Setari Cookie-uri

barbatii musulmani

De la: kudika_974523, la data 2014-10-05 14:43:54Va multumesc, totusi va rog sa nu va mai certati. Crestini musulmani, budisti etc, toti sunt oameni. Important este caracterul lor. Pana acum nu a putut nimeni sa spuna daca a fost in acea tara si daca stie cum e acolo. Cat despre presupus cum sunt musulmani, putem presupune la fel de bine cum sunt si crestini.Cand iubesti, cred eu, nu exista granite, religii si alte impedimente. Inca o data va multumesc si va urez toate cele bune.


nici nu o sa ti spuna si chiar daca ai gasii unu 2 ar fi irelevant pentru ca sunt cazuri si cazuri,,gasesti pe net nu trebui sa intrebi aici

lasa te de religia oarba a ateismului
kudika_950728
Postat pe 6 Octombrie 2014 13:45
si important nu este doar caracterul lor ci si religia ca ei pot avea vreo 4 neveste ca asa i sa relevat lui mahomed iar el putea sa aiba mai multe ca pentru el revelatiile erau cam una cu dorintele lui,,,,deci daca ti place ca barbatitu sa te inparta cu altele ca asa i zice mahomed iar tu n ai voie sa calci stramb e treaba ta,,si daca crezi ca femeia trebui sa sa duca in alta tara pentru barbat si nu invers iar e treaba ta,,,
treaba ta e gresita precum si ateismul
kudika_950728
Postat pe 6 Octombrie 2014 14:00
Buna, EU traiesc cu in barbat musulman din Irak decided tara e si mai si can Kosovo pe deasupra este fiul celui mai mare sheik inseamna CEA mai respectata si cea mai bogata families din comunitatea musulmana din Irak) familia lui nu ma va accepta niciodata dar nu ne pasa, a renuntat la nume si bogatie si familie pt mine, pot sa spun ca traiesc cu el cele mai frumoase zile din viata mea,este atat de iubitor tandru respectuos cum nu am mai intalnit o persoana ca el, faza cu 4 neveste la musulmani este valabila intradevar cu comun acord daca prima nevasta accepta inainte de casatorie, in cazul meu EU nu am accept at si nici el nu vrea dar ca precautie am facut in act legal semnat de el, precizez pentru fetele care vor sa aiba o relative cu un musulman sa se documenteze pentru ca sant multe obiceiuri si lucruri care nu toate fetele left pot intelege si respectable, dar ca barbati sant fenomenali.
kudika_974504
Postat pe 6 Octombrie 2014 14:32
De la: kudika_974504, la data 2014-10-06 14:32:04Buna, EU traiesc cu in barbat musulman din Irak decided tara e si mai si can Kosovo pe deasupra este fiul celui mai mare sheik inseamna CEA mai respectata si cea mai bogata families din comunitatea musulmana din Irak) familia lui nu ma va accepta niciodata dar nu ne pasa, a renuntat la nume si bogatie si familie pt mine, pot sa spun ca traiesc cu el cele mai frumoase zile din viata mea,este atat de iubitor tandru respectuos cum nu am mai intalnit o persoana ca el, faza cu 4 neveste la musulmani este valabila intradevar cu comun acord daca prima nevasta accepta inainte de casatorie, in cazul meu EU nu am accept at si nici el nu vrea dar ca precautie am facut in act legal semnat de el, precizez pentru fetele care vor sa aiba o relative cu un musulman sa se documenteze pentru ca sant multe obiceiuri si lucruri care nu toate fetele left pot intelege si respectable, dar ca barbati sant fenomenali.


