Setari Cookie-uri

INCEST

Salutare am si eu o dilema relatiile incestuoase credeti ca sunt bune ,sotia mea face sex cu fiul meu , sotia fiindca ca o mama vitrega , fiindca eu sunt la a doua casatorie . Cum trebuie sa procedez sa ma bag intre ei si sa le spun ca nu este bine , dar sa nu se supere sotia mea fiindca o iubesc foarte mult . Sotia mea are 41 de ani eu am 48 de ani si baiatul meu are 22 de ani.
goe69
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:42
pai eu zic sa nu va bagati in placerea lor, doar nu vreti sa-i suparati nici pe unul nici pe altul: pana la urma nu este incest, de vreme ce nu sunt rude de sange.


e o gluma? dvs ce va doriti? sunteti ok cu situatia asta? ba sa se supere sotia, cum sa suferiti ca sa n-o suparati?? ce daca se supara? cred ca mai degraba dumneavoastra va este teama sa infruntati situatia. trebuie sa fiti clar si sa stiti ce va doriti de la relatia cu ea si sa clarificati lucrurile
eleain
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:55
De la: goe69, la data 2009-12-07 12:42:25Salutare am si eu o dilema relatiile incestuoase credeti ca sunt bune ,sotia mea face sex cu fiul meu , sotia fiindca ca o mama vitrega , fiindca eu sunt la a doua casatorie . Cum trebuie sa procedez sa ma bag intre ei si sa le spun ca nu este bine , dar sa nu se supere sotia mea fiindca o iubesc foarte mult . Sotia mea are 41 de ani eu am 48 de ani si baiatul meu are 22 de ani.
E o gluma?Daca nu vreti sa o suparati,cedati-o fiului.Inteleg ca la dv nu tineti deloc sau va este teama sa vb cu sotia si sa luati masurile necesare.Fiti barba, ce Dumnezeu,nu va lasati demnitatea calcata in picioare in numele dragostei,nici de sotie nici de fiu. Luati atitudine.
51160
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:26
parerea mea e sa dicuti cu ia la modul cel mai serios problema.cum oare poti permite asa ceva?cum te culci tu cu ia, cind stii ca si fiul tau o face?eu in locul tau as parasio.cum poti sa iubesti o asemenea persoana? cum iti privesti fiul, in ochi?, stau si ma intreb oare realizezi, ce se intimpla? sotia ta daca tear iubi si respecta, nu ar face asa ceva. cum sa ti se para tie ceva normal chestia asta?
kudika098645
Postat pe 12 Decembrie 2009 11:49
daca dupa ce dicuti cu ia , ia nu vrea sa renunte la asta, fati bagajele si pleaca. inseamna ca ia nu te respecta, isi bate joc de tine. incearca sa ai o discutie si cu fiul tau.cum adica sa no sup eri pe sotie? si daca se supara ce? nu mai sunt femei , pe lumea asta? tu nu te superi cind vezi ce face ia? tie frica de ia? inseamna ca, iartama da nu esti barbat. esti o cirpa in fata ei. daca ai fi barbat, adevarat ai lua atitundine, parerea mea.
kudika098645
Postat pe 12 Decembrie 2009 12:00
De la: eleain, la data 2009-12-07 13:55:20pai eu zic sa nu va bagati in placerea lor, doar nu vreti sa-i suparati nici pe unul nici pe altul: pana la urma nu este incest, de vreme ce nu sunt rude de sange.


