Setari Cookie-uri

barbatii musulmani

Am nevoie de un sfat, de preferabil de la femei musulmane. Am cunoscut un barbat pe internet care e din Kosovo si implicit e musulman. El spune ca s-a indragostit de mine si ma iubeste...asta e putin cam discutabil, avand in vedere ca noi nu ne-am vazut in realitate....totusi eu sunt cu adevarat indragostita de el. In fine, nu asta este problema, am facut aceasta mica paranteza ca sa puteti intelege cat de cat cam cum sta situatia. Problema e ca el spune sa ma duc la el in vizita in Kosovo. Sincer imi este frica de acea tara care e 94% formata din musulmani. Voi cam ce sfat imi dati, e bine sa ma duc, in acea tara nu mi-se poate intampla nimic rau? Am uitat sa specific, eu sunt atee, deci ma aflu cam pe primul loc in topul celor pe care ii urasc musulmani. El stie asta, dar spune ca nu ii pasa. Va rog, cine are cunostinta despre aceasta tara si cam cum sunt barbatii musulmani, sa imi raspunda. Va multumesc.
kudika_974523
Postat pe 4 Octombrie 2014 13:40
Stai cuminte ! Cati ani ai ? Oare au disparut barbatii din Romania ? De ai ajuns sa ajungi in Kosovo pe net
kudykkka
Postat pe 4 Octombrie 2014 14:33
Nu am ajuns in Kosovo pe internet, pur si simplu el a accesat profilul meu,cat despre varsta mea, pot sa te asigur ca sunt destul de matura atat in acte, cat si cerebral. Oricum multumesc pentru raspuns
kudika_974523
Postat pe 4 Octombrie 2014 15:04
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 13:40:46Am nevoie de un sfat, de preferabil de la femei musulmane. Am cunoscut un barbat pe internet care e din Kosovo si implicit e musulman. El spune ca s-a indragostit de mine si ma iubeste...asta e putin cam discutabil, avand in vedere ca noi nu ne-am vazut in realitate....totusi eu sunt cu adevarat indragostita de el. In fine, nu asta este problema, am facut aceasta mica paranteza ca sa puteti intelege cat de cat cam cum sta situatia. Problema e ca el spune sa ma duc la el in vizita in Kosovo. Sincer imi este frica de acea tara care e 94% formata din musulmani. Voi cam ce sfat imi dati, e bine sa ma duc, in acea tara nu mi-se poate intampla nimic rau? Am uitat sa specific, eu sunt atee, deci ma aflu cam pe primul loc in topul celor pe care ii urasc musulmani. El stie asta, dar spune ca nu ii pasa. Va rog, cine are cunostinta despre aceasta tara si cam cum sunt barbatii musulmani, sa imi raspunda. Va multumesc.



Raspunsul meu este categoric,"NU",nu are rost sa te angajezi intr-o astfel de relatie,si aceasta luand in calcul orice considerent existent,de orice ordin!!!

Draga mea,exista barbati buni, si in Romania,acel domn te-a abordat cu un singur scop!!Zona Kosovo este si o zona conflictuala,de ce vrei sa ai probleme????

Am,totusi,o intrebare,ce inseamna cuvantul "atee",mai precis,cum explici acest cuvant si cum il aplici in stilul tau de viata???
kudika_15804
Postat pe 4 Octombrie 2014 15:13
Stiu ca e o zona conflictuala, dar dupa cum spune el, asta a fost in 1999, de atunci e liniste si pace. M-am gandit si eu ca ar fi un scop cu, care am fost abordata, totusi singura varianta viabila, o vad doar Visa, ei nu pot ramane in alta tara fara o Visa, pe cand noi Romani da. Totusi el infirma totalmente ca ar fi vorba despre asa ceva. Sa renunt la el imi este aproape imposibil, din motive bine intemeiate, de aceea am nevoie de un sfat. Cat despre atee, depinde din ce punct vrei sa privesti. Nu am fost botezata niciodata, in schimb mi-sa dat sa citesc pentru a putea decide singura ce religie vreau sa aleg, nu am ales nici una pentru ca pe masura ce aflam mai multe, realizam ca totul e o fantezie. Deci cam asta cred ca iti raspunde la intrebarea ta in concluzie, eu nu cred in nimeni si nimic, in afara de propriile mele puteri.
kudika_974523
Postat pe 4 Octombrie 2014 15:48
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 15:48:01Stiu ca e o zona conflictuala, dar dupa cum spune el, asta a fost in 1999, de atunci e liniste si pace. M-am gandit si eu ca ar fi un scop cu, care am fost abordata, totusi singura varianta viabila, o vad doar Visa, ei nu pot ramane in alta tara fara o Visa, pe cand noi Romani da. Totusi el infirma totalmente ca ar fi vorba despre asa ceva. Sa renunt la el imi este aproape imposibil, din motive bine intemeiate, de aceea am nevoie de un sfat. Cat despre atee, depinde din ce punct vrei sa privesti. Nu am fost botezata niciodata, in schimb mi-sa dat sa citesc pentru a putea decide singura ce religie vreau sa aleg, nu am ales nici una pentru ca pe masura ce aflam mai multe, realizam ca totul e o fantezie. Deci cam asta cred ca iti raspunde la intrebarea ta in concluzie, eu nu cred in nimeni si nimic, in afara de propriile mele puteri.


