Setari Cookie-uri

oare vrea?

Mai intai de toate as vrea sa mentionez ca sunt baiat si sper ca categoria unde am postat este cea corecta.

Deci, ne cunoastem de 8-9 ani, ii sunt respectivei cel mai bun prieten si ea imi este cea mai buna prietena, suntem amandoi 2 persoane care arata bine, ea 25, eu 24. Problema e ca eu fiind baiat ea cand se intoarce cu spatele nu ma pot abtine sa nu ma uit la fundul ei si sa nu-mi imaginez lucruri nu prea prietenesti. Intre noi de cativa ani este clar o chimie, o atractie... o plac dar niciodata nu i-am spus pentru ca nu vreau sa stric relatia de prietenie si niciodata nu am atentat la ea, nici macar nu ne-am luat in brate vreodata, atingeri, etc. Pur si simplu asa am simtit de cand am cunoscut-o sa fie o limita intre noi dar ea de ceva timp(1 an) cred ca ma incearca... stie ca sunt singur, ea e cu respectivul de 7 ani, mi-a spus odata ca ea nu isi mai gaseste locul in lume si anume ca e plictisita, etc. Dupa felul cum se poarta cu mine, felul cum se uita in ochii mei si nu cred ca este doar in capul meu pur si simplu stiu dar tot este acel ceva care e posibil sa ma insel. Acum 2 sapt ne-am luat pt prima oara in brate iar dupa felul cum am fost strans in brate, mangaiat, am zis clar vrea sa o facem... nu a durat prea mult pt ca eram la o nunta. Repet ea de mai mult timp ma tot incearca dar eu tot imi ziceam ca e doar in capul meu.
Ce e de facut? Asteapta sa ii spun eu cu japca ceva? Cum as putea sa-i spun? Ce ar trebuii sa-i spun?
Eu am tot asteptt ca am zis ca face ea ceva si stie ca nu m-as da la ea doar daca nu-mi da motiv, iar semnalele ei se pare ca le-am primit de mult dar e poate asteapta sa fac eu ceva. Cum sa procedez?
PS: Da stiu sunt un nemernic ca il cunosc si pe prietenul ei dar mie personal nu imi este prieten.
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 01:24
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 01:24:25Mai intai de toate as vrea sa mentionez ca sunt baiat si sper ca categoria unde am postat este cea corecta.

Deci, ne cunoastem de 8-9 ani, ii sunt respectivei cel mai bun prieten si ea imi este cea mai buna prietena, suntem amandoi 2 persoane care arata bine, ea 25, eu 24. Problema e ca eu fiind baiat ea cand se intoarce cu spatele nu ma pot abtine sa nu ma uit la fundul ei si sa nu-mi imaginez lucruri nu prea prietenesti. Intre noi de cativa ani este clar o chimie, o atractie... o plac dar niciodata nu i-am spus pentru ca nu vreau sa stric relatia de prietenie si niciodata nu am atentat la ea, nici macar nu ne-am luat in brate vreodata, atingeri, etc. Pur si simplu asa am simtit de cand am cunoscut-o sa fie o limita intre noi dar ea de ceva timp(1 an) cred ca ma incearca... stie ca sunt singur, ea e cu respectivul de 7 ani, mi-a spus odata ca ea nu isi mai gaseste locul in lume si anume ca e plictisita, etc. Dupa felul cum se poarta cu mine, felul cum se uita in ochii mei si nu cred ca este doar in capul meu pur si simplu stiu dar tot este acel ceva care e posibil sa ma insel. Acum 2 sapt ne-am luat pt prima oara in brate iar dupa felul cum am fost strans in brate, mangaiat, am zis clar vrea sa o facem... nu a durat prea mult pt ca eram la o nunta. Repet ea de mai mult timp ma tot incearca dar eu tot imi ziceam ca e doar in capul meu.
Ce e de facut? Asteapta sa ii spun eu cu japca ceva? Cum as putea sa-i spun? Ce ar trebuii sa-i spun?
Eu am tot asteptt ca am zis ca face ea ceva si stie ca nu m-as da la ea doar daca nu-mi da motiv, iar semnalele ei se pare ca le-am primit de mult dar e poate asteapta sa fac eu ceva. Cum sa procedez?
PS: Da stiu sunt un nemernic ca il cunosc si pe prietenul ei dar mie personal nu imi este prieten.



