Setari Cookie-uri

infidelitate online

Sun casatorita de doi ani. M-a impins curiozitatea si am intrat pe id-uli de mess al sotului si am vazut ca discuta cu doua tipe . Una colega de serviciu dar din alt oras si cu care a colaborat vreo doua saptamani, el fiind plecat de acasa in acel oras. Cealalta necunoscuta, de mine.
Am fost uimita sa constat ca avea anumite discutii la limita intre prietenoase si intime.
Cu prima avea o discutie din care reiesea ca ea are nu stiu ce problema personala iar el insista sa ii spuna si in acelasi timp ii reprosa oarecum ca este foarte rece in discutia cu el, altfel decat de obicei. Cea de-a doua ii facea destainuiri ca la anul se marita iar el constata ca este mult schimbata fatza de cum o stia el.
Cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie? Ce-as putea sa cred? Este oare doar un flirt sau sotul meu ma inseala iar eu ca o proasta nici nu banuiesc? Voi ce credeti?
mariuca32
Postat pe 1 Iulie 2009 13:07
cred ca se va simti ofensat ca i-ai controlat adresa de mess...si cam atat. treburile astea ma lasa rece....

dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Iulie 2009 13:11
pfffffff....habar n-am! s-ar putea sa nu fie nimic serios...
greierash_is_back
Postat pe 1 Iulie 2009 13:12
De la: mariuca32, la data 2009-07-01 13:07:38Sun casatorita de doi ani. M-a impins curiozitatea si am intrat pe id-uli de mess al sotului si am vazut ca discuta cu doua tipe . Una colega de serviciu dar din alt oras si cu care a colaborat vreo doua saptamani, el fiind plecat de acasa in acel oras. Cealalta necunoscuta, de mine.
Am fost uimita sa constat ca avea anumite discutii la limita intre prietenoase si intime.
Cu prima avea o discutie din care reiesea ca ea are nu stiu ce problema personala iar el insista sa ii spuna si in acelasi timp ii reprosa oarecum ca este foarte rece in discutia cu el, altfel decat de obicei. Cea de-a doua ii facea destainuiri ca la anul se marita iar el constata ca este mult schimbata fatza de cum o stia el.
Cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie? Ce-as putea sa cred? Este oare doar un flirt sau sotul meu ma inseala iar eu ca o proasta nici nu banuiesc? Voi ce credeti?


pana nu ai dovezi mai "consistente"sfatul meu este sa nu-ti faci prea multa inima rea dar nici nu este de ignorat
anybody
Postat pe 1 Iulie 2009 13:13
ia uite cine se gasi sa raspunda!!! ma mir ca nu o inveti sa acuze fara dovezi, cum faci tu!
greierash_is_back
Postat pe 1 Iulie 2009 13:15
De la: greierash, la data 2009-07-01 13:15:26ia uite cine se gasi sa raspunda!!! ma mir ca nu o inveti sa acuze fara dovezi, cum faci tu!


ai tu gija sa faci asta ...........................................deh ce ti-e si cu moralistii astia
anybody
Postat pe 1 Iulie 2009 13:17
De la: mariuca32, la data 2009-07-01 13:07:38Sun casatorita de doi ani. M-a impins curiozitatea si am intrat pe id-uli de mess al sotului si am vazut ca discuta cu doua tipe . Una colega de serviciu dar din alt oras si cu care a colaborat vreo doua saptamani, el fiind plecat de acasa in acel oras. Cealalta necunoscuta, de mine.
Am fost uimita sa constat ca avea anumite discutii la limita intre prietenoase si intime.
Cu prima avea o discutie din care reiesea ca ea are nu stiu ce problema personala iar el insista sa ii spuna si in acelasi timp ii reprosa oarecum ca este foarte rece in discutia cu el, altfel decat de obicei. Cea de-a doua ii facea destainuiri ca la anul se marita iar el constata ca este mult schimbata fatza de cum o stia el.
Cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie? Ce-as putea sa cred? Este oare doar un flirt sau sotul meu ma inseala iar eu ca o proasta nici nu banuiesc? Voi ce credeti?


