Setari Cookie-uri

Castiga unul dintre cele 10 premii Always. Indrazneste sa incerci!

Imi plac barbatii mai tineri ca mine si nu stiu cum trebuie sa procedez!
kudika419614
Postat pe 27 Martie 2016 08:03
Buna ziua !! Incepe prin a spune ca de 6 ani sunt divortata. Am doua fetite una de 8 ani si una de 16 ani pe care mi le cresc singura !! Sunt operata odata la unul din sani si odata pe uter !! Locuiesc undeva la tara si nu am studi decat scoala generala din acest motiv plec cate 2 . 3 luni la munca in agricultura in afara tari !! Defapt am lucrat la facut curat pe scari ,, la o spalatorie auto ,la o pizzerie la,un restaurant, la clues capsuni si la curatenie !! Am strans bani aproape un an Sa bag divort de un om violent ,, alcolic si infidel. Ironia sorti cand ma intorceam acasa pe autocar mi sau furat toti bani !! A doua zi leam pus fetitelor sendwisurile pe care Nu am indraznit Sa le mananc pe autocar !! De suparare stiti ce li se intampla femeiilor , always mia fost de ajutor ....
G__ca_Mar__a_Paun_1
Postat pe 27 Martie 2016 09:50
In cursul saptamanii sant personajul principal la locul de munca si devin o persoana organizata,autoritara si foarte eficienta.Citesc documente,port conversatii telefonice cu diferiti colaboratori,impart sarcini de serviciu si urmaresc rezolvarea lor,particip la sedinte si in tot acest timp sant preocupata si de tinuta mea
kudika_966190
Postat pe 27 Martie 2016 10:50
Eu sunt personajul principal în viata in familia mea , eu am grija de tot ceea ce le trebuie sotului si fiicei mele , am grija sa fie liniste,armonie si bucurie , atunci cand ii vad fericiti si eu ma simt implinita.
kudika_23327
Postat pe 27 Martie 2016 12:45
sunt pionul principal in familia mea. rezolv aproape toate problemele si gasesc mereu solutii pentru o viata mai buna , atat a mea cat si a persoanelor dragi.

gaby_mimi18
Postat pe 27 Martie 2016 13:55
eu sunt personajul principal,dupa sotia mea care se ocupa de aproape toate problemele si lucrurile care trebuiesc facute
sukru_f
Postat pe 27 Martie 2016 13:56
sunt personajul principal deoarece doar eu aduc bani in familie
lautarescudaniel
Postat pe 27 Martie 2016 14:00
Sunt personajul principal la mine acasa,in fiecare zi.
In fiecare zi de mine depinde sa am grija de familia mea.

lautarescuadriana
Postat pe 27 Martie 2016 14:01
Sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi.
In fiecare zi de mine depinde linistea si starea de bine a celorlati : copil, sot ,parintii mei Noi femeile suntem niste eroine.

ungureanuioana47
Postat pe 27 Martie 2016 14:04
sotia mea este personajul principal deoarece datorita ei toate lucrurile merg bine in casa!
udragu12
Postat pe 27 Martie 2016 14:05
eu sunt personajul principal in casa deoarece sotia mea lucreaza in fiecare zi de dimineata pana seara si nu are timp sa mai faca nimic,asa ca eu i-am preluat atributiile!
baadgoood
Postat pe 27 Martie 2016 14:06
Personajul principal din viata de toate zilele sunt eu insami. Sunt persoana care ma ocup de casa,copii,cumparaturi,platile facturilor si atmosfera casei. Sunt persoana care organizez weekend-le si drumetiile la munte.
magda71
Postat pe 27 Martie 2016 16:53
AM INVAȚAT SÃ NU AM ASTEPTÃRI DE LA NIMENI SA MA BAZEZ NUMAI PE MINE ,DAR SA AJUT LA NEVOIE.
CAND NU MAI POT SA NU IMI PLANG DE MILA CI SA MA RIDIC DIN PROPRIAMI CENUSA CA O PASARE PHEONIX SI SA O IAU DE LA CAPAT CU ZAMBETUL PE BUZE .
FIIND DE MESERIE ASISTENT MEDICAL AM INVATAT SA TRAIESC FIECARE CLIPA ,DEOARECE VIATA E SCURTA SI NU MERITA SA AVEM REGRETE ,SA URAM,SA PLANGEM SA PRIVIM IN URMA.
SUNT EROINA POVESTI MELE SI V-OI LUPTA PANA LA CAPAT.
kudika_1007467
Postat pe 27 Martie 2016 17:29
Si iar e momentul acela al anului, cand toti te suna sa-ti faca urari, sa te felicite c-ai mai adaugat o floare in buchetul vietii, sa-ti doreasca viata lunga, fericire, sanatate, succesuri si la mai mare, sa se autoinvite, sau, dupa caz, sa se scuze. Deci... masa e aranjata festiv, platourile cu mancare asteapta cuminti, paharele stralucesc in lumina, racoritoarele si bauturile sunt pregatite, tortul - sa-l mananci din priviri, o ultima privire in oglinda... asadar sa pofteasca invitatii, caci nu degeaba o data pe an sunt personajul principal din viata mea.
MagdaMags
Postat pe 27 Martie 2016 18:39
Fiecare din noi e personajul principal in propria poveste. Avem un scop, niste sarcini pe care trebuie sa le urmam- fie acasa, la serviciu, in viata de zi cu zi. Noi suntem proprii nostrii regizori: cei care actioneaza, contribuie, descopera, realizeaza ce e important pentru noi sau pentru cei de langa noi. Important e sa-ti joci propriul rol cu daruire, cu talent si cu dragoste de viata.
dana_xyxy01
Postat pe 28 Martie 2016 15:23
Viata e o poveste in care personajul principal sunt eu, in fiecare zi un pic mai schimbat si mai puternic !
rodig
Postat pe 28 Martie 2016 16:54
Mie nu-mi place sa sarbatoresc ziua de nastere (de nume e ok, de nastere nu, ca imbatranesc :)) )...asa ca, pe cat posibil, evadez in ziua cu pricina; anul trecut am raspuns invitatiei sotului de a merge la Gradina Zoologica din judetul vecin :) ; eu am fost in centrul atentiei, fiind ziua mea , iar copiii s-au distrat de minune
blue65
Postat pe 28 Martie 2016 21:04
Sunt personajul principal la intalnirile cu prietenii pe care ii mobilizez la distractie, la dans sau chiar la miscare in aer liber, la plimbari in parc sau la mersul pe bicicleta.
Lara_Grum_1
Postat pe 29 Martie 2016 05:12
Episodul de ieri din viata mea: nu mi-a sunat alarma deci am intarziat la job. Ajunsa acolo mi-am dat seama ca nu mi-am luat laptopul. Am plecat inapoi spre casa desi locatiile sunt indepartate. M-am intors a 2a oara dar uitasem cartela de acces in cladire. In concluzie m-am intors a 2a oara acasa. Cred ca motivul a fost: luni! Dar m-a amuzat teribil toata stangacia asta a mea!
pitikagl
Postat pe 29 Martie 2016 10:21
Era o zi de luni, acum vreo 38 de ani, cand am fost personajul principal al zilei: m-am nascut
queensoft
Postat pe 29 Martie 2016 12:14
Mie asa imi place sa cred ca sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi.
In fiecare zi de mine depinde linistea si starea de fericire a copilului meu , a sotului si mamei

