Setari Cookie-uri

iubitul meu va avea un copil cu fosta lui prietena!!

Buna tuturor, de aproximativ o luna sunt impreuna cu un baiat, o sa ii zic rares aici. Totul a fost mai mult decat perfect intre noi pana ieri cand l-am simtit mai rece fata de mine, azi si-a lluat inima in dinti si mi-a zis ca fosta lui cu care a fost la sunat si i-a zis ca e insarcinata, ei au stat impreuna 2 saptamani si uite ca in 2 saptamani s-a intamplat,nustiu ce sa fac sa accept situatia si sa raman cu el sau nu. Am 20 ani el are 24, totul e mai mult decat perfect intre noi poate ca asa e la inceput nustiu dar sunt fericita...ce sfaturi imi dati...el nu stie nici el ce sa faca dar un lucru e sigur nu vrea sa ramana cu acea fata, e deacord sa o ajute la cresterea copilului dar nu vrea sa fie cu ea pe viitor!! el mi-a zis ca nu vrea sa imi strice viata, oare ar reusi cu asta sa imi strice viata? va rog ajutati-ma, sunt in stare de soc
cristinutza263
Postat pe 12 Septembrie 2015 16:43
Nu te ingrijora tu pt neglijenta celor doi , dimpotriva ,invata din greselile altora , ca tu sa nu ajungi intr-o astfel de situatie .
Astea sunt consecintele lipsei de protectie sexuale ce duc la a da nastere unui copil ce nu se dorea a fi; vina apartine atat ei cat si a lui dar se vor descurca ei de a a lua o decizie , decizie pe care tu nu trebuie sa-l influentezi cu nimic, este strict pb lor.
In functie de cum va dori el sa-si rezolve asa zisa lui pb , vei decide la randul tau , daca relatia dintre voi trebuie sa continue sau nu.
La randul tau , evita sa ajungi vreodata in situatia acelei fete care nu a luat in calcul ca poate ramane insarcinata :)
kudika_988778
Postat pe 12 Septembrie 2015 18:35
nu e vorba de negijenta, imi e mila de el ca o sa stea o viata linga fata aia care nu s-a gindit deloc ce a facut ea e in paris fara parinti la 18 ani si se chinuie din greu sa isi cistige existenta, el nu o iubeste si o sa plece mereu cu baieti de nervi iar ea o sa stea acasa....nici el nu va avea viata normala nici ea .... daca poti lasa-mi facebook-ul tau .....atat de mult simpt nevoia sa vorbesc cu cineva caruia sa ii spun tot ce am pe suflet dar nu am cui ....stii cum e cine consideri prieten te judeca
cristinutza263
Postat pe 12 Septembrie 2015 19:03
Draga mea , aparitia unui copil nedorit in urma unui act sexual fara protectie , se numeste neglijenta pt ca in ziua de azi exista la indemana oricui atatea metode de prevenire.
Spune-mi unde scrie ca in urma unei distractii , cei doi trebuie sa ramana toata viata impreuna .Exista atatea relatii care se despart dupa ani de casnicie , acolo unde au existat sentimente si copii i.
Mila zici , hm , nu inteleg rostul milei in povestea asta.

Prietenii adevarati in adevaratul sens a cuvantului , niciodata nu te judeca , chiar daca intervin si pareri contradictorii a unei situatii,respectul reciproc ramane baza unei relatii de prietenie.

Nu folosesc fb-ul , poti scrie aici ceea ce ai de zis.
kudika_988778
Postat pe 12 Septembrie 2015 19:30
ei au fost impreuna, poate ca si au vrut mai mult unul din ei...dar totusi s-au despartit si el mi-a zis de fostele lui inclusiv de aceasta nu a zis nimic de bine decat ca s-au despartit pt ca nu era buna de nimic, si nici nu se intelegeau, nu avea grija de ea era neingrijita pur si simplu nu se aranja iar pt el conta ft mult acest detaliu, dar uite ca s-a intamplat acum am vb cu el si am ajuns la concluzia ca indiferent cum o fi ea trebuie sa creasca impreuna copilul...eu sufer enorm dar nu stiu ce e de facut altceva decat sa ma tin tare...
cristinutza263
Postat pe 12 Septembrie 2015 20:57
am scris in mesaj privat! :*
cristinutza263
Postat pe 12 Septembrie 2015 21:02
De la: cristinutza263, la data 2015-09-12 20:57:57ei au fost impreuna, poate ca si au vrut mai mult unul din ei...dar totusi s-au despartit si el mi-a zis de fostele lui inclusiv de aceasta nu a zis nimic de bine decat ca s-au despartit pt ca nu era buna de nimic, si nici nu se intelegeau, nu avea grija de ea era neingrijita pur si simplu nu se aranja iar pt el conta ft mult acest detaliu, dar uite ca s-a intamplat acum am vb cu el si am ajuns la concluzia ca indiferent cum o fi ea trebuie sa creasca impreuna copilul...eu sufer enorm dar nu stiu ce e de facut altceva decat sa ma tin tare...