Hmmmmmmmmm,ce pot sa iti mai spun cand vad cat de hotarata esti??? Eu nu m-as angaja in asa ceva,oricat de mult as iubi barbatul respectiv,sincer iti spun!!

Referitor la ateism,este numai alegerea ta,dar a te arunca in afirmatia ca nu crezi in nimic,doar in propriile pueri,mi se pare usor hazardata!!!Daca nu crezi in nimeni,de ce vrei sa mergi in Kosovo,la iubitul tau,caci,practic,el nu exista,daca nu crezi in nicio persoana???

Carui cult religios sau secta apartin parintii tai???Scuza aceasta intrebare,dar s-a impus, ca urmare a celor tastate de tine!!
kudika_15804
Postat pe 4 Octombrie 2014 16:10
Ai timp, ai curaj, ai motivatia deci: DU-TE !!

Sfat: sa stie cat mai multe persoane unde esti si daca poti tine legatura cu cineva de acasa permanent(telefoane , sms) Faceti-va un fel de intelegere un cod al vostru:). Nu am incredere in musulmani, stiu ca ei capata niste punte in fata lui Alah daca reusesc sa converteasca fara constringere pe cineva la religia lor. Tu esti ""victima"" ideala(cred ca intelegi de ce). In rest, nu e nici-un pericol iar Kosovo e foarte frumos:)
Iulia_Mazilu_1
Postat pe 4 Octombrie 2014 18:08
nu conteaza ca e musulman conteaza ca n ai tu ce sa cauti acolo sa vina el la tn sa faca rost de viza daca te vrea asa mult


oricum islamul este o falsa religie precum si ateismul tau inexistent,, ateismul este tot o religie si tu ai atata credinta de nu ti dai seama,pentru ca ai impresia ca ai aparut din nimic dar pe nimic nu l ai vazut niciodata, iti dai seama cata credinta poti sa ai?si daca o sa zici ca nici in zeul nimic nu crezi nu o sa fi decat ignoranta cu tn insuti ca sti ca din nimic nu apare si nu ia fiinta nimic si totusi tu existi si in jurul tau exista viata peste tot iar acest lucru,,viata,nu putea sa o creeze decat cineva ce exista dintotdeauna si nu are inceput pentru ca dintotdeauna a existat ,cel ce este,dumnezeu de aceia exista viata,,daca nimic exista dintotdeauna tu astazi nu existai si nimic din tot ce vezi tu nu exista pentru ca nimicul nu poate crea decat nimic


deci tot ce zici tu ca ai studiat este gresit,

nu exista decat o singura religie adevarata iar ea e cea crestina ortodoxia si catolicismul din pacate ei sau abatut de la adevar prin unele crezuri gresite

nu e problema ca nu te ai botezat o poti face acum ca poate ti dai seama ca toata filozofia ta e gresita matematic
iar copii se boteaza de mici pentru a arata credinta familiei in hristos si ai imbraca cu haina vietii desi dumnezeu are grija de toti,,dc nu te intrebi dc iti vaccineaza parintii copii cand sunt mici?ce stiu ei daca le face bn sau nu vaccinul?,nu stiu insa parintii lor stiu iar parintii iau deciziile pentru ei
kudika_950728
Postat pe 4 Octombrie 2014 18:11
De la: Iulia_Mazilu_1, la data 2014-10-04 18:08:16Ai timp, ai curaj, ai motivatia deci: DU-TE !!

