Setari Cookie-uri

fetelor...

Buna. sper ca am intrat unde trebuie... probabil ca genul asta de mesaje se gasesc peste tot... of-ul meu este urmatorul: eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... care de curand s-a terminat... nu inteleg de ce... totul s-a schimbat peste noapte... sambata a fost totul bine, iar duminica nimic nu mai era la fel.. si inevitabilul s-a produs... un timp l-am rugat sa mai incercam o data... am mai fost impreuna 2 saptamani... apoi ne-am despartit.. l-am lasat in pace crezand ca isi va da seama de ce e intampla si ma va cauta sa ne impacam... dar nu a fost asa... s-a indepartat si mai mult de mn.. din cate am inteles el nu mai vrea sa fim impreuna... vrea sa isi vada de viata lui, sa fie cu alta.. nu vrea sa il mai sun, si nici sa ma mai vada... are vreo doua pretendente... acum incerc sa nu il caut si evit sa ma intalnesc cu el, sperand k ma va cauta... simt ca clachez... stiu.. sunt tanara... am o viata intreaga inainte.. etc.. dar eu ink tin foarte mult la el.. a fost prea dintr-o data si inca nu pot accepta ideea.. nu pot sa fiu cu altul.. nu sunt pregatita.. nu stiu ce sa fac.. totul imi aminteste de el... imi vine greu sa cred ca se duce totul pe apa sambetei ... 4 ani... .. un sfat... o parere.. orice...
yoanaAde
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:28
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51Buna. sper ca am intrat unde trebuie... probabil ca genul asta de mesaje se gasesc peste tot... of-ul meu este urmatorul: eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... care de curand s-a terminat... nu inteleg de ce... totul s-a schimbat peste noapte... sambata a fost totul bine, iar duminica nimic nu mai era la fel.. si inevitabilul s-a produs... un timp l-am rugat sa mai incercam o data... am mai fost impreuna 2 saptamani... apoi ne-am despartit.. l-am lasat in pace crezand ca isi va da seama de ce e intampla si ma va cauta sa ne impacam... dar nu a fost asa... s-a indepartat si mai mult de mn.. din cate am inteles el nu mai vrea sa fim impreuna... vrea sa isi vada de viata lui, sa fie cu alta.. nu vrea sa il mai sun, si nici sa ma mai vada... are vreo doua pretendente... acum incerc sa nu il caut si evit sa ma intalnesc cu el, sperand k ma va cauta... simt ca clachez... stiu.. sunt tanara... am o viata intreaga inainte.. etc.. dar eu ink tin foarte mult la el.. a fost prea dintr-o data si inca nu pot accepta ideea.. nu pot sa fiu cu altul.. nu sunt pregatita.. nu stiu ce sa fac.. totul imi aminteste de el... imi vine greu sa cred ca se duce totul pe apa sambetei ... 4 ani... .. un sfat... o parere.. orice...
am uitat sa mentionez ca as vrea sa ii trimit un sms .. sa ii dau de intele ca inca ma intereseaza persoana lui.. nu sa ii cer sa ne impacam.. ci sa ii spun ca a fost ceva frumos, k inca tin la el si ca totul a fost ca un vis frumos... vreau sa stie ca am nevoie de el.. si in acelasi timp sa ii dau de inteles (subtil ) ca il vreau inapoi... voi ce ziceti?
yoanaAde
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:33
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51Buna. sper ca am intrat unde trebuie... probabil ca genul asta de mesaje se gasesc peste tot... of-ul meu este urmatorul: eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... care de curand s-a terminat... nu inteleg de ce... totul s-a schimbat peste noapte... sambata a fost totul bine, iar duminica nimic nu mai era la fel.. si inevitabilul s-a produs... un timp l-am rugat sa mai incercam o data... am mai fost impreuna 2 saptamani... apoi ne-am despartit.. l-am lasat in pace crezand ca isi va da seama de ce e intampla si ma va cauta sa ne impacam... dar nu a fost asa... s-a indepartat si mai mult de mn.. din cate am inteles el nu mai vrea sa fim impreuna... vrea sa isi vada de viata lui, sa fie cu alta.. nu vrea sa il mai sun, si nici sa ma mai vada... are vreo doua pretendente... acum incerc sa nu il caut si evit sa ma intalnesc cu el, sperand k ma va cauta... simt ca clachez... stiu.. sunt tanara... am o viata intreaga inainte.. etc.. dar eu ink tin foarte mult la el.. a fost prea dintr-o data si inca nu pot accepta ideea.. nu pot sa fiu cu altul.. nu sunt pregatita.. nu stiu ce sa fac.. totul imi aminteste de el... imi vine greu sa cred ca se duce totul pe apa sambetei ... 4 ani... .. un sfat... o parere.. orice...


