Setari Cookie-uri

Va rog mult o parere! Imi cer scuze ca e mult.

Buna, scriu aici in speranta ca poate voi primi un raspuns care sa ma lamureasca pt scurt timp sau pana cine stie cand voi reusi sa ajung la medic...Stiu ca o sa primesc probabil si pareri mai putin favorabile celor ce va voi spune.Sa incep cu inceputul. Am 17 ani si o relatie de 2 jumatate. Parintii mei au fost de acord, ne intelegem pe tema asta, insa problema apare in privinta faptului ca nu mai sunt virgina. Ei nu sunt de acord cu asta, eu nu am recunoscut niciodata, insa ei, mai ales mama, mi-a spus mai de multe ori. Mai exact nu pot vorbi deschis pe tema asta cu familia mea. Am de un an candidoza, am inceput sa o descopar dupa ce nu am mai fost virgina si m-am gandit ca ar putea fi din cauza ca mereu cand am fost bolnava am luat antibiotic fara probiotic, nu am luat de la prietenul meu pentru ca ne-am protejat. Am fost la medici cu prietenul meu, fara sa stie parintii, dar tot nu am reusit sa scap pana cand am renuntat sa merg si am zis ca reusesc eu cumva pana la urma. Am gasit produsele din gama Lady Health si m-am gandit sa le incerc in vara asta(tot ce am incercat pana acum nu m-a ajutat si chiar am incercat multe ovule si creme), insa a aparut o alta problema. Si acum sa va spun de ce am hotarat sa scriu aici. Am avut menstruatie in 25 mai, 8 zile ma tine, nu este un ciclu regulat. Urmatoarea a fost in 14 iunie, m-am speriat putin pt ca a fost devreme si nu ma asteptam. In 18 iunie, eram in timpul menstruatiei, am avut un contact sexual neprotejat cu ejaculare in exterior. Si atunci a fost ultima mea menstruatie. Am facut teste de sarcina, 4 cred, si toate negative. Uneori am dureri de burta ca si cum ar veni, dar asa am de prin 20 iulie. Uneori am intepaturi mai mari in zona ovarelor. As vrea sa stiu de ce nu imi vine. La medic ajung greu, stau cam departe, la sat si dureaza pana eu si prietenul meu adunam bani ca sa putem merge. As vrea sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva sa imi spuna macar orientativ ce ar putea fi pt ca sunt foarte nelinistita si imi e teama ca nu va veni nici luna asta. Inca ceva, in 21, 22 si 23 iulie am fost la piscina si am facut baie, apa nu a fost prea calda, dar nici prea rece. Ar putea asta sa imi afecteze menstruatia atat de mult sau candidoza o face? Imi cer scuze pentru ca am scris atat, am incercat sa explic cat mai bine.
kudika_991899
Postat pe 6 August 2015 03:38
De la: kudika_991899, la data 2015-08-06 03:38:10Buna, scriu aici in speranta ca poate voi primi un raspuns care sa ma lamureasca pt scurt timp sau pana cine stie cand voi reusi sa ajung la medic...Stiu ca o sa primesc probabil si pareri mai putin favorabile celor ce va voi spune.Sa incep cu inceputul. Am 17 ani si o relatie de 2 jumatate....................................


1.Tratamentul pentru tratatea Candidozei trebuie sa fie urmat de catre ambii parteneri si contactul sexual neprotejat este interzis pana la vindecarea completa a celor doi!!!Atentie la alimentatie,la conditiile de igiena persoanala!!!Candidoza este recidivanta si se vindeca foarte greu!!!

2.Ai menstra neregulata,fapt ce ma determina sa te sfatuiesc sa te prezinti la medic pentru identificarea cauzelor,care stau la baza unui ciclu menstrual neregulat!!Locuiesti in mediul rural,asta nu este o scuza potrivita ,trebuie sa iti monitorizezi starea de sanatate!!!