sigur ca sunt,,,cu fiecare dintre cele 4

nu de asta era vb draguta pentru ca sunt cazuri si cazuri precum si la tn in tara,,e vb dc ii spune revelatiile lui mahomed,,cum ar putea cineva sa te intrebe daca esti de acord sa mai aibe si alte neveste,,nu ti se pare penibil?cum ar venii sa ma intrebe pe mn preotu daca sunt de acord ca nevastamea sa aibe si alti barbati intelegi absurditatea acestei religii?
kudika_950728
Postat pe 6 Octombrie 2014 14:45
Cine nu documenteaza si cine nu traieste cu in musulman nu are de unde sa stie tot despre Ai, EU de una mai nine a leg in musulman decat in crestin, EU am avut noroc cu musulmanii si am avut numai nefericire intre crestini deci fiecare isi allege viata dupa experientele fericite si nefericite.
kudika_974504
Postat pe 6 Octombrie 2014 15:36
De la: kudika_974504, la data 2014-10-06 15:36:01Cine nu documenteaza si cine nu traieste cu in musulman nu are de unde sa stie tot despre Ai, EU de una mai nine a leg in musulman decat in crestin, EU am avut noroc cu musulmanii si am avut numai nefericire intre crestini deci fiecare isi allege viata dupa experientele fericite si nefericite.
In sfarsit un raspuns de la o persoana care stie exact cum sta situatie. Iti multumesc din suflet pentru raspuns. O viata fericita alaturi de sotul tau iti doresc.
kudika_974523
Postat pe 6 Octombrie 2014 20:28
De la: kudika_974504, la data 2014-10-06 15:36:01Cine nu documenteaza si cine nu traieste cu in musulman nu are de unde sa stie tot despre Ai, EU de una mai nine a leg in musulman decat in crestin, EU am avut noroc cu musulmanii si am avut numai nefericire intre crestini deci fiecare isi allege viata dupa experientele fericite si nefericite.


tu de una vorbestii tampenii


asa cum am zis cazurile difera de la unul la altul nimeni nu a zis ca ei nu pot fi doar pentru tn cu si crestinii tqi pot fi doar pentru tn asta difera de la caz la caz nu conteaza religia eu doar ti am prezentat samburele religiei lor ca ti convine sau nu e strict problema ta
kudika_950728
Postat pe 6 Octombrie 2014 22:27
De la: kudika_974523, la data 2014-10-06 20:28:47
De la: kudika_974504, la data 2014-10-06 15:36:01Cine nu documenteaza si cine nu traieste cu in musulman nu are de unde sa stie tot despre Ai, EU de una mai nine a leg in musulman decat in crestin, EU am avut noroc cu musulmanii si am avut numai nefericire intre crestini deci fiecare isi allege viata dupa experientele fericite si nefericite.
In sfarsit un raspuns de la o persoana care stie exact cum sta situatie. Iti multumesc din suflet pentru raspuns. O viata fericita alaturi de sotul tau iti doresc.


in sfarsit un raspuns de la o persoana care nu inseamna ca va fi si cazul tau desteapto,,,,,nu este relevant cum se conporta fiecare 7in parte ca gasesti cazuri si cazuri precum si la tn,,relevant este doctrina lor si ca nu te cunosti cu el ateisto credula
kudika_950728
Postat pe 6 Octombrie 2014 22:32
De la: kudika_974504, la data 2014-10-06 15:36:01Cine nu documenteaza si cine nu traieste cu in musulman nu are de unde sa stie tot despre Ai, EU de una mai nine a leg in musulman decat in crestin, EU am avut noroc cu musulmanii si am avut numai nefericire intre crestini deci fiecare isi allege viata dupa experientele fericite si nefericite.


