Setari Cookie-uri

sexul anal - nociv?

As vrea sa aflu daca este adevarat tot ce se spune despre sexul anal... o prietena imi spune ca ii place si ca face de mult timp (are peste 30 de ani) si nu are nimic, nici infectii vaginale dese...
carmen79
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:03
am incercat dar nu mi-a placut. nu am simtit nimic excitant ci mai degraba aceeasi senzatie ca atunci cand sunt constipata si stau o ora pe wc, de data asta sa intre nu sa iasa. nashpa!
dar nu inteleg de ce ar trebui sa aiba infectii vaginale daca face sex anal
complicatii pot fi daca apare disconfortul cred ca se pot produce fisuri anale, infectii vaginale probabil cand se combina cu sexul normal si astfel se introduc in vagin microbi.
pana nu incerci....n-ai de unde sa stii daca iti place sau nu.
stella_m
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:54
da ...este nociv vezi aici toate detaliile si explicatiile plauzibile ... si decide tu dak te mai tenteaza ..
http://www.kudika.ro/articol/relatii/5626/In-fundulet.html
spor
mirunaracovita
Postat pe 27 Noiembrie 2008 02:45
d-zeu a lasat ficare gaura cu un scop anume...deci anusul pt a elimin reziduurile nu pt a baga reziduri...
mimosa
Postat pe 1 Decembrie 2008 08:12
DUMNEZEU URASTE SEXUL AN ANUS.ESTE PACAT IAR PACATUL DEZLANTUIE MANIA LUI PESTE CEI CE FAC ASEMENEA LUCRURI .SODOMA SI GOMORA AU FOST NIMICITE DIN CAUZA ACESTUI PACAT,CITESTE GENEZA IN BIBLIE SI VEI VEDEA.DE ALTA PARTE SEXUL LA LOCUL LUI CU SOTUL TAU E ATAT DE PLACUT CA NU POATE FI COMPARAT CU NICI O PLACERE OMENEASCA, E UNICA .AM 40 ANI SI MA BUCUR CU SOTUL MEU MAI MULT CA PANA ACUM DE SEX,E SINGURUL DAR DE LA CREATORUL NOSTRU CARE NE EXTAZIAZA SI NE AMPLINESTE DOAR AN RELATIA SOT SOTIE .CAT DESPRE ALTE PROBLEME RELATIA DE FAMILIE E SINGURA SIGURA DE 20 DE ANI DE CAND SUNT CASATORITA N-AM AVUT PROBLEME DECAT CA LAUZA
beula
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:21
Nu pot spune ca as fi deacord cu sexul anal__cu toate ca nu am nimica cu cei care'l practica__ dar sa transpui un asemenea subiect in plan religios este cea mai mare idiotenie

