Setari Cookie-uri

Am nevoie de pareri..

De la: dalilapink, la data 2014-12-27 14:06:17am explicat cum a ajuns poza pe net,nu am vrut sa apara ,ca incercasem o coafura si nu am stiut ca se posteaza pozele,plus ca aveam bluza pe mine...ideea e ca eu stiu ca nu este normal asta,insa nu stiu cum sa i explic lui ,iubitului meu asta....nu stiu cum sa l fac sa inteleaga...l am intrebat daca nu l deranjeaza ca o vede pe sora lui asa,..zice ca pe el nu l intereseaza,ba il irita daca deschid subiectul...ca zice ca sunt geloasa pe sora lui,insa nu e o chestiune de gelozie...ci de dezgust...de moralitate...care ma deranjeaza,si ne certam din acest motiv...


Nu vad nimic indecent in pozele postate de tine.
Lipsa de bun simt a surorii , nu are nicio legatura in relatia pe care o ai , poate ca nici el nu este de acord cu obscenitatea ei , dar ce-i poate face !?!
Atat timp cat tu si el , va intelegeti ....imoralitatea surorii , nu are cu ce sa va afecteze relatia.
Iar daca te deranjeaza atat de tare , si-l invinovatesti pe el , pt comportamentul ei , care lasa de dorit ....atunci lasa-l !
-Dyna-
Postat pe 27 Decembrie 2014 14:36
Dalila,nu trebuie sa fii geloasa pe lipsa de decenta a unei persoane,niciodata!!Si nici nu este ceva de inteles privind acest aspect,asa este moda in familia iubitului tau,poate ca ,si el,umbla fara lenjerie intima in prezenta surorii lui,totul capatand aspect de normalitate in acea familie,nu poti sti!!!

Conceptia iubitului tau,educatia primita de sora lui,iti pot influenta relatia sau,depinde de cat de hotarati sunteti asupra desfasurarii si a naturii ei!!!Daca afisarea surorii iubitului tau nu va afecteaza relatia,evita intalnirile cu ea,dar nu stiu cat timp poti face acest lucru,daca ceea ce se intampla intre voi doi capata valoare sentimentala,caci familia de provenienta este pe viata,nu este ceva temporar,vrei,nu vrei,vei avea contacte cu ea!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:10
nu capata draguta noastra valoare sentimentala ,,n au ce face de aia stau impreuna

cred ca ar fi bn sa nu mai comentezi nicaieri sa nu mai spui prostii
kudika_976884
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:56
De la: kudika_978128, la data 2014-12-27 14:36:14
De la: dalilapink, la data 2014-12-27 14:06:17am explicat cum a ajuns poza pe net,nu am vrut sa apara ,ca incercasem o coafura si nu am stiut ca se posteaza pozele,plus ca aveam bluza pe mine...ideea e ca eu stiu ca nu este normal asta,insa nu stiu cum sa i explic lui ,iubitului meu asta....nu stiu cum sa l fac sa inteleaga...l am intrebat daca nu l deranjeaza ca o vede pe sora lui asa,..zice ca pe el nu l intereseaza,ba il irita daca deschid subiectul...ca zice ca sunt geloasa pe sora lui,insa nu e o chestiune de gelozie...ci de dezgust...de moralitate...care ma deranjeaza,si ne certam din acest motiv...


Nu vad nimic indecent in pozele postate de tine.
Lipsa de bun simt a surorii , nu are nicio legatura in relatia pe care o ai , poate ca nici el nu este de acord cu obscenitatea ei , dar ce-i poate face !?!
Atat timp cat tu si el , va intelegeti ....imoralitatea surorii , nu are cu ce sa va afecteze relatia.
Iar daca te deranjeaza atat de tare , si-l invinovatesti pe el , pt comportamentul ei , care lasa de dorit ....atunci lasa-l !