..."ei au stat impreuna 2 saptamani si uite ca in 2 saptamani s-a intamplat"


Iti faci prea multe ganduri si idei , in urma unei relatii de 2 saptamani a celor doi.
Incheie relatia cu el si lasa-i sa-si creasca copilul .
Tu iti vei gasi un alt baiat , unul ce are capul pe umeri , esti tanara si nu ai de ce sa-i plangi de mila lui sau ei.
kudika_988778
Postat pe 12 Septembrie 2015 21:44
De la: cristinutza263, la data 2015-09-12 21:02:02am scris in mesaj privat! :*

*
kudika_988778
Postat pe 12 Septembrie 2015 21:49
Au cam revenit la moda textele tip capcana. Poate nu e cazul dar am cunoscut un baiat care a fugit de acasa cand o tipa sa-l tina langa ea l-a pacalit ca e gravida. Bine, baiatul asta avea 19 ani nu 24. Pana la urma s-a convins dar traieste cu spaima inca.. E regretabil daca e adevarata treaba sau vrea sa scape de tine si un copil facut din greseala o sa poarte toata viata o "vina". O sa-ti gasesti si tu pe cineva si..ai grija
Darius_
Postat pe 13 Septembrie 2015 00:23
ai dreptate, deja am decis de comun acord...ei s-au mutat impreuna eu imi vad de studiile mele in continuare...din pacate el o face pe ea sa sufere ...ma suna mereu si stand in aceeasi casa ea aude...de exemplu ultima data cand a sunat ea era alaturi de el si el imi zicea mie ca nu il intereseaza daca ea aude, ca ea stie foarte bine ca el niciodata nu o va iubi si va sta cu ea doar pentru copil...nustiu cum o sa fie impreuna ei...cum sa stai linga femeia care iti poarta copilul in pantece si sa zici la alta (mie in cazul asta) te iubesc cum e posibil? incerc sa il conving ca nu e bine si nu pot...eu sufer nu spun ca nu pling ma chinui dar asta numai pentru ca mi--e mila de el...de viitorul lui distrus
cristinutza263
Postat pe 13 Septembrie 2015 01:43
Isi bate joc de amandoua. Nu-I mai raspunde, asa face daca ii dai atentie
Darius_
Postat pe 13 Septembrie 2015 01:59
asta si o sa fac!! mai mult nu se merita, eu il voi ignora asa poate se va atasa de actuala lui si vor fi fericiti!!...cine stie...bebe nu are nici o vina e cel mai nevinovat si mi-e mila de toti
cristinutza263
Postat pe 13 Septembrie 2015 02:23
Nu esti nici prima ,nici ultima,care ...are un soc..!!! Asa se intampla cand nu se iau masuri de securitate in cazul relatiilor nelegitime...!!! Oricand poti avea...un soc..!!!
Socurile pot veni...si in cuplurile casatorite,dar...e totusi altceva...!!! Fara sa vreau mi-am amintit de o intamplare din tineretea mea,cand un baiat iubea o prietena de-a mea...!!! La un moment dat tipul i-a zis ca fosta...a ramas insarcinata...si trebuie s-o ia de nevasta.!!! Prietena mea...a ramas la fel de socata ca tine,caci ea il iubea,dar baiatul..s-a casatorit cu...fosta...pentru copil..!!!
Nu mica mi-a fost surpriza cand la cateva luni l-am intalnit si mi-a spus ca...n-a fost gravida,ci..doar a crezut...!!! Probabil a fost o forma de-al readuce la ea..!!!
Recent am mai intalnit un caz in care ea vroia sa-l lase,dar ulterior si-a dat seama ca-i gravida si s-au impacat de dragul copilului,care acum are...doi ani...!!!
De fiecare data spune ca sta cu el numai de dragul copilului,ceea ce mi se pare nedrept..!!! Nu stai in casa si pat...cu un om,facand mereu pe nemultumita..!!! Acel copil simte tensiunea si nemultumirea si aproape ca nu zambeste niciodata.!!! Parca e deja..batran..!!!
Asa ca ..da-i sansa sa aleaga baiatului ceea ce vrea sa faca...cu viata lui...!!! Viata ne da lectii continue si fiecare plateste...candva...greseala..!!!Va doresc numai bine.!!!Rabdare..!!! Rabdare..!!! Rabdare..!!!
kudika133347
Postat pe 13 Septembrie 2015 05:04
Fata draga,ai toata viata inainte asa ca nu te implica mai mult in aceasta relatie ,si asa nu e sigur ca ,insati tu ,vei ramine cu baiatul asta,asa ca treci cumva peste episodul asta,ca doar nu ti-ai si propus sa te casatoresti deja.Sau,ai rabdare sa vezi ce hotarasc ei ca vor face,fara sa influientezi,daca poti,cu nimic.Ai grija doar,sa nu te vezi si pe tine in aceeasi situatie!Sub nici o forma,nu trebuie sa ramai linga un barbat doar pt ca vei avea un copil cu el.Si in fond si la urma urmei,esti "enervant"...ha...ha...ha...de tinara,ai milioane de posibilitati,nu cred ca vrei sa te opresti la prima...si ulterior sa-ti dai cu pumnii in cap,cum se zice.Stai pe "curuletul" tau,ca nu s-au terminat barbatii iar faptul ca sinteti de o luna ,prieteni,nu e nimic...chiar daca tie acum ti se pare..."fericire"! Vei vedea peste ani si ani,ce inseamana de fapt,sa fii fericita.Indragosteala e "timpeala",iubirea e cu totul altceva si numai dupa ce ajungi la deplina maturitate vei sti...!Multe femei au ramas intr-o relatie din asta facuta la "indragosteala" si numai fericite nu sint!Ar fi pacat sa te trezesti peste cinci-sase ani,ori chiar mai repede,ca esti linga un om cu care ,dupa ce trece "timpeala",nu ai nimic in comun!Ai grija de tine! Si nu e doar o vorba...ca sa fie...ai grija de tine...de tine...si inca o data de tine...pe urma de ...altii!!!Te pupa "baba"!!!
