Setari Cookie-uri

Castiga unul dintre cele 10 premii Always. Indrazneste sa incerci!

Eu sunt personajul principal în viața copiilor mei. Zi de zi trãim experiențe noi !

VIORICA27
Postat pe 23 Martie 2016 17:15
Sunt personajul principal din viata copilului meu, al sotului meu si al mamei mele . Zilnic ma impart intre gradinita, casa, sala de sport, rolul de mama, rolul de sotie , rolul de gospodina in casa. Peste tot este nevoie de mine si asta ma face foarte fericita, inseamna ca sunt apreciata si ajutorul meu este de folos.
gia_ana80
Postat pe 23 Martie 2016 19:48
Sunt personajul principal in viata de familie ,am un baiat cuminte ,un sot ideal ,ma impart intre servici si treburile casei ,cumparaturi si tot de tine de gospodarie,prin prizma meseriei de asistenta medicala ajut si oamenii in afara seviciului atunci cand sunt solicitata si o fac cu mare drag ,iubesc oamenii ,iubesc viata
kudika_958991
Postat pe 23 Martie 2016 20:20
Sunt personajul principal la mine acasa,in fiecare zi.
In fiecare zi de mine depinde sa am grija de familia mea.
kudika_1003530
Postat pe 23 Martie 2016 21:32
Eu sunt personajul principal in viata mea. dimineata mi-o planific cu o zi iniante. Nu chiar totul doar o parte. Incerc sa ma pregatesc cu o noapte inainte pentru ziua ce urmeaza. Imi iau micul dejun. Apoi ma spal si strang dupa mine prin casa. Apoi ies afara. Imi plac plimbarile lungi si dese. Dupa mine aceastea sunt cheia marilor succese. Apoi acasa ma odihnesc si ma pun la pc sa cau t de lucru. Aplic, caut pe situri si ziare online. Apoi fac ordine prin casa si vine seara. Seara relaxare totala la pc cu muzica, carti si filme. Aceasta este unul din multele epioaade din povestea vietii mele.
kudika_959372
Postat pe 23 Martie 2016 22:47
Sunt personajul principal in fiecare zi, in fiecare clipa cand incerc sa ma schimb,s a devin mai buna pentru a schimba lumea si pentru a ajuta oamenii. Sunt personajul principal cand tipetele si vorbele urate se aud din camera alaturata si eu ma duc sa ii impac cu glume si rasete. Sunt personajul principal cand imi fac viata sa ii ajut pe altii si cand aduc zambete in viata unor oameni batuti de soarta. Sunt personajul principal cand articolele mele schimba mentalitati si zile cenusii in zile albastre vesele.
pauna
Postat pe 24 Martie 2016 00:20
Sunt personajul principal in filmul vietii mele de peste 40 de ani. Zi de zi ma bucur de viata oferita de parintii mei si calauzita de Dumnezeu. Am aparut pe aceasta lume cu un scop< am crescut intr-o casa frumoasa, ma bucur de darurile vietii , pasesc prin aceasta lume cu bucurie, cu speranta oferind celor din jurul meu multa afectiune si incredere.
Nicoleta_Georgescu_1
Postat pe 24 Martie 2016 09:06
Sunt personajul principal in filmul vietii mele de peste 40 de ani. Zi de zi ma bucur de viata oferita de parintii mei si calauzita de Dumnezeu. Am aparut pe aceasta lume cu un scop am crescut intr-o casa frumoasa, ma bucur de darurile vietii , pasesc prin aceasta lume cu bucurie, cu speranta oferind celor din jurul meu multa afectiune si incredere.
Nicoleta_Georgescu_1
Postat pe 24 Martie 2016 09:11
Am fost personajul principal acum 6 ani cand am botezat primul finut :) si voi fi iar personajul principal cand il voi boteza pe al doilea finut pe 1 mai.... si zi de zi sunt personajul principal in familia mea.... de dimineata pana seara... si uneori si noaptea daca este cineva bolnav :(
kudika_1006333
Postat pe 24 Martie 2016 11:06
Atitudinea, increderea de sine ma fac de multe ori sa fiu personajul principal. Prin ceea ce port, activez starea de bine. Atunci cand privirea este inainte, spatele e drept, zambetul este la discretie, nu am cum sa nu fiu o aparitie. Atunci cand dau un sfat, cand ma joc cu fetita mea, cand gatesc pentru familia mea sunt personajul principal al fiecarei situatii de pe urma careia ma simt utila, iubita, implinita. Atunci cand cei din jur sunt fericiti si stiu ca si eu am contribuit macar cu putin, ma simt importanta si tot ce-mi doresc este sa continui sa aduc zambete personanelor cu care interactionez.
Rocxy555
Postat pe 24 Martie 2016 11:42
- Hai treziti-va fetelor, trebuie sa mergem la scoala si apoi la gradi iar eu nu am voie sa intarzii la serviciu caci iar ma suna seful meu...