Sfat: sa stie cat mai multe persoane unde esti si daca poti tine legatura cu cineva de acasa permanent(telefoane , sms) Faceti-va un fel de intelegere un cod al vostru:). Nu am incredere in musulmani, stiu ca ei capata niste punte in fata lui Alah daca reusesc sa converteasca fara constringere pe cineva la religia lor. Tu esti ""victima"" ideala(cred ca intelegi de ce). In rest, nu e nici-un pericol iar Kosovo e foarte frumos:)


punti capeti in toate religiile nu de asta nu trebui sa ai tu incredere in musulmani
kudika_950728
Postat pe 4 Octombrie 2014 18:15
Erata:

De la: Iulia_Mazilu_1, la data 2014-10-04 18:08:16Ai timp, ai curaj, ai motivatia deci: DU-TE !!

.... capata niste punte ...

puncte*


Pies:
Orice sfat ai primi de la cineva, orice ti se va spune, tu de fapt esti hotarata sa te duci ca sa-l cunosti. Dragostea asta pe net e "puternica"rau si de aia eu zic ca cel mai bun antidot este o intalnire face to face . Repet; DU-TE!!
Iulia_Mazilu_1
Postat pe 4 Octombrie 2014 18:26
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.
kudika_974523
Postat pe 4 Octombrie 2014 18:41
De la: Iulia_Mazilu_1, la data 2014-10-04 18:26:19Erata:

De la: Iulia_Mazilu_1, la data 2014-10-04 18:08:16Ai timp, ai curaj, ai motivatia deci: DU-TE !!

.... capata niste punte ...

puncte*


Pies:
Orice sfat ai primi de la cineva, orice ti se va spune, tu de fapt esti hotarata sa te duci ca sa-l cunosti. Dragostea asta pe net e "puternica"rau si de aia eu zic ca cel mai bun antidot este o intalnire face to face . Repet; DU-TE!!


repeti gresit
kudika_950728
Postat pe 4 Octombrie 2014 18:53
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 18:41:56Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


asta nu i motiv,,,dumnezeu sa l ierte,,,el e el celalalt ii alalalt
kudika_950728
Postat pe 4 Octombrie 2014 18:55
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 18:41:56Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.



Te inteleg,dar nu confunda lucrurile,cei doi or fi semanand in unele privinte,dar sunt doua persoane distincte,unul dintre ei ,din pacate,decedand,asa am inteles!!!Nu te indragosti de o amintire,de imaginea unui fost iubit,caci gresesti enorm!!!!Nu iti aminti de cineva ,care a fost candva,dar ,pe care il suprapui peste alta persoana,este o eroare grava,caci vei avea surprize,chiar neplacute!!!

De ce nu te-au botezat parintii tai,indiferent in care rit????
kudika_15804
Postat pe 4 Octombrie 2014 19:02
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.
kudika_974523
Postat pe 4 Octombrie 2014 19:35
Nu au vrut, au vrut ca eu sa aleg si am ales. Nu asta este problema mea, in privinta religiei o putem tine pana dimineata in polemici, fara a ajunge la nici un rezultat. Pe mine ma intereseaza, stie cineva cum e in Kosovo? A fost vreodata cineva pe acolo? Imi poate spune cineva cum sunt barbatii musulmani? Se poate avea incredere in ei?
kudika_974523
Postat pe 4 Octombrie 2014 19:41
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:41:51Nu au vrut, au vrut ca eu sa aleg si am ales. Nu asta este problema mea, in privinta religiei o putem tine pana dimineata in polemici, fara a ajunge la nici un rezultat. Pe mine ma intereseaza, stie cineva cum e in Kosovo? A fost vreodata cineva pe acolo? Imi poate spune cineva cum sunt barbatii musulmani? Se poate avea incredere in ei?[/quotfe te intereseaza pe tn nu ne intereseaza pe noi

