Setari Cookie-uri

Ma doare cand fac sex

Buna,

De aproximativ doua luni, am o durrre f mare la intrarea in vagin atunci cand fac sex, durreea se mai atenueaza cand folosesc lubrifiant, insa nu mai pot utiliza nici o alta pozitie in afara de misionarul, mai ales la penetrarea prin spate este horror. Voiam sa va intreb pe cele care ati avut rani pe col daca asa se manifesta, oricum trebuie sa merg la medic, insa as vrea sa stiu la ce sa ma astept
Iulia_Necula_1
Postat pe 3 Noiembrie 2014 06:00
De la: Iulia_Necula_1, la data 2014-11-03 06:00:23Buna,

De aproximativ doua luni, am o durrre f mare la intrarea in vagin atunci cand fac sex, durreea se mai atenueaza cand folosesc lubrifiant, insa nu mai pot utiliza nici o alta pozitie in afara de misionarul, mai ales la penetrarea prin spate este horror. Voiam sa va intreb pe cele care ati avut rani pe col daca asa se manifesta, oricum trebuie sa merg la medic, insa as vrea sa stiu la ce sa ma astept



Draga mea,colul nu se afla la intrarea in vagin,studiaza aparatul reproducator,te rog!!!!POate exista o iritatie la nivelul mocoasei vaginale,numai medicul iti poate spune daca exista motive de ingrijorare!!Un minim control ginecologic nu vine in defavoarea niciunei femei!!!Ce s-a intamplat acum doua luni,ce s-a modificat in viata ta intima????
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 07:12
Nu s a intamplat nimic deosebit, doar ca am schimbat partenerul, iar acesta din urma este mai bine dotat :). O sa revin cu raspunsul medicului
Iulia_Necula_1
Postat pe 3 Noiembrie 2014 11:01
De la: Iulia_Necula_1, la data 2014-11-03 11:01:32Nu s a intamplat nimic deosebit, doar ca am schimbat partenerul, iar acesta din urma este mai bine dotat :). O sa revin cu raspunsul medicului


Hmmmmmmmmmm,s-ar putea ca aceasta sa fie o cauza,dar va interveni obisnuinta,in timp,nu este o afectiune sau altceva grav!!!!!Daca o anumita pozitie te deranjeaza,schimb-o,este important ca si tu sa te simti bine in timpul actului sexual,nu numai partenerul tau!!Draga mea,te sfatuiesc ,ca femeie ce ma aflu,sa iti faci, periodic, control ginecologic,in sensul mentinerii unei stari pefecte a sanatatii tale,este esential pentru o femeie activa din punct de vedere sexual!!
kudika_15804
Postat pe 3 Noiembrie 2014 11:07
stai deasupra lui si nu te va mai durea daca nu schimba partenerul
just4ubr2014
Postat pe 10 Decembrie 2014 08:52
hai sa zicem ca ii place sa stea deasupra partenerului...dar ca sa-l schimbe nu cred ca-i convine,abia l-a gasit cu un penis pe masura ei,tu ce ai face ai schimba ceva mare si tare pe ceva mic,mic si bleg?
kudika490228
Postat pe 12 Decembrie 2014 18:38
De la: Iulia_Necula_1, la data 2014-11-03 11:01:32Nu s a intamplat nimic deosebit, doar ca am schimbat partenerul, iar acesta din urma este mai bine dotat :). O sa revin cu raspunsul medicului


Mai fa si o pauza , asta va fi raspunsul medicului
kudykkka
Postat pe 12 Decembrie 2014 20:41
Exista si posibilitatea ca dotatul sa fi venit si c-o boala la pachet. Daca nu merge si nu merge, poate folosi un prezervativ lubrefiat gata si ai terminat cu corvoada lubrefierii locale (inteleg ca asta ar cam fi problema). Oricum, varianta unui BTS e plauzibila pt ca ele ataca mucoasa vaginala si poate produce chiar leziuni. Bafta si vezi sa nu apari in calea unui:
puiut_77
Postat pe 16 Ianuarie 2015 08:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
implanon implantat 4 De la: iina 24 Noiembrie 2011 14:01
anticonceptionale 6 De la: oanny_oana 27 Octombrie 2011 19:56
Buna ziua, caut Pregnyl 5000 ui 1 De la: kudika_1045134 2 Martie 2023 14:34
nu am chef de sex... 58 De la: rodyana 11 Februarie 2010 00:29
Probleme in relatie 2 De la: ank_jupiter 26 Iulie 2009 13:55