3.Nu esti insarcinata,menstra neregulata este motivul real.

4.Regret faptul ca parintii tai ,in special,mama,nu comunica cu tine,astfel incat sa te indrume corespunzator!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 August 2015 07:34
Buna, am fost la medic mai demult, mi-a zis ca e normal la varsta mea si sa nu imi fac griji si nu mi-a dat nimic pentru menstruatie, acum 6 luni, menstruatia mea asa a fost mereu si doamna doctor mi-a spus ca e normal la varsta mea si tratamentele de la ea pt candidoza nu au functionat precum si cele de alti medici. Stiu ca nu e scuza faptul ca locuiesc la sat, dar e cam greu de ajuns in situatia mea pt ca adun bani cam greu si oricum o fac, dar luna asta nu am cum sa ajung la control. Am vrut o parere sa imi zica cineva daca stie ce ar putea fi ca sa mai linistesc putin. Mersi de raspuns. Si prietenul meu a luat tratament pt candidoza, am luam amandoi, dar mie nu imi trece. Am vrut sa cumpar produsele pe care le-am mentionat, dar situatia asta nu e placuta si adun bani pt mersul la medic. Si scuze acolo de greseala: 2 ani jumatate*
kudika_991899
Postat pe 6 August 2015 13:55
De la: kudika_991899, la data 2015-08-06 13:55:43Buna, am fost la medic mai demult, mi-a zis ca e normal la varsta mea si sa nu imi fac griji si nu mi-a dat nimic pentru menstruatie, acum 6 luni, menstruatia mea asa a fost mereu si doamna doctor mi-a spus ca e normal la varsta mea si tratamentele de la ea pt candidoza nu au functionat precum si cele de alti medici. Stiu ca nu e scuza faptul ca locuiesc la sat, dar e cam greu de ajuns in situatia mea pt ca adun bani cam greu si oricum o fac, dar luna asta nu am cum sa ajung la control. Am vrut o parere sa imi zica cineva daca stie ce ar putea fi ca sa mai linistesc putin. Mersi de raspuns. Si prietenul meu a luat tratament pt candidoza, am luam amandoi, dar mie nu imi trece. Am vrut sa cumpar produsele pe care le-am mentionat, dar situatia asta nu e placuta si adun bani pt mersul la medic. Si scuze acolo de greseala: 2 ani jumatate*



Ce varsta ai,draga mea??? Sper ca nu esti minora!!!! Ai doua probleme:

1.Prezenta Candidozei!!!!Aceasta se trateaza ,atat cu medicamente administrate pe cale orala,cat si sub forma de ovule,care se introduc in vagin, si unguent sau crema,cu care te ungi in zona intima!!Farmacia naturista prezinta multe produse,care pot ajuta in tratarea Candidozei,dar trebuie sa ceri parerea medicului!!!

2.Menstra neregulata.Trebuie identificata cauza!!!

kudika_15804
Postat pe 6 August 2015 14:05
Ba da, am si spus ca am 17 ani.
kudika_991899
Postat pe 6 August 2015 14:14
De la: kudika_991899, la data 2015-08-06 14:14:59Ba da, am si spus ca am 17 ani.



Draga mea,lasa jena la o parte,discuta cu mama ta si prezinta-te la medic!!!Domnia sa te poate sustine din punct de vedere financiar,astfel incat sa ajungi mai repede la medic!!! Atat timp cat faci sex neprotejat cu iubitul tau si nu sunteti sanatosi,nu te vei vindeca de Candidoza,pentru ca va retransmiteti infectia!!!
kudika_15804
Postat pe 6 August 2015 14:26
O sa incerc. Mersi mult de timpul acordat Tine-mi pumnii!
kudika_991899
Postat pe 6 August 2015 14:29
De la: kudika_991899, la data 2015-08-06 14:29:30O sa incerc. Mersi mult de timpul acordat Tine-mi pumnii!



Nu am pentru ce sa iti tin pumnii!!!

