Setari Cookie-uri

A divortat pentru mine dar oare e al meu?

Incerc sa fiu scurta si in functie de interesul vostru va pot da mai multe detalii.

Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata. Si a vandut veregheta pentru ca zicea ca el este al meu acum si cu banii de pe ea am plecat in concediu. A aflat atat famila lui cat si a mea. Ne-am mutat impreuna de un an. Nu are copii. Cu mine este lapte si miere, suntem super fericiti, dar mai vb cu ea. Ea gaseste mereu motive si el vb frumos cu ea. Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic. E genul de barbat adevarat care mi-o arata. Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida? Il iubesc atat de mult incat daca as sti ca fericirea lui nu e langa mine, l as lasa sa plece. Daca pleaca, plecat e; chit ca imi rupe sufletul pentru ca stiu ca este jumatatea mea, nu il mai primesc.
kudika_958855
Postat pe 7 Iulie 2014 18:10
De la: kudika_958855, la data 2014-07-07 18:10:21Incerc sa fiu scurta si in functie de interesul vostru va pot da mai multe detalii.

Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata. Si a vandut veregheta pentru ca zicea ca el este al meu acum si cu banii de pe ea am plecat in concediu. A aflat atat famila lui cat si a mea. Ne-am mutat impreuna de un an. Nu are copii. Cu mine este lapte si miere, suntem super fericiti, dar mai vb cu ea. Ea gaseste mereu motive si el vb frumos cu ea. Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic. E genul de barbat adevarat care mi-o arata. Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida? Il iubesc atat de mult incat daca as sti ca fericirea lui nu e langa mine, l as lasa sa plece. Daca pleaca, plecat e; chit ca imi rupe sufletul pentru ca stiu ca este jumatatea mea, nu il mai primesc.
ori cu tine....ori cu sotia.....
NEGRUTTTT
Postat pe 7 Iulie 2014 20:00
De la: kudika_958855, la data 2014-07-07 18:10:21Incerc sa fiu scurta si in functie de interesul vostru va pot da mai multe detalii.

Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata. Si a vandut veregheta pentru ca zicea ca el este al meu acum si cu banii de pe ea am plecat in concediu. A aflat atat famila lui cat si a mea. Ne-am mutat impreuna de un an. Nu are copii. Cu mine este lapte si miere, suntem super fericiti, dar mai vb cu ea. Ea gaseste mereu motive si el vb frumos cu ea. Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic. E genul de barbat adevarat care mi-o arata. Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida? Il iubesc atat de mult incat daca as sti ca fericirea lui nu e langa mine, l as lasa sa plece. Daca pleaca, plecat e; chit ca imi rupe sufletul pentru ca stiu ca este jumatatea mea, nu il mai primesc.



Decizia este numai a lui!!!

Nu am inteles un lucru!!Iubitul tau a divortat sau nu???

Personal,nu cred in sentimentele lui,dar cred in ale tale ,si atat timp cat tu i le vei oferi cu nonsalanta pe tava,el nu se va hotari in ceea ce va priveste!!!Este o situatie atat de confortabila pentru el!!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Iulie 2014 20:07
Stii foarte bine cum stau lucrurile in realitate si cine/ce esti de fapt....Nu va divorta niciodata pentru o femeie ca tine, de o morala indoielnica (stiind ca era casatorit, tu "ai calcat peste cadavre")! Esti doar amanta, refugiul si mantaua de vreme rea si...doar asta vei ramane pentru el! Nu-mi spune ca aveai aspiratii mai mari de-atat....
rondina
Postat pe 7 Iulie 2014 21:30
De la: kudika_15804, la data 2014-07-07 20:07:42
De la: kudika_958855, la data 2014-07-07 18:10:21Incerc sa fiu scurta si in functie de interesul vostru va pot da mai multe detalii.

Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata. Si a vandut veregheta pentru ca zicea ca el este al meu acum si cu banii de pe ea am plecat in concediu. A aflat atat famila lui cat si a mea. Ne-am mutat impreuna de un an. Nu are copii. Cu mine este lapte si miere, suntem super fericiti, dar mai vb cu ea. Ea gaseste mereu motive si el vb frumos cu ea. Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic. E genul de barbat adevarat care mi-o arata. Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida? Il iubesc atat de mult incat daca as sti ca fericirea lui nu e langa mine, l as lasa sa plece. Daca pleaca, plecat e; chit ca imi rupe sufletul pentru ca stiu ca este jumatatea mea, nu il mai primesc.