barbatii musulmani sunt oameni,,,religia lor falsa le zice ca pot avea mai multe femei daca tie iti convine ca cel cu care esti sa aiba si alte femei inseamna ca te desconsideri problema e ca religia lor le zice ca pot face asta adica revelatiile false ale lui mahomed ca de facut o fac toti

nu ai ce polemica sa ti matematic 1 cu 1 egal e ateism egal neincredere ignoranta si totodata cea mai mare credinta,,in nimic adica credinta oarba
kudika_950728
Postat pe 4 Octombrie 2014 20:36
nu stiu ce e mai grav in cazul tau....faptul ca raspunzi la un topic ce nu te intereseaza, conform celor afirmate de tine sau ca vorbesti de o credinta oarba inexistenta, fara a putea argumenta? te rog sa incerci sa iti stabilesti prioritatile si abia dupa aceea sa dai un raspuns
kudika_974523
Postat pe 4 Octombrie 2014 21:40
pai asta e grav pentru tn nicidecum pentru mn ca daca erai atenta ti am raspuns la topic iar cea care a zis ca nu o intereseaza parerile noastre despre altele ai fost tu draguta desii tu le etalezi,,pai daca pe tn nu te intereseaza dc ne ar interesa pe noi ce zici tu pe aici?

asta ti se trage din ignoranta ateista si credinta in zeul nimic pe care nu l ai vazut niciodata deci credinta ta este oarba draguta si mare in acelasi timp,,daca atat te duce mintea aia creata sa te duci in alta tara pentru un om ce nul cunosti inseamna ca zeul nimic ti a cam amestecat ,,,,,,,,,, mai bn ia de culcate si nu mai crede ca ai aparut din nimic care nu l ai vazut
kudika_950728
Postat pe 4 Octombrie 2014 22:48
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 21:40:16nu stiu ce e mai grav in cazul tau....faptul ca raspunzi la un topic ce nu te intereseaza, conform celor afirmate de tine sau ca vorbesti de o credinta oarba inexistenta, fara a putea argumenta? te rog sa incerci sa iti stabilesti prioritatile si abia dupa aceea sa dai un raspuns


Ok , sustii ca religia si credinta in bine este inexistenta ! Si tot tu esti cea care mentionezi cu fermitate ca :
"""eu nu cred in nimeni si nimic, in afara de propriile mele puteri."""...

Revin si te intreb ; de ce ai nevoie de parerile de bine ale altora ?, atat timp cat tu crezi in propriile tale puteri ?
Nu este oare nesiguranta de sine , credinta aceea oarba si inexistenta de a crede in acel barbat care spune un te iubesc ca un simplu buna ziua ?!
Esti ferm convinsa ca acel barbat este un om caruia sa-i acorzi toata increderea ta (credinta ca ar fi un om bun?) NU , nu esti , asa cum nu esti sigura ca exista d-zeu sau nu !
Un om care nu crede in d-zeu , nu poate face diferenta intre bine si rau , merge orbeste prin viata , iar aici intervine nesiguranta ta , de aceea nu ai putut lua o hotarare conform principiului tau de neclintit ," nu cred in nimeni si in nimic" in afara propriilor mele puteri ""....
Unde-ti sunt puterile de a lua o decizie singura ???!



kudykkka
Postat pe 4 Octombrie 2014 23:03
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Parerea mea , uita-l pe kosovar , nu este acelasi om pe care precizezi ca l-ai iubit !
Sterge-l din mintea ta (scuze) si pe acel barbat pe care l-ai iubit si nu-l mai compara cu nimeni ! , daca continui astfel , vei cade din greseala in greseala .
Decizia iti apartine ! Refa-ti viata alaturi de un barbat pe care sa-l cunosti face to face , de preferat cu aceeasi nationalitate si aceleasi principii pe care le ai si tu !
kudykkka
Postat pe 4 Octombrie 2014 23:21
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!
Arno_28
Postat pe 5 Octombrie 2014 09:17
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 09:17:52
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!


serios?eu cred ca,,crestinii,,vand mai degraba femei,,,deci nu pentru asta trebui sa te ei tu de ei
kudika_950728
Postat pe 5 Octombrie 2014 09:42
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 09:42:44
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 09:17:52
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!


serios?eu cred ca,,crestinii,,vand mai degraba femei,,,deci nu pentru asta trebui sa te ei tu de ei