barbatii sunt mai amabili , sa zic asa cu o femeie , mai ales daca aceasta e draguta , chiar daca sunt intr-o relatie. asta nu inseamna neaparat ca te inseala , depinde ce limite isi impune el si ce principii. discutiile astea din ce ai spus tu nu mi se par asa grave nu te impacienta inca sa nu devii paranoia
Lorena26
Postat pe 1 Iulie 2009 13:29

mie mi se pare o tampenie sa-ti controlezi sotul/sotia fara motive
asa iti faci sange rau degeaba
_fantoma_
Postat pe 1 Iulie 2009 13:31
nu-ti fa ganduri aiurea si incearca sa nu-i mai umbli in"lucruri" poate are o relatie buna cu acea colega si credea k o poate ajuta cu un sfat....nu-ti bate capu degeaba si nici nu-ti fa ganduri aiurea pt k pana la urma vei ajunge sa te convingi singura k te inseala chiar dak el nu o face... .
bruneagra25
Postat pe 1 Iulie 2009 13:34
De la: bruneagra25, la data 2009-07-01 13:34:03nu-ti fa ganduri aiurea si incearca sa nu-i mai umbli in"lucruri" poate are o relatie buna cu acea colega si credea k o poate ajuta cu un sfat....nu-ti bate capu degeaba si nici nu-ti fa ganduri aiurea pt k pana la urma vei ajunge sa te convingi singura k te inseala chiar dak el nu o face... .


Este foarte simplu sa spui asta. Si eu gandesc la fel, in general... dar cand ti se clatina increderea intr-o persoana simti ca te ia cu ameteli si nu vrei decat sa afli amanunte. Tocmai pentru ca sunt o persoana cerebrala nu am sarit in sus cerand explicatii de la el. Faptul ca am mari dubii ma face sa ma intreb anumite lucruri. Nu am mai trecut prin asta niciodata si de aceea, sub protectia anonimatului incerc sa aflu cat mai multe pareri de la altii care poate s-au confruntat cu probleme de genul...
mariuca32
Postat pe 1 Iulie 2009 13:56
De la: mariuca32, la data 2009-07-01 13:56:39
De la: bruneagra25, la data 2009-07-01 13:34:03nu-ti fa ganduri aiurea si incearca sa nu-i mai umbli in"lucruri" poate are o relatie buna cu acea colega si credea k o poate ajuta cu un sfat....nu-ti bate capu degeaba si nici nu-ti fa ganduri aiurea pt k pana la urma vei ajunge sa te convingi singura k te inseala chiar dak el nu o face... .


Este foarte simplu sa spui asta. Si eu gandesc la fel, in general... dar cand ti se clatina increderea intr-o persoana simti ca te ia cu ameteli si nu vrei decat sa afli amanunte. Tocmai pentru ca sunt o persoana cerebrala nu am sarit in sus cerand explicatii de la el. Faptul ca am mari dubii ma face sa ma intreb anumite lucruri. Nu am mai trecut prin asta niciodata si de aceea, sub protectia anonimatului incerc sa aflu cat mai multe pareri de la altii care poate s-au confruntat cu probleme de genul...