30 de minute de haos
- Mami nu-mi gasec caciula
- Mie nu-mi place rochita asta azi
- Mami, pune-mi pasta de dinti ca nu pot sa pun pe periuta asta.
- Eu vreau doua cozi impletite..
- Mami, eu vreau adisasii azi
- Dar ploua azi, trebuie sa-ti iei cizmele.
Victorie, iesim pe usa....libertate
In urmatoarele cinsprezece minute de plimbare grabita spre gradi, ne oprim sa admiram un melc si o rama ce inoata in apa din sant. Apoi Mara ma opreste si-mi arata o gradina plina cu lalele ...ma chiorasc prin gard..sunt minunate; inainte sa intram in gradinita copilul imi arata narcisele inflorite in gradina saraca auui bloc.
-Ce zi minunata imi spun; apoi imi dau seama ca iar am intarziat si am o revelatie ..e singura ora din zi pe care o petrec langa fetele mele..o ora plina de agitatie, dragoste, grija si frumos.
- Fug la serviciu, ne vedem diseara fetelor, cand eu fac mancare si o sa ma rog de voi sa nu va mai certati si sa va imbracati in pijamale.
-La revedere mami, te iubesc! se aude glasul de clopotel al uneia din fete.
evenme
Postat pe 24 Martie 2016 13:07
Buna!!! Sunt personajul principal al vietii mele din momentul in care am aflat ca voi fii mamica si astept cu nerabdare sa se intample minunea!!!
kudika_1007292
Postat pe 24 Martie 2016 13:37
Eu sunt personajul principal in fiecare duminica, la masa de prânz, când - pãstrând tradiția frumoasã de la strãbunici - ii invit pe toti din familie la masa! Ne bucurãm cã suntem împreunã și ne putem povesti întâmplãrile din timpul sãptãmânii care se încheie. Este un moment special, de tihnã, de savurat bunãtãți pregãtite cu drag, de sfaturi și amintiri, când realizãm cât de importante sunt legãturile de sânge și de dragoste care ne țin împreunã! Eu prepar bunatatile si imi iau in serios rolul de gazda, deoarece ma simt foarte bine in pielea mea, chiar si in zilele delicate din luna. Always ma ajuta sa ma simt always good! :)
MorningMist
Postat pe 24 Martie 2016 14:33
Sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi.
In fiecare zi de mine depinde linistea si starea de bine a celorlati : copil, sot ,parintii mei Noi femeile suntem niste eroine.
macri
Postat pe 24 Martie 2016 14:50
Sunt personajul principal al vietii mele. Tin cont doar de ce vreau eu nu de ce mi se impune. Am unele repere pe care mi le am fixat si ... cam atat. In rest LIBERTATA!!!
kudika336237
Postat pe 24 Martie 2016 14:52
In centrul atentiei ar trebui sa ne simtim mereu pentru ca , noi , femeile , suntem fapturi atat de delicate dar in acelas timp puse in situatii stanjenite din cauza menstruatiei cand acuzam dureri sau abundențe.Insa de cand folosesc Always mi-am luat o grija .Si uite asa ma simt foartr binr chiar daca sunt in acea perioada a lunii.Nu imi dau seama ca il port.Ps: as dori sa apara si protejslip Always.Va multumesc.
Suzanne_Suzanne_1
Postat pe 24 Martie 2016 14:56
Hmm personajul principal,greu de explicat in cuvinte si greu de crezut,dar atunci cand sunt in momentele delicate,ma confrunt cu o asemenea descriere,deoarece pentru mine a fi personajul principal inseamna a fi o persoana activa ,in centrul atentiei si confruntandu-se deseori cu problemele si treburile din fiecare zi,atat la job-ul pe care il detin,cat si acasa ( cu familia),asa ca ma bazez mereu si am incredere in acele momente Always,cu el a fi personajul principal in momentele mele delicate,inseamna floare la urece,incredere 100%,reusite si buna dispozitie pe intreaga perioaada delicata.Asa ca I Love Always
kudika195251
Postat pe 24 Martie 2016 19:03
De la: kudika195251, la data 2016-03-24 19:03:53Hmm personajul principal,greu de explicat in cuvinte si greu de crezut,dar atunci cand sunt in momentele delicate,ma confrunt cu o asemenea descriere,deoarece pentru mine a fi personajul principal inseamna a fi o persoana activa ,in centrul atentiei si confruntandu-se deseori cu problemele si treburile din fiecare zi,atat la job-ul pe care il detin,cat si acasa ( cu familia),asa ca ma bazez mereu si am incredere in acele momente pe Always ,cu el a fi personajul principal in momentele mele delicate,inseamna floare la urece,incredere 100%,reusite si buna dispozitie pe intreaga perioaada delicata.Asa ca I Love Always
kudika195251
Postat pe 24 Martie 2016 19:04
Zilnic sunt personajul principal ,in special pentru familia mea,dar mai ales pentru buni. Este imobilizata la pat si numai eu ramana acasa peste zi.Restul pleaca la munca.Am grija de ea si o iubesc!
new_camy86
Postat pe 24 Martie 2016 21:37
Eu sunt personajul principal cand gatesc in bucatarie.Cand ne asezam la masa, eu sunt personajul principal fiindca eu asez masa, eu servesc bucatele. Dupa ce mancam, eu sunt personajul principal fiindca eu spal vasele si le asez la loc.Eu fac curatenie si duc gunoiul.Nu-i asa ca eu sunt un lider pentru cei din jur?!....
kudika_3483
Postat pe 25 Martie 2016 04:51
Sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi.