"...nu pot sa fiu cu altul.. nu sunt pregatita"
eu zic sa te pregatesti sa vezi cum ai sa poti atunci
Ame_ly
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:33
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51 eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... ...


precoce esti, taica!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 14 Octombrie 2010 12:53
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-14 12:53:46
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51 eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... ...


precoce esti, taica!!


Precoce a fost la 13 ani cand l-a intalnit pe el, acum este o( nu stiu cum s-o numesc :sml-confused0006) cu experienta ,e pe punctul de a claca , nu stiu ce se va face pe la 35 ani????/
ALEXA70
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:09
Vad ca de la o varsta frageda va apuca cu stresarea partenerului. Oare de ce nu te mai vrea pe tine?
Barbie30
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-14 14:28:56Vad ca de la o varsta frageda va apuca cu stresarea partenerului. Oare de ce nu te mai vrea pe tine?

pt ca`i un copil cicalitor
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:30
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 14:30:24
De la: Barbie30, la data 2010-10-14 14:28:56Vad ca de la o varsta frageda va apuca cu stresarea partenerului. Oare de ce nu te mai vrea pe tine?

pt ca`i un copil cicalitor


si e in crestere...
Barbie30
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:33
De la: ALEXA70, la data 2010-10-14 14:09:09
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-14 12:53:46
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51 eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... ...


precoce esti, taica!!


Precoce a fost la 13 ani cand l-a intalnit pe el, acum este o( nu stiu cum s-o numesc :sml-confused0006) cu experienta ,e pe punctul de a claca , nu stiu ce se va face pe la 35 ani????/


la 35 de ani va fi la fel de naiva si pisaloaga vai de capul aluia care o sa puna botu
pickard
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:35
De la: pickard, la data 2010-10-14 14:35:07
De la: ALEXA70, la data 2010-10-14 14:09:09
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-14 12:53:46
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51 eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... ...


precoce esti, taica!!


Precoce a fost la 13 ani cand l-a intalnit pe el, acum este o( nu stiu cum s-o numesc :sml-confused0006) cu experienta ,e pe punctul de a claca , nu stiu ce se va face pe la 35 ani????/


la 35 de ani va fi la fel de naiva si pisaloaga vai de capul aluia care o sa puna botu


sunt destui pe lumea asta care pun botul la asa femei , pentru ca astea cresc de mici cu c.....sareala in singe .
ALEXA70
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:39
De la: pickard, la data 2010-10-14 14:35:07
De la: ALEXA70, la data 2010-10-14 14:09:09
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-14 12:53:46
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51 eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... ...


precoce esti, taica!!


Precoce a fost la 13 ani cand l-a intalnit pe el, acum este o( nu stiu cum s-o numesc :sml-confused0006) cu experienta ,e pe punctul de a claca , nu stiu ce se va face pe la 35 ani????/


la 35 de ani va fi la fel de naiva si pisaloaga vai de capul aluia care o sa puna botu


"vai de capul aluia care o sa puna botu ...."
pickard cenzureaza-te putin draga..fata e minora
Ame_ly
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:54
De la: Ame_ly, la data 2010-10-14 14:54:58
De la: pickard, la data 2010-10-14 14:35:07
De la: ALEXA70, la data 2010-10-14 14:09:09
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-14 12:53:46
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51 eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... ...


precoce esti, taica!!


