Setari Cookie-uri

merita sa imi salvez casnicia?

De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-27 17:06:18Cata rautate,

Cata misandrie

Arno , Iulia , ce v-am facut?

Va simtiti bine cand sunteti afursite?

Sper ca da.
Altfel ar fi pacat de atata rautate risipita in van.


Daca nu te tin dintii si muschii mai bine vezi-ti tu de rolul tau de "bkajin"care nu supara pe nimeni dar jigneste pe furis.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 19:26
De la: kudika_15804, la data 2014-07-27 18:56:52
De la: -Iulya, la data 2014-07-27 18:48:58Nu stiu, Rondina, stiu doar ca noi femeile ...sta in natura noastra de a ne lua la hartza una cu alta , dar sa ma convinga un barbat , ca tot ce zice el este litera de lege si femeile nu au dreptul de a gandi altfel decat zice el ....nu pot accepta , pt ca ar insemna sa-mi pun si un pres in cap! si asta pt cateva floricele



Doamnele mele dragi,Iulya,Rondina,se stie ca,orice ar spune barbatii,noi femeile gandim diferit decat o fac domniile lor si ei trebuie sa inteleaga si sa accepte aceasta realitate!!Intr-adevar,este un site dedicat femeilor si problemelor,dar oricine are dreptul sa intre pe topicuri si sa-si exprime punctele de vedere ,dar numai in conditiile exprimarii unei opinii sau a mai multor opinii intr-o maniera decenta,civilizata si cu vadit respect fata de parerile celorlalti!!!!

Va urez sa aveti parte de o seara cu echilibru in toate,aceasta ne deosebeste de barbati,,,,"ECHILIBRUL"!!!Buna seara tuturor!!!

Eu nu sunt prietena cu personajul Jerry asa cum esti tu ....deci, nu pot sa fiu decat drastica atunci cand ma va calca pe coada sau va depasi anumite limite in anumite contexte! Realizezi ca nu poti indemna la pace "asa ceva" , right??? Civilizata sau nu, fiecaruia ii vom raspunde cu aceiasi moneda, noi, femeile de pe Kudika!
"pace" asa ceva....right?
rondina
Postat pe 27 Iulie 2014 19:28
De la: Arno_28, la data 2014-07-27 19:26:48
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-27 17:06:18Cata rautate,

Cata misandrie

Arno , Iulia , ce v-am facut?

Va simtiti bine cand sunteti afursite?

Sper ca da.
Altfel ar fi pacat de atata rautate risipita in van.


Daca nu te tin dintii si muschii mai bine vezi-ti tu de rolul tau de "bkajin"care nu supara pe nimeni dar jigneste pe furis.


Am vrut sa spun "blajin".
Ce mi-ai facut? Nu suport parsivii si mincinosii.Tu expui pareri care nu sunt ale tale, care nu exprima mai nimic, sunt mereu evazive si superficiale.
Joci tot timpul un rol care nu te reprezinta.
Mie imi plac mastile dar numai la carnavalul de la Venetia.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 19:30
-Iulya
Postat pe 27 Iulie 2014 19:34
De la: rondina, la data 2014-07-27 19:28:34
Eu nu sunt prietena cu personajul Jerry asa cum esti tu ....deci, nu pot sa fiu decat drastica atunci cand ma va calca pe coada sau va depasi anumite limite in anumite contexte! Realizezi ca nu poti indemna la pace "asa ceva" , right??? Civilizata sau nu, fiecaruia ii vom raspunde cu aceiasi moneda, noi, femeile de pe Kudika!
"pace" asa ceva....right?



Exact ce am spus mai sus,Rondina,totul trebuie mentinut intre niste limite ,daca unii incalca regulile nescrise ale acestui forum este spre defavoarea lor!!!

Punctul meu de vedere expus nu are nicio legatura cu relatia de prietenie virtuala cu Cristian,caci,daca citesti istoricul acestui topic,vei observa ca am reactionat ori de cate ori nu am fost de acord cu ce s-a postat!!!