eu am trecut tot prin ceva de genu...doar k nu era mess ci erau sms...de la ea catre el...atunci eram pustoaica si am sarit in sus...in timp mi-am dat seama k treaba sta altfel...dak vrei lasa-mi id tau pe privat...nu cred k are rost sa intram aici in detalii ....
bruneagra25
Postat pe 1 Iulie 2009 14:33
Eu cred ca ar trebui sa fii mai atenta.Se poate sa nu fie nimik...dar se poate sa existe ceva la mijloc.Vezi cum se coporta cu tine si fii cu ochii in 4..nu mi miroase a bine sincer acuma.Un barbat nu are converatii asa de dragul de a vbi....are un interes
ravenik_swwet
Postat pe 1 Iulie 2009 16:50
daca vrei sa fii fericita nu incerca sa descoperi daca te inseala sau nu ....atata timp cat nu simti asta ...nu-ti face rau cu mana ta
dejavu
Postat pe 8 Iulie 2009 11:41
De la: mariuca32, la data 2009-07-01 13:07:38Sun casatorita de doi ani. M-a impins curiozitatea si am intrat pe id-uli de mess al sotului si am vazut ca discuta cu doua tipe . Una colega de serviciu dar din alt oras si cu care a colaborat vreo doua saptamani, el fiind plecat de acasa in acel oras. Cealalta necunoscuta, de mine.
Am fost uimita sa constat ca avea anumite discutii la limita intre prietenoase si intime.
Cu prima avea o discutie din care reiesea ca ea are nu stiu ce problema personala iar el insista sa ii spuna si in acelasi timp ii reprosa oarecum ca este foarte rece in discutia cu el, altfel decat de obicei. Cea de-a doua ii facea destainuiri ca la anul se marita iar el constata ca este mult schimbata fatza de cum o stia el.
Cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie? Ce-as putea sa cred? Este oare doar un flirt sau sotul meu ma inseala iar eu ca o proasta nici nu banuiesc? Voi ce credeti?

daca are o discutie doar pe messenger ..incearca sa nu devii paranoia..si apoi ...daca nu-s si altfel de discutii eu zic sa iti vezi de viata..este prea scurta ca sa o traim prin suspiciuni si ganduri negre
redline
Postat pe 8 Iulie 2009 11:47
Individele sunt amandoua (aproape) maritate... Pana mai ieri, as fi zis: neimportant. Ce se poate intampla?

Azi zic: De ce, daca sunt aproape maritate stau atat pe Mess cu un "prieten" casatorit, caruia nu-i stiu nevasta? Cum naiba au timp de EL? De ce nu se sfatuiesc cu PRIETENELE lor? Care pot fi mai vechi prietene decat e el cu ele... Personal, eu nu am timp de stat prea mult la taclale cu "amici" abia cunoscuti. Cateodata as vrea, cateodata e instructiv, dar am prioritati, totusi. Am si multe prietene vechi cu care acum ma pot "gasi" doar pe Mess. Deci, nu stiu, cand o femeie (chiar casatorita) sta la taclale cu un barbat casatorit fara sa fie prieteni de familie (sau chiar si atunci) ma gandesc: tentatia fructului oprit.

Tu nu ai ce face, pentru ca intr-adevar, ceea ce se vede acum e doar ceva nevinovat, si daca reactionezi in sensul de a-l confrunta, s-ar supara.
Totusi, de ce sta el pe Mess cand e acasa? Voi nu aveti nimic de facut IMPREUNA. Si nu ma refer la spalat vase. Ci la iesit impreuna, la facut impreuna "dulcele" care ii place lui cel mai mut, la facut amor, la iesit la un film (sau macar vazut un film pe DVD)... Sunt muulte de facut... De ce aveti atat timp de Mess?
Dor_a
Postat pe 8 Iulie 2009 11:58
Un prieten imi spunea de curand urmatoarele: ''Unde este gunoi, este si mizerie'' ...concluziile le trageti voi singuri, sau initiatoarea topicului !:)


O zi excelenta !
___LL___
Postat pe 8 Iulie 2009 12:02
De la: Dor_a, la data 2009-07-08 11:58:21Individele sunt amandoua (aproape) maritate... Pana mai ieri, as fi zis: neimportant. Ce se poate intampla?

