Setari Cookie-uri

Intrebare. As vrea raspuns

Am purtat o discutie pe email cu o cunostinta care ma forta, i am dat un raspuns dar pana la urma mi a parut rau, puteam s o las balta, n avea ce face si s a luat de mine. Am terminat problema. Dar imi pare rau ca i am raspuns. Daca sterg mesajul de la mine dispare si de la ea, sau cum sa fac sa se stearga si de la ea? Intreb ca stiu ca mi a trecut pe la ureche ca se poate? Stiti?
healthy005533
Postat pe 18 August 2015 21:06
De la: healthy005533, la data 2015-08-18 21:06:50Am purtat o discutie pe email cu o cunostinta care ma forta, i am dat un raspuns dar pana la urma mi a parut rau, puteam s o las balta, n avea ce face si s a luat de mine. Am terminat problema. Dar imi pare rau ca i am raspuns. Daca sterg mesajul de la mine dispare si de la ea, sau cum sa fac sa se stearga si de la ea? Intreb ca stiu ca mi a trecut pe la ureche ca se poate? Stiti?



Nu ii poti sterge mesajul respectiv,decat daca intri pe contul ei,identificandu-i parola!!!
kudika_15804
Postat pe 19 August 2015 07:25
Tu nu stiai ca petele de pe "email" ies mai greu ? Data viitoare incearca cu "inox".
Rotty_
Postat pe 19 August 2015 08:26
Nu inteleg de ce iti este teama in urma acelui mesaj , iti poate dauna atat de mult , indiferent de ceea ce ai scris sau despre cine ai scris , asuma-ti raspunderea celor zise , fara a te lasa cuprinsa de mustrari de constiinta. Iar daca cunostinta aceea a ta , a insistat atat de mult , trimite-i acelasi mesaj zi de zi
Nimeni nu te poate forta :) sa-i raspunzi la email , ai fi putut sa-i dai ignor daca tot nu doreai sa-i raspunzi.Iar daca pers. este o cunostinta din mediul virtual , chiar nu vad de ce trebuie sa-ti faci atata stres.
Ps. ce ti-a trecut tie pe la ureche , e urat din partea ta , asa ca asuma-ti cele scrise in mesj respectiv.
kudika_988778
Postat pe 19 August 2015 12:11
De la: healthy005533, la data 2015-08-18 21:06:50Am purtat o discutie pe email cu o cunostinta care ma forta, i am dat un raspuns dar pana la urma mi a parut rau, puteam s o las balta, n avea ce face si s a luat de mine. Am terminat problema. Dar imi pare rau ca i am raspuns. Daca sterg mesajul de la mine dispare si de la ea, sau cum sa fac sa se stearga si de la ea? Intreb ca stiu ca mi a trecut pe la ureche ca se poate? Stiti?


In primul rand, nimeni nu te poate forta sa raspunzi la un email!
Ai raspuns pentru ca ai vrut, nu cred ca ti-a legat cineva mana de tastatura si ti-a pus pistolul la cap, ca sa scrii.
Deci, nu cauta vina la altii pentru greselile tale, invata sa fii responsabila pentru faptele tale!

Cat priveste cum se poate sterge un email, am vesti f proaste pentru tine, UN EMAIL NU SE POATE STERGE!!!! Ba mai mult, ramane in arhiva catorva servere pe unde este trimis si pot fi proba in instanta judecatoreasca.

Nu confunda EMAILUL cu pagina de FB unde pui comentarii. Comentariile de pe FB se pot sterge dar nu si mesajele trimise in mesageria de pe FB.
Cu emailul, este treaba mult mai serioasa, gmail, yahoo si alte site-uri cu emailuri, au servere tinute in cloud care pastreaza copii ale acestor emailuri. Indiferent ce stergi tu in computerul tau, ramane totusi in arhiva serverului si la cerere, poate fii recuperat. Dar asta este valabil pentru tine, pentru ca, cealalta persoana care a primit mesajul tau, il poate folosii cand ii convine si cum ii convine, inclusiv intr-o instanta judecatoreasca, daca este caz de amenintare sau pericol.


kudika_11495
Postat pe 19 August 2015 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VRETI SI VOI O PARTE DIN BANI INAPOI DIN CUMPARATURILE PROPRI ?? 10 De la: mihaiamedeo 27 Septembrie 2014 06:44
Cistiguri mari reale cu investitie de doar 6 lei... 0 De la: 17 Decembrie 2011 12:21
Menstruatia nu vine 5 De la: kudika_952186 21 Ianuarie 2014 19:57
sex in 3 19 De la: kudika_939513 12 Noiembrie 2013 11:11
www.sanatate.ro 1 De la: giorgiana200585 20 Iulie 2010 19:05