violettvlasceanu
Postat pe 29 Martie 2016 12:19
Sant personajul principal in blocul de locuinte pe care il administrez.Chiar daca fondurile sant insuficiente,facturile mari si restantieri multi dramuiesc fiecare leut astfel incat sa nu ne fie oprite utilitatile pe motiv de neplata
kudika_966198
Postat pe 29 Martie 2016 21:53
Sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi.
In fiecare zi de mine depinde linistea si starea de bine a celorlati : copii, sot ,parintii mei...
Serbarile copiilor in acea perioada a lunii sunt o adevarata provocare pentru mine....

Adina_Chindris_1
Postat pe 1 Aprilie 2016 12:27
Sunt personajul principal la serviciu...nimic nu se trimite, nimic nu se realizeaza fara mine...Sunt personajul principal care tine legatura cu toti colaboratorii.Ajung acasa si sunt personajul principal in viata sotului meu care nu face nimic fara sotia lui.
RaDu_AdyNa_87
Postat pe 2 Aprilie 2016 11:22
Sunt personajul principal in familia pentru ca eu sunt barbatul...eu sunt cel care aduce cei mai multi bani in casa, eu sunt cel puternic ce poate face anumite treburi.
Georgyan_Eusuntgioc
Postat pe 2 Aprilie 2016 11:25
Sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi. Mai ales pentru fiica mea care are incredere totala in mine si in deciziile mele!


Loredana_Mariana_C_1
Postat pe 3 Aprilie 2016 00:35
Sunt personajul principal la mine acasa, in fiecare zi,dar mai ales atunci cand este o zi speciala cum ar fi ziua mea de nastere cand toata lumea se uita cu admiratie la mine!


cyucy
Postat pe 3 Aprilie 2016 00:37
Sunt personajul principal atunci cand fac ceva bun pentru familia mea,dar mai ales pentru nepotica mea,care adora sa-i pregatesc prajitura preferata!
mamaef
Postat pe 3 Aprilie 2016 00:40
sunt personajul principal atunci cand inchei un contract la munca
mamae
Postat pe 3 Aprilie 2016 00:42
sunt personajul principal cand merg in parc cu fiica mea si ma joc cu toti copiii de-acolo si fiica mea ma privesc cu atata mandrie!!
moasas
Postat pe 3 Aprilie 2016 00:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Xide - arome incitante pentru toate ocaziile 305 De la: concursKudika 24 Septembrie 2009 18:17
Participa la concurs! Leonidas te premiaza primavara aceasta cu cele mai dulci bomboane! 320 De la: concursKudika 3 Aprilie 2012 19:14
Castiga una din cele 4 fotocarti oferite de CEWE! 124 De la: alfredodecurtofreco 7 Decembrie 2010 16:37
Concurs Magielle.ro 2637 De la: Luluk_g 9 Martie 2010 10:21
Castiga bestsellerul Cartea Pierduta a Vrajitoarelor oferit de editura Litera! 124 De la: concursKudika 16 Iunie 2013 09:10