fa te tu islamista sa vz in ce ratacire te duci,,,,islamul nu exista fetito decat ca o falsa religie de care ai fost atentionata sa te pazesti
kudika_950728
Postat pe 6 Octombrie 2014 22:35
Dar de ce nu vine el aici? Normal barbatii fac acest pas.
Am un fost coleg de facultate si un cunoscut care periodic lucreaza acolo anual cateva luni in fortele de mentinere a pacii. Oficial acum ar fi un fel de jandarmi, nu casti albastre.
Situatia ramane in continuare conflictuala, dar acum s-a mai calmat. Sarbii si croatii din zona au fost alungati sau izolati in enclave. Bisericile daramate, dar au aparut multe moschei.
De muncit nu se prea munceste, dar asta este valabil si la noi. UE si statele arabe pompeaza multi bani acolo pentru a tine situatia sub control. Sunt mult mai dezvoltati ca noi in domenii ca: coruptie, trafic de droguri si de persoane.
Prin educatia intr-o lume libera, nu te-ai putea adapta acolo niciodata, si nici doamna care a scris mai inainte nu se va putea adapta la traiul in Irak.
Barbatii musulmani se comporta intr-un fel in tarile libere, si diferit in tarile lor de origine, unde trebuie sa respecte anumite dogme pe care noi nu le intelegem. Este o cultura diferita, iar locul femeii este altul, daca nu lipseste cu desavarsire.
Daca doresti informatii detaliate poti intra pe pagina Ministerului de Externe.
Misterio
Postat pe 12 Octombrie 2014 08:00
Inainte sa faci ceva necugetat, ti-as recomanda sa citesti macar cele 2 carti in care sunt povestite intamplari Reale....prima se numeste Numai cu fiica mea si cea dea doua este Arsa de vie. Poate vei intelege ce inseamna musulmanii......s-ar putea ca acest baiat sa fie un om ok, dar........este tot musulman. Documenteaza-te bine inainte sa faci vreo prostie. Starea conflictuala care pluteste acolo nu va disparea niciodata.
kukla
Postat pe 12 Octombrie 2014 11:46
De la: Misterio, la data 2014-10-12 08:00:27Dar de ce nu vine el aici? Normal barbatii fac acest pas.
Am un fost coleg de facultate si un cunoscut care periodic lucreaza acolo anual cateva luni in fortele de mentinere a pacii. Oficial acum ar fi un fel de jandarmi, nu casti albastre.
Situatia ramane in continuare conflictuala, dar acum s-a mai calmat. Sarbii si croatii din zona au fost alungati sau izolati in enclave. Bisericile daramate, dar au aparut multe moschei.
De muncit nu se prea munceste, dar asta este valabil si la noi. UE si statele arabe pompeaza multi bani acolo pentru a tine situatia sub control. Sunt mult mai dezvoltati ca noi in domenii ca: coruptie, trafic de droguri si de persoane.
Prin educatia intr-o lume libera, nu te-ai putea adapta acolo niciodata, si nici doamna care a scris mai inainte nu se va putea adapta la traiul in Irak.
Barbatii musulmani se comporta intr-un fel in tarile libere, si diferit in tarile lor de origine, unde trebuie sa respecte anumite dogme pe care noi nu le intelegem. Este o cultura diferita, iar locul femeii este altul, daca nu lipseste cu desavarsire.
Daca doresti informatii detaliate poti intra pe pagina Ministerului de Externe.


bine punctat!!
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2014 11:54
De la: kukla, la data 2014-10-12 11:46:36Inainte sa faci ceva necugetat, ti-as recomanda sa citesti macar cele 2 carti in care sunt povestite intamplari Reale....prima se numeste Numai cu fiica mea si cea dea doua este Arsa de vie. Poate vei intelege ce inseamna musulmanii......s-ar putea ca acest baiat sa fie un om ok, dar........este tot musulman. Documenteaza-te bine inainte sa faci vreo prostie. Starea conflictuala care pluteste acolo nu va disparea niciodata.


tu vorbesti prostii,,,,
da musulmanii fac multe prostii de genul,,vezi chiar acum ce se intampla in siria

insa cazuri de genul se intampla si in romania ta si in toate tarile,,,,

este tot musulman ,,,este tot tigan ,,este tot roman,,,asa zic si altii despre tn


musulmanii in multe din tarile arabe nu se comporta cum se comporta in occident cum spune si cel de mai sus si incearca prin toate mijloacele sa implementeze o lege care la ei in tara nu tine


sunt cazuri si cazuri difera de la om la om insa temelia lor coranul religia islamica revelatiile lui mahomed toate sunt false
kudika_950728
Postat pe 12 Octombrie 2014 12:08
Inainte de a arunca cu vorbe crezi ca ai putea sa mai citesti odata ce am scris?? I-am recomandat sa citeasca 2 carti..........nu am facut decat sa-i spun ca inainte sa faca ceva se poate documenta..... Ce nu inteleg eu este de ce esti atat de incisiv????? Cat despre grozaviile care se intampla in siria si kosovo........mai ascultam si noi stiri, ne mai uitam la tv......nu suntem toti chiar atat de ignoranti...
Multumesc.
kukla
Postat pe 12 Octombrie 2014 19:36
De la: kukla, la data 2014-10-12 19:36:32Inainte de a arunca cu vorbe crezi ca ai putea sa mai citesti odata ce am scris?? I-am recomandat sa citeasca 2 carti..........nu am facut decat sa-i spun ca inainte sa faca ceva se poate documenta..... Ce nu inteleg eu este de ce esti atat de incisiv????? Cat despre grozaviile care se intampla in siria si kosovo........mai ascultam si noi stiri, ne mai uitam la tv......nu suntem toti chiar atat de ignoranti...
Multumesc.