Poti discuta cu ea sincer si la obiect,caci sunteti prieteni buni,dar prietena ta trebuie sa clarifice toate aspectele relatiei sale,este posibil sa se fi indragostit de tine,dar ii este jena sa puna punct relatiei actuale,in care,se pare ca nu se mai regaseste!!!Discutati,este singura cale,nivelul la care se afla prietenia voastra va permite sa o faceti,fara a va afecta in vreun fel relatia de prietenie!!!Lucrurile clare sunt ideale in orice tip de relatie!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Octombrie 2014 12:04
Pai tocmai asta intrebam cum sa abordez , sunt oricum sigur ca indiferent ce as face, sa zicem ca cred doar in capul meu ca vrea si ma dau la ea cu japca nu i-ar zice prietenului ei, dar in acelai timp mi-e putin frica sa nu stric relatia de prietenie cu ea si cred ca tot d-aia nici ea nu atenteaza mai mult din acelasi motiv. Eu ca baiat nu mi-am imaginat sa fac asta cu ea niciodata dar daca ea a incercat-o, mie mi s-au aprins talpile, la inceput ma faceam ca nu observ semnele ei dar ea a tot insistat plus ca nu poti rezista, e incredibil de frumoasa si are un fund 10/10. De ceea ce sunt oarecum sigur(desi oarecum sigur e cam incorect spus) e ca simte ceva mai mult decat prietenie, de obicei la alte fete am incercat cu japca si tupeu(nesimtit uneori) pentru ca asta functioneaza, am incercat si cu frumosul(niciodata nu a mers), dar cu ea nu stiu, e pur si simplu ea....
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 15:19
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 15:19:37Pai tocmai asta intrebam cum sa abordez , sunt oricum sigur ca indiferent ce as face, sa zicem ca cred doar in capul meu ca vrea si ma dau la ea cu japca nu i-ar zice prietenului ei, dar in acelai timp mi-e putin frica sa nu stric relatia de prietenie cu ea si cred ca tot d-aia nici ea nu atenteaza mai mult din acelasi motiv. Eu ca baiat nu mi-am imaginat sa fac asta cu ea niciodata dar daca ea a incercat-o, mie mi s-au aprins talpile, la inceput ma faceam ca nu observ semnele ei dar ea a tot insistat plus ca nu poti rezista, e incredibil de frumoasa si are un fund 10/10. De ceea ce sunt oarecum sigur(desi oarecum sigur e cam incorect spus) e ca simte ceva mai mult decat prietenie, de obicei la alte fete am incercat cu japca si tupeu(nesimtit uneori) pentru ca asta functioneaza, am incercat si cu frumosul(niciodata nu a mers), dar cu ea nu stiu, e pur si simplu ea....



Pune-ti comprese cu gheata la talpi si iti va trece fierbinteala!!!

Tinere,eu sunt omul dialogului,si sustin ca, singura cale de comunicare civilizata intr-un cuplu sau in orice relatie,este discutia asupra cauzei,care a creat diferite efecte!!Vor exista ocazii cand veti fi singuri,si ,cu eleganta si decenta,ii spui direct ceea ce ai simtit ca venind din partea ei,rugand-o sa iti confirme sau sa iti infirme presupunerea ta!!Prietenii adevarati discuta deschis si liber despre toate problemele lor,ramananad la aprecierea fiecaruia sa ia decizia potrvita fiecarui caz in parte!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Octombrie 2014 15:35
De la: kudika_15804, la data 2014-10-26 15:35:08
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 15:19:37Pai tocmai asta intrebam cum sa abordez , sunt oricum sigur ca indiferent ce as face, sa zicem ca cred doar in capul meu ca vrea si ma dau la ea cu japca nu i-ar zice prietenului ei, dar in acelai timp mi-e putin frica sa nu stric relatia de prietenie cu ea si cred ca tot d-aia nici ea nu atenteaza mai mult din acelasi motiv. Eu ca baiat nu mi-am imaginat sa fac asta cu ea niciodata dar daca ea a incercat-o, mie mi s-au aprins talpile, la inceput ma faceam ca nu observ semnele ei dar ea a tot insistat plus ca nu poti rezista, e incredibil de frumoasa si are un fund 10/10. De ceea ce sunt oarecum sigur(desi oarecum sigur e cam incorect spus) e ca simte ceva mai mult decat prietenie, de obicei la alte fete am incercat cu japca si tupeu(nesimtit uneori) pentru ca asta functioneaza, am incercat si cu frumosul(niciodata nu a mers), dar cu ea nu stiu, e pur si simplu ea....



