Setari Cookie-uri

Castiga unul dintre cele 10 premii Always. Indrazneste sa incerci!

Sunt personajul principal atunci cand sunt singura din clasa care stie lectia la geografie!
adrianapl
Postat pe 3 Aprilie 2016 00:47
De cand am devenit mama, mi se intampla adesea sa-mi parasesc zona de confort si chiar indraznesc sa experimentez lucruri noi. Chiar ieri am fost in parc cu fiul meu desi initial optam pentru a ne juca in gradina casei deoarece nu ma simteam prea bine. Insa fiul meu si soarele de afara, m-au convins sa ies in parc. Personal, recunosc ca am avut si un ajutor de nadejde, Always :) Am indraznit sa redevin copil alaturi de fiul meu, sa ma dau chiar si pe topogan cu el. A fost o zi reusita.
vladriana80
Postat pe 3 Aprilie 2016 15:49
Sunt personajul principal atunci cand fac ceva bun pentru familia mea , cand aduc bani .

Geo_Costea_1
Postat pe 3 Aprilie 2016 16:32
Sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi , zi de zi , pentru copiii mei .
Flory_Costy_Flory_1
Postat pe 3 Aprilie 2016 16:55
Sunt personajul principal la mine acasa pentru ca sunt cea care face toate treburile din casa.
Mary_Lena_1
Postat pe 3 Aprilie 2016 17:28
Sunt personajul principal la locul meu de munca pentru ca sunt singurul angajat pe postul meu....
IoN_RaDu
Postat pe 3 Aprilie 2016 17:42
sunt personaj principal in viata copiilor mei .
VIORICA27
Postat pe 3 Aprilie 2016 18:12
sunt personajul principal la serviciu , atunci cand indeplinesc cu succes sarcinile .
neliar
Postat pe 3 Aprilie 2016 18:29
sunt personajul principal acasa , totul este facut de mine .
Lili_Rusu
Postat pe 3 Aprilie 2016 18:46
sunt personajul principal in viata mea , sunt propriul meu stapan .
Gherghe_C
Postat pe 3 Aprilie 2016 18:51
sunt personajul principal in viata copilului meu , sunt o mama singura dar fericita .
Viorica_Costea_1
Postat pe 3 Aprilie 2016 19:17
In fiecare zi de dimineata pana seara, tot familionul striga dupa mine la cea mai mica problema. Sotul cand vrea ceva striga "mamiiiiii", cei mici la fel.
Irina_Nitu_1
Postat pe 4 Aprilie 2016 09:38
Eu sunt personajul principal in bucãtãria mea,insa am si doua ajutoare de nãdejde,fiii mei .Împreunã pregãtim cele mai delicioase prãjituri si plãcinte,iar tati ne da note la final cu pupici..
kudika_989899
Postat pe 4 Aprilie 2016 10:37

In fiecare zi, este important sa ne simtim in largul nostru, chiar si in zilele delicate...
Ma simt personaj principal si in centrul atentiei mereu, pentru ca am un baiat deosebit alaturi de mine, care ma apreciaza.. Imi fac timp cat pot eu de mult ca sa il rasfat si sa ii fac desertul lui favorit: Clatitele!!! :D...