Azi zic: De ce, daca sunt aproape maritate stau atat pe Mess cu un "prieten" casatorit, caruia nu-i stiu nevasta? Cum naiba au timp de EL? De ce nu se sfatuiesc cu PRIETENELE lor? Care pot fi mai vechi prietene decat e el cu ele... Personal, eu nu am timp de stat prea mult la taclale cu "amici" abia cunoscuti. Cateodata as vrea, cateodata e instructiv, dar am prioritati, totusi. Am si multe prietene vechi cu care acum ma pot "gasi" doar pe Mess. Deci, nu stiu, cand o femeie (chiar casatorita) sta la taclale cu un barbat casatorit fara sa fie prieteni de familie (sau chiar si atunci) ma gandesc: tentatia fructului oprit.

Tu nu ai ce face, pentru ca intr-adevar, ceea ce se vede acum e doar ceva nevinovat, si daca reactionezi in sensul de a-l confrunta, s-ar supara.
Totusi, de ce sta el pe Mess cand e acasa? Voi nu aveti nimic de facut IMPREUNA. Si nu ma refer la spalat vase. Ci la iesit impreuna, la facut impreuna "dulcele" care ii place lui cel mai mut, la facut amor, la iesit la un film (sau macar vazut un film pe DVD)... Sunt muulte de facut... De ce aveti atat timp de Mess?

da poate sta de la servici la fel k noi....poate are laptop nu neaparat calculator si asa il foloseste la servici si poti vedea si acas....niciodata nu se stie....
bruneagra25
Postat pe 8 Iulie 2009 12:03
Bine, dar atunci cum i-a vazut ea discutiile pe Mess?
Dor_a
Postat pe 8 Iulie 2009 12:05
Aaa, vrei sa zici ca i-a intrat in arhiva?
Dor_a
Postat pe 8 Iulie 2009 12:06
De la: Dor_a, la data 2009-07-08 12:06:22Aaa, vrei sa zici ca i-a intrat in arhiva?

pai nu stiu ....dar posibilitati sunt....ma gandesc k nu ar sta acas sa vb cu aia pe mess....
bruneagra25
Postat pe 8 Iulie 2009 12:27
DAI O MAMA DE BATAIE ...VB CU EL...VEZI CE SE INTIMPLA....POATE NU ARE NIMIK CU ELE...
pamela_1
Postat pe 8 Iulie 2009 12:57
De la: pamela_1, la data 2009-07-08 12:57:19DAI O MAMA DE BATAIE ...VB CU EL...VEZI CE SE INTIMPLA....POATE NU ARE NIMIK CU ELE...


Nu are nimic cu ele, deocamdata.
Bataie nu poa' sa-i dea, ca se da de gol.
D-asta nu sunt eu curioasa... Da' nici pe Mess nu sta cand e acasel.
(nici el, nici io)
Suntem mereu ocupati sa facem ceva impreuna.
Dor_a
Postat pe 8 Iulie 2009 13:00
De la: pamela_1, la data 2009-07-08 12:57:19DAI O MAMA DE BATAIE ...VB CU EL...VEZI CE SE INTIMPLA....POATE NU ARE NIMIK CU ELE...


auzi ma fata da tu cand dai sfaturi ai mintea plecata prin vacanta?!
no pe bune acum .... cum sa vb cu el?
sa ii zica stii ti-am violat intr-o zi messu si ghici ce am dat de 2 matracuce..si vreau sa stiu ce relatie ai cu ele,nu?
si poate daca iti urmeaza sfatul asta inteligent....poate o sa aibe si o cearta sau despartire pe motivul neincrederii..
redline
Postat pe 8 Iulie 2009 13:37
De la: mariuca32, la data 2009-07-01 13:07:38Sun casatorita de doi ani. M-a impins curiozitatea si am intrat pe id-uli de mess al sotului si am vazut ca discuta cu doua tipe . Una colega de serviciu dar din alt oras si cu care a colaborat vreo doua saptamani, el fiind plecat de acasa in acel oras. Cealalta necunoscuta, de mine.
Am fost uimita sa constat ca avea anumite discutii la limita intre prietenoase si intime.
Cu prima avea o discutie din care reiesea ca ea are nu stiu ce problema personala iar el insista sa ii spuna si in acelasi timp ii reprosa oarecum ca este foarte rece in discutia cu el, altfel decat de obicei. Cea de-a doua ii facea destainuiri ca la anul se marita iar el constata ca este mult schimbata fatza de cum o stia el.
Cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie? Ce-as putea sa cred? Este oare doar un flirt sau sotul meu ma inseala iar eu ca o proasta nici nu banuiesc? Voi ce credeti?