Pune-ti comprese cu gheata la talpi si iti va trece fierbinteala!!!

Tinere,eu sunt omul dialogului,si sustin ca, singura cale de comunicare civilizata intr-un cuplu sau in orice relatie,este discutia asupra cauzei,care a creat diferite efecte!!Vor exista ocazii cand veti fi singuri,si ,cu eleganta si decenta,ii spui direct ceea ce ai simtit ca venind din partea ei,rugand-o sa iti confirme sau sa iti infirme presupunerea ta!!Prietenii adevarati discuta deschis si liber despre toate problemele lor,ramananad la aprecierea fiecaruia sa ia decizia potrvita fiecarui caz in parte!!!


parerea ta e total eronata tinerico ,,maturizeaza te
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 15:41
iati gandu de la ea nu exista prietenie in cazul asta,,,vezi de treaba ta ca sar putea ca tu sa fi tap ispasitor aici,,si pentru tn si pentru ea
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 15:43
Neeah... nu vreau sa-mi iau gandul de la ea. Sunt om... nu sfant. Am fost sfant pana la varsta de 20 de ani, cu 2 relatii de 2 ani respectiv 3, amandoua s-au terminat prost pt mine, amandoua si-au gasit pe altu(strain si cu bani), eu mai saracut de fel dar sufletist si arat si f bine(nu o zic ca pe o lauda)... daca fetele nu vor baieti frumosi si sufletesti, atunci ce vor? Pai din experienta mea se pare ca bani... mai am putin si fac 25 de ani ce crezi ca o sa ma mai schimbe dupa ce am suferit(plans) dupa doua care au fugit la altii cu bani. Ok am zis la prima ca a fost ghinion... dar si a doua la fel? Cam cat de ghiniosit sa fiu.... m-am schimbat, m-au schimbat femeile de fapt... eram un baiat sufletist si f bland cu fetele, iar da amandoua cu care am fost erau f frumoase.... Dintotdeauna s-a stiut ca femeile frumoase alearga dupa bani si nu dupa iubire, basme, etc. Daaa poate ar trebuii sa-mi caut o urata sa traim a poveste de dragoste ca-n povesti.
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:00
aha si daca crezi ca toate se duc dp aia cu bani ce te face sa crezi ca ea se va oprii la tn?ai facut cumva bani intre timp?,,,asta fiind filozofia ta,,,,

vezi de treaba o sa ti gasesti pe cineva ,,,atata timp cat ea e cu altcineva vz de treaba ta
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:10
Hei, ea are deja pe cineva doar ca e plictisita iar noi doi nu am putea sa avem o relatie oficiala deci nu o intereseaza banii mei.

Eu am intrebat cum sa procedez cu ea nu daca sa o las balta sau nu.
Vezi... oamenii sunt ciudati, pui o intrebare iar ei raspund la altceva.