armiedi_19665
Postat pe 13 Septembrie 2015 06:48
O luna? asta ti se pare tie relatie? si mai are si o fosta insarcinata... in cate luni? el vrea copilul?
Fugi cat poti de repede.
alisa_lacatus
Postat pe 13 Septembrie 2015 06:53
Draga mea, nu este o idee buna sa il ignori, ca poate se va atasa de fosta. Crede-ma ca o relatie sau o casnicie bazata doar pe faptul ca a aparut un copil, nedorit de ambii, este sortita esecului. Poate fata respectiva a facut-o intentionat pentru ca el sa se intorca la ea insa asta este o gresala mare, daca el face acest lucru va distruge 4 vieti: a ta, care vei suferi enorm, a lui, ca va fi nefericit o viata intrega stand cu o femeie pe care nu o iubeste iar asta va da nastere in timp la conflicte urate intre ei. Va distruge si viata fetei care in timp va realiza ca nu este iubita si evident si viata copilului care nu va creste intr-o familie plina de armonie si iubire.
Mie hotararea lui de a-si asuma raspunderea pentru copil dar nu si fata de mama mi se pare inteleapa. In fond, daca fata nu a avut grija sa nu se intample asa ceva, este problema ei, sa suporte consecintele.
In ceea ce te priveste, daca-mi permiti un sfat, nu termina aceasta relatie, daca tie iti este bine si vezi ce se va intampla in timp. Oricum sunteti de prea putin timp impreuna pentru a stii daca el chiar este barbatul vietii tale si va cunoasteti prea putin ca sa decizi ca vrei sa-ti petreci toata viata cu el.
kudika_29184
Postat pe 13 Septembrie 2015 07:06
E bine sai lasi sasi clarifice singuri problema.
In nici un caz sa-l accepti sa aiva de grija in continuare de acest copil.Poate o sa ai si tu copii si atunci va fi dificil.
Asa ca pe viitor se mai poate inparti dragostea,si sigur asa se va intimpla daca exista si o fosta cu copil al lui.
Si la urma daca tot a intretinut relatii sexuale cu ea pina a facut un copil...de unde sti ca pe viitor cind mai viziteaza copilul rezultat nu o mai viziteaza si pe fosta?
kudika_949711
Postat pe 13 Septembrie 2015 09:41
Draga mea, cand acest baiat s-a culcat cu aceasta fosta prietena nu a observat ca nu e buna de nimic si ca e neingrijita? Au stat impreuna numai doua saptamani, oare la prima lor intalnire sa fi fost totul altfel? Sau el face sex cu cine apuca si apoi cauta motive de despartire? Mai gandeste-te putin si la acest aspect. Eu nu cred ca merita sa iti legi tineretea de acest om care pozeaza in victima. Esti atat de sigura ca nu esti mintita? Ai toata viata inainte, nu ti-o complica pierzand timpul cu acest baiat. Cu cat vei lungi legatura cu el, te vei lega mai mult de el. Iar apoi despartirea va fi foarte dureroasa. Si sa nu te mire daca in timp vor disparea din gura lui aceste calificative negative la adresa fostei si te vei pomeni tu cu ele. Lasa-l sa-si rezolve singur problemele, e si el vinovat ca nu si-a luat masuri de protectie la contactul sexual. Bine ca nu a contactat si vreo boala cu transmitere sexuala pe care sa o transmita mai departe. Si cand zic mai departe ma gandesc in primul rand la tine. Deci fereste-te cat poti de acest baiat ca sa nu te dai mai tarziu cu capul de pereti.
kudika011445
Postat pe 13 Septembrie 2015 10:42
Foarte bun sfatul tau, Darius!
Jaqueline_healthy
Postat pe 13 Septembrie 2015 12:23
el asta si are de gand asta a facut a ales sa stea cu ea doar pentru copil, si nu cred ca va rezista, el ma suna mereu eu am tot ignorat dar e aproape imposibil sa ignori atatea apeluri...mereu vorbeste cind e in preajma ei si vorbe grele care sa o faca pe ea sa sufere...nustiu cum ea suporta asta ....
cristinutza263
Postat pe 13 Septembrie 2015 12:48
va multumesc frumos pentru sfaturi o ssa tin cont de ele, multa sanatate va doresc
cristinutza263
Postat pe 13 Septembrie 2015 12:52
toata faza e ca eu cu mina mea mi-am facut rau, l-am rugat sa o ia la el...ea il ameninta ca daca nu o se muta impreuna ea da copilul afara...acum stau in aceeasi casa dar el nu o suporta pur si simplu...nu e genul lui de femeie!!
eu il iubesc dar nu cred ca mai pot sa fiu cu el dupa toate astea..mereu va fi legat de ea si de copil...
cristinutza263
Postat pe 13 Septembrie 2015 13:01
De la: cristinutza263, la data 2015-09-13 13:01:47toata faza e ca eu cu mina mea mi-am facut rau, l-am rugat sa o ia la el...ea il ameninta ca daca nu o se muta impreuna ea da copilul afara...acum stau in aceeasi casa dar el nu o suporta pur si simplu...nu e genul lui de femeie!!
eu il iubesc dar nu cred ca mai pot sa fiu cu el dupa toate astea..mereu va fi legat de ea si de copil...