spune adevarul....
dar desteapta mai esti mai gagico,ai intrat tu in C:Program FilesYahoo!Messengerlogs...deci nu am ce sa mai zic...cat poate sa se destepte femeia cand banuieste ca este inselata:))...si pana la urma le'a tras'o la amandoua?...sau numai tie:))
amfisbena
Postat pe 9 Iulie 2009 21:37
amfi chiar daca intra in c, program files acolo nu se vede parola , ci doar id-urile de mess cu care vb si ora , si eventual ipurile , da pana la parola mai e cale lunga
blue07scorpion
Postat pe 15 Iulie 2009 15:28
De la: blue07scorpion, la data 2009-07-15 15:28:21amfi chiar daca intra in c, program files acolo nu se vede parola , ci doar id-urile de mess cu care vb si ora , si eventual ipurile , da pana la parola mai e cale lunga


Nu va mai batetzi capul cu amanunte. Am intrat remote de pe calculatorul de acasa pe cell de la birou si avea mess-ul deschis. Nu cred ca asta este cel mai important lucru.
mariuca32
Postat pe 15 Iulie 2009 17:28
De la: mariuca32, la data 2009-07-15 17:28:10
De la: blue07scorpion, la data 2009-07-15 15:28:21amfi chiar daca intra in c, program files acolo nu se vede parola , ci doar id-urile de mess cu care vb si ora , si eventual ipurile , da pana la parola mai e cale lunga


Nu va mai batetzi capul cu amanunte. Am intrat remote de pe calculatorul de acasa pe cell de la birou si avea mess-ul deschis. Nu cred ca asta este cel mai important lucru.


mai foloseste-te o data de acel remote control, pentru neavizati, control de la distanta, adicatelea daca stii ip-ul calculatorului si acesta este in reteaua ta si este activata optiunea remote se poate intra ca-n branza feta, si invita cele doua domnite la o noapte hot, la lumina camerei web si pe fondul bazaitor al procesorului.
geo_x
Postat pe 15 Iulie 2009 17:34
mariuca , daca ai remote-ul activat , asta e :))
daca nu il ghinionul tau =))
blue07scorpion
Postat pe 15 Iulie 2009 18:40
geo x cu tine nu mai vorbesc...ai dat delete la relatia noastra de prietenie...(glumesc)
chiar mi-era dor de comentariile tale acide...
mariuca32
Postat pe 15 Iulie 2009 20:49
De la: mariuca32, la data 2009-07-15 20:49:51geo x cu tine nu mai vorbesc...ai dat delete la relatia noastra de prietenie...(glumesc)
chiar mi-era dor de comentariile tale acide...


mary, da-mi un refersh , ca stau prost la capitolu' memorie activa!
s-ar putea sa fie un virus, sau vierme, ce-mi tot sterge informatia
geo_x
Postat pe 15 Iulie 2009 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e rau sa iubim? 36 De la: TiaDalma 11 Aprilie 2008 15:32
cum sa nu cadem in ridicol 18 De la: Balerinna 18 Octombrie 2010 23:22
iubita a"inselat" 25 De la: kudika033142 1 Iulie 2009 16:28
Sa merg incontinuare sau sa-l refuz? 68 De la: twincle 1 Septembrie 2010 16:52
Infidelitate 9 De la: kudika_973001 12 Iulie 2015 16:01