Postat pe 2 Decembrie 2008 18:33
nici nu ma astept ca sa fie cineva de acord cu mine,dar acesta-i adevarul.lumea a-nceput cu DUMNEZEU si faptul ca unii oameni al resping e semnul clar ca sfarsitul acestei lumi e aproape.esti sigura ca stii ce faci cand AL respingi pe EL?n-am vorbit de religie ci de o PERSOANA.n-am vrut sa supar pe nimeni si-tzi respect alegerea.cu respect eu
beula
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:36
As avea si eu o intrebare "beula"
inainte sa practicati .....macar iti faci clisma?
asa din pura curiozitate
claucris16
Postat pe 8 Decembrie 2008 20:38
este oribil acest subiect.ma-ntreb cum de poate cineva sa- si gaseasca placerea glumind pe acest subiect.am dreptul la opinie,ai dreptul la opinie,toti avem dreptul la opinie,diferenta e ca eu n-am jignit pe nimeni personal.craciun fericit si distractie placuta daca asta numesti tu distractie
beula
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:01
dar eu nu am glumit,am pus o intrebare unei persoane care practica sexul anal,asa ar fi logic si igienic,nu?ai alta parere?
claucris16
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:57
beula...eu n-am inteles nimic. nu e nevoie sa strigi cand scrii pe topic(asta inseamna literele mari), ce treaba are sodoma si gomora cu ce fac doua perosane in patul lor, intre peretii lor...nu stiu si nici de ce ar trebui sa vina sfarsitul lumii pentru asta...
claucris...cred ca prezervativul e deajuns(unu mai gros sa nu se rupa ) cu o clisma inainte clar ca ai sa urasti sexul anal care oricum e ciudat rau.
stella_m
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:21
Cred k "beula" are dreptate,insa nu a fost corect inteleasa:tot ce este anormal, nu e de la DUMNEZEU si nici in Voia sau pe placul Lui!..de aceea,sodomistii au patit-o...Din nici un punct de vedere NU recomand nimanui aceste perversiuni,fiind mult mai periculoase decat par!.
domnita2007
Postat pe 23 Decembrie 2008 02:48
Deci miam facut cont numa sa iti dau reply.
In primu rand cred in Dumnezeu.
Dar tu femeie esti normala?
Pe scurt ce ai spus tu ar suna cam asa: Fugiti, vine sfarsitul lumii pentru ca facem sex anal...
Hai ma!!!! Cel ce nea creat este a tot stiutor, a tot puternic, infinit in tot ceea ce ii... dar lui nui place ideea ca facem sex anal. Oamenii ca tine il insulta crezand ca El s-ar cobora sa ne judece la nivelul asta. Au fost razboaie au murit milioane de oameni nevinovati si nu a venit sfarsitul, dar acum neam apucat sa facem sex anal, intradevar ca meritam o apocalipsa. Nu stiu daca incepi sa vezi cat de stupid suna ce ai zis... Is convins ca Cel de sus ii pe ideea "make love , not war", apoi cum faci love-ul ii treaba ta (intradevar, cat timp o faci cu sexul opus :P )