lasa te tu,,de vb prostii
kudika_976884
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:57
nu te mai fotografia in sfarcurile goale
kudika_976884
Postat pe 27 Decembrie 2014 15:58
Auzi nu inteleg ce te deranjeaza pe tine ca lumea isi spune parera,lasa fetele sa isi exprime parerile,si nu ma judeca tu ca ma pozez cu sfarcurile goale,ca nu stiu la ce poza te uiti,dar eu am bluza pe mine nu s cu nurii goi....
dalilapink
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:27
Nu sunt geloasa pe ea ,nicidecum..desi in subcontientul meu,ea mai inainte de a fi sora lui este in primul rand o femeie,o femeie care se afiseaza in sanii goi in fata iubitului meu,si ma dezgusta cu atat mai mult ca ii este si sora si lui i se pare normal...acum daca a umblat si el fara lenjerie in fata ei,asta nu am de unde sa stiu...multumesc pt raspuns
dalilapink
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:30
pai si unde vz tu ca nu le las,,imi spun parerea la parerea lor ,deci lasa ma sa mi spun parerea

pai ti se vad sfarcurile nu te judec eu ,nu este moral,
kudika_976884
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:31
De la: kudika_15804, la data 2014-12-27 15:10:10Dalila,nu trebuie sa fii geloasa pe lipsa de decenta a unei persoane,niciodata!!Si nici nu este ceva de inteles privind acest aspect,asa este moda in familia iubitului tau,poate ca ,si el,umbla fara lenjerie intima in prezenta surorii lui,totul capatand aspect de normalitate in acea familie,nu poti sti!!!

Conceptia iubitului tau,educatia primita de sora lui,iti pot influenta relatia sau,depinde de cat de hotarati sunteti asupra desfasurarii si a naturii ei!!!Daca afisarea surorii iubitului tau nu va afecteaza relatia,evita intalnirile cu ea,dar nu stiu cat timp poti face acest lucru,daca ceea ce se intampla intre voi doi capata valoare sentimentala,caci familia de provenienta este pe viata,nu este ceva temporar,vrei,nu vrei,vei avea contacte cu ea!!!!


multumesc pt raspunsuri,nu sunt geloasa pe ea,ii dezaprob comportamentul si il consider anormal,insa daca si el a umblat fara lenjerie in fata ei,asta nu stiu sincer,ca daca ar fi asa m ar deranja foarte tare..
dalilapink
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:32
pe mn ma deranjeaza ca te pozezi cu sfarcurile la vedere
kudika_976884
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:37
cine te a invatat sa faci asa cva?
kudika_976884
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:38
De la: dalilapink, la data 2014-12-27 20:30:30Nu sunt geloasa pe ea ,nicidecum..desi in subcontientul meu,ea mai inainte de a fi sora lui este in primul rand o femeie,o femeie care se afiseaza in sanii goi in fata iubitului meu,si ma dezgusta cu atat mai mult ca ii este si sora si lui i se pare normal...acum daca a umblat si el fara lenjerie in fata ei,asta nu am de unde sa stiu...multumesc pt raspuns


Dalila , incetul cu incetul , incepi sa acuzi toata familia , nu este oare cel mai bine sa-i lasi in pace si sa-ti vezi de viata ta ?
Pana nu de mult , pe un anumit topic scriai cu nonsalanta ca esti adepta sexului in grup !
Cum mama naibii se face ca acum dezvolti un subiect la fel de mizerabil !
Caracterul tau si povestie tale , lasa de dorit.
-Dyna-
Postat pe 27 Decembrie 2014 20:52
Salut, sunt cazuri frecvente in care respectiva familie crede ca sunt mai liberi la minte si au replici de genul '' de parca n-ai mai vazut chiloti'' sau ''daca mi-e rusine de familia mea..'' E cam deplasata si mie mi se pare ca provine de la generatiile mai vechi care au avut parereri prea liberale pt timpurile lor si le imprima urmasilor. Acum nu ca ar fi imorali dar la tara femeile batrane umbla fara sutien si chiloti si chiar nu se jeneaza sa se afiseze in plublic(exceptie la beserica :D)
Darius_
Postat pe 28 Decembrie 2014 03:16
De la: dalilapink, la data 2014-12-27 20:32:16
multumesc pt raspunsuri,nu sunt geloasa pe ea,ii dezaprob comportamentul si il consider anormal,insa daca si el a umblat fara lenjerie in fata ei,asta nu stiu sincer,ca daca ar fi asa m ar deranja foarte tare..



