dieta

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika_981172 Avatarul lui kudika_981172

1 mesaj

buna....am si eu nevoie de ajutor.De cand ma stiu niciodata nu mi-a placut cum arat . Am 15 ani , 54 kg si 1,62. Am inceput sa mananc mai sanatos , am inlocuit painea alba cu cea neagra , iaurtul de fructe cu iaurt grecesc , nu mai mananc prajeli, consum doar carne de peste si pui ,sucuri carbogazoase nu beau deoarece nu-mi plac,mananc multe fructe, fac si sport (1-2 pe saptamana cate 2 ore ,iar in vacanta in fiecare zi),iar ultima masa o iau inainte de 6. Am o problema foarte mare cu dulciurile. Incerc sa le evit pe cat posibil , insa cum si mama este o mare iubitoare de chestii nesanatoase le cumpara aproape in fiecare zi :( cand incep sa le mananc parca fiecare muschi din corpul meu se relaxeaza si imi e foarte greu sa ma opresc din mancat . Am observat ca in ultima vreme am inceput sa ma enervez mult mai repede ,iar starea aceasta este mult mai intensificata ca de obicei.Ma obsedeaza gandul ca o sa ma ingras , iar cand mananc ceva "interzis" incep sa devin foarte stresata,panicata. Ma gandesc aproape tot timpul la ce o sa mananc sau cat timp mai am pana sa infulec sandwisul din ghiozdan. Am incercat sa imi micsorez portile de mancare , insa nu functioneaza deloc. Daca nu mananc pana simt ca sunt satula foamea se instaleaza foarte repede si de parca nu ar fi indeajuns vine la pachet si cu o durere groaznica de stomac.Chiar nu stiu ce sa mai fac :( as vrea sa slabesc 4 kg dar nu stiu cum :( As dori niste sfaturi, va rog...
Raporteaza abuz de limbaj