Setari Cookie-uri

crema anticosuri

Am o crema grozava pt tenurile acneice.Se foloseste dimineata si seara iar in trei saptamani tenul este extraordinar de curat.Se prepara in farmacie dupa o reteta veche de 100 ani si costa 30 Ron.
Doritorii pot sa-mi scrie la adresa de e-mail: laura_mark2004@yahoo.com
laura_mark2004
Postat pe 13 Ianuarie 2008 15:13
Cea mai buna crema pentru ten este Crema cu Caviar care repara si regenereaza tenul se gasete in Elvetia dar prin reprezentanti o gasiti si in Romania.

Postat pe 16 Ianuarie 2008 11:26
Parerile difera ,Gaby.In functie de ph.ul fiecaruia,varsta si altele.Cred ca fiecare a testat produse diferite in functie de problemele pe care le.a avut.Parerea mea , e ca cele mai bune tratamente,sunt cele care au cele mai multe componente naturale.Ce folosesc eu?o gama de produse care au ca baza,mierea si ceara de albine,de care sunt f.multumita.
BusuMary
Postat pe 16 Ianuarie 2008 18:40
Dragamea, ai dreptate dar vezi sint putine creme care sint bune pentru toate tipurile de ten, si aceasta chiar este superba

Postat pe 17 Ianuarie 2008 18:44
nu am avut sa sa zic mari probleme cu acneea,dar mai aparea cite 1 pe ici colo...asa ca am incercat gama antiacneeca de la GEROVITAL PLANT,care include un sapun lichid pu curatire zilnica a tenului,crema sebo-reglatoare purificatoare..care se utilizeaza dimin,seara,si o crema ultra-activa care se aplica numai pe cos...+ la aceasta scrub tot anti acneeic 1 data pe saptamana....tot setul face nu mai mult de 40$..timp de o luna au disparut..dar minusul este ca daca nu folosesti regulat pot sa mai apara cosuri....asa ca am trecut la DEAD SEA MINERALS..cosmetica israeliana de la marea moarta...si slava domnului am uitat de cosuri...

Postat pe 19 Ianuarie 2008 18:47
hmm... yo folosesc ZYNERIT... de la farmacie.. in jur de 200-300 mii lei... e super oks... dp 5-6 zile chiar s vad rezultatele... BAFTA!! :*
alexutza_baby
Postat pe 26 Ianuarie 2008 01:08
le-am incercat pe toate...acum ma dau pe naturale imi fac masti cu toate fructele care le gasesc prin casa ,cu miere,cu scortisoara....si na...iau diane 35 care e singurul lucru ce evita infectarea fetei mele...ce sa fac???poate cu timpul dispar si astea...acum am descoperit o crema hidratanata cu argila de la aslavital,foarte bune si hidratanta dar iti lasa un ten atat de mat inkat ma minunez cand ma dau cu ea.si datorita extractelor naturale care le are si argilei este si pentru tenurile acneice.eu am gasit-o la vreo 16.00.
bobocel27
Postat pe 26 Ianuarie 2008 13:54
incercati sa intrati pe www.cosmetice-4u.eu sint foarte bune, astept parerea voastra

Postat pe 27 Ianuarie 2008 17:51
Fetelor, eu am folosit sapunul si tonicul de la orifflame cu Aloe Vera si in citeva sapt.am scapat definitiv de cosuri, pot sa va spun ca pt. mine a fost un cosmar, eu am avut cosuri ffff. multe pe fata si mari si mici, iar de la sapunul si tonicul acela m-i s-a curatat fata extraordinar, iar de cind mi-am inceput si viata sexuala nu mai i-mi apare nici un cos pe fata, nu mai am probleme.
carmennistoran
Postat pe 20 Februarie 2008 13:04
Fetelor, eu am folosit sapunul si tonicul de la orifflame cu Aloe Vera si in citeva sapt.am scapat definitiv de cosuri, pot sa va spun ca pt. mine a fost un cosmar, eu am avut cosuri ffff. multe pe fata si mari si mici, iar de la sapunul si tonicul acela m-i s-a curatat fata extraordinar, iar de cind mi-am inceput si viata sexuala nu mai i-mi apare nici un cos pe fata, nu mai am probleme.
carmennistoran
Postat pe 20 Februarie 2008 13:04
eu folosesc gama normaderm de la vichy...dar nu prea ma ajuta, merg lunar la cosmetica dar nici asta nu ma ajuta,nu prea am cosuri dar am puncte negre si porii dilatati...
issa_h
Postat pe 1 Iunie 2008 15:48
cele mai bune creme antiacneice sunt cele care contin ca substanta activa benzoyl peroxid in concentratie 2.5% sau 5 % preferabil 2.5% pt. ca usuca f tare tenul. Din pacate aceste creme se gasesc doar in UK sau in Germania.
Josie
Postat pe 9 Iunie 2008 16:38
Daca esti adolescent poti folosi orice, ca degeaba.. Asta e varsta, nenicule..