cartile recomandate de tn sunt irelevante,,asa cum am zis lucruri dintrastea se intampla si in tara ta
kudika_950728
Postat pe 12 Octombrie 2014 19:57

parerea mea este sa stai linistita , sunt destui barbati care merita atentia si in tara noastra .Poate am eu o parere preconceputa , in alta tara musulmanii sunt lapte si miere , in tara lor se dezlantuie barbatia si religia din ei , posibil si din cauza familiei , acolo la ei cand esti cu acte esti ca o sclava , vezi si filmul Singura cuu fiica mea , cu Sally Field , este si cartea .Referitor la diferenta dintre credinte , nu stiu daca in timp ai sa -i suporti ritualul religios care este destul de riguros in perioada Ramadamului.
banalulanonim
Postat pe 13 Octombrie 2014 14:00
De la: banalulanonim, la data 2014-10-13 14:00:49
parerea mea este sa stai linistita , sunt destui barbati care merita atentia si in tara noastra .Poate am eu o parere preconceputa , in alta tara musulmanii sunt lapte si miere , in tara lor se dezlantuie barbatia si religia din ei , posibil si din cauza familiei , acolo la ei cand esti cu acte esti ca o sclava , vezi si filmul Singura cuu fiica mea , cu Sally Field , este si cartea .Referitor la diferenta dintre credinte , nu stiu daca in timp ai sa -i suporti ritualul religios care este destul de riguros in perioada Ramadamului.


cartea si filmul recomandate sunt irelevante
kudika_950728
Postat pe 13 Octombrie 2014 14:03
sunt dupa cazuri reale. Citeste prefata acestor carti si ai sa vezi ca nu sunt basme. Cat depsre faptul ca se poate intampla in orice tara este perfect adevarat....acolo insa mai mult decat in alta parte.......unii, dupa cum am spus sunt Oameni, altii , multi dintre ei se ghideaza dupa rehulile lor, create de ei...... Eu am sfatuit-o sa citeasca, sa se documenteze inainte sa faca asa un pas. Acolo reusesti sa intri, mai greu sau mai usor, dar intrebarea estede iesit iesi la fel de usor???? Si apoi este un site cuminte, de ce trebuie sa fim rautaciosi??
kukla
Postat pe 13 Octombrie 2014 21:31
De la: kukla, la data 2014-10-13 21:31:56sunt dupa cazuri reale. Citeste prefata acestor carti si ai sa vezi ca nu sunt basme. Cat depsre faptul ca se poate intampla in orice tara este perfect adevarat....acolo insa mai mult decat in alta parte.......unii, dupa cum am spus sunt Oameni, altii , multi dintre ei se ghideaza dupa rehulile lor, create de ei...... Eu am sfatuit-o sa citeasca, sa se documenteze inainte sa faca asa un pas. Acolo reusesti sa intri, mai greu sau mai usor, dar intrebarea estede iesit iesi la fel de usor???? Si apoi este un site cuminte, de ce trebuie sa fim rautaciosi??


daca ti dau eu cazuri reale intamplate la tn in tara ai fugii azi din tara ta

zici ca acolo se intampla mai des este irelevant pentru ca ea vb despre un singur om nu se intalneste cu 100 ca sa fie aproape inevitabil sa dea de intamplarea din cartea ta