Okay,nu are rost as dezvoltam aceasta discutie,iti respect punctul de vedere!!!Sper ca nu am deranjat pe nimeni prin postarea mea,a fost doar o incercare de mediere,nimic mai mult,fiecare este liber sa faca ceea ce doreste!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2014 19:35
De la: kudika_15804, la data 2014-07-27 19:35:33
De la: rondina, la data 2014-07-27 19:28:34
Eu nu sunt prietena cu personajul Jerry asa cum esti tu ....deci, nu pot sa fiu decat drastica atunci cand ma va calca pe coada sau va depasi anumite limite in anumite contexte! Realizezi ca nu poti indemna la pace "asa ceva" , right??? Civilizata sau nu, fiecaruia ii vom raspunde cu aceiasi moneda, noi, femeile de pe Kudika!
"pace" asa ceva....right?



Exact ce am spus mai sus,Rondina,totul trebuie mentinut intre niste limite ,daca unii incalca regulile nescrise ale acestui forum este spre defavoarea lor!!!

Punctul meu de vedere expus nu are nicio legatura cu relatia de prietenie virtuala cu Cristian,caci,daca citesti istoricul acestui topic,vei observa ca am reactionat ori de cate ori nu am fost de acord cu ce s-a postat!!!

Okay,nu are rost as dezvoltam aceasta discutie,iti respect punctul de vedere!!!Sper ca nu am deranjat pe nimeni prin postarea mea,a fost doar o incercare de mediere,nimic mai mult,fiecare este liber sa faca ceea ce doreste!!!

Avand in vedere ca "personajul" in discutie doar m-a apostrofat pe unde "a vrut muschii lui"...iti poti imagina si sunt convinsa ca ai citit multele noastre "razboieli" pe acest forum, deci....ma intelegi! La un moment dat, din comentariile lui incepusem sa ma intreb de fapt ..ce pana mea vrea cu interventiile-i ofensatoare la adresa femeilor de pe acest site si daca este intocmai o persoana "zdravana" d.p.d.v. mental.....deci, stii cum e'...intotdeauna 'naspa sa te scarpici atunci cand nu te 'mânca!!!!
rondina
Postat pe 27 Iulie 2014 19:43
De la: rondina, la data 2014-07-27 19:43:03
De la: kudika_15804, la data 2014-07-27 19:35:33
De la: rondina, la data 2014-07-27 19:28:34
Eu nu sunt prietena cu personajul Jerry asa cum esti tu ....deci, nu pot sa fiu decat drastica atunci cand ma va calca pe coada sau va depasi anumite limite in anumite contexte! Realizezi ca nu poti indemna la pace "asa ceva" , right??? Civilizata sau nu, fiecaruia ii vom raspunde cu aceiasi moneda, noi, femeile de pe Kudika!
"pace" asa ceva....right?



Exact ce am spus mai sus,Rondina,totul trebuie mentinut intre niste limite ,daca unii incalca regulile nescrise ale acestui forum este spre defavoarea lor!!!

Punctul meu de vedere expus nu are nicio legatura cu relatia de prietenie virtuala cu Cristian,caci,daca citesti istoricul acestui topic,vei observa ca am reactionat ori de cate ori nu am fost de acord cu ce s-a postat!!!

Okay,nu are rost as dezvoltam aceasta discutie,iti respect punctul de vedere!!!Sper ca nu am deranjat pe nimeni prin postarea mea,a fost doar o incercare de mediere,nimic mai mult,fiecare este liber sa faca ceea ce doreste!!!

Avand in vedere ca "personajul" in discutie doar m-a apostrofat pe unde "a vrut muschii lui"...iti poti imagina si sunt convinsa ca ai citit multele noastre "razboieli" pe acest forum, deci....ma intelegi! La un moment dat, din comentariile lui incepusem sa ma intreb de fapt ..ce pana mea vrea cu interventiile-i ofensatoare la adresa femeilor de pe acest site si daca este intocmai o persoana "zdravana" d.p.d.v. mental.....deci, stii cum e'...intotdeauna 'naspa sa te scarpici atunci cand nu te 'mânca!!!!



Rondina,am citit tot si am inteles tot ce a reiesit din postarile fiecarui user!!!Singura mea dorinta este aceea de a inceta razboaiele pe acest site,stiu,nu am niciun drept sa cer asta,eu,doar am incercat!!!In rest,numai bine!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2014 19:51
Mno....mda!
rondina
Postat pe 27 Iulie 2014 19:59
imi place unde s-a ajuns cu topicul Jerry poti mai mult ?
mallena
Postat pe 29 Iulie 2014 15:24
De la: Arno_28, la data 2014-07-27 19:30:07
De la: Arno_28, la data 2014-07-27 19:26:48
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-27 17:06:18Cata rautate,

Cata misandrie

Arno , Iulia , ce v-am facut?