Bravoooo!
Ce sa faci, la toti ni-i greu!
100101
Postat pe 13 Decembrie 2009 00:10
daca tu,cu cea de-a doua sotie sunteti casatoriti religios.....e o problema,dar daca nu.....nu-i nimic,numai ca nu are respect pt tine ca parinte,ceea ce inseamna ca nu se respecta nici pe el...
mariusniculaetkd
Postat pe 14 Decembrie 2009 07:07
salut....sa fii tu impacat, ia sa iti intrebi tu sotia daca nu are si ea o sora vitrega.... cine stie? poate va lipiti? astfel iti vei da seama ca de fapt problema e la tine...... sau ea este barbatul in casa?
mihai_microalge
Postat pe 14 Decembrie 2009 07:20
As vrea sa stiu dacva te numesti George sau GHIORGHE !? pt. ca daca te chiama George e bine sa te duci ! intelegi omule ? te chiama Giorge ! duteeeee ! Dar daca te chiama GHIORGHE desigur ca nu auzi ! nu il auzi nici pe GHEORGE cum te chiama si nici pe cei ce-ti dau sfaturi aici ! De si nu te cunosc eu cred ca vei face cum iti dicteaza capul ala mic al lui 'Ghiorghita' ! tare sunt curios sa-mi scri peste 9 luni ! Doamne mare iti e situl! Hai noroc GHIORGHE
healthy003132
Postat pe 14 Decembrie 2009 07:24
vad ca totusi i-ai scris lui george
eleain
Postat pe 14 Decembrie 2009 08:02
Nu se numeste incest ceea ce face sotia ta. Daca nu era sotia ta, era cu totul altceva. Unii tineri sunt atrasi de femei mature, o femeie la 41 ani poate sa fie foarte frumoasa si nu este deloc greu ca un tinar de 22 ani sa se indragosteasca de ea. In acest caz femeia este cea care nu trebuie sa accepte aceasta relatie. Am trecut si eu printr-o sitatie asemanatoare, fiul sotului meu avea 15 ani iar eu 28, dar eu l-am convins ca nu este bine sa avem o relatie.Acum fiul sotului are 33 ani eu 46 ne intelegem foarte bine.
BLAJ
Postat pe 14 Decembrie 2009 08:52
esti un bou!!!!!!
hiris07
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:25
1.Sunteti 100% sigur de relatia lor sau e doar o presupunere?
2.Daca sunteti cununati religios e si fiul ei inaintea Lui Dumnezeu si deci relatia e mai mult decat un incest, e pacat strigator la cer.
3. Daca nu sunteti cununati religios e grav pentru toata lumea, caci daca celelalte pacate se savarsesc in afara corpului acesta e singurul pe care il savarsim in insasi trupul nostru, trupul prin Sf. Botez fiind templul Mantuitorului si a Duhului Sfant. Iisus Hristos in Cana Galilei a binecuvantat doar cununia.
4.Cineva accepta o astfel de relatie doar daca nu e legat in nici un fel de acea femeie si-si zice ca mai bine o imparte cu fiul ca sa fie sigur ca nu are cine stie ce relatii si ia cine stie ce boli, asta daca acel cineva a fost la psiholog si nu are probleme.
5. E postul Craciunului si nu stiu ce sa zic mai mult caci acum si cei casatoriti trebuie sa fie cumpatati.
elenaneli
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:32
cred ca trebuie sa mergeti la psihiatru sau sa va internati pe viata! e clar sunteti o "familie' bolnava dar si ce scarbos...ihhhh!!!
tury65
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:34
Daca ea face acest lucru , inseamna ca nu te iubeste deloc. Incearca sa ai o discutie cu ea : spune-i ca sti de relatia ei cu fiul tau si vezi ce are de spus ..Sa ai o discutie si cu fiul tau, sa il sfatuiesti sa se insoare, iar cand v-a avea feticirea crezuta i-ai nevasta ( sau macar da-i de inteles ca asa vei face, ) si vezi ce v-a spune.Sau lasa-i in pace si desparte-te de EA, dar ....... dupa ce vor fi impreuna cucereste-o si culcate cu ea,( ca doar o iubesti ) si fa in asa fel sa afle si fiul tau ca te culci cu amanta lui si vezi cum se va simti! Cred ca bineeeee....

Nu merita sa te chinuiesti cu asa femeie, ca viata este prea scurta si merita traita! ( daca iti spunea ca nu te mai iubeste si vrea sa va despartiti iar tu nu ai acceptat, asta ar fi altceva, dar asa tradat, inselat si mintit!!!
eta66
Postat pe 14 Decembrie 2009 09:36
Este o incalcare a legii numai daca aceasta/aceste legi exista. Prima Lege care condamna aceasta relatie -dar si altele- a fost data de insusi Dumnezeu prin cuvantul sau Bblia. Vezi la cartea LEVITICUL, cap.20 la versetul 11.
In general incestul este considerat ca fiind o reletie sexuala intre rude de gradul intai, pentru restul se pot obtine asa-zisele "dispense", adica permisiuni care "acopera" aceste pacate. Sunt "pacate mortale" in fata lui YAH, singurul dumnezeu adevarat, dumnezeul Bibliei, si Dumnezeu nu a schimbat nimic si nici nu va schimba caci, atunci, ar putea fi considerat un mincinos. Primii oameni, Adam, Eva, Cain s.a.m.d. nu se aflau sub Lege. Singura lege existenta la acea vreme era aceea referitoare la mancatul fructelor dintr-un anumit pom, al binelui si al raului. Pentru ca au incalcat acea singura Lege, ei au murit negresit, caracteristica mostenita de toti urmasii lui Adam si al Evei. Restul Legilor au fost date creaturilor inteligente de pe pamant al lui Dumnezeu dupa potop si sunt universal valabile si azi pentru toti, indiferent de unde traieste sau ce religie are omul. Nimeni nu are vreo scuza ca sa nu-l recunoasca pe Yehova ca fiind singurul dumnezeu adevarat, atotputerni, intelept, drept, plin de bunatate nemeritata (fata de creaturile sale), singurul dumnezeu creator pentru ca El este iubire. El poate orice, asa cum isi si zice -el singur si-a dat numele, YEHOVA- dar nu poate un singur lucru, adica sa minta!!!!
Cine incalca Legile Sale, dar si legile statului sau al tinitului in care s-a nascut si traieste, savarseste, in primul rand, un pacat in fata lui Dumnezeu.
liviuT_healthy
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:16
Eu zic atunci ca nu ai vazut pe cine iubeste cu adevarat sotia ta...
Din moment ce face alte treburi cu fiul tau,inseamna ca nu mai tine la tine.Clar.
Isi bate joc de tine..
Ba da` ce femeie frate..
Nu`s de acord cu asa ceva !!!
Rezolva problema cat mai repede...
Mai sunt si alte femei,mai cauta.
Or sa se desparta ei odata si odata...nu tin mult relatiile asta cu diferente de varsta de 10-20-30 ani...etc.