asa este,,mai bn fi cu mn
kudika_991915
Postat pe 13 Septembrie 2015 13:12
Buna, nu de mult ma aflam si eu intr-o situatie asemanatoare. Prietenul meu mi-a propus sa facem un copil insa nu avea planuri de casatorie, cel putin in acea perioada. I-am explicat ca un copil e o responsabilitate pentru amandoi si atata timp cat el nu are de gand sa ne casatorim, asta ar insemna sa imi cresc singura copilul. Bineinteles ca i-am respins ideea mai ales ca eram la sfarsitul liceului si ma pregateam sa imi fac o cariera. L-am iubit si imi doream sa imi intemeiez o familie cu el dar nu asa. Din aceasta cauza ne-am despartit iar el s-a intors la fosta lui prietena cu care a facut un copil. Cand acesta a venit pe lume, baiatul a fugit de ea si s-a intors la mine spunandu-mi ca nu e copilul lui si ca ea i-a intins o capcana. Pe mine chiar nu ma interesa ce facuse deoarece nu mai eram impreuna si nici nu imi mai doream sa fiu cu un baiat care nu are capul pe umeri si nu stie ce vrea. In ciuda faptului ca insista foarte mult sa ne impacam, l-am refuzat si i-am zis sa se intoarca la ea si sa-si creasca copilul. Intamplator am vazut-o pe fosta lui prietena pe strada cu bebelusul in carucior si am aruncat o privire. Seamana leit cu el. Acum copilul are 2 ani, ea l-a lasat in grija mamei ei si a plecat in strainatate, el isi face damblaua cu cine apuca. Cu toate ca eu sunt in prag de casatorie cu un barbat minunat, ma gandesc uneori ce se va alege de viitorul acelui copil, ce educatie poate primi si ce exemplu poate lua de la doi parinti "dezbinati".Un copil trebuie sa aiba mama si tata, cand e mic nu intelege dar cand va fi mare...?
ancacumintica
Postat pe 13 Septembrie 2015 14:05
tocmai de aceea am renuntat la fericirea mea si l-am rugat sa aiba grija de ea, o iubeste nu o iubeste trebuia sa se gindeasca de la inceput ca nu isi doreste decat o aventura si sa se protejeze!!
cristinutza263
Postat pe 13 Septembrie 2015 14:21
Vezi-ti de treaba, lumea nu a inceput cu el si nici nu se va sfarsi cu el! Sa-si poarte crucea iar modul urat de comportament fata de mama copilului lui denota ca nu merita prea multa afectiune din partea ta. Mai gandeste-te si judeca "la rece" declaratile de dragoste pe care ti le face in prezenta celeilalte.
Corina_Sebe_1
Postat pe 13 Septembrie 2015 22:13
De la: cristinutza263, la data 2015-09-12 16:43:36Buna tuturor, de aproximativ o luna sunt impreuna cu un baiat, o sa ii zic rares aici. Totul a fost mai mult decat perfect intre noi pana ieri cand l-am simtit mai rece fata de mine, azi si-a lluat inima in dinti si mi-a zis ca fosta lui cu care a fost la sunat si i-a zis ca e insarcinata, ei au stat impreuna 2 saptamani si uite ca in 2 saptamani s-a intamplat,nustiu ce sa fac sa accept situatia si sa raman cu el sau nu. Am 20 ani el are 24, totul e mai mult decat perfect intre noi poate ca asa e la inceput nustiu dar sunt fericita...ce sfaturi imi dati...el nu stie nici el ce sa faca dar un lucru e sigur nu vrea sa ramana cu acea fata, e deacord sa o ajute la cresterea copilului dar nu vrea sa fie cu ea pe viitor!! el mi-a zis ca nu vrea sa imi strice viata, oare ar reusi cu asta sa imi strice viata? va rog ajutati-ma, sunt in stare de soc