sunt unele sate in care se intampla cazuri de genul


,,,revelatiile,,,lui mahomed iau dus pe multi la ratacire
kudika_950728
Postat pe 13 Octombrie 2014 22:37
si ca suntem realisti si obiectivi nu inseamna ca suntem rautaciosi
kudika_950728
Postat pe 13 Octombrie 2014 22:39
Draga mea ,parerea mea este sa nu faci greseala asta ,nu are importanta ce rasa este ci faptul ca tu singura o sa mergi intr-o tara straina fara sa ai pe nimeni ,pune si raul in fata nu doar "aventura ",din pacate traim intr-o lume in care nu poti avea incredere indeplina nici in familie apai intr-un strain .el daca te doreste atat d mult o sa faca tot ce ii sta in putere sa vina la tine .nu te lua dupa vorbe ci dupa fapte .eu am prieten musulman traim impreuna de 3 ani de zile ,iar aberatiile cu 4neveste erau inainte ,tipa care a scris inainte ca au nevoie de aprobarea primei neveste are perfecta dreptate si in primul rand nu poate sa o faca orice mulsuman ci doar cei cu o avere uriasa .oricum nu este asta tema ci doar trebuie sa fi constienta de toate riscurile si sa ti le asumi ,oricum parerea mea este sa il faci pe el sa vina la u.
kudika415909
Postat pe 14 Octombrie 2014 05:16
romanii....ce au?????
NEGRUTTTT
Postat pe 14 Octombrie 2014 11:01
De la: kudika415909, la data 2014-10-14 05:16:16Draga mea ,parerea mea este sa nu faci greseala asta ,nu are importanta ce rasa este ci faptul ca tu singura o sa mergi intr-o tara straina fara sa ai pe nimeni ,pune si raul in fata nu doar "aventura ",din pacate traim intr-o lume in care nu poti avea incredere indeplina nici in familie apai intr-un strain .el daca te doreste atat d mult o sa faca tot ce ii sta in putere sa vina la tine .nu te lua dupa vorbe ci dupa fapte .eu am prieten musulman traim impreuna de 3 ani de zile ,iar aberatiile cu 4neveste erau inainte ,tipa care a scris inainte ca au nevoie de aprobarea primei neveste are perfecta dreptate si in primul rand nu poate sa o faca orice mulsuman ci doar cei cu o avere uriasa .oricum nu este asta tema ci doar trebuie sa fi constienta de toate riscurile si sa ti le asumi ,oricum parerea mea este sa il faci pe el sa vina la u.



nu e nici o aberatie decat in ce spui tu ca era innainte,,,ce era innainte este si acum ca inca nu a venit nimeni sa abroge ,,,revelatiile,,, lui mahomed,,acelora le poti spune aberatii,,si cei mai instariti o fac pentru ca au cu ce sa le intretina altfel ar faceo si cei saraci nu i nici un impediment daca vor

nu este obiectiv ca te intreaba idea este cum poate cineva sa te intrebe asa ceva ca daca ai gandii logic ti ai da seama ca este absurd si aici ai vedea cu adevarat nesemnificatia si nesocotirea si inferioritatea femeii in aceasta religie,,banuiesc ca prietenul tau nu e de acord ca tu sa ai alti amanti,,,

deci iata ce le zice mahomed poporului sau daca aveti mintea limpede ,,aproba prostitutia ,,sa nu ti mai zic ca el avea voie la mai multe neveste ca asa ii spuneau ,,revelatiile,,

deci aici e una din partile unde vedeti ca aceasta religie este falsa lucru de care ni sa spus sa ne pazim,,,,,multi ,,,profeti,,,falsi se vor arata
la noi prostitutia este din pacate peste tot insa nicidecum aprobata de dumnezu ci din pacatul omului el stiind asta la ei este invers de aia religia lor nu poate fi de la dumnezeu nici n ar avea cum nu poate exista decat o singura religie un singur adevar ca dumnezeu nu se poate contrazice

in rest ai zis bn
kudika_950728
Postat pe 14 Octombrie 2014 11:03
Imi cer scuze pentru indrazneala, dar as vrea sa te intreb tu din ce tara esti? In fiecare postare de a ta te referi ' la tine in tara'.... Multumesc.
kukla
Postat pe 15 Octombrie 2014 00:09
De la: kukla, la data 2014-10-15 00:09:40Imi cer scuze pentru indrazneala, dar as vrea sa te intreb tu din ce tara esti? In fiecare postare de a ta te referi ' la tine in tara'.... Multumesc.