Good luck !
vss
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:18
Eu cred, k nu sotul a scris post-ul ci fiul sau chiar sotia, vroia sa afle cum este vazut ceea ce fac ei si ca sa nu isi atraga injuraturiile multe si criticele a zis k e sotul. Ce barbat ar fi acceptat situatia asta...
A innebunit lumea ...
alisika
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:23
Hei !!!!locuitor al planetei Pamant: ce e la voi acolo, Sodoma si Gomora???
pn_mihaela
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:05
Nu este incest insa sotia ta este o mizerabila, fara principii morale.Nu merita sa iubesti asemenea om,te va insela in continuare, daca nu cu fiul vitreg, cu altii!!
healthy003074
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:47
De la: goe69, la data 2009-12-07 12:42:25Salutare am si eu o dilema relatiile incestuoase credeti ca sunt bune ,sotia mea face sex cu fiul meu , sotia fiindca ca o mama vitrega , fiindca eu sunt la a doua casatorie . Cum trebuie sa procedez sa ma bag intre ei si sa le spun ca nu este bine , dar sa nu se supere sotia mea fiindca o iubesc foarte mult . Sotia mea are 41 de ani eu am 48 de ani si baiatul meu are 22 de ani.

Tu iti dai seama ce ai spus..cum poti accepta ca barbat asa ceva?
la_belle_mer
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:56
De la: pn_mihaela, la data 2009-12-14 12:05:21Hei !!!!locuitor al planetei Pamant: ce e la voi acolo, Sodoma si Gomora???

Pe aproape ...
Mare ti-e gradina Doamne si multi..sunt in ea!
la_belle_mer
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:56
interesant...pai daca tot nu vrei sa deranjezi...poate faceti un sex in 3...Fereasca Dumnezeu
Oana25_healthy
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:09
Cred ca acest post este o mare gluma facuta de cineva care nu are treaba. Toata lumea ii da sfaturi acum si el sau ea se distreaza.
gabriela_codreanu
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:16
prost trebuie sa mai fii, cel mai bine ar fisa pleci si sa o lasi in pace sa isi faca medrele sa nu cumva sa o deranjezi
ktin
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:32
Filmeaza-i si pune-i pe you tube sa nu cumva sa se supere si pentru faptul ca nu e "vedeta".
blue_little_angel
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:47
Daca simti ca nu mai poti si crezi ca el iti face un serviciu ajutandu-te lasa-i lui placerea .In curand el isi va da seama ca ea e baba pentru el si o va lasa.Parerea mea acum serios e ca esti mototol si da-o la dracu si fa-i bagajele.De incest nu e incest e curvasaraie sub ochii tai.
remo
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:41
ce tare ai fost...''nu vrei sa se supere'' de cazuri de astea nu prea am auzit..poi tu esti multumit ca ea sa faca asa ceva ?''tu nu te superi''?
fata_healthy
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:50
De la: goe69, la data 2009-12-07 12:42:25Salutare am si eu o dilema relatiile incestuoase credeti ca sunt bune ,sotia mea face sex cu fiul meu , sotia fiindca ca o mama vitrega , fiindca eu sunt la a doua casatorie . Cum trebuie sa procedez sa ma bag intre ei si sa le spun ca nu este bine , dar sa nu se supere sotia mea fiindca o iubesc foarte mult . Sotia mea are 41 de ani eu am 48 de ani si baiatul meu are 22 de ani.

Esti chiar tare, nu am mai ras atat de mult de ceva vreme, multumesc !
lylee
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:32
De la: gabico, la data 2009-12-14 13:16:22Cred ca acest post este o mare gluma facuta de cineva care nu are treaba. Toata lumea ii da sfaturi acum si el sau ea se distreaza.

Ai dreptate si trebuie sa recunoastem ca e haios :)
lylee
Postat pe 14 Decembrie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comercializam Pregnyl 5000 UI - 43 lei/ fiola 5 De la: MirelaGruia 14 August 2014 14:58
Instalarea menopauzei 11 De la: radu_ionascu 25 Martie 2010 21:49
O idiotenie adevarata :) 50 De la: polin 25 Noiembrie 2011 10:06
SANI MOI DIN CAUZA ATICONCEPTIONALELOR 33 De la: oana_s 14 Decembrie 2009 10:02
Nasterea naturala 1 De la: kudika_1024367 12 Martie 2017 01:30