Poftim?????Esti in stare de soc pentru greselile altcuiva?????Mare greseala ,pentru ca fiecare persoana este raspunzatoare pentru greselile personale ,nicidecum pentru ale altora!!!

Draga mea,esti o copila,este adevarat,nu ai experienta de viata,dar nu te lasa intimidata de promisiunile unui barbat,care nu stie sa isi stapaneasca instinctele!!!De ce sa te angrenezi intr-o astfel de mizerie????Cum poti sa accepti o relatie cu un barbat,care a cunoscut o alta tanara,pe care,cica,a lasat-o insarcinata,apoi,a parasit-o dupa doua saptamani de relatie,ce fel de om este acest individ?????Nu crezi ca atitudinea lui ridica multe semne de intrebare?????

Bineinteles ca aceasta relatie te va afecta,daca respectam adevarul spuselor fostei iubite,chiar daca nu iti doresti asta,un copil,nevinovat insa,care,in plus de asta,nu este al tau,iti va marca viata!!!!Copilul nu este un obiect,este o fiinta,care are nevoie de ingrijire,educatie si multa,multa iubire,actiuni,care te vor obliga intr-o anumita masura,ceea ce nu cred ca iti va conveni si nu stiu cata placere iti va face!!!

Esti fericita acum??Posibil,dar ai grija sa nu ramai,si tu,insarcinata ,dupa care,sa fii parasita!!!

Lasa-l pe iubitul tau sa isi asume responsabilitatea actiunii sale si vezi-ti de viata ta,esti la inceput de viata de acest gen!!!Nu te arunca in prapastia creata de un barbat,care nu a stiut sa isi controleze hormonii si dorintele!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2015 07:23
De la: cristinutza263, la data 2015-09-13 13:01:47toata faza e ca eu cu mina mea mi-am facut rau, l-am rugat sa o ia la el...ea il ameninta ca daca nu o se muta impreuna ea da copilul afara...acum stau in aceeasi casa dar el nu o suporta pur si simplu...nu e genul lui de femeie!!
eu il iubesc dar nu cred ca mai pot sa fiu cu el dupa toate astea..mereu va fi legat de ea si de copil...