Ceea ce am spus referitor la iubitul tau este,doar o presupunere,dar poate fi o realitate in conditiile comportamentului incert din familia lui!!!
Daca dezaprobi comportamentul tinerei in cauza,si este firesc sa reactionezi astfel,fa-o,dar limiteaza-te la atat,daca faptul in sine nu va deterioreaza relatia,caci nu ai contact direct cu sora lui!!!Pastreaza opinia pentru tine,transmite-i-o iubitului tau,ca sa ia act de aceasta si vedeti-va de relatia voastra,asta este tot ce conteaza!!Pune timp intre tine si sora lui,si,in acest mod,ai rezolvat problema,care te framanta!!!Trebuie sa intelegi ca traiesti intre oameni cu mentalitati diferite de a ta,educati diferit si cu atitudini la fel de diferite!!!Ii poti tolera,neasumandu-ti nicio obligatie in a le accepta imoralitatea!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:22
De la: dalilapink, la data 2014-12-27 20:30:30Nu sunt geloasa pe ea ,nicidecum..desi in subcontientul meu,ea mai inainte de a fi sora lui este in primul rand o femeie,o femeie care se afiseaza in sanii goi in fata iubitului meu,si ma dezgusta cu atat mai mult ca ii este si sora si lui i se pare normal...acum daca a umblat si el fara lenjerie in fata ei,asta nu am de unde sa stiu...multumesc pt raspuns



Nu o mai judeca,ci ai rabdare,va veni ziua cand domnisoara respectiva se va judeca singura,important este ca tu sa fii decenta si sa te comporti corespunzator cu iubitul tau,ca si oriunde te-ai afla dealtfel!!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Decembrie 2014 11:26
De la: criszoe, la data 2014-12-26 14:52:42Din pacate sunt si oameni fara decenta printre noi.
Sigur ca nu este normal,dar totul pleaca de la EA sora lui ,el saracul ce sa faca de cat sa se bucure de "priveliste",dar stau si ma intreb oare masa ce zice,ii normal asa ceva sau face idem?



Dar cu mamã-sa ce aveti? De ce nu va luați și de bunica ??? Doar mama a primit educația de la bunica.
Cine nu e ca voi înseamnã ca e anormal ???
PS: singura ai spus: mințile "scurte" discuta oamenii
kudika430030
Postat pe 30 Decembrie 2014 12:25
Nu este deloc normal! Vorbeste cu el si spune-i ca te deranzeaza!
kudika_981773
Postat pe 26 Februarie 2015 10:04
De la: -Dyna-, la data 2014-12-27 20:52:11
De la: dalilapink, la data 2014-12-27 20:30:30Nu sunt geloasa pe ea ,nicidecum..desi in subcontientul meu,ea mai inainte de a fi sora lui este in primul rand o femeie,o femeie care se afiseaza in sanii goi in fata iubitului meu,si ma dezgusta cu atat mai mult ca ii este si sora si lui i se pare normal...acum daca a umblat si el fara lenjerie in fata ei,asta nu am de unde sa stiu...multumesc pt raspuns


Dalila , incetul cu incetul , incepi sa acuzi toata familia , nu este oare cel mai bine sa-i lasi in pace si sa-ti vezi de viata ta ?
Pana nu de mult , pe un anumit topic scriai cu nonsalanta ca esti adepta sexului in grup !
Cum mama naibii se face ca acum dezvolti un subiect la fel de mizerabil !
Caracterul tau si povestie tale , lasa de dorit.



Scuza ma dar cred ca ma confunzi,nu am postat eu ca as fi adepta sexului in grup,si daca as fi nu are nici o legatura cu topicul asta....din cate stiu eu sexul in grup nu se face in familie..insa oricum ma confunzi..eu nu am postat asa ceva...
dalilapink
Postat pe 16 Aprilie 2015 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu ´´Leu´´ si El ´´Sagetator´´ 4 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 12:56
Caut gajic 226 De la: Barbie30_ 19 Ianuarie 2011 10:18
Constelatii familiale 2 De la: iacinta 26 Februarie 2010 20:06
Ce fantezii mai aveti ????? 19 De la: miss_darine 4 Noiembrie 2010 21:23
Ce spuneti sa fac? 46 De la: dennissse 12 Februarie 2010 23:29