Cand sunt in perioada acea mai speciala a lunii, ma ajuta sa trec repede peste, ca sa nu simt acel disconfort.
Cred ca nu trebuie sa facem prejudecati si sa ne gandim doar la noi, trebuie sa fim pozitive si gingase in orice clipa..:)
Alina_Camelia_Paven_1
Postat pe 4 Aprilie 2016 14:53
Sunt personajul principal al frumoasei noastre familii,pentru ca sunt mama-si un copilas are nevoie mereu de mine,si pentru ca sunt sotie,si iubitul sotior face totul impreuna cu mine!!!!As cum se spune,Femeia e centrul,in jurul ei,sa invart toate!!!
kudika_1003753
Postat pe 4 Aprilie 2016 16:44
Sunt personajul principal acasa in tihna casei mele si la servici cand trebuie sa fac fata provicarilor de zi cu zi.
mmonika1304
Postat pe 5 Aprilie 2016 18:01
Tot timpul suntem personajul principal: de cand ne ridicam din pat dimineata si pana mergem la culcare. Noi suntem cei care infrunta provocarile unei zile, oricum ar fi ea: reusita, dificila, stresanta, obositoare...
florint
Postat pe 5 Aprilie 2016 19:44
Sunt personajul principal la mine acasa,in bucatarie
Harabagiu_Elena_1
Postat pe 6 Aprilie 2016 10:47
Eu sunt personajul principal al bestseller-ului ”Viața mea”, care, dacã voi ajunge sã-l scriu, va fi nominalizat cu Premiul Nobel pentru prostie.
Cred cã titlul acestui roman meritã mai mult decât un pachet de Allways, dar o sã vi-l dezvãlui totuși dupã ce voi primi acest pachet de absorbante.
kudika_1003685
Postat pe 6 Aprilie 2016 11:50
Sunt personajul principal la mine acasa, zi dupa zi. De mine depinde linistea si confortul spiritual ale celorlalti: sot, surori mai mici, parinti.
CristinaRot
Postat pe 6 Aprilie 2016 19:14
Sunt personajul principal cand vine vorba de organizarea programului in casa pentru rezolvarea diverselor activitati administrative ,domestice si in ultimul rand in ceea ce priveste felul in care ma imbrac la ocazii .Acolo accentul cade pe mine si ma simt cu adevart personajul principal. Tin foarte mult la detalii ,felul in care imi aleg combinatia de culori ,croi si evenimentul in sine,pentru a face alegerea corecta .
Elena_Bulat_1
Postat pe 7 Aprilie 2016 12:38
Sunt personajul principal in familia mea .Imi incurajez sotul si parintii . Am grija sa fie totul bine si sa ne bucuram cu toti de armonie si ca atare sunt mereu fericita ca ne avem unii pe altii chiar si in cele mai dificile momente .
KristinaSimona
Postat pe 8 Aprilie 2016 21:37
Eu sunt personajul principal,in viata zilnica a ingerasilor mei,sotul Marius si baietelul nostru Maryo.Sunt eroina lor.Nu ar putea fara mine,dar nici eu fara ei.
P.S...va iubeeeesc puii mei
kudika_1003231
Postat pe 9 Aprilie 2016 15:51
Sunt personajul principal in mica mea familie. Sunt personajul principal atunci cand iau decizii importante sau mai putin importante si chiar si atunci cand mai gresesc
kudika476257
Postat pe 9 Aprilie 2016 21:14
Sunt personajul principal din viata mea ; interpretez acest rol in fiecare zi,cand merg la servici,acasa cu cei dragi,cand merg la cumparaturi sau ies in oras cu prietenii,atunci cand fac curatenie sau gatesc,atunci cand ma relaxez si am grija de persoana mea ma simt minunat pentru ca interpretez cel mai frumos rol pe care viata mi l-a oferit.
Miricika
Postat pe 9 Aprilie 2016 21:33
Razele soarelui imi mangaie chipul prin draperia albastra.Deschid ochii si-mi imaginez ca voi avea o zi plina de provocari si impliniri...
kudika918645
Postat pe 10 Aprilie 2016 09:59
Fiecare om este personajul principal in viata unei alte persoane.
Eu sunt mama a doi baieti.
Avand 2 locuri de munca incerc sa nu scap de sub control viata de familie. Oricat de obosita as fi, tot incerc sa imi fac timp si rabdare sa ii ascult si sa ii indrum.
Tot timpul liber mi-l petrec alaturi de ei.
A fost nevoie la un moment dat sa plec din oras 3 zile pentru un curs.Prima seara m-au sunat pana la 11.30 sa ma intrebe cand vin si ce fac. Abia a doua zi au realizat ca le lipsesc cu adevarat. Nu se poate spune ca nu se descurcau deoarece sunt destul de mari (10 si 18 ani). Fara sotul meu nu am stat nici macar o zi in cei 20 ani de cand suntem impreuna.Acum cele 3 zile au durat parca 1 luna.Vorbeam la telefon dupa curs pana seara tarziu.
De aceea cred ca o mama (sotie) este personajul principal in familie.
mysa20
Postat pe 10 Aprilie 2016 11:31
Pot sa zic,ca sunt personajul principal acasa,cand fac treaba,spal,curatenie,mancare,lucrurile acestea depind de mine,sunt personajul principal aunci cand cei dragi mie mi se confeseaza,le dau sfaturi,ne plimbam impreuna,cand facem treaba impreuna.
TINA89
Postat pe 10 Aprilie 2016 17:05
In fiecare zi cand ajung acasa de la servici. Sotul meu nu face nimic fara mine asa ca ma simt ca o sefa acasa :))
dana_u61
Postat pe 10 Aprilie 2016 22:27
Sunt personajul principal de cand am divortat si mi-am crescut singura baietii.
kudika_980944
Postat pe 10 Aprilie 2016 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga Natasele de Victor Malarek! 113 De la: concursKudika 6 Iunie 2011 13:53
Castiga stickere decorative CreativeStore! 157 De la: concursKudika 9 Martie 2011 13:18
Concurs Herbalife - 10-16 decembrie 172 De la: concursKudika 17 Decembrie 2012 14:37
Castiga un curs de fotografie oferit de DallesGo! 97 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 19:32
Concurs Silan 414 De la: concursKudika 6 Mai 2009 18:31