Absolut,copilul nu este un bagaj de care te debarasezi la primul cos de gunoi!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2015 07:34
Dupa parerea mea esti prea tanara pentru a te implica mai mult de atat in aceasta relatie, inchide ochii, spune-ti in gand pot, mergi mai departe, meriti mai mult de atat, un barbat indecis, care nu stie ce vrea si nu isi asuma responsabilitatea faptelor sale.
Un copil nu este un ac, daca se naste, v-a creste, v-a avea drepturi, pretentii poate, iar relatia voastra este tot la inceput, daca tu consideri ca il iubesti atat de mult, incat sa suferi toata viata, te poti inarma cu multa rabdare si poti merge mai departe,poti trece peste faptul ca are un copil, dar esti sigura ca el te iubeste asa cum spune?
Inntr-o relatie este nevoie de doi, daca unul nu iubeste, celalalt simte si v-a suferi enorm.
Tu asculta pe toata lumea, dar hotararea ia-o singura, dupa ce vei analiza cu grija situatia.
kudika_979331
Postat pe 14 Septembrie 2015 14:59
De la: cristinutza263, la data 2015-09-13 01:43:22ai dreptate, deja am decis de comun acord...ei s-au mutat impreuna eu imi vad de studiile mele in continuare...din pacate el o face pe ea sa sufere ...ma suna mereu si stand in aceeasi casa ea aude...de exemplu ultima data cand a sunat ea era alaturi de el si el imi zicea mie ca nu il intereseaza daca ea aude, ca ea stie foarte bine ca el niciodata nu o va iubi si va sta cu ea doar pentru copil...nustiu cum o sa fie impreuna ei...cum sa stai linga femeia care iti poarta copilul in pantece si sa zici la alta (mie in cazul asta) te iubesc cum e posibil? incerc sa il conving ca nu e bine si nu pot...eu sufer nu spun ca nu pling ma chinui dar asta numai pentru ca mi--e mila de el...de viitorul lui distrus


In cazul asta, daca esti femeie cinstita si vrei sa fii corecta, da-i papucii!
Lasa-l in pace sa-si faca viata cu cealalta cu care va avea copilul!
De ce incurci lucrurile?
Pentru ca tu esti cea care il inoada, atat vreme cat ii raspunzi la telefon, atata vreme cat accepti sa te auzi cu el.
Tu nu ai putina mandrie in tine?
Spune-i omului ca s-a terminat totul intre voi si nu te mai juca cu el, din afara, lumea te vede pe tine ca fiind "curva" care le-a stricat relatia si care incearca sa-i desparta.

Iar in situatia in care este aia, ea are doar jumatate din vina, iar el, cealalta jumatate. Daca se protejau, aia nu ramanea gravida, dar lui nu i-a pasat si de aici, ii dau 50% din vina lui.
Nu mai acuzati doar fetele ca vor sa santajeze, ca baiatul putea sa foloseasca prezervativ si nu se putea reproduce, dar a acceptat fara protectie si indirect suporta consecintele faptelor lui!

Tu, vezi-ti de drum fetita, ca sunt garla barbati pe lumea asta!
S-au despartit oameni dupa ani buni si tu te dai de ceasul disperarii dupa doar 1 luna? Nu-i nimic, este mai bine ca s-a intamplat acum, stii ca trebuie sa nu-l mai vezi si auzi vreodata si ca viata merge inainte fara el si incurcaturile vietii lui.

Fetita, asta este luat, asa ca, ia-ti traista in bat si cauta-ti altul!

kudika_11495
Postat pe 15 Septembrie 2015 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masaj anticelulitic fara durere 2 De la: kudika_31897 26 Martie 2013 17:25
Biominerale pentru par si unghii -HELCOR 3 De la: Alina_Karri_1 19 Iunie 2013 12:39
sfaturi..... 7 De la: rashela 3 Iunie 2011 11:16
Despre lenjeria de pat 2 De la: kudika_35264 29 Mai 2013 13:26
Buna ! 1 De la: kudika_1002250 30 Martie 2016 16:31