Va simtiti bine cand sunteti afursite?

Sper ca da.
Altfel ar fi pacat de atata rautate risipita in van.


Daca nu te tin dintii si muschii mai bine vezi-ti tu de rolul tau de "bkajin"care nu supara pe nimeni dar jigneste pe furis.


Am vrut sa spun "blajin".
Ce mi-ai facut? Nu suport parsivii si mincinosii.Tu expui pareri care nu sunt ale tale, care nu exprima mai nimic, sunt mereu evazive si superficiale.
Joci tot timpul un rol care nu te reprezinta.
Mie imi plac mastile dar numai la carnavalul de la Venetia.

nici ca puteai fi mai concisa
mallena
Postat pe 29 Iulie 2014 15:25
De la: mallena, la data 2014-07-29 15:24:00imi place unde s-a ajuns cu topicul Jerry poti mai mult ?


Ce am avut de spus referitor la subiectul "merita sa imi salvez casnicia?" am spus la momentul potrivit.

In rest prefer sa ma abtin ca nu cumva sa ma dau de gol si sa se prinda lumea ca nu sunt atat de blajin pe cat ma stradui sa dau impresia.

Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Iulie 2014 15:33
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-29 15:33:16
De la: mallena, la data 2014-07-29 15:24:00imi place unde s-a ajuns cu topicul Jerry poti mai mult ?


Ce am avut de spus referitor la subiectul "merita sa imi salvez casnicia?" am spus la momentul potrivit.

In rest prefer sa ma abtin ca nu cumva sa ma dau de gol si sa se prinda lumea ca nu sunt atat de blajin pe cat ma stradui sa dau impresia.




Cristian,cu riscul de a fi inoportuna,dar,in cazul de fata,prefer sa fiu astfel decat sa asist fara sa vreau la niste discutii ,ce se poarta in contradictoriu ,dar care nu folosesc nimanui,si cu atat mai mult,nu sunt utile si constructive pentru acest topic expus spre dezbatere!!

Crezi ca poti sa iti reprimi orice reactie incarcata de energie negativa ,in raport cu orice interventie,care nu are nimic in comun cu subiectul de baza???Este o mare rugaminte personala intrucat sunt una dintre userii acestui forum,care este certata cu indisciplina,polemicile,vocabularul de mahala si disputele ,care nu au nicio tangenta cu subiectele de baza!!Urasc certurile si deformarea atmosferei,ce se vrea placuta pe acest site!!Daca accepti intentia mea de mediere si o apreciezi ca atare ,si nicidecum ca pe un afront personal,nu imi ramane decat sa iti multumesc!!!Scandalurile virtuale nu pot avea logica !!!
kudika_15804
Postat pe 29 Iulie 2014 15:50
Rainbow, nu cred ca este nevoie de mediere.

Iti multumesc pentru intentie si te asigur ca nu se va mai ajunge la situatia din primavara.




PS. In general imi place sa raspund atunci cand imi este adresata o intrebare in mod direct.
Sper ca ai sesizat ca despre asta a fost vorba si nu despre altceva.

Stiu ca si acest raspuns este

dar era injust sa nu iti raspund atat timp cat mi te-ai adresat direct.

Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Iulie 2014 18:29
De la: mallena, la data 2014-07-29 15:24:00imi place unde s-a ajuns cu topicul Jerry poti mai mult ?


Draga probabil ca intr-un efort uluitor, poate, dar ramane tot un "soricel" !
Arno_28
Postat pe 2 August 2014 08:59
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-29 15:33:16
De la: mallena, la data 2014-07-29 15:24:00imi place unde s-a ajuns cu topicul Jerry poti mai mult ?


Ce am avut de spus referitor la subiectul "merita sa imi salvez casnicia?" am spus la momentul potrivit.

In rest prefer sa ma abtin ca nu cumva sa ma dau de gol si sa se prinda lumea ca nu sunt atat de blajin pe cat ma stradui sa dau impresia.



Ironiile tale sunt penibile, mai bine ramai la subiecte care nasc mai putine contraziceri, nu esti de cursa lunga!
Arno_28
Postat pe 2 August 2014 09:03
Arno, ce mai faci ?