Decizia este numai a lui!!!

Nu am inteles un lucru!!Iubitul tau a divortat sau nu???

Personal,nu cred in sentimentele lui,dar cred in ale tale ,si atat timp cat tu i le vei oferi cu nonsalanta pe tava,el nu se va hotari in ceea ce va priveste!!!Este o situatie atat de confortabila pentru el!!!!!!!!

Daaaaa... a divortat n-auzi? A vandut verigheta si-au plecat in concediu!
rondina
Postat pe 7 Iulie 2014 21:33
a diviortat de aproape un an
kudika_958855
Postat pe 9 Iulie 2014 16:45
eu nu am fost de acord sa devin amanta. Nu l am conditionat, nu i-am cerut, nu mi-am dorit sa calc in picioare pe nimeni.
El m-a ales si apoi eu pe el.
Ma astept sa fiu judecata, dar niciodata sa un spui niciodata. Nu doresc nimanui sa treaca prin agoniile pe care le-am trecut dar doresc tuturor femeilor sa simta iubirea intensa pe care o simt eu si pe care mi-o ofera el.
Daca nu m-ar iubi nu ar sta cu mine in aceeasi casa si nu ar renunta la tot pt mine.
ma iubeste 99% un 1% apartine trecutului.
iti e greu sa te desparti de un pix daramite de un om.
kudika_958855
Postat pe 9 Iulie 2014 16:53
De la: kudika_958855, la data 2014-07-09 16:53:53eu nu am fost de acord sa devin amanta. Nu l am conditionat, nu i-am cerut, nu mi-am dorit sa calc in picioare pe nimeni.
El m-a ales si apoi eu pe el.
Ma astept sa fiu judecata, dar niciodata sa un spui niciodata. Nu doresc nimanui sa treaca prin agoniile pe care le-am trecut dar doresc tuturor femeilor sa simta iubirea intensa pe care o simt eu si pe care mi-o ofera el.
Daca nu m-ar iubi nu ar sta cu mine in aceeasi casa si nu ar renunta la tot pt mine.
ma iubeste 99% un 1% apartine trecutului.
iti e greu sa te desparti de un pix daramite de un om.



Erai si tu casatorita in momentul in care v-ati cunoscut?Scuze de indiscretie dar parerea mea (chiar daca nu e importanta)este sa nu te incurci niciodata cu un barbat insurat oricat de frumos,de destept sau de bogat ar fi.Nu se merita sa investesti sentimente si timp, ca toata viata daca e sa fiti impreuna din momentul divortului de fosta, ai sa stai cu gandul si ai sa te intrebi acelasi lucru.Am spus doar parerea mea,nefiind in cauza si netrecand printr-o astfel de situatie.Doar ca trebuie sa te controlezi in astfel de situatii si sa nu stai sa te intrebi tot timpul: "Am gresit oare ca l-am despartit sau ca s-a despartit pentru mine?"
dany39
Postat pe 13 Iulie 2014 08:23
Buna dimineata ,

Ce usor este sa fii pe scaunul judecatorului , dece este in orice situatie femeia vinovata? Vinovatul este el stiind ca este implicat intr-o reletie dece a mai cautat una? Daca nui mergea ceva in casnicie trebuia sa puna punct si pe urma se arunca in bratele altei femei dar lasitate nu are limite si tot timpul se gaseste scuze. nu ar trebui sa te simti vinovata pentru ca a fost alegerea lui sa ramana cu tine si fosta daca il mai cauta nu o face din dragoste ci din razbunare , daca s-ar intoarce la ea nu lar mai accepta in totalitate ar faceo pt o perioda si lar abandona si atunci stimabilul domn te-ar cauta din nou sa aiba un umar sa planga. Asta nu e treaba ta trebuie sa fii mai impunatoare si sai spui direct ori cu tine ori cu ea ,daca nu se hotaraste acum nu o va face nici odata si nu are rost sa iti irosesti ani din viata fara sa realizezi nimic , tu esti cea mai importanta si te rog sa fii un pic mai egoista si sa nu disperi barbatii gasesti , cat despre constiinta ta nu ai dece sa te faci vinovata toata lumea face asta chiar daca nu vor sa recunoasca si stiu doar sa judece .
Lacramioara_Lacra_1
Postat pe 20 Iulie 2014 07:36
De la: kudika_958855, la data 2014-07-07 18:10:21Incerc sa fiu scurta si in functie de interesul vostru va pot da mai multe detalii.

Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata. Si a vandut veregheta pentru ca zicea ca el este al meu acum si cu banii de pe ea am plecat in concediu. A aflat atat famila lui cat si a mea. Ne-am mutat impreuna de un an. Nu are copii. Cu mine este lapte si miere, suntem super fericiti, dar mai vb cu ea. Ea gaseste mereu motive si el vb frumos cu ea. Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic. E genul de barbat adevarat care mi-o arata. Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida? Il iubesc atat de mult incat daca as sti ca fericirea lui nu e langa mine, l as lasa sa plece. Daca pleaca, plecat e; chit ca imi rupe sufletul pentru ca stiu ca este jumatatea mea, nu il mai primesc.
-Iulya
Postat pe 20 Iulie 2014 11:36
Daca e cu tine , deocamdata este al tau.
Problema lui este ca nu iubeste pe niciuna dintre voi , genul asta de barbati sunt mereu in cautare. Impinge-l de la spate , pana ai sa te saturi.
-Iulya
Postat pe 20 Iulie 2014 11:39
De la: rondina, la data 2014-07-07 21:33:00
De la: kudika_15804, la data 2014-07-07 20:07:42
De la: kudika_958855, la data 2014-07-07 18:10:21Incerc sa fiu scurta si in functie de interesul vostru va pot da mai multe detalii.

Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata. Si a vandut veregheta pentru ca zicea ca el este al meu acum si cu banii de pe ea am plecat in concediu. A aflat atat famila lui cat si a mea. Ne-am mutat impreuna de un an. Nu are copii. Cu mine este lapte si miere, suntem super fericiti, dar mai vb cu ea. Ea gaseste mereu motive si el vb frumos cu ea. Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic. E genul de barbat adevarat care mi-o arata. Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida? Il iubesc atat de mult incat daca as sti ca fericirea lui nu e langa mine, l as lasa sa plece. Daca pleaca, plecat e; chit ca imi rupe sufletul pentru ca stiu ca este jumatatea mea, nu il mai primesc.



Decizia este numai a lui!!!

Nu am inteles un lucru!!Iubitul tau a divortat sau nu???

Personal,nu cred in sentimentele lui,dar cred in ale tale ,si atat timp cat tu i le vei oferi cu nonsalanta pe tava,el nu se va hotari in ceea ce va priveste!!!Este o situatie atat de confortabila pentru el!!!!!!!!

Daaaaa... a divortat n-auzi? A vandut verigheta si-au plecat in concediu!




Nu verigheta, ci "veregheta"...e si plin de bani, ca broasca de par...
kudika226898
Postat pe 20 Iulie 2014 15:27
De la: -Iulya, la data 2014-07-20 11:39:33Daca e cu tine , deocamdata este al tau.
Problema lui este ca nu iubeste pe niciuna dintre voi , genul asta de barbati sunt mereu in cautare. Impinge-l de la spate , pana ai sa te saturi.


Esti acasa nu acolo unde esti inregistrat ca rezident, ci acolo unde esti trup si suflet,asa se zice...
O constiinta vinovata pune mereu sub semnul indoielii ceea ce ai dobandit nu tocmai curat. Fiindca spui tu, oarecum mandra, ca ai refuzat sa ii fii amanta, cat a fost insurat. Nu i-ai cerut sa divorteze, dar nici nu i-ai sters numarul de telefon din agenda. Oh, inocenta(as!) ! Este o metoda de manipulare excelent de eficienta felul cum ai procedat tu. De aceea nu te bucuri deplin de rezultat...si te macina nesiguranta, stiind ca el pastreaza legatura cu iubita tradata. Eu, ca sa raspund la intrebarea ta, nu cred ca este al tau -dincolo de faptul ca imi displace ideea de posesie a unui om - si nu cred ca poti pretinde sa fie. Sunteti impreuna, carpe diem!
Probabil ca peste 15-20 de ani vei fi mai putin ingrijorata de cum ai atras un barbat si mult mai preocupata sa il tii langa tine atat cat vrei tu.
Nu vreau sa vorbesc despre el, e alta problema...
maybe
Postat pe 20 Iulie 2014 16:51
De la: maybe, la data 2014-07-20 16:51:57
De la: -Iulya, la data 2014-07-20 11:39:33Daca e cu tine , deocamdata este al tau.
Problema lui este ca nu iubeste pe niciuna dintre voi , genul asta de barbati sunt mereu in cautare. Impinge-l de la spate , pana ai sa te saturi.