Draga mea,cu atat mai mult ca ai inceput viata sexuala,trebuie sa vorbesti cu mama ta,chiar daca domnia sa se va supara si te va certa din cauza aceasta!!
Mama ta ,trebuie sa fie alaturi de tine,este mama si rolul ei este sa isi povatuiasca copiii!!!

Trebuie sa faci niste investigatii medicale,pentru a vedea de ce menstra este inca neregulata,te apropii de varsta cand nu ar trebui sa se mai prezinte astfel!!!Candidoza este tratabila,dar trebuie sa fii exigenta cu tine insati!!!
kudika_15804
Postat pe 6 August 2015 14:34
Ok, nu stiu care e problema dintre voi si nu ma bag. Dar atunci ce ar trebui sa fac?
kudika_991899
Postat pe 6 August 2015 15:02
Mersi de raspuns, dar nu vreau sa imi fac o familie la 17 ani, sa am copii de acum. O sa merg la medic cu prima ocazie, insa nu cred ca luna asta. Voiam sa vad daca a mai trecut cineva prin asa ceva si a aflat pana la urma care era de fapt cauza, doar asa orientativ.
kudika_991899
Postat pe 6 August 2015 15:14
nu conteaza prin ce a au trecut 1000 de persoane,fiecare caz este special,stai calma si asteapta ca o sa ti zica medicul,,dar sa te cordesti vrei nu?atunci asuma ti consecintele
kudika_991915
Postat pe 6 August 2015 15:31
Nu inseamna ca daca a terminat afara nu potzi ramine gravida,o cit de mica particica se poate strecura in vagin si gata ...trebai rzolvata.
Denivelarile ca timp a menstruatiei in nici un caz nu sint dela candidoza,de care e bine sa scapi cit mai uurgant.uneori e posibil so fi luat chiar de la el,cu tot sexul protejat de care vorbest.Iar daca si el a fost la control atunci e bine sal repete la minim 10 zile de trei ori.Numai atunci e sigur ca de la el sau dela contacte publice,toalete etc.
Itzi doresc succes,dar nu uita control foarte serios medical pentru tine.
kudika_949711
Postat pe 9 August 2015 15:03
Daca ai relatie la 17 ani de doi ani si jumatate daca am inteles bine...Atungi e foarte grav.Ai fortat nota foarte tare,si ar fi bine sa stie si parinti doar asa te poate ajuta si ei desigur,ca doar no sa bata toba prin sat.Iei o sapuneala buna dupa care sigur se va ocupa de tine sa scapi de boala sau chiar de burta.
Succes.
kudika_949711
Postat pe 9 August 2015 15:07
Parintii mei stiu de relatie, au stiut de la inceput si au fost de acord. Daca tu crezi ca a avea o relatie de la 15 ani inseamna doar sex, te inseli, nu a fost asa si in cazul meu. Eu am 17 ani jumate, am relatia de la 15 ani, nu de la 14, daca asa ai crezut. Nu m-am culcat cu prietenul meu din prima, am si spus ca dupa un an si jumatate si legat de problemele de sanatate am rezolvat, voi fi bine. Am cerut doar niste pareri legat de ce ar putea fi pana ajung la medic pentru ca eram curioasa, nu aveam de gand sa stau asa la infinit. E simplu sa privesti din afara si sa spui fa asa sau asa, dar cand ti se intampla nu e la fel de usor. Oricum multumesc pentru parere.
kudika_991899
Postat pe 11 August 2015 02:25
De la: kudika_991899, la data 2015-08-11 02:25:34Parintii mei stiu de relatie, au stiut de la inceput si au fost de acord. Daca tu crezi ca a avea o relatie de la 15 ani inseamna doar sex, te inseli, nu a fost asa si in cazul meu. Eu am 17 ani jumate, am relatia de la 15 ani, nu de la 14, daca asa ai crezut. Nu m-am culcat cu prietenul meu din prima, am si spus ca dupa un an si jumatate si legat de problemele de sanatate am rezolvat, voi fi bine. Am cerut doar niste pareri legat de ce ar putea fi pana ajung la medic pentru ca eram curioasa, nu aveam de gand sa stau asa la infinit. E simplu sa privesti din afara si sa spui fa asa sau asa, dar cand ti se intampla nu e la fel de usor. Oricum multumesc pentru parere.