Ai plesnit- ca nuca in perete!
nu de religia individului era vorba !
Arno_28
Postat pe 5 Octombrie 2014 12:42
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:42:04
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 09:42:44
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 09:17:52
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!


serios?eu cred ca,,crestinii,,vand mai degraba femei,,,deci nu pentru asta trebui sa te ei tu de ei



Ai plesnit- ca nuca in perete!
nu de religia individului era vorba !


pricepi greu ,,acum nu la religie m am referit,,,,,,,crestinii draguta vand femei pe banda rulanta deci nu de asta tre sa te ei tu de musulmani
kudika_950728
Postat pe 5 Octombrie 2014 12:46
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 12:46:21
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:42:04
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 09:42:44
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 09:17:52
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!


serios?eu cred ca,,crestinii,,vand mai degraba femei,,,deci nu pentru asta trebui sa te ei tu de ei



Ai plesnit- ca nuca in perete!
nu de religia individului era vorba !


pricepi greu ,,acum nu la religie m am referit,,,,,,,crestinii draguta vand femei pe banda rulanta deci nu de asta tre sa te ei tu de musulmani


Nu cred ca am chef sa bat apa in piua pe subiectul religiilor.Eu am spus bine ce am spus, cu un anume scop, deci inchei subiectul!
Nu am de impartit nici cu crestinii, nici cu musulmanii, am comemntat strict pe subiect!
Arno_28
Postat pe 5 Octombrie 2014 12:51
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:51:13
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 12:46:21
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:42:04
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 09:42:44
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 09:17:52
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!


serios?eu cred ca,,crestinii,,vand mai degraba femei,,,deci nu pentru asta trebui sa te ei tu de ei



Ai plesnit- ca nuca in perete!
nu de religia individului era vorba !


pricepi greu ,,acum nu la religie m am referit,,,,,,,crestinii draguta vand femei pe banda rulanta deci nu de asta tre sa te ei tu de musulmani


Nu cred ca am chef sa bat apa in piua pe subiectul religiilor.Eu am spus bine ce am spus, cu un anume scop, deci inchei subiectul!
Nu am de impartit nici cu crestinii, nici cu musulmanii, am comemntat strict pe subiect!


zici asa,,,,,,sti ca aia vand fete pe banda rulanta ,mai sus spunand ca habar nu are cn e ,,atentie ,,musulmanul,,,pai habar nu are nicicn sunt ,,,crestinii,,,sai care vand femei ca painea calda,,,deci vezi ti de ale tale in privinta asta
kudika_950728
Postat pe 5 Octombrie 2014 12:58
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 12:58:10
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:51:13
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 12:46:21
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:42:04
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 09:42:44
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 09:17:52
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!


serios?eu cred ca,,crestinii,,vand mai degraba femei,,,deci nu pentru asta trebui sa te ei tu de ei



Ai plesnit- ca nuca in perete!
nu de religia individului era vorba !


pricepi greu ,,acum nu la religie m am referit,,,,,,,crestinii draguta vand femei pe banda rulanta deci nu de asta tre sa te ei tu de musulmani


Nu cred ca am chef sa bat apa in piua pe subiectul religiilor.Eu am spus bine ce am spus, cu un anume scop, deci inchei subiectul!
Nu am de impartit nici cu crestinii, nici cu musulmanii, am comemntat strict pe subiect!


zici asa,,,,,,sti ca aia vand fete pe banda rulanta ,mai sus spunand ca habar nu are cn e ,,atentie ,,musulmanul,,,pai habar nu are nicicn sunt ,,,crestinii,,,sai care vand femei ca painea calda,,,deci vezi ti de ale tale in privinta asta