Esti acasa nu acolo unde esti inregistrat ca rezident, ci acolo unde esti trup si suflet,asa se zice...
O constiinta vinovata pune mereu sub semnul indoielii ceea ce ai dobandit nu tocmai curat. Fiindca spui tu, oarecum mandra, ca ai refuzat sa ii fii amanta, cat a fost insurat. Nu i-ai cerut sa divorteze, dar nici nu i-ai sters numarul de telefon din agenda. Oh, inocenta(as!) ! Este o metoda de manipulare excelent de eficienta felul cum ai procedat tu. De aceea nu te bucuri deplin de rezultat...si te macina nesiguranta, stiind ca el pastreaza legatura cu iubita tradata. Eu, ca sa raspund la intrebarea ta, nu cred ca este al tau -dincolo de faptul ca imi displace ideea de posesie a unui om - si nu cred ca poti pretinde sa fie. Sunteti impreuna, carpe diem!
Probabil ca peste 15-20 de ani vei fi mai putin ingrijorata de cum ai atras un barbat si mult mai preocupata sa il tii langa tine atat cat vrei tu.
Nu vreau sa vorbesc despre el, e alta problema...


Scuze ...mie imi spui toate astea

Nu eu sunt initiatoarea acestui toipic.
Raspunsul meu se adresase initiatoarei acestui topic , desi vazusem ca si-a sters contul.
-Iulya
Postat pe 20 Iulie 2014 16:56
Eu imi cer scuze pentru confuzia creata, ma adresam initiatoarei, dar citand opinia ta in semn de apreciere. Nu te simti ofensata, te rog!
maybe
Postat pe 20 Iulie 2014 18:10
De la: maybe, la data 2014-07-20 18:10:08Eu imi cer scuze pentru confuzia creata, ma adresam initiatoarei, dar citand opinia ta in semn de apreciere. Nu te simti ofensata, te rog!

Nu-mi datorezi scuze.
Eu sunt cea care am facut confuzia.
O seara placuta iti doresc.
-Iulya
Postat pe 20 Iulie 2014 18:14
De la: kudika_958855, la data 2014-07-07 18:10:21Incerc sa fiu scurta si in functie de interesul vostru va pot da mai multe detalii.

Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata. Si a vandut veregheta pentru ca zicea ca el este al meu acum si cu banii de pe ea am plecat in concediu. A aflat atat famila lui cat si a mea. Ne-am mutat impreuna de un an. Nu are copii. Cu mine este lapte si miere, suntem super fericiti, dar mai vb cu ea. Ea gaseste mereu motive si el vb frumos cu ea. Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic. E genul de barbat adevarat care mi-o arata. Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida? Il iubesc atat de mult incat daca as sti ca fericirea lui nu e langa mine, l as lasa sa plece. Daca pleaca, plecat e; chit ca imi rupe sufletul pentru ca stiu ca este jumatatea mea, nu il mai primesc.