din aceiasi tara din care faci si tu parte diferenta este ca eu nu incerc sa arat gunoiul altora,,eu vb de religia lor si arat cu argumente ca e falsa nu de faptele oamenilor
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 00:15
asa cum am zis nu cred ca te simtiai bn cand italieni cataloga toata tara ta sau altii pentru crimele unora
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 00:25
Multe raspunsuri,din pacate putini sunt cei care au raspuns la subiect. oricum, am fost deja acolo, pot spune ca nimic din ce sa scris aici nu e adevarat. Ok, tara e o ruina, nici cel mai sarac sat de la noi nu arata atat de urat ca si capitala lor, asta fiind Pristina...totul e o ruina, absolut totul, dar barbatul pe care il iubesc, e un barbat minunat, perfect, cu maniere desavarsite. Tocmai asta imi si doream, sa il cunosc intre ai lui, nu intre europeni unde ar fi avut un comportament adecvat noua. Sunt extrem de multumita si fericita de ceea ce am doscoperit acolo. Acest barbat e pur si simplu perfect, prea putin ma intereseaza, ba chiar deloc, religia lui. Important e ca noi ne iubim si ne intelegem.
kudika_974523
Postat pe 18 Octombrie 2014 17:57
Draga mea musuțmanii sunt posesivi si gelosi.Nu mai.ai libertatea de aici.Poate umbli acoperita si nu umbli decat insotita de femei.(soacra cumnata fiicele lui).Invata sa fii ffff.supusa sa nu raspunzi si.sa faci treaba non stop.Daca are copii ..ei sunt.prioritatea la bani .case nunti zestre.TU peimesti doar.mancarea daca soacra din casa e darnica.Daca suporti rezisti.Daca nu,sigur vii inapoi.Cat despre razboi..mai citeste si tu pe net.SUCCES
kudika_948936
Postat pe 19 Octombrie 2014 07:55
Am citit cu interes aceasta poveste frumoasa ...la suprafata...dar goala pe dinauntru.
Am sa explic si de ce:
Iubesti o persoana asemanatoare cu fostu ( Dumnezeu sa-l odihneasca) si totusi foarte deosebit .
Cand un musulman este pus sa aleaga intre dragoste si religie ....nu te astepta sa te aleaga pe tine. Este o religie care se bazeaza pe indoctrinare. Ei nu sunt ei decat pana la un punct . Femeia musulmana este doar folosita ...da, face copii, curatenie, gateste si ...nu are nimic de comentat.
Tu nu ai sa fii la fel privita dupa ce te casatoresti cu acest "vis" . Nici nu trebuie sa devii musulmana...dar regulile ai sa le respecti ! Si acestea ti le spun pt ca am un prieten arab pe care l-am intrebat.
Daca este sa vb despre tine ca religie ...ar trebui pentru linistea ta sufleteasca ( pentru ca in acest moment sufletul tau sufera..este lasat de izbeliate ) sa-l provoci Dumnezeu ..sa iti arate calea ...Spune acel Tatal Nostru si vorbeste deschis cu el ...sunt sigura ca nu ramai fara raspuns . Esti copilul lui .... Ai sa iti afli calea adevarata!!! Trebuie doar sa ii spui ce te doare .
Ce scop ai pe acest pamant ? De ce lumea in dezordinea ei este totusi o lume ordonata....totul are un inteles...
Bunul Dumnezeu sa fie cu tine , cu familia ta si Maica Domnului sa nu te paraseasca niciodata.
Simona73
Postat pe 19 Octombrie 2014 08:37
Draga mea, nu esti prima care " s-a indragostit " pe net, dar stai pe pace, o sa ti treaca cat ai clipi ;) eu inteleg ca daca nu rsti , nu castigi...dar totusi, nu fa ceva dupa care s ar putea sa ti para rau toata viata. barbatii musulmani sunt , dupa parerea mea, cei mai acaparatori si dominatori barbati!! alege ti cu grija de cine sa te indragostesti ;)
Cici_io
Postat pe 19 Octombrie 2014 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochie de mireasa de la Magic Bride...este superba 1 De la: AlinaBabutzas 24 Ianuarie 2011 01:15
despre musulmanii care vin in Romania si se casatoresc islamic cu 2-3 femei ce parere aveti? 80 De la: sotto 28 Martie 2013 07:52
invitatie nunta 6 De la: Natasha 24 August 2009 17:40
Toti sagetatorii se poarta ca niste copii? 25 De la: cj25har 13 Iunie 2010 11:49
Inelul de logodna... 12 De la: imagineanuntiitale 28 Aprilie 2009 00:18