De la: kudika_950728, la data 2014-10-26 16:10:10aha si daca crezi ca toate se duc dp aia cu bani ce te face sa crezi ca ea se va oprii la tn?ai facut cumva bani intre timp?,,,asta fiind filozofia ta,,,,

vezi de treaba o sa ti gasesti pe cineva ,,,atata timp cat ea e cu altcineva vz de treaba ta
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:19
pai nu exista ma cum sa procedezi cu ea ca nu suntem pe camp ,daca nu ar exista moralitate ai putea sa procezi cum vrei,,cum exista ti am zis exact cum sa procedezi cu ea,,sa o lasi in pace,,ca vrei tu sa auzi altceva nu e treaba mea
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:22
si schimba ti avatarul
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:23
32 , eu cred ca iti faci iluzii degeaba , uita-te dupa alt fundulet .
kudykkka
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:26
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 16:19:06Hei, ea are deja pe cineva doar ca e plictisita iar noi doi nu am putea sa avem o relatie oficiala deci nu o intereseaza banii mei.


Ti-ai dat singur raspuns la intrebarea ta!!Las-o in pace,tanara respectiva este deja intr-o relatie,si daca este plictisita este numai problema ei,si ea este singura in masura sa faca sa dispara plictiseala existenta in relatia ei ,rezolvandu-si starea de anxietate impreuna cu iubitul ei!!!Tu,ca prieten vorbind,poti ,doar sa ii asiguri un suport de intelegere a situatiei ei,asta in cazul in care nu devii direct cu ea, intreband-o ce inseamna acele manifestari mult prea intime,venite din partea ei, pentru o simpla prietenie!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:27
De la: kudika_15804, la data 2014-10-26 16:27:45
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 16:19:06Hei, ea are deja pe cineva doar ca e plictisita iar noi doi nu am putea sa avem o relatie oficiala deci nu o intereseaza banii mei.


Ti-ai dat singur raspuns la intrebarea ta!!Las-o in pace,tanara respectiva este deja intr-o relatie,si daca este plictisita este numai problema ei,si ea este singura in masura sa faca sa dispara plictiseala existenta in relatia ei ,rezolvandu-si starea de anxietate impreuna cu iubitul ei!!!Tu,ca prieten vorbind,poti ,doar sa ii asiguri un suport de intelegere a situatiei ei,asta in cazul in care nu devii direct cu ea, intreband-o ce inseamna acele manifestari mult prea intime,venite din partea ei, pentru o simpla prietenie!!!


si a revenit acum e ea,,,si pe final iar vb prostii
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:32
ok am sa ma uit dupa al tau.

De la: Carmen_13, la data 2014-10-26 16:26:5932 , eu cred ca iti faci iluzii degeaba , uita-te dupa alt fundulet .
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:04
ok am sa ma uit dupa al tau.

De la: Carmen_13, la data 2014-10-26 16:26:5932 , eu cred ca iti faci iluzii degeaba , uita-te dupa alt fundulet .
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:04
plictisitor... nu am cu ce sa suport, ea trebuie sa-si ia singura deciziile, n-am inteles asta niciodata la oameni, sa ii suporti cu ce ? o vorba buna? O vorba buna nu poate rezolva niste probleme destul de clare. Se pare ca ea si-a luat niste decizii din moment ce ma incearca nu ? Iar eu ca prieten am incercat sa ma fac ca nu-i observ semnalele si sa dau de inteles ca ce face nu e bine, dar ce vrei sa fac mai mult de atat, sa ii infig mana in gat si sa-i spun ca nu e bine? Daca nu o face cu mine o sa o faca cu altu asta e clar. Nu te mai da atat de sfanta, tara noastra si oamenii din ea nu sunt prea sfinti. Si nici tu nu esti, uite de ex de ce citesti categoria "infidelitate", ce tot te intereseaza atat ahhh?

De la: kudika_950728, la data 2014-10-26 16:32:26
De la: kudika_15804, la data 2014-10-26 16:27:45
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 16:19:06Hei, ea are deja pe cineva doar ca e plictisita iar noi doi nu am putea sa avem o relatie oficiala deci nu o intereseaza banii mei.


Ti-ai dat singur raspuns la intrebarea ta!!Las-o in pace,tanara respectiva este deja intr-o relatie,si daca este plictisita este numai problema ei,si ea este singura in masura sa faca sa dispara plictiseala existenta in relatia ei ,rezolvandu-si starea de anxietate impreuna cu iubitul ei!!!Tu,ca prieten vorbind,poti ,doar sa ii asiguri un suport de intelegere a situatiei ei,asta in cazul in care nu devii direct cu ea, intreband-o ce inseamna acele manifestari mult prea intime,venite din partea ei, pentru o simpla prietenie!!!


si a revenit acum e ea,,,si pe final iar vb prostii
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:17
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 17:04:23ok am sa ma uit dupa al tau.