Dragostea ta a iceput pe baze gresite si subrede.
Ai luat barbatul altei femei si nu imi spune ca tu nu esti de vina pentru ruperea relatiei dintre ei pentru ca esti.Daca nu te bagai cu toate armele poate nu s-ar fi despartit in conditiile astea, poate incerca sa isi faca relatia cu sotia sa mearga sau s-ar fi despatit dar din proprie convigere nu influentat de tine.
Nu are cum sa se hotarasca, nu in acesata situatie.Cata vreme are doua femei la dispozitie la care se poate duce oricand nu se va face nimic.
Nimeni nu apartine nimanui, e o prostie crasa sa crezi ca iti va apartine vreodata.
Si intr-o relatie de 20 de ani se intampla ca unul dintre parteneri sa plece, tocmai pentru ca nu aprtine celuilalt ci doar a stat langa celalalt cat i-a fost bine sau a avut un interes.
Stai pe un butoi de pulbere, dragostea asta a ta s-ar putea sa fie doar pasiune puternica si sex, iar cand se va satura s-ar putea ca tu sa ramai cu buza umflata si nevasta cu el inapoi.
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 09:48
Cu sau fãrã acte, nimeni nu e proprietatea nimãnui. Existã, desigur, niºte obligaþii morale, pe care ni le asumãm, deliberat - presupun! -, semnând în registrul Stãrii civile. Un bãrbat care, deºi s-a mutat cu amanta, se refugiazã în noapte, în stradã, pentru a conversa ore întregi cu fosta (sau încã actuala soþie - cãci faptul cã ºi-a vândut verigheta nu presupune desfacerea cãsãtoriei!), este un tip slab, incapabil sã-ºi asume vreo responsabilitate. El nu aparþine nimãnui, nici mãcar sieºi, e un tip care funcþioneazã emoþional ºi egoist. Dacã nu se poate altfel, acum, „carpe diem!”, dar nu îþi face iluzii! Taie nodul!
Mariana_Cristescu_1
Postat pe 27 Iulie 2014 11:06
din ce ai scris n-am inteles sa fi divortat..al tau?al ei? al tau e aparatul de epilat,aspiratorul,mobilul nu o fiinta umana...certitudini,nu exista certitudini in viata,singura certitudine in viata e moartea...nu-mi plac persoanele care se implica si cu o alta in timp ce are o relatie stabila,fie casatorie sau nu...nu sunt de incredere,mai tarziu gaseste usor o alta.....
kudika_956012
Postat pe 24 August 2014 07:51
Este foarte frumoasa aceasta poveste de dragoste!
Poti citi aici o gramada de sfaturi, dar raspunsul adevarat il gasesti in inima ta...
Daca m-ai intreba pe mine ce sa faci, ti-as raspunde simplu:,, Nu te limita, nu-ti fixa singura termene, doar iubeste, traieste si viata iti va zambi pana la cer si inapoi!
teawanda1971
Postat pe 24 August 2014 08:29
AR TREBUI SA VEZI CA EL ESTE UN PLIMBARET. DACA A PLECAT O DATA VA PLECA SI A DOUA OARA.INTREABA TE CE SE INTAMPLA DACA O SA AVETI UN COPIL CE O SA FACI DACA VA PROCEDA CU TINE CUM A PROCEDAT CU PRIMA. POTI SA CREZI CA NU VA GASI UNA DE CARE SA SE SMTA ATRAS TOT ATAT DE MULT CUM A FOST ATRAS DE TINE.
kudika922786
Postat pe 24 August 2014 08:54
Cu siguranta ca acest barbat casatorit ( dar nu cu dvs ) este " Jamatatea dvs ... " . Optiunea domnului ar trebui generalizata : - Fiecare barbat sa aibe o nevasta si cel putin o amanta ( imi cer scuze , dar eu sunt si mai lacom ) .
Da , sunt multe " povesti " de ... dragoste foarte frumoase . Totusi nu vad unde este RIMA in mica istorisire , cea cu vanzarea verighetei ? . Ca un motiv trebuia sa tot aibe , sau a facut-o asa de capul lui ... . Daca se poate , dati-ne o explicatie in acest sens si cu siguranta ca o sa aveti parte de una din cele mai tari relatii din Europa si pana la ... adanci batraneti ! .
kudika_952371
Postat pe 24 August 2014 09:09