Bati campii la greu si nu ai nici o urma de logica in ce spui.Te rog, tine-ti agramatismele pentru tine.
Chiar nu am chef sa pierd vremea cu astfel de aberatii!
Eu m-a purtat frumos cu tinepana acum, chiar am trecut cu vederea destul de multe, dar nu sunt mereu dispusa sa suport toate aiurismele.
nu-ti convine ce spun,un comentariu e destul sau mai bine ignora-ma!
Arno_28
Postat pe 5 Octombrie 2014 13:10
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 13:10:30
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 12:58:10
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:51:13
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 12:46:21
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 12:42:04
De la: kudika_950728, la data 2014-10-05 09:42:44
De la: Arno_28, la data 2014-10-05 09:17:52
De la: kudika_974523, la data 2014-10-04 19:35:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Parinti mei au o casatorie mixta, unul este catolic si celalalt ortodox, dar asta nu are nici o legatura cu temerile mele. Cineva a pus ghilimele de rigoare la cuvantul puternic. Am sa incer pe scurt sa explic de ce sunt atat de indragostita. Acest barbat seamana leit cu un barbat pe care eu l-am iubit si care de 12 ani nu mai este. Cand il privesc si vorbesc cu el, e ca si cum m-as intoarce in timp si il am dinnou alaturi de mine. Dupa ce inchid si trec cateva ore imi dau seama cate pericole sunt si spun ca nu voi folosi biletul pe care l-am cumparat spre Kosovo, asta pana ma contacteaza dinnou si nu pot rezista sa nu ii raspund.


Cazul clasic al lipsei de gandire si discernamat!
Habar nu ai cine e mulsumanul, dar esti indragostita lulea de o imagine a altuia!
Stii ca aia vand fete ca pe painea calda la bogatanii gretosi de prin statele arabe bogate?
Du-te cu coada fluturand dupa o iubire inchipuita, chiar te rog, fa-ti bagajele chiar acum!
N-ai minte nici cat o gaina!


serios?eu cred ca,,crestinii,,vand mai degraba femei,,,deci nu pentru asta trebui sa te ei tu de ei



Ai plesnit- ca nuca in perete!
nu de religia individului era vorba !


pricepi greu ,,acum nu la religie m am referit,,,,,,,crestinii draguta vand femei pe banda rulanta deci nu de asta tre sa te ei tu de musulmani


Nu cred ca am chef sa bat apa in piua pe subiectul religiilor.Eu am spus bine ce am spus, cu un anume scop, deci inchei subiectul!
Nu am de impartit nici cu crestinii, nici cu musulmanii, am comemntat strict pe subiect!


zici asa,,,,,,sti ca aia vand fete pe banda rulanta ,mai sus spunand ca habar nu are cn e ,,atentie ,,musulmanul,,,pai habar nu are nicicn sunt ,,,crestinii,,,sai care vand femei ca painea calda,,,deci vezi ti de ale tale in privinta asta


Bati campii la greu si nu ai nici o urma de logica in ce spui.Te rog, tine-ti agramatismele pentru tine.
Chiar nu am chef sa pierd vremea cu astfel de aberatii!
Eu m-a purtat frumos cu tinepana acum, chiar am trecut cu vederea destul de multe, dar nu sunt mereu dispusa sa suport toate aiurismele.
nu-ti convine ce spun,un comentariu e destul sau mai bine ignora-ma!


eu nu ignor pe nimeni si nu am nici o treaba cu tn ci cu ce spui tu iar ca ti convine sau nu asta ai spus ,asa cum am zis,,,crestini,,,tai vand mult mai multe femei ca ,,,aia,,,aia sunt aia din alte cauze
kudika_950728
Postat pe 5 Octombrie 2014 13:15
Va multumesc, totusi va rog sa nu va mai certati. Crestini musulmani, budisti etc, toti sunt oameni. Important este caracterul lor. Pana acum nu a putut nimeni sa spuna daca a fost in acea tara si daca stie cum e acolo. Cat despre presupus cum sunt musulmani, putem presupune la fel de bine cum sunt si crestini.Cand iubesti, cred eu, nu exista granite, religii si alte impedimente. Inca o data va multumesc si va urez toate cele bune.
kudika_974523
Postat pe 5 Octombrie 2014 14:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Machiaj profesional 1 De la: kudika408105 14 Iunie 2011 19:39
Il iubesc, il urasc, il vreau... dar sufar! 36 De la: GangstaTear 9 Aprilie 2010 13:08
buna tuturor 6 De la: myssnatacha 22 Iunie 2010 13:16
Targul de nunti Weddings - in acest weekend 2 De la: Monica_Felea_1 22 August 2012 22:50
Cati dati darul de nunta la cei care au fost deja la nunta voastra? 1 De la: kudika_985696 19 Aprilie 2015 21:53