Nu ai cu cine sa te certi ?

Radu_Cristian_1
Postat pe 2 August 2014 17:16
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-02 17:16:49 Arno, ce mai faci ?



Nu ai cu cine sa te certi ?



Eu nu ma cert!
Ooo, in sfarsit o intrebare directa, ai vazut ca se poate?
Si nu Muscat nimeni ca ai pus-o!
Arno_28
Postat pe 9 August 2014 10:03


Muscat Ottonel ?




PS. Sper sa iei raspunsul in spirit de gluma.
Am inteles foarte bine mesajul si mai ales unde bati cand imi spui ca am reusit in sfarsit sa pun o intrebare directa.
Radu_Cristian_1
Postat pe 9 August 2014 21:33
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-09 21:33:36

Muscat Ottonel ?




PS. Sper sa iei raspunsul in spirit de gluma.
Am inteles foarte bine mesajul si mai ales unde bati cand imi spui ca am reusit in sfarsit sa pun o intrebare directa.


Mai bine Pinot Gris!
Arno_28
Postat pe 10 August 2014 12:05
Radu_Cristian_1
Postat pe 10 August 2014 17:13
Salve tuturor...o zii buna va doresc :)
kudika_970224
Postat pe 26 August 2014 10:17
multa vorbaraie inutila
krizantema
Postat pe 26 August 2014 10:34
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 10:07:42buna fetelor..sunt noua pe forum...si ma simt trista...sotul meu ma inselat..avem 10 ani de casnicie si 2 fetite minunate impreuna...acum 6 luni mi-a marturisit ceea ce a facut..am iertat si am trecut peste deoarece ne iubim..cel putin eu...dar acum dupa 6 luni am aflat ca inca nu a rupt legatura cu ea...l-am pus sa aleaga intre familie si amanta...ne-a ales pe noi,spunandu-mi ca a gresit.Dar ma intreb oare cum pot sa am iarasi incredere?va rog daca e cineva care crede ca imi poate da un sfat...data trecuta a aflat toata lumea de infidelitatea sotului meu...acum nu am mai spus la nimeni..nici macar parintilor..nu vreau sa mai sufere..prefer sa o fac singura...


Eu zic sa o faci publica, pe ea pe infidelitate si pe ea amanta. Zic asta in cunostinta de cauza ca si analista domestic si militar ma ocup cu situatia conjugala a familiilor de nutrii si jderi din Patagonia si au si ei aceleasi probleme plus ca am vazut pe forum 3 pagini mai sus un ficior mascul sexos si feroce ce cauta o amanta. Asa ca si prin urmare daca ficioru feroce afla de amanta si daca amanta e cu asigurare ieftina, usor de intretinut si bunoaca vorba unui ilustru mecanic de locomotiva poate o ia el si te scapa de amanta. Daca faci publica infidelitatea poate asa al tau sot iubitor de piersici din copacii altuia va renunta la piersici si se va pocaii el devenind vegetarian si nu va mai manca din borcanu de zacusca al alteia.

In alta ordine de idei ca si analist biolog in biosfera tarii de foc iti dau ca sfat : nu mai sta pe net dupa sfaturi de babe trecute de al 8-lea deceniu.
Nigma
Postat pe 26 August 2014 11:29
De la: kudika_970224, la data 2014-08-26 10:17:59Salve tuturor...o zii buna va doresc :)


Sper ca s-a meritat sa lupti
-Iulya
Postat pe 27 August 2014 19:12
[/quote]

Sper ca s-a meritat sa lupti [/quote] Da Iulya...si ii multumesc lui Dumnezeu ca am luat decizia corecta,sunt foarte fericita alaturi de sotul si de copii mei.
kudika_970224
Postat pe 1 Septembrie 2014 19:16
De la: kudika_970224, la data 2014-09-01 19:16:58


Sper ca s-a meritat sa lupti [/quote] Da Iulya...si ii multumesc lui Dumnezeu ca am luat decizia corecta,sunt foarte fericita alaturi de sotul si de copii mei. [/quote]

Esti o femeie demna de respect si puternica iti doresc tot binele din lume , alaturi de cei pe care-i iubesti mai presus de orice
-Iulya
Postat pe 2 Septembrie 2014 08:58
De la: -Iulya, la data 2014-09-02 08:58:15
De la: kudika_970224, la data 2014-09-01 19:16:58