Doamne exista atat fatalitate in vietile noastre!! Dar un singur lucru este cert : nu stim sa traim, nu stim sa iubim! Spunea cineva aici sa nu iti mai faci atatea probleme, iubeste pur si simplu, fara suspiciuni, fara conditii, fara resentimente...cand vrei sa transformi iubirea in posesie ea incepe sa moara..vezi un trandafir superb, il rupi pentru ca vrei sa fie al tau...este, un timp scurt pentru ca moare...si il arunci...nu iti mai ucide iubirea...pentru ca pe drumul acesta ai pornit...iubeste doar si vei fi iubita...nu iti mai sufoca dragostea...incearca macar..si nu uita, fericirea si iubirea este peste tot, langa noi, iar raiul si iadul exista doar in interiorul nostru...
Thales50
Postat pe 24 August 2014 09:11
subscriu.dragostea pe care crede ca o are este de fapt patima.patima inseamna pacat.atunci cand iei o decizie importanta in viata nu o iei cu partea de jos,o iei cu ratiune adica cu capul.pentru ca o relatie sa se stabileasca sa fie viabila folosesti toate partile corpului.in alte conditii te simti asa cum spui ca esti.in aceasta asa zis relatie ai plecat gresit din start.sa nu te astepti la un rezultat bun.atunci cand elementele unui exercitiu sunt puse gresit rezultatul va fi eronat cu siguranta!ceea ce a facut cu veregheta e un infantilism.tu esti impresionata de fatul ca a facut-o ptr.tine.nu stiu la ce-ti foloseste,practic si-a aratat imaturitatea.Cine are nevoie de un barbat imatur?vei avea multe de patimit daca nu incerci sa te trezesti la realitate.fiecare dintre noi avem o datorie morala fata de noi insine in primul rand.
kudika127260
Postat pe 24 August 2014 10:11
propune-i sa-i faci un copil si in functie de raspunsul lui vei sti daca e al tau sau nu
camelicreole
Postat pe 24 August 2014 10:34
Acorda-i incredere ! A facut un pas urias ca sa fie cu tine . Ce dovezi mai vrei ?
In rest , lasa-l in pace sa-si rezolve cum stie si cum poate problemele generate de pasul pe care l-a facut.
camelicreole
Postat pe 24 August 2014 10:36
Fain comentariu , i-mi place tare mult .
kudika_952371
Postat pe 24 August 2014 11:02
Greseala! Nimeni nu apartine nimanui. Un om este langa un alt om si gata.Esti foarte convinsa de procentele acelea? 99% tu si 1% nevasta sau fosta nevasta? Te-ai gandit ca vorbeste cu ea ptr ca a realizat ce-a pierdut si ca , poate, doreste sa repare raul facut? Il vroiai pentru tine.....nu ai vrut sa devi amanta...si de ce ai cedat atunci? Eu vad aici manipulare, scuze. Doi oameni cu un trecut impreuna sunt mai legati decat cei fara.Vrei sa stii daca te doreste si te iubeste cu adevarat? Lasa-l. Da-i timp sa vada ce vrea, sa se lamureasca.Dar lasa-l cu adevarat. Mno, dar pentru asta trebuie tarie de caracter si c**ie.
Iar faptul ca si-a vandut verigheta.... E jalnic, patetic. Cum ai putut accepta asa ceva? Iti mai spun doar inca un lucru : cine inseala o data o va mai face. Sa nu crezi ca ramanand cu el vei fi scutita.
ghiompirica
Postat pe 24 August 2014 12:35
a divortat sa fie liber ,nu va fi nici al ei nici al tau
kudika469569
Postat pe 24 August 2014 13:55
Amanta tot amanta ramane.Sotia tot sotie ramane.Fie ca-ti place sau nu relatia voastra are un singur final: despartirea.Sa nu crezi ca el va ramane fidel sotiei lui,va cauta in continuare o alta cu care sa-si insele sotia ,doar ca sa arate ca el e barbatul. Eu in locul tau as discuta cu el si i-as cere sa plece asta daca stati la tine acasa, sau pleaca tu daca locuiti cumva cu chirie.Nu-ti face iluzii lupul isi schimba parul, dar natavul ba.Nu are putere sa renunte la sotie pentru tine.Crede-ma!Ofera-ti o noua sansa, viata e scurta , merita sa traiesti ! Succes pe mai departe!
kudika_15404
Postat pe 24 August 2014 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochie de mireasa 10 De la: lil_grace 9 Septembrie 2013 06:41
gandim diferit 95 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 08:48
propun un joc 7 De la: kudika419488 6 Martie 2016 00:44
buna 0 De la: 16 Septembrie 2010 09:57
v-ati marita in si ati pleca in Israel daca ati avea un cumnat arab? 30 De la: petitange 10 Iulie 2009 11:26