Nu,draga mea,sunt nevoita sa te contrazic,spunandu-ti,ca este foarte simplu sa ai varsta de cincisprezece ani si sa o folosesti drept scuza!!!


Apropie-te de mama ta,domnia sa te va ajuta in aceasta directie!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 August 2015 08:29
Te rog sa imi spui si mie unde am folosit varsta de 15 ani ca scuza
kudika_991899
Postat pe 11 August 2015 16:58
De la: kudika_991899, la data 2015-08-11 02:25:34 . E simplu sa privesti din afara si sa spui fa asa sau asa, dar cand ti se intampla nu e la fel de usor. ]



kudika_988778
Postat pe 11 August 2015 19:30
Nu stiu ce sa inteleg din emoticonuri, dar mi-am zis si eu parerea
kudika_991899
Postat pe 11 August 2015 22:43
De la: kudika_991899, la data 2015-08-11 16:58:34Te rog sa imi spui si mie unde am folosit varsta de 15 ani ca scuza



Si acum te folosesti de ea,caci esti precipitata in reactii,dar te inteleg!!!Draga mea,daca ti-ai rezolvat problemele,este foarte bine,fii ponderata in actiuni,caci mai ai foarte mult de invatat de la viata si conlucreaza cu parintii tai in orice noua problema,ce ar putea sa apara de acum incolo!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 August 2015 07:31
spalaturi cu ceai de pelin zilnic.
iancu_ioana
Postat pe 12 August 2015 08:57
E bine sa afli ce afirma un medic cu o experienta redutabila de cca 70 ani:"ceeace mancam, are o influenta uriasa asupra sanatatii" dr.Robert Morse "Sa traim sanatos fara toxine" Ed. Paralela 45. Concret:1)Treci la hrana bazata pe cruditati 2)Elimina din alimentatie:a)Zaharul(inlocuieste-l cu miere)b)Carnea c)Laptele fiert.3) Tratament local:Irigatii vaginale cu argint coloidal(il poti cumpara de la "medicer.ro" la pret de 15 lei pe litru).Important: Pentru ca solutia de argint sa ajunga pana la capatul vaginului, cand i-ti faci spalatura, trebuie sa stai culcata pe spate la orizontala si eventual sa-ti sprijini picioarele pe 2 scaune.4)Tratament oral: bea de 3ori/zi un paharel (de marimea celui pt tuica), cu argint coloidal, pe stomacul gol.Retine o informatie cruciala:alimentele preparate termic, produc acidifierea sangelui, urmata de scaderea puternica a imunitatii. Daca doresti alte amanunte, ma poti contacta la:"mikehdr34yh@gmail.com"
Mihai_Poenaru_1
Postat pe 16 August 2015 10:03
Multumesc de raspunsuri
kudika_991899
Postat pe 19 August 2015 23:44
Buna ! Pana reusesti sa vorbesti cu mama. Mergi si cumparati 20 cp. VITEX le gasesti la plafar(inghite 2cp pe zi). Din farmacie mai cumparati si 10 cp. GYNOPHILUS, sunt lactobacili, ovule pe care le introduci vaginal 10 zile.Sa-mi spui cum te simti si daca ti-a venit menstra.
kudika_15717
Postat pe 24 August 2015 22:23
De la: kudika_15717, la data 2015-08-24 22:23:33Buna ! Pana reusesti sa vorbesti cu mama. Mergi si cumparati 20 cp. VITEX le gasesti la plafar(inghite 2cp pe zi). Din farmacie mai cumparati si 10 cp. GYNOPHILUS, sunt lactobacili, ovule pe care le introduci vaginal 10 zile.Sa-mi spui cum te simti si daca ti-a venit menstra.