De la: Carmen_13, la data 2014-10-26 16:26:5932 , eu cred ca iti faci iluzii degeaba , uita-te dupa alt fundulet .


Ma baiatule , fata are prieten si nici in seama nu te baga , iar tu visezi cai verzi pe pereti !
Ce doresti sa ti se zica ?!! Sari pe ea ca nebunu
kudykkka
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:20
Hahaha, vezi sa nu fi tu aia pe care sar ca nebunu, you never know... Bine mama, am inteles! Nu, nu sunt iluzii si nici cai verzi pe pereti, cred ca ceea ce incerci tu sa-mi demonstrezi sau sa-mi arati intr-o tara ca a noastra si cu oamenii din ea sunt cai verzi pe pereti, se vede ca esti o persoana intr-un fel tinuta in puf si care nu a avut niciodata cutitu la os. Vezi voi femeile aveti un avantaj, va gasiti un catelus de barbat, faceti ce vreti din el si veniti dupa pe forum sa vorbiti despre iubire, pune-te in locul meu, cum ar fi daca primele 2 relatii ale tale ai fi avut niste baieti care te-au f***t si dupa pleaca la altele, ce ai mai fi crzut dupa despre relatii chiar si despre oameni. Vad tot mai des ca femeile cauta barbati catelusi sau daca nu sunt catelusi incearca sa-l faca catelus, daca tu ti-ai gasit catelusu asta nu inseamna ca si eu mi-am gasit pe cineva, iar in cazul meu nu ma intereseaza ca femeia sa fie catelusa. Think about that...

De la: Carmen_13, la data 2014-10-26 17:20:49
De la: kudika_975532, la data 2014-10-26 17:04:23ok am sa ma uit dupa al tau.

De la: Carmen_13, la data 2014-10-26 16:26:5932 , eu cred ca iti faci iluzii degeaba , uita-te dupa alt fundulet .


Ma baiatule , fata are prieten si nici in seama nu te baga , iar tu visezi cai verzi pe pereti !
Ce doresti sa ti se zica ?!! Sari pe ea ca nebunu
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:30
Tu bati campii rau , ma baiatule
kudykkka
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:39
Uite o parere pe pacul tau , invit-o la o cafea , cumpara si un buchet mare de flori , spune-i ceea ce simti pt ea indiferent de raspunsul pe care ti-l va da ea , accepta-l si resemneaza-te ca cel putin ai incercat
kudykkka
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:43
Hmm ok mama, vezi ca deja dai semne ca iti place ca am zis ca o sa ma uit dupa fundul tau si cand am zis ca o sa sar pe tine ca nebunul. Prietenul tau stie ca vorbesti cu necunoscuti pe forum despre infidelitati?

De la: Carmen_13, la data 2014-10-26 17:43:35Uite o parere pe pacul tau , invit-o la o cafea , cumpara si un buchet mare de flori , spune-i ceea ce simti pt ea indiferent de raspunsul pe care ti-l va da ea , accepta-l si resemneaza-te ca cel putin ai incercat
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:52
Lua-te-ar mama
kudykkka
Postat pe 26 Octombrie 2014 17:56
Sau sunt doar iluzii si cai verzi pe pereti in capul meu?

De la: Carmen_13, la data 2014-10-26 17:56:38Lua-te-ar mama
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 18:00
cf ma ai devenit dulau


vz de treaba ta si laso in pace pe fata aia,,daca tot esti dulau gaseste ti una libera,,ce daca ai fost parasit nu toate femeile sunt la fel continua sa cauti
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 19:36
Alt sfant?
Bine tata, am sa ascult de sfatul tau, dar de fapt de ce as asculta sfatul tau cand pe tine de cam bate limba romana? Dada, o sa continui sa caut si sa cred cand am gasit alta ca am gasit marea iubire, poate peste inca vreo 5 ani mai adaug vreo 3 la lista, dupa ma pot considera singur dulau, obsedat, etc. Vezi ca eram si eu ca tine candva. Intrebarea mea a fost simpla, iar tu ai raspuns la cu totul altcea, de ce te bagi ca musca-n fundul calului asa aiurea? Nu ai un raspuns pentru intrebarea mea... vezi-ti tu de drum sau de gagica-ta... ca poate e ea respectiva.