Precoce a fost la 13 ani cand l-a intalnit pe el, acum este o( nu stiu cum s-o numesc :sml-confused0006) cu experienta ,e pe punctul de a claca , nu stiu ce se va face pe la 35 ani????/


la 35 de ani va fi la fel de naiva si pisaloaga vai de capul aluia care o sa puna botu


"vai de capul aluia care o sa puna botu ...."
pickard cenzureaza-te putin draga..fata e minora

minora,minora...da stie sa frece...nervii omului incat sa vrea sa fuga mancand pamantul
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 14:57
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51Buna. sper ca am intrat unde trebuie... probabil ca genul asta de mesaje se gasesc peste tot... of-ul meu este urmatorul: eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... care de curand s-a terminat... nu inteleg de ce... totul s-a schimbat peste noapte... sambata a fost totul bine, iar duminica nimic nu mai era la fel.. si inevitabilul s-a produs... un timp l-am rugat sa mai incercam o data... am mai fost impreuna 2 saptamani... apoi ne-am despartit.. l-am lasat in pace crezand ca isi va da seama de ce e intampla si ma va cauta sa ne impacam... dar nu a fost asa... s-a indepartat si mai mult de mn.. din cate am inteles el nu mai vrea sa fim impreuna... vrea sa isi vada de viata lui, sa fie cu alta.. nu vrea sa il mai sun, si nici sa ma mai vada... are vreo doua pretendente... acum incerc sa nu il caut si evit sa ma intalnesc cu el, sperand k ma va cauta... simt ca clachez... stiu.. sunt tanara... am o viata intreaga inainte.. etc.. dar eu ink tin foarte mult la el.. a fost prea dintr-o data si inca nu pot accepta ideea.. nu pot sa fiu cu altul.. nu sunt pregatita.. nu stiu ce sa fac.. totul imi aminteste de el... imi vine greu sa cred ca se duce totul pe apa sambetei ... 4 ani... .. un sfat... o parere.. orice...
De ce sunteti rai cu fata,care e problema ca a iubit de la 13ani pana la 17ani? Si-a trait traiu si-a mancat malaiu....de maine se calugareste
Valy90
Postat pe 14 Octombrie 2010 15:06
multumec frumos pt nimic. ideea era sa ma sfatuiti cu ceva, avand in vedere ca voi poate sunteti mai priceputi, dar se pare ca m-am inselat.. nu mai stiti decat sa judecati ceva, care cred eu, nu sunteti voi in masura sa o faceti.
yoanaAde
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:10
v-am cerut un sfat nu sa ma judecati pe mine si ceea ce am facut eu...
yoanaAde
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:12
De la: yoanaAde, la data 2010-10-15 21:10:46multumec frumos pt nimic. ideea era sa ma sfatuiti cu ceva, avand in vedere ca voi poate sunteti mai priceputi, dar se pare ca m-am inselat.. nu mai stiti decat sa judecati ceva, care cred eu, nu sunteti voi in masura sa o faceti.

dupa ce vei mai creste putin vei vedea si sfaturile...acum n`ai cum...mai tre sa te coci putintel
AdrianaR
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:13
De la: yoanaAde, la data 2010-10-15 21:12:41v-am cerut un sfat nu sa ma judecati pe mine si ceea ce am facut eu...


Sfat: lasa-l in pace ca altfel o sa ajungi obsedata de la 17 ani.Trebuie sa intelegi cand un barbat iti spune ca nu te mai vrea,nu sa te bagi cu japca in viata lui.Invata sa accepti un refuz altfel risti sa te faci de ras si sa te umilesti aiurea.
Barbie30
Postat pe 16 Octombrie 2010 08:29
nici nu-mi mai aduc aminte ce faceam eu la 13 ani, dar sigur nu alergam dupa alejandro inca nu-l descoperisem
yumy
Postat pe 16 Octombrie 2010 08:32
De la: yoanaAde, la data 2010-10-15 21:10:46multumec frumos pt nimic. ideea era sa ma sfatuiti cu ceva, avand in vedere ca voi poate sunteti mai priceputi, dar se pare ca m-am inselat.. nu mai stiti decat sa judecati ceva, care cred eu, nu sunteti voi in masura sa o faceti.


