Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

Sunt cu un barbat de 7 ani, ne-am cununat anul trecut, avem un copil minunat de 1 anisor, avem o casa inpreuna, el pleca in strainatate pt noi (dar nu e plecat mult timp) iar eu cu cat trece timpul ma simt tot mai distantata de el. Nu mai comunicam(e un lucru aproape imposibil) decat strictul necesar. Numai e intre noi scanteia, iubirea dinainte.
Tot timpul ocolim discutile ca sa nu ne certam dar pe mine ma doare cand vad ca ne comportam de parca ar fi fratele meu sau verisorul.Cand vorbesc cu sora mea(de exemplu) la telefon simt mai multa iubire din partea ei si ea din partea mea decat cu el. Totul e ca o formalitate, ca o obligatie.
Nici eu nu mai simt pt el ce simteam inainte......adevarul e ca nici nu stiu ce mai simt.
Dar sunt apoape sigura ca el nu ar suporta o despartire pt ca nici nu si-ar imagina vreodata sa ne despartim.
Nu as vrea sa ne despartim pentru ca eu sunt mai traditionala dar mie frica sa nu ajung peste 10-15 ani sa regret viata pe care o am si ca nu m0am despartit de el.
Nu stiu cum sa fac ca sa imi salvaz casnicia si nici daca mai poate fi salvata!!!
cineva_departe
Postat pe 6 Mai 2009 16:25
da' gata te'ai saturat de topicu' care l'ai deschis ieri????
tot asta ai scris si'n celalalt
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 16:27
trebuie sa comunicati daca nu stati de vorba nu rezolvati nimic
kudika004953
Postat pe 6 Mai 2009 16:37
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-06 16:27:18da' gata te'ai saturat de topicu' care l'ai deschis ieri????
tot asta ai scris si'n celalalt


sa inchis topicul (vreau sa'mi fac un tatuaj)
ce face miresuica fara tatuaj???
scorpyoW
Postat pe 6 Mai 2009 23:04
De la: focuta_marina, la data 2009-05-06 16:25:07Sunt cu un barbat de 7 ani, ne-am cununat anul trecut, avem un copil minunat de 1 anisor, avem o casa inpreuna, el pleca in strainatate pt noi (dar nu e plecat mult timp) iar eu cu cat trece timpul ma simt tot mai distantata de el. Nu mai comunicam(e un lucru aproape imposibil) decat strictul necesar. Numai e intre noi scanteia, iubirea dinainte.
Tot timpul ocolim discutile ca sa nu ne certam dar pe mine ma doare cand vad ca ne comportam de parca ar fi fratele meu sau verisorul.Cand vorbesc cu sora mea(de exemplu) la telefon simt mai multa iubire din partea ei si ea din partea mea decat cu el. Totul e ca o formalitate, ca o obligatie.
Nici eu nu mai simt pt el ce simteam inainte......adevarul e ca nici nu stiu ce mai simt.
Dar sunt apoape sigura ca el nu ar suporta o despartire pt ca nici nu si-ar imagina vreodata sa ne despartim.
Nu as vrea sa ne despartim pentru ca eu sunt mai traditionala dar mie frica sa nu ajung peste 10-15 ani sa regret viata pe care o am si ca nu m0am despartit de el.
Nu stiu cum sa fac ca sa imi salvaz casnicia si nici daca mai poate fi salvata!!!

prin ceva asemanator am trecut si eu.daca vrei sa vb mai multe lasa-mi id in mesaj.
ETE_EU
Postat pe 6 Mai 2009 23:13
De la: scorpyow10, la data 2009-05-06 23:04:45
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-06 16:27:18da' gata te'ai saturat de topicu' care l'ai deschis ieri????
tot asta ai scris si'n celalalt


sa inchis topicul (vreau sa'mi fac un tatuaj)
ce face miresuica fara tatuaj???

si eu vreau tatuaj
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 08:30
tu taci el tace...
e o relatie in tacere
voi nu stiti k o relatie are la baza comunicarea?
bestiutza_relouded
Postat pe 7 Mai 2009 08:54
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-05-07 08:54:52tu taci el tace...
e o relatie in tacere
voi nu stiti k o relatie are la baza comunicarea?

aaaaaaaaa de aia cand el tipa si ea tipa?
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 11 De la: Barbie30_ 18 Aprilie 2011 08:47
mi-am gasit jumatatea ...da e insurat 142 De la: kudika182838 30 August 2010 01:29
divort - mame versus tati cand un copil este bagat la mijloc.... 32 De la: touch_me 14 Mai 2010 13:15
Nu cer pareri, doar simt nevoia sa spun ceea ce simt 15 De la: Brosco 28 Decembrie 2011 19:15
"Santajul" sentimental 22 De la: Calandrinon 6 Decembrie 2009 01:11