Setari Cookie-uri

Secretia vaginala branzoasa

Buna! Am o intrebare, de 2 zile am o secretie alba branzoasa fara miros, fara alte simptome oare este vreo problema sau ceva trecator? candidoza nu este sigur ca am avut si stiu cum se manifesta, puteti sa ma ajutati cu un sfat sau ar trebui sa sun deja pt o programare la medic?
Balint_D__Daniela_1
Postat pe 24 Iulie 2014 12:19
De la: Balint_D__Daniela_1, la data 2014-07-24 12:19:31Buna! Am o intrebare, de 2 zile am o secretie alba branzoasa fara miros, fara alte simptome oare este vreo problema sau ceva trecator? candidoza nu este sigur ca am avut si stiu cum se manifesta, puteti sa ma ajutati cu un sfat sau ar trebui sa sun deja pt o programare la medic?



Fa un examen citologic,aspectul branzos al secretiei nu este normal!!Respecta igiena intima!!Nu face spalaturi vaginale pana nu te prezenti la medic in vederea recoltarii secretiei vaginale si fara a ti le recomanda!!!!!In functie de rezultat,trebuie ca si partenerul tau sa urmeze tratament!!
kudika_15804
Postat pe 24 Iulie 2014 12:24
daca simti discomfort la urinare,prurit local +aceasta secretie e Candidoza,dar pentru depistare exacta trebuie sa maninci seara ceva mai sarat,iute dupa care a doua zi mergi la medicul ginecolog ,ti se ia frotiu si dupa examen citologic ti se spune daca ai candida sau nu.
pupsikutza
Postat pe 24 Iulie 2014 16:32
De la: Balint_D__Daniela_1, la data 2014-07-24 12:19:31Buna! Am o intrebare, de 2 zile am o secretie alba branzoasa fara miros, fara alte simptome oare este vreo problema sau ceva trecator? candidoza nu este sigur ca am avut si stiu cum se manifesta, puteti sa ma ajutati cu un sfat sau ar trebui sa sun deja pt o programare la medic?


Buna,
singurul care iti poate spune sigur ce se intimpla este un doctor, dar este posibil sa fie o afectiune minora cauzata de dezechilibrul, de modificarea PH-ului si care poate fi remediata prin mentinerea igienei locale cu produse cu ph acid sau care favorizeaza colonizarea vaginului cu lactobacili.
Nu spalaturi vaginale, nu tampoane tip OB, anticonceptionale doar recomandate de medic,..
Vorbesc ca din carte pentru ca ....tocmai traversez un episod asemnator.
Mie mi-a recomandat Lactacyd lotiune senzitiv, pentru igiena intima zilnica.
In prima faza mi-a recomandat produsul care se gaseste in farmacii, si care ste mai concentrat, apoi, dupa disparitia completa a simptomelor mi-a spus ca pot folosi Lactacyd din lotiune, sau gel sau servetele umede varianta cosmetica , care se gasesc la orice hypermarket.
RalucaRalu
Postat pe 13 August 2014 14:28
De la: Balint_D__Daniela_1, la data 2014-07-24 12:19:31Buna! Am o intrebare, de 2 zile am o secretie alba branzoasa fara miros, fara alte simptome oare este vreo problema sau ceva trecator? candidoza nu este sigur ca am avut si stiu cum se manifesta, puteti sa ma ajutati cu un sfat sau ar trebui sa sun deja pt o programare la medic?


Leucoree sau poala alba in popor!
Du-te la medic e mai bine!
Arno_28
Postat pe 17 August 2014 17:26
RalucaRalu, mie mi-a recomandat ginecologul Lactacyd lotiune calmanta, folosita ca adjuvant în tratamentul infecțiilor vaginale si care se gaseste doar in farmacii.
Vezi ca pentru ingiena zilnica este si un gel fresh Lactacyd,e la orice Carrefour.
lolo2012
Postat pe 21 August 2014 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amenoree? 4 De la: healthy003815 5 Ianuarie 2013 15:09
KAMAIANY 1 De la: alessia 2 Octombrie 2009 10:36
Ce antibiotic pe cale bucala, este cel mai indicat incazul ''sculamentului''? 21 De la: healthy001114 23 August 2014 14:36
:( 5 De la: TIGRA 19 Octombrie 2010 17:30
sex anal 50 De la: as1n3d 29 Septembrie 2012 23:59