Asa e yoana. Eu am aceasi problema de cand am intrat pe kudika... nimeni nu te ia in serios, sunt o gashca de oameni nepriceputi carora nu le place decat sa rada de tine
Calin_
Postat pe 16 Octombrie 2010 09:48
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:33:29
De la: yoanaAde, la data 2010-10-14 12:28:51Buna. sper ca am intrat unde trebuie... probabil ca genul asta de mesaje se gasesc peste tot... of-ul meu este urmatorul: eu am 17 ani. am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani... care de curand s-a terminat... nu inteleg de ce... totul s-a schimbat peste noapte... sambata a fost totul bine, iar duminica nimic nu mai era la fel.. si inevitabilul s-a produs... un timp l-am rugat sa mai incercam o data... am mai fost impreuna 2 saptamani... apoi ne-am despartit.. l-am lasat in pace crezand ca isi va da seama de ce e intampla si ma va cauta sa ne impacam... dar nu a fost asa... s-a indepartat si mai mult de mn.. din cate am inteles el nu mai vrea sa fim impreuna... vrea sa isi vada de viata lui, sa fie cu alta.. nu vrea sa il mai sun, si nici sa ma mai vada... are vreo doua pretendente... acum incerc sa nu il caut si evit sa ma intalnesc cu el, sperand k ma va cauta... simt ca clachez... stiu.. sunt tanara... am o viata intreaga inainte.. etc.. dar eu ink tin foarte mult la el.. a fost prea dintr-o data si inca nu pot accepta ideea.. nu pot sa fiu cu altul.. nu sunt pregatita.. nu stiu ce sa fac.. totul imi aminteste de el... imi vine greu sa cred ca se duce totul pe apa sambetei ... 4 ani... .. un sfat... o parere.. orice...
am uitat sa mentionez ca as vrea sa ii trimit un sms .. sa ii dau de intele ca inca ma intereseaza persoana lui.. nu sa ii cer sa ne impacam.. ci sa ii spun ca a fost ceva frumos, k inca tin la el si ca totul a fost ca un vis frumos... vreau sa stie ca am nevoie de el.. si in acelasi timp sa ii dau de inteles (subtil ) ca il vreau inapoi... voi ce ziceti?

Stiu ca a fost frumos sincer te cred,dar nu putem trai in trecut si eu imi aduc si acum ainte de fosta mea relatie(a durat 2 ani),desi au trecut ap 7 luni de atunci .Timpul vindeca orice rana si ce nu te omoara te intareste.Cati ani are el?Daca este de o varsta cu tine nu inclin sa-i mai trimiti sms-ul ca baietii se maturizeaza mult mai greu si crede-ma ca nici el nu stie exact ce vrea.Nu are rost sa fii tu mereu cea care tot trage de relatie.Te sfatuiesc sa incerci cu timpul sa treci peste relatie si sa-ti vezi de alte prioritati.Nu te aventura intr-o alta relatie ,daca nu ai trcut peste cea veche.
Numai bine iti doresc
kudika323635
Postat pe 16 Octombrie 2010 10:38
Mai oameni buni, fata are inima franta si cred ca pentru prima data asa ca nu va mai luati de ea. Daca o considerati imatura dati macar voi dovada de maturitate si daca ati trecut prin asa ceva, indiferent la ce varsta, banuiesc ca stiti cum e si ce emotii te incearca.

Si vin si eu hop tzup cu sfatul: ideal ar fi sa nu il mai contactezi si sa incerci sa treci peste. Usor, iti spun since, ca nu va fi, insa e solutia cea mai buna. Stiu ca pare imposibil sa il uiti sau sa mergi mai departe, dar nu e si pe viitor ai sa vezi ca e mai ok pentru tine. Daca nu te mai vrea probabil nu te merita - gandeste in termenii astia - ce sa tot alergi dupa cineva care nu mai vrea sa fie cu tine. Iti vei face rau. Cine zice ca trebuie sa te bagi in alta relatie? Ai fost cu el 4 ani, ofera-ti timp sa treci peste ca nu te obliga nimeni sa treci la altul. E frumos intr-o relatie dar ti-ai petrecut toata adolescenta in una si acum trebuie sa te descoperi si singura, sa vezi cine esti, ce iti place, sa iti pui ordine in ganduri si ai sa vezi ca vei ajunge la concluzia ca viata e frumoasa si asa si te vei simti mai puternica stiind ca te descurci si de una singura.

Cu respect,

Ocean
Oceansoul
Postat pe 20 Octombrie 2010 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mamici singure 81 De la: dia1373 23 Iunie 2011 13:03
motiv de ingrijorare... 8 De la: Ame_ly 23 Aprilie 2011 19:20
Nu-l mai inteleg! 20 De la: lally2010 3 Ianuarie 2011 02:26
Habar n-am!!!! 36 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 15:12
cred ca ma parasit si nush ce sa fac... 28 De la: ianna05 16 Septembrie 2010 08:25