Sper ca s-a meritat sa lupti
Da Iulya...si ii multumesc lui Dumnezeu ca am luat decizia corecta,sunt foarte fericita alaturi de sotul si de copii mei. [/quote]

Esti o femeie demna de respect si puternica iti doresc tot binele din lume , alaturi de cei pe care-i iubesti mai presus de orice [/quote] Iti multumesc din suflet...nu sunt decat o femeie care a invatat sa treaca peste orgoliul propriu ,o femeie care a incercat sa uite suferintele traite si care a continuat sa spere la o noua zi.Am crezut in dragostea noastra,o vedeam in ochii lui si in copiii mei carora le-as da si viata.Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat rabdare..rabdare sa iert,sa ascult si sa uit.Pupici :)
kudika_970224
Postat pe 2 Septembrie 2014 13:45
[quote name='kudika_970224' date='2014-09-02 13:45:29' Iti multumesc din suflet...nu sunt decat o femeie care a invatat sa treaca peste orgoliul propriu ,o femeie care a incercat sa uite suferintele traite si care a continuat sa spere la o noua zi.Am crezut in dragostea noastra,o vedeam in ochii lui si in copiii mei carora le-as da si viata.Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat rabdare..rabdare sa iert,sa ascult si sa uit.Pupici :)[/quote]


Felicitari,sper sa fie recunoscute si apreciate sacrificiul si devotiunea ta!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Septembrie 2014 13:53
kudika_970224
Postat pe 3 Septembrie 2014 18:40
De la: Nigma, la data 2014-08-26 11:29:42
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 10:07:42buna fetelor..sunt noua pe forum...si ma simt trista...sotul meu ma inselat..avem 10 ani de casnicie si 2 fetite minunate impreuna...acum 6 luni mi-a marturisit ceea ce a facut..am iertat si am trecut peste deoarece ne iubim..cel putin eu...dar acum dupa 6 luni am aflat ca inca nu a rupt legatura cu ea...l-am pus sa aleaga intre familie si amanta...ne-a ales pe noi,spunandu-mi ca a gresit.Dar ma intreb oare cum pot sa am iarasi incredere?va rog daca e cineva care crede ca imi poate da un sfat...data trecuta a aflat toata lumea de infidelitatea sotului meu...acum nu am mai spus la nimeni..nici macar parintilor..nu vreau sa mai sufere..prefer sa o fac singura...


Eu zic sa o faci publica, pe ea pe infidelitate si pe ea amanta. Zic asta in cunostinta de cauza ca si analista domestic si militar ma ocup cu situatia conjugala a familiilor de nutrii si jderi din Patagonia si au si ei aceleasi probleme plus ca am vazut pe forum 3 pagini mai sus un ficior mascul sexos si feroce ce cauta o amanta. Asa ca si prin urmare daca ficioru feroce afla de amanta si daca amanta e cu asigurare ieftina, usor de intretinut si bunoaca vorba unui ilustru mecanic de locomotiva poate o ia el si te scapa de amanta. Daca faci publica infidelitatea poate asa al tau sot iubitor de piersici din copacii altuia va renunta la piersici si se va pocaii el devenind vegetarian si nu va mai manca din borcanu de zacusca al alteia.

In alta ordine de idei ca si analist biolog in biosfera tarii de foc iti dau ca sfat : nu mai sta pe net dupa sfaturi de babe trecute de al 8-lea deceniu.


Nu mai bine nu-ti mai rupi coltii in fundul babelor de 8 decenii si te duci si pupi in fund nutriile si jderii sa se simta si ele fericite?...Si poate ramai acolo in Patagonia?!
Arno_28
Postat pe 5 Septembrie 2014 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Retinerea minstruatii 23 De la: kudika_952186 21 Ianuarie 2014 11:10
Atitidunea fata de divort 3 De la: Claraentias 8 Decembrie 2012 19:40
Gelul orgasmic Play O de la Durex 24 De la: BEL_AMY1 14 Decembrie 2010 15:14
cancer ovarian 4 De la: kudika_32512 28 Martie 2013 12:34
HydroSan utilizatori? 1 De la: healthy006198 20 Februarie 2011 13:44