Setari Cookie-uri

A divortat pentru mine dar oare e al meu?

partea cea mai tare e cu vanzarea verighetei ca sa isi plateasca concediul. Supertare si deloc romantic!!!
kudika083996
Postat pe 24 August 2014 15:42
Este cea mai penibila poveste de dragoste.
Initiatoarea acestui subiect are o mare problema.
Eu personal, o desconsider, pentru ca a distrus o familie. Cred ca nu stie cu adevarat ce inseamna dragostea. Ar trebui sa mearga la un psiholog.
In conditiile in care acest idiot era casatorit, era normal sa nu-i dea atentie sau sa se multumeasca cu o aventura si gata.
Ma face sa cred ca nu este capabila sa-si gaseasca jumatatea, in randul celor care nu au obligatii.
Faptul ca a acceptat ca acest nemernic sa-si vanda veregheta sa plece cu ea in concediu, denota o mare cretinatate din partea lor.
Stii care va fi viitorul tau cu el?
NICIUNUL. GARANTAT.
Imi este rusine ca am citit acesta asa spusa poveste de dragoste si am sa fac tot posibilul sa o uit.
kudika391071
Postat pe 24 August 2014 17:53
Dalai Lama: “Daruieste celui pe care-l iubesti aripi sa zboare, radacini sa se intoarca si motive ca sa ramâna!
cred ca e deajuns ...
nu apartinem nimanui...al ei....al meu.... nu vorbim de bunuri....chestia cu proprietatea e o prostie...suntem oameni in continua schimbare,nu bunuri!
kudika460830
Postat pe 24 August 2014 22:40
"Am o relatie cu un barbat minunat. Ne am cunoscut acum doi ani, el era insurat. Ne am placut si tindeam catre o relatie dar eu nu voiam sa fiu amanta si el nu voia sa divorteze. Dupa o perioada a realizat ca nu poate trai fara mine si a zis ca nu ma lasa. Am cedat iubirii si am inceput o pasiune cum nu am simtit niciodata."

mda , oare nu la fel gandea si prima?...sa fi fost cu prima doar "bors si sare" ???...in toate inceputurile se gandeste la fel , pasiune a fost poate si pentru prima sau poate va fi si pentru urmatoarea...

"Imi pune ca se simte vinovat ca a lasat o si ca ii e mila ca e singura. Stiu ca ma iubeste, nu trebuie sa o zica zilnic."

...pai de ce se simte vinovat daca e sigur de sentimentele pe care le are? si apoi daca " E genul de barbat adevarat care mi-o arata." asa i-o fi aratat si primei si cine stie ce fel de discutii au in prezent.

"Il ador dar nu vad ca face pasi in relatia noastra. Totul se intampla pt ca vreau eu sau ca il imping de la spate. Se fereste de mine sa nu stiu ca vb cu ea ca sa nu ma ranesca cred. Povestea e mult mai lunga. A plecat odata 3 zile dar noptile le petrecea in fata blocului la noi vb cu mine la tel. E al meu oare sau tot al ei? Cum sa il fac sa se decida?"

E foarte complicat cand iei barbatul altei femei crezand cu sufletul deschis ca este sufletul tau pereche si ca e iubirea vietii tale!!!...TU chiar CREZI CA ESTI IUBIREA VIETII LUI???
Ai o problema : de unde stii ca poate iubirea vietii lui nu esti nici tu nici fosta si cand va da peste EA te va lasa ...povestea se poate repeta
Tu de fapt ce vrei?...nesiguranta te va insoti...un timp petrecut separati e cel mai bun lucru ! Daca intr-adevar e dragoste atunci va fi...
biutza_72
Postat pe 25 August 2014 11:22
Cand construiesti fericirea pe nefericirea altuia esti o persoana al carui caracter este cel putin josnic. Vei avea intr-un final ceea- ce meriti .

kudika452149
Postat pe 25 August 2014 12:39
Deja si-a sters contul si ad minul de serviciu o va distribui pe alt subiect.
Darius_
Postat pe 25 August 2014 13:24
Este cel mai usor sa judeci. Oare femeile sunt intotdeauna vinovate? Atata timp cat el era insurat nu trebuia sa te amesteci, nici sa-l ''intarati''. Acum tragi consecintele.
In viata totul are un sens, nimic nu este intamplator. Si cum spune o vorba veche, ATENTIE PAINEA SE MANANCA RANDURI RANDURI.
Poarta o discutie serioasa si gandeste cu mintea.
kudika121320
Postat pe 26 August 2014 11:27
De la: kudika121320, la data 2014-08-26 11:27:29Este cel mai usor sa judeci. Oare femeile sunt intotdeauna vinovate? Atata timp cat el era insurat nu trebuia sa te amesteci, nici sa-l ''intarati''. Acum tragi consecintele.
In viata totul are un sens, nimic nu este intamplator. Si cum spune o vorba veche, ATENTIE PAINEA SE MANANCA RANDURI RANDURI.
Poarta o discutie serioasa si gandeste cu mintea.


Painea se mananca felie cu felie, imbucatura cu imbucatura... deci e greu matematica.
Nigma
Postat pe 26 August 2014 11:31
Niciodata nu iti cladesti ferixirea pe nefericirea altora
Camelia_Bucur_2
Postat pe 27 August 2014 01:49
a cunoscut si ea un barbat MINUNAT si voi o criticati
krizantema
Postat pe 27 August 2014 10:23
nu incurajez acest sfat sub nici o forma.
kudika127260
Postat pe 28 August 2014 11:03
De la: kudika127260, la data 2014-08-28 11:03:23nu incurajez acest sfat sub nici o forma.
camelicreole
kudika127260
Postat pe 28 August 2014 11:07
Daca te respecti putin nu mai accepta situatia asta.mie sincer nu mi-ar placea sa fiu pe locul 2.Daca il iubesti acorda-i libertate.Tie nu ti-ar fi greu asa ,de colo colo?E cumva bigam sau doar se considera gigolo?
kudika_37063
Postat pe 2 Septembrie 2014 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Porumbei albi la nunta !!! 12 De la: kudika347699 3 Ianuarie 2011 18:49
Nu ºtiu ce sã fac 12 De la: Clara_Teodora 26 Ianuarie 2010 01:44
salut 17 De la: donttouch 7 Aprilie 2009 10:09
buna 6 De la: kudika_29104 19 Iulie 2013 09:19
dupa casatorie sotul meu s-a schimbat total 30 De la: kudika446255 27 Ianuarie 2013 22:25