Buna, acum am vazut raspunsul tau, multumesc de sfat, e bine sa stiu cat mai multe, inca nu mi-a venit, dar mi-am facut programare la medic, imi poti scrie in privat daca vrei.
kudika_991899
Postat pe 26 August 2015 20:38
De la: kudika_991899, la data 2015-08-06 03:38:10Buna, scriu aici in speranta ca poate voi primi un raspuns care sa ma lamureasca pt scurt timp sau pana cine stie cand voi reusi sa ajung la medic...Stiu ca o sa primesc probabil si pareri mai putin favorabile celor ce va voi spune.Sa incep cu inceputul. Am 17 ani si o relatie de 2 jumatate. Parintii mei au fost de acord, ne intelegem pe tema asta, insa problema apare in privinta faptului ca nu mai sunt virgina. Ei nu sunt de acord cu asta, eu nu am recunoscut niciodata, insa ei, mai ales mama, mi-a spus mai de multe ori. Mai exact nu pot vorbi deschis pe tema asta cu familia mea. Am de un an candidoza, am inceput sa o descopar dupa ce nu am mai fost virgina si m-am gandit ca ar putea fi din cauza ca mereu cand am fost bolnava am luat antibiotic fara probiotic, nu am luat de la prietenul meu pentru ca ne-am protejat. Am fost la medici cu prietenul meu, fara sa stie parintii, dar tot nu am reusit sa scap pana cand am renuntat sa merg si am zis ca reusesc eu cumva pana la urma. Am gasit produsele din gama Lady Health si m-am gandit sa le incerc in vara asta(tot ce am incercat pana acum nu m-a ajutat si chiar am incercat multe ovule si creme), insa a aparut o alta problema. Si acum sa va spun de ce am hotarat sa scriu aici. Am avut menstruatie in 25 mai, 8 zile ma tine, nu este un ciclu regulat. Urmatoarea a fost in 14 iunie, m-am speriat putin pt ca a fost devreme si nu ma asteptam. In 18 iunie, eram in timpul menstruatiei, am avut un contact sexual neprotejat cu ejaculare in exterior. Si atunci a fost ultima mea menstruatie. Am facut teste de sarcina, 4 cred, si toate negative. Uneori am dureri de burta ca si cum ar veni, dar asa am de prin 20 iulie. Uneori am intepaturi mai mari in zona ovarelor. As vrea sa stiu de ce nu imi vine. La medic ajung greu, stau cam departe, la sat si dureaza pana eu si prietenul meu adunam bani ca sa putem merge. As vrea sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva sa imi spuna macar orientativ ce ar putea fi pt ca sunt foarte nelinistita si imi e teama ca nu va veni nici luna asta. Inca ceva, in 21, 22 si 23 iulie am fost la piscina si am facut baie, apa nu a fost prea calda, dar nici prea rece. Ar putea asta sa imi afecteze menstruatia atat de mult sau candidoza o face? Imi cer scuze pentru ca am scris atat, am incercat sa explic cat mai bine.


Apa de la piscina si candida nu modifica ciclul mentrual.
O dereglare hormonala sau o posibila sarcina normala sau extrauterina, pot in schimb sa-ti opreasca menstra si pot chiar sa-ti dea dureri similare ca si cum ti-ar venii menstra.
O boala cu transmitere sexuala care ti-ar fi putut inflama foarte tare ovarele sau trompele, poat face asa ceva, mai ales ca ai dureri de prin Iulie.
Cu cat stai mai mult cu atat s-ar putea sa ai supriza sa constati ca esti insarcinata si nu mai poti face avort.

daca parintii tai stiu si au fost de acord sa ai sex atat de mica, atunci ar trebuii sa-si ia si raspudnerea ta si sa te duca la medic de urgenta. Un minor, este responsabilitatea parintilor si legal ei raspund pentru fiecare fapta a ta.

