veti reusi sa treceti peste acest hop!



Te cam inseli.Cunosc destui barbati care cresc copiii altor "barbati"si formeaza familii unite si frumoase cu acesti copii si mamele lor.Nu mai spune niciodata, nu cunosti toti brabatii si toate femeile.
Arno_28
Postat pe 26 Iulie 2014 15:32
De la: -Iulya, la data 2014-07-26 15:31:50 saracii de ei , cate mai compatimesc si in momentul cand dau de o femeie puternica , incep sa isterizeze


Sau o inlocuiesc cu o maimuta slaba de intelect si cu "deschidere"mare si la orice ora.
E mai simplu asa!
Arno_28
Postat pe 26 Iulie 2014 15:36
De la: Arno_28, la data 2014-07-26 15:36:25
De la: -Iulya, la data 2014-07-26 15:31:50 saracii de ei , cate mai compatimesc si in momentul cand dau de o femeie puternica , incep sa isterizeze


Sau o inlocuiesc cu o maimuta slaba de intelect si cu "deschidere"mare si la orice ora.
E mai simplu asa!


Isi fac si ei de cap , acolo unde le merge printre maimute cand dau de vipere le vor doar pt ei ! ; ca mai apoi sa arunce vina tot pe maimute , ca deh ele sunt cele care le baga mana in pantaloni...ei sunt nevinovati
-Iulya
Postat pe 26 Iulie 2014 15:51
Cata rautate,

Cata misandrie

Arno , Iulia , ce v-am facut?

Va simtiti bine cand sunteti afursite?

Sper ca da.
Altfel ar fi pacat de atata rautate risipita in van.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Iulie 2014 17:06
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-27 17:06:18Cata rautate,

Cata misandrie

Arno , Iulia , ce v-am facut?

Va simtiti bine cand sunteti afursite?

Sper ca da.
Altfel ar fi pacat de atata rautate risipita in van.


Nu este rautate, este o simpla conversatie unde avem pareri diferite nu te-a jignit nimeni pe tine personal.
Esti pe un site unde predomina femeile , asa ca asuma-ti faptul ca primesti ca raspunsuri si pareri total contrarii , parerilor tale.
-Iulya
Postat pe 27 Iulie 2014 18:22
De la: -Iulya, la data 2014-07-27 18:22:56
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-27 17:06:18Cata rautate,

Cata misandrie

Arno , Iulia , ce v-am facut?

Va simtiti bine cand sunteti afursite?

Sper ca da.
Altfel ar fi pacat de atata rautate risipita in van.


Nu este rautate, este o simpla conversatie unde avem pareri diferite nu te-a jignit nimeni pe tine personal.
Esti pe un site unde predomina femeile , asa ca asuma-ti faptul ca primesti ca raspunsuri si pareri total contrarii , parerilor tale.

Damn yeeeeeah!
Asa mi s-a parut si mie cand mi-am facut cont pe Kudika!!!!! Oare am gresit revista si site-ul?
rondina
Postat pe 27 Iulie 2014 18:35
Nu stiu, Rondina, stiu doar ca noi femeile ...sta in natura noastra de a ne lua la hartza una cu alta , dar sa ma convinga un barbat , ca tot ce zice el este litera de lege si femeile nu au dreptul de a gandi altfel decat zice el ....nu pot accepta , pt ca ar insemna sa-mi pun si un pres in cap! si asta pt cateva floricele
-Iulya
Postat pe 27 Iulie 2014 18:48
De la: -Iulya, la data 2014-07-27 18:48:58Nu stiu, Rondina, stiu doar ca noi femeile ...sta in natura noastra de a ne lua la hartza una cu alta , dar sa ma convinga un barbat , ca tot ce zice el este litera de lege si femeile nu au dreptul de a gandi altfel decat zice el ....nu pot accepta , pt ca ar insemna sa-mi pun si un pres in cap! si asta pt cateva floricele



Doamnele mele dragi,Iulya,Rondina,se stie ca,orice ar spune barbatii,noi femeile gandim diferit decat o fac domniile lor si ei trebuie sa inteleaga si sa accepte aceasta realitate!!Intr-adevar,este un site dedicat femeilor si problemelor,dar oricine are dreptul sa intre pe topicuri si sa-si exprime punctele de vedere ,dar numai in conditiile exprimarii unei opinii sau a mai multor opinii intr-o maniera decenta,civilizata si cu vadit respect fata de parerile celorlalti!!!!

Va urez sa aveti parte de o seara cu echilibru in toate,aceasta ne deosebeste de barbati,,,,"ECHILIBRUL"!!!Buna seara tuturor!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2014 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-am pierdut prietena cea mai buna. 8 De la: kudika382747 27 Mai 2012 12:18
ªtiaþi cã românii au fost pãcãliþi nu numai la referendum, ci ºi la memorandum? 11 De la: Georgevici_Mihail_1 13 Decembrie 2013 16:25
Sc construim case in rate. 1 De la: Vrajitorul 22 Aprilie 2012 20:14
Echinacea 18 De la: mari58 17 Noiembrie 2010 19:03
Stewardesa 4 De la: katina93 18 Decembrie 2013 08:14