De la: kudika_950728, la data 2014-10-26 19:36:47cf ma ai devenit dulau


vz de treaba ta si laso in pace pe fata aia,,daca tot esti dulau gaseste ti una libera,,ce daca ai fost parasit nu toate femeile sunt la fel continua sa cauti
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 20:32
eu nu ti am dat nici un sfat ma eu ti am zis cum e normal sa faci,,tu ai cerut pareri

intrebarea ta e penibila
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 20:51
Haha, ma rog o fi penibila, da tu de ce esti penibil si raspunzi la altceva?

Pe tine cred ca te tine gagica-ta sub papuc(vorba aia romaneasca).
Iti mai spun odata in caz ca nu ai inteles cand am postat prima oara, am intrebat cum sa procedez cu ea, nu daca e bine sau nu, ca o parte din mine zice ca nu e bine da asta stiu si eu. Ai dat un raspuns care nu imi este de nici un ajutor sau vrei doar sa te dai asa sfant ca poate cine stie impresionezi vreo fata p-aici. Toti suntem penibili intr-un fel sau altul. Tu de ex esti penibil ca ai incercat sa dai un sfat iar acel sfat nici macar nu e scris bine in limba romana.

De la: kudika_950728, la data 2014-10-26 20:51:33eu nu ti am dat nici un sfat ma eu ti am zis cum e normal sa faci,,tu ai cerut pareri

intrebarea ta e penibila
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 21:00
bai limba eu nu ti am dat nici un sfat ci mi am spus o parere ca ti place sau iti canvine sau nu nu e treaba mea ,,nu ma intereseaza ce ai intrebat tu crezi ca daca vine unu sa intrebe in ce mod sa l omoare pe altu am sa i raspund la intrevare sa i zic modul in care sa l omoare,,atat te duce mintea aia creata in loc sa te gandesti la limba gandeste te sa o lasi in pace ppe fata aia cat timp e cu altu
kudika_950728
Postat pe 26 Octombrie 2014 21:08

Ma daca imi spunea asta o fata as fi inteles dar sa-mi zica asta un baiat? Ce baiat esti tu ma ? Sa-i spui lu gagica-ta ca a facut o treaba buna, chiar te are sub papuc
Deja o dam in altele, in certuri si nu-mi plac. Da ok mersi de sfat, am sa il iau in considerare. Vezi ca pana si carmen ca fata mi-a dat pana la urma un raspuns iar tu ca baiat se pare ca esti mai femeie decat o femeie.

De la: kudika_950728, la data 2014-10-26 21:08:20bai limba eu nu ti am dat nici un sfat ci mi am spus o parere ca ti place sau iti canvine sau nu nu e treaba mea ,,nu ma intereseaza ce ai intrebat tu crezi ca daca vine unu sa intrebe in ce mod sa l omoare pe altu am sa i raspund la intrevare sa i zic modul in care sa l omoare,,atat te duce mintea aia creata in loc sa te gandesti la limba gandeste te sa o lasi in pace ppe fata aia cat timp e cu altu
kudika_975532
Postat pe 26 Octombrie 2014 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Noapte buna si vise placute ... 16 De la: denis_roxana 17 Iunie 2011 23:34
singuratate 119 De la: leo_ 10 Decembrie 2010 11:38
Visul oricarui barbat? 29 De la: Aer_D 23 Aprilie 2010 10:14
mai avem o sansa? 64 De la: I_m_nuts2011 22 Octombrie 2010 11:20
dati-mi va rog niste sfaturi!!! 28 De la: dusmanu_lu_Celina 11 Ianuarie 2011 10:04