Faptul ca contui sa ia candida este probabil pentru ca nu ai facut un tratament complet atat tu cat si partnerul de sex, in care sexul este interzis pana ce analiza care o repeti dupa tratament spune ca nu mai ai candida.
faptul ca nu trece candida, confirma ca nu ati fost cuminti si nu ati avut rabdare sa treaca candida de tot, reinfectandu-va de fiecare data, unul de la altul cand ati facut sex neprotejat!
kudika_11495
Postat pe 27 August 2015 04:47
De la: kudika_11495, la data 2015-08-27 04:47:41
De la: kudika_991899, la data 2015-08-06 03:38:10Buna, scriu aici in speranta ca poate voi primi un raspuns care sa ma lamureasca pt scurt timp sau pana cine stie cand voi reusi sa ajung la medic...Stiu ca o sa primesc probabil si pareri mai putin favorabile celor ce va voi spune.Sa incep cu inceputul. Am 17 ani si o relatie de 2 jumatate. Parintii mei au fost de acord, ne intelegem pe tema asta, insa problema apare in privinta faptului ca nu mai sunt virgina. Ei nu sunt de acord cu asta, eu nu am recunoscut niciodata, insa ei, mai ales mama, mi-a spus mai de multe ori. Mai exact nu pot vorbi deschis pe tema asta cu familia mea. Am de un an candidoza, am inceput sa o descopar dupa ce nu am mai fost virgina si m-am gandit ca ar putea fi din cauza ca mereu cand am fost bolnava am luat antibiotic fara probiotic, nu am luat de la prietenul meu pentru ca ne-am protejat. Am fost la medici cu prietenul meu, fara sa stie parintii, dar tot nu am reusit sa scap pana cand am renuntat sa merg si am zis ca reusesc eu cumva pana la urma. Am gasit produsele din gama Lady Health si m-am gandit sa le incerc in vara asta(tot ce am incercat pana acum nu m-a ajutat si chiar am incercat multe ovule si creme), insa a aparut o alta problema. Si acum sa va spun de ce am hotarat sa scriu aici. Am avut menstruatie in 25 mai, 8 zile ma tine, nu este un ciclu regulat. Urmatoarea a fost in 14 iunie, m-am speriat putin pt ca a fost devreme si nu ma asteptam. In 18 iunie, eram in timpul menstruatiei, am avut un contact sexual neprotejat cu ejaculare in exterior. Si atunci a fost ultima mea menstruatie. Am facut teste de sarcina, 4 cred, si toate negative. Uneori am dureri de burta ca si cum ar veni, dar asa am de prin 20 iulie. Uneori am intepaturi mai mari in zona ovarelor. As vrea sa stiu de ce nu imi vine. La medic ajung greu, stau cam departe, la sat si dureaza pana eu si prietenul meu adunam bani ca sa putem merge. As vrea sa stiu daca a mai trecut cineva prin asa ceva sa imi spuna macar orientativ ce ar putea fi pt ca sunt foarte nelinistita si imi e teama ca nu va veni nici luna asta. Inca ceva, in 21, 22 si 23 iulie am fost la piscina si am facut baie, apa nu a fost prea calda, dar nici prea rece. Ar putea asta sa imi afecteze menstruatia atat de mult sau candidoza o face? Imi cer scuze pentru ca am scris atat, am incercat sa explic cat mai bine.


Apa de la piscina si candida nu modifica ciclul mentrual.
O dereglare hormonala sau o posibila sarcina normala sau extrauterina, pot in schimb sa-ti opreasca menstra si pot chiar sa-ti dea dureri similare ca si cum ti-ar venii menstra.
O boala cu transmitere sexuala care ti-ar fi putut inflama foarte tare ovarele sau trompele, poat face asa ceva, mai ales ca ai dureri de prin Iulie.
Cu cat stai mai mult cu atat s-ar putea sa ai supriza sa constati ca esti insarcinata si nu mai poti face avort.

daca parintii tai stiu si au fost de acord sa ai sex atat de mica, atunci ar trebuii sa-si ia si raspudnerea ta si sa te duca la medic de urgenta. Un minor, este responsabilitatea parintilor si legal ei raspund pentru fiecare fapta a ta.

