Setari Cookie-uri

Atractie sau mai mult?

Sincer habar n-am de unde sa incep si e prima oara cand imi fac cont pe acest site/ forum. Am sa incerc sa explic cat de bine pot ceea ce ma framanta si poate cineva va vedea si din alt unghi ceva ce eu nu vad. Eu casatorit, ea la fel... Lucram la aceeasi firma, dar suntem la peste 200 de km distanta unul de celalalt... Prin natura job-ului vorbim aproape zilnic la telefon. Initial nu s-a intamplat nimic si primii pasi in directia unei potentiale relatii au fost facuti de ea. Nici nu mi-ar fi trecut prin minte ca se va ajunge atat de departe... Am schimbat mail-uri si in acest moment ne dorim foarte mult sa ne intalnim, dar din motive de distanta si nu numai, acest lucru pare ca se va intampla foarte greu... Desi suntem foarte atrasi unul de altul, incep sa am sentimentul ca vreau mai mult decat o relatie pur fizica. Am inceput sa simt mai mult... Or din respect pentru adevar, ea mi-a spus de la capul locului ca nu isi doreste asa ceva. Pe de alta parte sunt niste lucruri pe care nu stiu cum sa le interpretez... In faza incipienta, gasea timp sa ma sune, sa povestim, sa, sa, sa... In ultima vreme, vorbim destul de rar si parca o simt cumva mai "departe". Oficial, nu s-a schimbat nimic, vrea sa ne intalnim, ma doreste, isi doreste, dar am sentimentul ca eu imi doresc asta mai mult si clar sunt singurul dintre noi 2 care vrea mai mult de atat... E posibil sa fie doar mai retinuta/ precauta cu ceea ce exprima?! E in firea ei sa fie cumva mai "rece"... Nici nu stiu ce sa intreb concret, dar daca ati avut bunavointa sa cititi toate cele de mai sus (si ati reusit sa si intelegeti ), unde credeti ca ar putea duce toate acestea?! Multumiri anticipate oricui binevoieste sa spuna ceva.
kudika_986363
Postat pe 29 Aprilie 2015 09:30
[quote name='kudika_986363' date='2015-04-29 09:30:55'..................intelegeti ), unde credeti ca ar putea duce toate acestea?! ................................


La mizerie umana!!!Renunta la ideea de a-ti trada partenera,daca mai ai minim respect pentru tine si familia ta!!Las-o pe doamna in cauza sa isi gaseasca alt partener amator de sex pasager,chiar daca este casatorita si daca este in calduri continue!!Atat gandeste,atat face!!
kudika_15804
Postat pe 29 Aprilie 2015 09:41
Problema trebuie privita din mai multe unghiuri...

1. ,,E posibil sa fie doar mai retinuta/ precauta cu ceea ce exprima?!"
Nu avem cum sa-ti raspundem la asta, pentru ca daca tu nu o stii asa bine, noi nici atat.

2. Aveti copii sau sunteti proaspat casatoriti? Pentru ca daca ai copii, ai si niste responsabilitati fata de ei pe care trebuie sa le iei in calcul; merita ei sa treaca prin anumite drame pentru o simpatie adolescentina? In schimb, daca nu sunteti casatoriti de mult sau nu aveti copii, putem discuta la un alt nivel.

3. Fa-ti un moment si reflecteaza asupra casniciei tale. Cerceteaza un pic problema din interior. De ce nu te mai atrage sotia ta? Unde a fost ruptura? De ce ai ajuns sa iti placa alta femeie? Ce iti ofera ea si nu iti ofera sotia? E clar ca exista o problema intre voi pe care probabil ati neglijat-o, iar eu nu sunt in masura sa-ti spun care e aceea.

4. Daca ea ti-a zis de la inceput ca nu cauta ceva serios, e oarecum clar ca vrea sa-si pastreze casnicia si vrea doar o aventura, parerea mea. Eu cred ca e un pic instabila situatia si ar fi foarte riscant sa te aventuri in asa ceva. Cel mai probabil, tu ai avea cel mai mult de pierdut: de obicei cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul.
aceeasi_eu_13
Postat pe 1 Mai 2015 23:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eternitatea nu este un timp foarte lung! 14 De la: Ame_ly 31 Ianuarie 2011 15:28
O manuta de ajutor.... 2 De la: anutzzaa 28 Iulie 2010 09:12
care actualul sau fostul? sau nici unul? 14 De la: _oktober_ 30 Iulie 2009 11:58
Stiri ciudate ... 51 De la: rashela 12 Februarie 2011 16:03
Indragosita de alt baiat 3 De la: Barbie30_ 28 Iunie 2011 02:50