Postat pe 10 Iunie 2008 11:12
din pacate cosurile nu au tot timpul treaba cu adolescenta. Si sunt substante care pot ajuta tenul acneic, cele cu acizi ca e voba de acid salicilic, acid azelaic(se gaseste in skinoren), benzoyl peroxid. Ideea e ca acizii omoara bacteriile de la suprafata pielii si asa previn blocarea porilor. Nu as recomanda antibiotice decat pt. forme usoare de acnee, pt. ca in general creeaza dependenta.

Josie
Postat pe 10 Iunie 2008 15:48
pt o piele uscata si pt care am incercat o varietate egala cu toate culorile curcubeului de creme si tot nu m-au ajutat ce imi recomandati????am facut tratamente si cu vitamine si degeaba tine vreo 2 luni si pe urma tenul redevine ....uscat.asta mi se iontampla de cand nu mai am timp de sala si sport.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Iunie 2008 23:16
Pai eu folosesc creme cu benzoyl peroxid, de care am zis inainte ( ca doar astea imi mentin tenul curat), si pt. ca imi usuca tenul f tare si folosesc doar noaptea, ziua ma dau cu crema hidratanta de la Gerovital plant. E crema hidratanta (are cutia verde), f usoara si intra repede in piele, e una dintre cele mai bune pe care le-am folosit. Inca una f buna este si crema hidratanta de la Aslavital (are cutia maro), si contine argila. Ca alternativa naturala poti folosi si ulei de masline (dupa demacherea/curatarea tenului, il masezi usor in piele apoi stergi cu un servetel de hartie si apoi pt. a lua restul umezesti un prosopel de fata cu apa fierbinte, tii un pic pe fata pana se deschid un pic porii si se inmoaie uleiul apoi stergi usurel si gataa.:) Il lasi asa fara sa te mai speli.
Josie
Postat pe 10 Iunie 2008 23:58
Cel putin la mine merge. E important sa bei si apa multa (eu beau min 1,5 l pe zi). Dar sa stii ca depinde si cat de mult dormi. Am constatat ca atunci cand dorm putin(4-5 ore pe noapte) mi se usuca pielea f tare inclusiv pe maini.
Josie
Postat pe 11 Iunie 2008 00:04
Pentru cele cu tenul accneic - un dermatolog bun face minuni. Am avut acum cativa ani o problema cu tenul temporara, aparuta pe neasteptate pt ca niciodata pana atunci nu am avut probleme de acest gen.Am fost la mai multi dermatologi care mi`au dat creme grase ceea ce chiar nu e indicat . Am avut noroc ca am gasit un cabinet exceptional , doctorita a facut minuni cu tenul meu in 2 sapt si chiar nu mai am nicio problema. Pentru orice problema dermatologica recomand acest cabinet din Bucuresti , care este intr`adevar si un pic mai scump , iar pt ca este f bun este si aglomerat , astfel ca o programre se face cu vreo 3 sapt inainte.Daca se afla cineva in situatii grave cu pielea pot da numarul de tel si adresa.
Kittynelle
Postat pe 18 Iunie 2008 19:15
Janice , este si in Ro crema cu peroxid de benzoil. Se cheama Brevoxyl . La mine a mers foarte bine , in 2-4 zile am scapat.
happypill
Postat pe 28 Iunie 2008 13:40
La cosuri functioneaza la fel de bine si pasta de dinti , si sapun facut spuna si lasat pe fata sa se usuce. Ambele usuca repede cosurile. Nu stiu cum functioneaza la tenurile acneice, dar pentru unul, 2 ,3 merg si astea.
happypill
Postat pe 28 Iunie 2008 13:43
dragele mele........ma apropii vertiginos de onorabila varsta de 30! asa ca preocuparile mele in materie de ten si creme in domeniu, s au reorientat. spun asta deoarece dupa ce scrieti voi aici, majoritatea va incadrati la adolescentism. nu va ingrijorati, toate am fost akolo, mai dvrm sau mai tziu, unele............am un ten destul de gras si neprietenos.........asa ca stiu, am avut si eu pblm, toate trec, insa ce ajuta sigur, deloc costisitor si la indemana, din proprie exp si a mai multora din generatia pro, cand nu aveam atatea optiuni si multi branduri - cutaden!!!!!really chiar face minuni, asa am depasit noi momentul! si f important, inca este sa ai un f high selfesteem! iubeste te pe tine, iubeste ti corpul, tenul, parul si ai sa vezi cum te ajuta si lucreaza impreuna cu tine! praise yourself everyday!! have a nice life!!
blackbeauty
Postat pe 30 Iunie 2008 04:41
Deeanna, nu am zis nimic de Brevoxyl pt. ca eu am avut si nu mi-a ajutat delooooc (l-am folosit o luna!) Am o parere f proasta despre produsele straine facute sub licenta romaneasca...cum e Brevoxylul.