Faptul ca contui sa ia candida este probabil pentru ca nu ai facut un tratament complet atat tu cat si partnerul de sex, in care sexul este interzis pana ce analiza care o repeti dupa tratament spune ca nu mai ai candida.
faptul ca nu trece candida, confirma ca nu ati fost cuminti si nu ati avut rabdare sa treaca candida de tot, reinfectandu-va de fiecare data, unul de la altul cand ati facut sex neprotejat!

Buna, daca as fi insarcinata nu as face avort si am avut un singur contact sexual neprotejat, in 18 iulie, de prima oara si pana atunci nu am avut contacte sexuale neprotejate, toate au fost protejate si eu aveam candidoza, am spus, s-a manifestat dupa ce nu am mai fost virgina, desi contactul a fost protejat. Am si spus ca am fost la medici diferiti pt tratarea candidozei, insa nu trecea complet, revenea si am renuntat sa mai merg de cateva luni. Voi merge la medic, am programare, insa mai am de asteptat. Si am spus mai sus ca parintii mei nu sunt de acord sa nu mai fiu virgina. Eu am facut ce am simtit si cred ca fiecare are dreptul sa aleaga cand vrea sa se intample asta si la fel am facut si eu, imi asum tot ce s-a intamplat si tot ce urmeaza sa se intample, eram curioasa doar daca a mai trecut cineva prin asa ceva pentru ca ma omoara asteptarea, abia astept sa aflu. Multumesc frumos de raspuns!
kudika_991899
Postat pe 27 August 2015 11:33
Daca ai avut sex neprotejat in 18 iulie si pana acum nu ti-a venit ciclul, atunci esti insarcinata!
kudika_11495
Postat pe 27 August 2015 11:50
De la: kudika_11495, la data 2015-08-27 11:50:33Daca ai avut sex neprotejat in 18 iulie si pana acum nu ti-a venit ciclul, atunci esti insarcinata!

Si de ce iasa testele negative? Eram in penultima zi de menstruatie atunci, din ce stiu nu pot ramane in timpul menstruatiei. Si ejacularea a fost in exterior.
kudika_991899
Postat pe 27 August 2015 14:32
De la: kudika_11495, la data 2015-08-27 11:50:33Daca ai avut sex neprotejat in 18 iulie si pana acum nu ti-a venit ciclul, atunci esti insarcinata!

Acum am vazut ca ai spus "iulie", in 18 iunie s-a intamplat, ultima mea menstruatie a fost in 14 iunie.
kudika_991899
Postat pe 27 August 2015 23:57
da, greseala mea,14 iunie, nu iulie!

In orice caz, in functie de cand faci testul de sarcina iese pozitiv sau negativ.
O sarcina normala apare la un test de sarcina dupa 20 de zile de la fecundare ovulului.

Cum ultimul ciclu menstrual a fost 14 iunie, testul trebuia facut in jurul datei de 21 Iulie si nu mai devreme.
Orice test facut inainte de aceasta data, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata!







kudika_11495
Postat pe 28 August 2015 00:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Memorialul durerii - integral pe net 1 De la: stiricaremerita 22 Ianuarie 2011 11:05
hipomenoree, ce sa fac? 5 De la: Gabita_D 12 Mai 2010 11:37
sanii 7 De la: Callyope 1 Ianuarie 2010 14:42
abcesul perianal 3 De la: 4Life 15 Februarie 2010 11:40
rana pe col vb sa faci dragoste (?) 80 De la: kudika411486 5 Iulie 2011 16:02