Scuzati de offtopic si daca am deramjat cu ceva, dar incepand de la moderatori pana la useri is convins ca 99% sunteti deacord cu ce zic ! Astai cruda realitate, nu suport cand vad cate un om cu mintea asa inchisa !
adelutzaalex
Postat pe 4 Ianuarie 2009 05:01
Doamneeeeeeeeeeeeee sunt pe jos de ras =))))) :))))) daca ar fi vorba sa ne luam dupa toate lucrurile ar insemna sa nu mai facem sex decat daca suntem casatoriti ca dumnezeu nu e de acord cu sexul inainte de o casatorie, nu? :))) hai bah fratilor ce drq'? :)))) Beula nu vreau sa t jignesc dar cred ca ai ceva probleme cu dibla :)))))))) =))))))) oricum ai fost tare haioasa :)) iti multumesc ca m-ai facut sa rad in halu' asta :)))))))))))) si.... :D in legatura cu sexu' anal :D o prietena care a incercat mi-a zis ca doare destul d rau si nu se merita :D asa si e :)) dc sa avem parte de durere cand putem avea parte de placere? :-? ;))
amyandra
Postat pe 4 Ianuarie 2009 11:03
in anus nu an anus draga mea.I din A nu se pune nicioadata in fata cuvantului ci numai in cuvant.
Dara68
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:14
multumesc ca cineva a anteles ce am vrut sa zic.ami pare rau ca nam fost prea explicita.
beula
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:56
draga mea n-am vrut "sa srig"sunt multe de zis e o realitate pe care o traim.am uitat caps lock-ul deschis si nu miam dat seama.candva am trait o viata fara scop.dar a fost un moment cind cineva m-a surprins prin ce mi-a zis si acum ii sunt recunoscatoare pt.ce a facut.am descoperit ca exista cineva care ma iubeste asa cum sunt,ma accepta cum sunt si e singurul care nu ma va parasii sau dezamagii vreodata.de la el am aflat multe si am ancercat sa va spun si voua.nu-mi place ca m-am lasat provocata de acest subiect
beula
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:10
atunci ce cauti pe forum?Daca esti atat de fericita si implinita ce cauti?Tu chiar crezi ca d-zeu e curios de cum faci tu sex?Mai bine taci dracului cu sfaturile tale biblice si intreaba ce vei de gand atunci cand ai intrat de prima data; nu de alta dar ai sa fii mai apreciata de ceilalti.
deea_9595
Postat pe 7 Ianuarie 2009 13:33
am vrut sa nu ma mai implic in acest subiect,dar mai provocat si chiar ami place ,numai ca, nu esti prea bine pus la punct cu cunostintele despre ce ai subliniat,mai intii;autorulsanatati ne a lasat instructiuni clare cum sa ne pastram sanatosi, cit depinde de noi,si chiar avertizeaza pe cel ce si bate joc de sanatatea lui ca-l va pedepsi serios.apoi in scrisoarea lui de dragoste ne a scris cum sa traim fericiti, si daca luam seama exact la tot ce e scris va fi bine .el nu este bucuros ca milioane de oameni au murit si sufera cum, si noi de altfel,dar cand el a spus lui adam sa asculte ca altfel va murii,adam a ales sa-l provoace neascultand de dorinta lui,cum facem si noi astazi.razboiul este consecinta neascultarii noastre.daca tu ai avea un copil ,si cand ajunge mare nesocoteste sfaturile tale,ba mai mul tajunge un terorist care chinuie oameni ,copii, ce aiface cu el?chiar daca te doare vei fi dispus sa_l scoti din viata sociala sa nu mai provoace durere in jur.asa e si inima de tata a lui Dumnezeu. el nu ne-a creeat sa suferim,noi alegem asta.apoi sexul anal face parte din lucrurile care anbolnavesc si trupul si psihicul, deaceea ,el ne-a spus sa nu-l practicam si face parte din seria lunga de lucruri care nu sunt bune pt.noi si- l dezonoreaza pe el neascultarea noatra atrage mania luisau apocalipsa.el este langa mine cind fac sex si chiar se bucura cand suntem in extaz.ar fi trebuit sa stii :ca dragostea in casatorie este singurul lucru care ne-a mai ramas din eden. pamantul acesta e blestemat va fi distrus,dar noi oamenii avem scapare,daca vrei,informeazate mai bine despre acestea,si daca vrei iti voi spune exact unde le gasesti.nu sunt suparata pe tine .cu bine
beula
Postat pe 7 Ianuarie 2009 14:21
beula draga mea...mai bine ti-ai reciti romanele inainte sa le publici.....faci greseli crunte...
claucris16
Postat pe 7 Ianuarie 2009 22:10
de acord cu tine
amyandra
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:13
Acum pe bune nu am nimic cu tine dar esti penibila.Nici eu nu am incercat inca dar n-am nimic impotriva si ma bate gandul sa incerc.Dar tu scumpa mea esti jenanta.pe bune mai bine stai la cratita.
deea_9595
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:41
eu cred ca este dintr-o secta de pocaiti...beula:))
ama_mac01
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:56
De la: beula, la data 2009-01-07 13:10:44draga mea n-am vrut "sa srig"sunt multe de zis e o realitate pe care o traim.am uitat caps lock-ul deschis si nu miam dat seama.candva am trait o viata fara scop.dar a fost un moment cind cineva m-a surprins prin ce mi-a zis si acum ii sunt recunoscatoare pt.ce a facut.am descoperit ca exista cineva care ma iubeste asa cum sunt,ma accepta cum sunt si e singurul care nu ma va parasii sau dezamagii vreodata.de la el am aflat multe si am ancercat sa va spun si voua.nu-mi place ca m-am lasat provocata de acest subiect


beula, scuza-ma ca-mi permit. nu am nimic cu credinta ta, atata vreme cat nu devine o chestiune de aroganta fata de cei din jur.
am citit mesajele tale si acesta in particular explica mult din ceea ce gandesti tu.
faptul ca spui ca ai trait o viata "fara scop" si ca ai descoperit ca "cineva" te iubeste asa cum esti vorbeste depre trecutul tau, de faptul ca nu te-ai simtit iubita de familia ta, ca nu ai fost acceptata de cei din jur, ca nu iubeai viata. acum ai gasit un grup caruia sa-i apartii, probabil persoane cu acelasi scop in viata si te simti acceptata. ce vreau eu sa-ti spun e doar atat: Iubirea si Dumnezeu au fost mereu in tine chiar inainte de a face aceasta particulara alegere in momentul de disperare si insatisfactie si refuz al Vietii. daca o persoana vede binele si raul in orice lucru nu are nevoie sa ia decizia pe care ai luat-o tu. sa nu crezi ca este singura cale. e calea ta, e alegerea ta pe care persoanele de aici o respecta asa cum astepta respect al opiniilor personale din partea ta. numai bine :)
eleain
Postat pe 9 Ianuarie 2009 14:51
Bravo dara68!
Astea nu sunt greseli de tastare, sunt greseli de ortografie,totusi cum spunea si beula are si ea dreptul la opinie

Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:05
De la: claucris16, la data 2008-12-08 20:38:03As avea si eu o intrebare "beula"
inainte sa practicati .....macar iti faci clisma?
asa din pura curiozitate


de ce ar trebui sa faca beula clisma? din cate am inteles, ea e adepta sexului clasic, vaginal, facut exclusiv cu sotul... si-a expus o parere care, ce-i drept, izvora din credinta... asa ca?
camiflorea
Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:15
vezi ca o iei spre fanatism ....nimeni , nici un parinte oricat de rau ar fi copilul lui nu ar alege sa-l ucida , pentru ca sufletul de parinte nu te lasa sa-i faci rau propriului copil ...ai tendinta sa-l ajuti si sa-l scoti din toate incurcaturile ...cat despre Dumnezeu mai bine te-ai abtine nu vezi ca ai ajuns sa-L transformi in criminal ...din cate am inteles eu de la tine , ai vrea sa spui ca pe principiul ca daca copilul tau face parte din scursura societatii il omori asa va face si Dumnezeu cu noi ....nu , te inseli Dumnezeu ne iubeste mai mult decat putem noi intelege si sunt absolut convinsa ca nu isi doreste sa fie iubit de fanatici din astia ca tine , care isi mai si permit sa scrie pe forunuri despre El si sa ii faca pe altii sa creada ca daca nu se supun mor ....afla ca aceste idei au aparut atunci in cele mai vechi timpuri de la niste preoti care vroiau sa controleze omenirea si le bagau oamenilor in cap astfel de idei...dar se pare ca asta a prins si in secolul 20-21 la unii.
mim0307
Postat pe 13 Ianuarie 2009 10:21
Beula...
Amin!!!
jaqueline29
Postat pe 13 Ianuarie 2009 10:41
nu sunt nici fanatica,nici nu fac parte dintre o secta religioasa,n-am afirmat ca dumnezeu e criminal,nici ca e ucigas de copii,nu m-am adresat celor care nu va intereseaza.e opinia mea, am dreptul ca si voi sa ma exprim,n-am urmarit sa jignesc pe nimeni.nu sunt nici o persoana slaba chiar daca sunt melancolica ca temperament,ceea ce am spus am spus,cine e interesat sa anteleaga,sa fie atent la ce am vrut sa spun,cine nu,sa ma ignore.am si alte lucruri mai bune de facut decat sa raspund la atacuri personale,si desiguri imi fac timp si pt.cratita.cine intelege sa inteleaga,cine e deranjat sa citeasca altceva.o zi buna tuturor.
beula
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:29
Beula, in primul rand da-mi voie sa-ti dau un sfat 'nu-ti arunca margaritarele inaintea porcilor' ,este o zicala destul de buna.
Fetiscanele astea vb. in necunostinta de cauza,probabil ca au niste parinti care le-au crescut departe de Dumnezeu,nu au o educatie religioasa.
Mai devreme sau mai tarziu isi vor da seama ce e bine si ce e rau.
Numai bine.
trinitron
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Verifica-ti sanatatea !urgent rezolvat ,calitate si precizie in diagnostic ! 1 De la: healthy006304 19 Februarie 2010 15:28
fibroadenomul mamar 46 De la: d0a0n0a0 6 Iunie 2014 12:04
nu imi vine menstruatia 23 De la: healthy016824 2 Iunie 2010 01:50
dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale luate o perioada indelungata 101 De la: cosminutza_21 15 Mai 2011 14:18
mycoplasma, ureaplasma, clamydia 11 De la: creatanicoleta 5 Martie 2010 15:55