De mine depinde linistea si starea de bine a celorlati : copii si sot .Daca starea mea este ok atunci pot face mancare ,curatenie ,spalat ,servit cafeaua cu prietenele dar si joaca cu piticii mei
Lenuta_Sanduleanu_1
Postat pe 25 Martie 2016 09:16
Sunt personajul principal la mine acasa deoarece am un sot si un catel care depind de mine in fiecare zi.
kudika127185
Postat pe 25 Martie 2016 11:18
In fiecare zi eu sunt personajul special si principal cand este vorba de a face
bunatati in bucatarie ,si teme cu copii mei
kudika917742
Postat pe 25 Martie 2016 20:35
Sunt personajul principal in viata mea.Mai mult de atat nu pot spune.Cred ca asta e pt fiecare.Orice fac, oriunde merg eu sunt cea mai importanta persoana pt mine..nu pt altii.
Eliza_Mihaela_Blaj_1
Postat pe 25 Martie 2016 21:52
Sunt personajul principal feminin intr-o poveste de dragoste nebuna cum mi-am dorit toata viata.
Personajul masculin, un el, inalt, bine facut, corp atletic, trecut usor de prima tinerete, dar care-ti atrage atentia instantaneu cand trece pe langa tine.
Soarta a facut sa ne intalnim intr-un moment cand aveam nevoie de o scanteie in viata mea. Ne intalneam periodic, ne sorbeam din priviri dar nu facea niciunul pasul cel mare, pana cand intr-o zi, mi-am luat inima in dinti si i-am marturisit ce simt. A fost suficient ca sa-si deschida si el sufletul. Prima intalnire dupa aceasta destainuire a fost o adevarata furtuna si urmatoarea la fel, si toate care au urmat mi-au ridicat pulsul si continua sa-l ridice.
Si-mi doresc sa nu se termine niciodata.
albastreaua
Postat pe 25 Martie 2016 23:01
Sunt personaj principal la mine acasa,eu am grija sa fie totul in ordine sa am grija de cei trei copii,sa le satisfac toate poftele si totul este pe umerii mei!
Marcy_Palatin_1
Postat pe 26 Martie 2016 01:32
Sunt personajul principal in viata mea.Mai mult de atat nu pot spune.Cred ca asta e pt fiecare. Orice fac, oriunde merg eu sunt cea mai importanta persoana si imi traiesc viata asa cum vreau eu.Iau zilele asa cum vin si incerc sa fac cat mai multe pentru ca la sfarsitul zilei sa vad daca mi-am indeplinit toate task-urile.Viata este o intrecere/competitie si vreau sa ajung la finish cat mai repede, ma impart intre job ,familie si iubit.Nu de fiecare data imi iese ,dar nu ma las.

otilias
Postat pe 26 Martie 2016 16:18
Eu sunt personajul principal în viața celor doua fetite ale mele.Zi de zi trãim experiențe noi iar eu trebuie sa fiu mereu acolo,pregatita pentru orice.
driana25
Postat pe 26 Martie 2016 17:18
Eu sunt personajul principal in casa fiind si mama si tata de la varsta de 27 ani.Am crescut 3 copiii si i am invatat cum am stiut mai bine sa se comporte in societate. Am doua fete si un baiat .Asa ca de mine depinde totul in casa.
kudika_1007436
Postat pe 26 Martie 2016 21:50
Sunt personajul principal din viata mea si a familiei mele zi de zi..Ca mama duc copilul la scoala, ca femeie am grija de mine sa ma aranjez si ca sotie sa imi fac treburile casnice si sa imi indeplinesc toate datorile ce imi revin...As putea spune ca am multe roluri..si toate principale..dar rolul meu preferat este cand am timp numai pentru mine sa citesc o carte buna, sa vad un film cap-coada fara sa fiu intrerupta si sa mananc fara retineri ciocolata...Imi place roulul de a fi eu insami Always!
gabbis2
Postat pe 27 Martie 2016 00:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga una dintre cele doua rochii de zi oferite de Sense! 549 De la: concursKudika 24 Iulie 2014 18:17
Castiga una dintre cele 5 pijamale din colectia Sofiaman in valoare de 1 milion fiecare! 235 De la: concursKudika 28 Martie 2011 14:55
Castiga un tratament complet de epilare definitiva oferit de Noblezza 139 De la: rodica_36 21 Decembrie 2010 14:39
Castiga unul dintre cele 10 pachetele promotionale 615 De la: concursKudika 1 August 2016 13:28
Concurs Nutrimont 619 De la: bluesparkle 24 Decembrie 2010 13:36