In schimb din Germania am incercat 3 creme cu Benzoyl peroxid: Aknefug, Benzoyt, si Pan Oxyl si toate m-au ajutat
Acum nu mai am probleme. Dar am mereu la indemana crema cu benzoyl peroxid.

Josie
Postat pe 1 Iulie 2008 03:09
De la: Janice, la data 2008-07-01 03:09:30Deeanna, nu am zis nimic de Brevoxyl pt. ca eu am avut si nu mi-a ajutat delooooc (l-am folosit o luna!) Am o parere f proasta despre produsele straine facute sub licenta romaneasca...cum e Brevoxylul.

In schimb din Germania am incercat 3 creme cu Benzoyl peroxid: Aknefug, Benzoyt, si Pan Oxyl si toate m-au ajutat
Acum nu mai am probleme. Dar am mereu la indemana crema cu benzoyl peroxid.

calanus
Postat pe 4 Iulie 2008 19:11
parerea mea este ca lisa sexului duce la aparitia cosurilor asa ca la treaba nu mai pierdeti timpul si banii pe tot felul de alifiii ................sexul total .....bafta .......
calanus
Postat pe 4 Iulie 2008 19:14
sunt de acord cu ankutza. incearca cu incredere uleiul fresh de la hemel!cu siguranta nu vei regreta! dc esti dispusa te pot ajuta sa-ti explic cum poti sa-l procuri la un pret destul de acceptabil (20 lei). dana_6825@yahoo.com
dana_6825
Postat pe 9 Iulie 2008 11:58
.
Josie
Postat pe 9 Iulie 2008 23:00
De la: calanus, la data 2008-07-04 19:14:47parerea mea este ca lisa sexului duce la aparitia cosurilor asa ca la treaba nu mai pierdeti timpul si banii pe tot felul de alifiii ................sexul total .....bafta .......


daca ai 2-3 cosuri de pubertate, poate iti trece cu sex. Noi aici vorbim de acnee care este BOALA si e cu totul altceva - acneea nu tine de pubertate sau de varsta; calanus nu mai vorbi prostii daca esti in necunostiinta de cauza.
Josie
Postat pe 9 Iulie 2008 23:01
Zynerit the best!!!!
Gaby211081
Postat pe 16 Iulie 2008 10:55
janice substanta aia miraculoasa despre care vorbesti tu eu stiu ca grabeste imbatranirea tenului.deci ca solutie temporara e bun..dar ca tratament indelungat nu prea..
pucca22
Postat pe 19 Iulie 2008 12:17
ai perfecta dreptate ar trebui sa incerce produsele de pe acest site.fac adevarate minuni.sa ne ajutam fetelor,sa fim cat mai frumoase.

Postat pe 19 Iulie 2008 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sapun cu sulf pt acnee 3 De la: crysa_tm 2 Octombrie 2010 23:32
Acneea alba 2 De la: RalucaRalu 4 Septembrie 2016 10:56
Cum am scapat de riduri,cearcane si acnee 2 De la: kudika182138 19 Aprilie 2018 13:56
AHHHHHHHHHHHHHHHHH 6 De la: baby_frances 6 Decembrie 2009 11:49
MARY COHR TRATAMENT RAPID PENTRU COSURI 1 De la: Inna30 8 Martie 2010 14:53