Setari Cookie-uri

divortul

ce te faci cand ajungi printr-un divort pe care nici tu ,nici el nu si-l doreste? dar exista o mama ( a lui ) care vrea asta si asta obtine?
dia36
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:40
eliminati-o fie ca ii comvine fie ca nu amandoi vb cu ea si gata mutativa singuri daca stati cu ea si gata punct daca e mama lui sa se impuna si el daca nu inseamna ca cine stie au mai fost cazuri(mama geloase) din anumite motive nu poti sa sti dedesupturile unei famili niciodata chiar daca traiesti cu ei in casa
smigal
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:55
asta am si facut (amandoi), dar atunci cand ne-am dus sa-i spunem si ei, eu am plecat iar el a ramas. si peste 2 zile a vrut sa divortam pt motivul ca eu nu ma inteleg cu maica-sa iar el nu poate fi un tampon intre noi doua. Asa ca mai bine divortam, ca asa vrea mamica lui
dia36
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:00
te inseli , mie mi se pare ca el vrea acest divort, nimeni si nimic nu te poate face sa iti lasi sotia daca o iubesti. Cu risul de a jigni , te-ai maritat cu un papagal care nu are sentimente destul de puternice pentru tine incat sa doreasca sa ii fii alaturi.
Lorena26
Postat pe 25 Septembrie 2009 21:52
stii , de fapt, ce nu inteleg? initial a plecat cu mine cand m-a dat maica-sa afara din casa ei. ce ar fi putut sa-i spuna a doua zi sa-l faca sa ramana????? Si apoi el vrea sa ramanem prieteni si eventual sa mai vina la mine, dar fara sa stie maica-sa. Eu ce ar trebui sa inteleg din asta? A am uitat sa spun ca am depus actele pt divort si mai sunt si insarcinata in 6 saptamani
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:24
motivatia lui este ca are servici si sta la parinti ( in alt oras), deci trebuie sa faca ce spun ei
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:28
pe mine de ce ma doare asa de tare incat nici nu pot respira?
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:38
am intalnit astfel de..asa zisi barbati, care nu si-au taiat cordonul ombilical...stiu chiar o tipa care se plange mereu ca nu-si poate face nici un program cu sotul din cauza mamei lui. daca divorteaza (si sunt unii capabili sa o faca ptr "mama") nu ai pierdut mare lucru... in privinta copilului....e dificil de spus... daca ti-l doresti iti va fi mai usor sa-l cresti, chiar si singura... decizia oricum iti apartine..nimeni nu poate decide ptr tine. noi doar ne spunem parerile....
geanigi
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:43
Acum 4 ani cand ne-am casatorit si ne-am mutat la mine, ii ura pe parintii lui. Iar eu ,proasta de mine, l-am convins sa se inteleaga cu ei ca parintii nu ti-i alegi. si dupa aceea cand pleca la ei singur, aveam cearta in casa vreo 2 zile. am gresit eu?
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:51
si nu pot intelege ce are maica-sa cu mine
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 11:29
nu stiu de ce, dar simt ca nu s-a terminat inca. eu nu am obtinut niciodata ceva usor in viata. intotdeauna a trebuit sa lupt de 10 oari mai mult ca altii. Acum simt ca am facut tot ce trebuia pt relatia noastra si poate chiar mai mult. Cu toate ca am depus actele de divort impreuna, simt ca totusi nu s-a terminat. De ce? Cand ma voi simti altfel? Am senzatia ca trec printr-un cosmar si vreau sa ma trezesc si nu pot.
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 17:13
De la: kudika070832, la data 2009-09-26 17:13:07nu stiu de ce, dar simt ca nu s-a terminat inca. eu nu am obtinut niciodata ceva usor in viata. intotdeauna a trebuit sa lupt de 10 oari mai mult ca altii. Acum simt ca am facut tot ce trebuia pt relatia noastra si poate chiar mai mult. Cu toate ca am depus actele de divort impreuna, simt ca totusi nu s-a terminat. De ce? Cand ma voi simti altfel? Am senzatia ca trec printr-un cosmar si vreau sa ma trezesc si nu pot.

toti au impresia ca lupta mereu de 10 ori mai mult de cat altii de ce ai impresia ca nu s-a terminat pt ca daca va iubiti va veti mai intalni iar mamei lui sigur nu-i va conveni dar isi va da seama ca desi v-a despartit lumesc nu va putea sa o faca si sufleteste
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 17:17
deci nu-mi ramane decat sa ma rog la Dumnezeu, sa faca o minune si sa-i arate soacrei mele (inca) cat de mult greseste, pana nu va fi prea tarziu.
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 18:44
De la: kudika070832, la data 2009-09-26 10:24:47stii , de fapt, ce nu inteleg? initial a plecat cu mine cand m-a dat maica-sa afara din casa ei. ce ar fi putut sa-i spuna a doua zi sa-l faca sa ramana????? Si apoi el vrea sa ramanem prieteni si eventual sa mai vina la mine, dar fara sa stie maica-sa. Eu ce ar trebui sa inteleg din asta? A am uitat sa spun ca am depus actele pt divort si mai sunt si insarcinata in 6 saptamani


doamne fereste ce mai barbat si ce femeie e nebuna aia de maica-sa? tu gravida in 6 saptamani si el vrea sa mai vina pe la tine fara sa stie mamica asa ceva nu am mai auzit,omul asta e dus cu pluta si nu are pic de dragoste fata de tine de te lasa cu copilasul ala in burtica incearca sa nu te superi pentru sanatatea copilului , in clipele astea ar trebui toata lumea sa te menajeze. i-as impusca pe barbatii astia nenorociti
Lorena26
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:01
daca sotul tau te iubeste si vrea sa fiu toata viatza cu tine,nu inteleg cum nu ar lupta alaturi de tine impotriva mamei lui...pana la urma cu tine imparte patul,nu cu ea
indiferent de decizia pe care o vi lua gandeste-te din ambele puncte de vedere
cine ar putea sa fie devina pt divort...mama sau sotul?
kudika071053
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:03
De la: kudika070832, la data 2009-09-26 18:44:42deci nu-mi ramane decat sa ma rog la Dumnezeu, sa faca o minune si sa-i arate soacrei mele (inca) cat de mult greseste, pana nu va fi prea tarziu.


maica-sa stie ca esti gravida?ia-o in particular si intreab-o.... ce are de gand? sa iti distruga viata?sa vina pe lume copilul ala fara tata? e nebuna de legat si fiu-su si mai si ca asculta de ea
Lorena26
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:03
deci nu sunt eu nebuna.
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:09
este foarte usor influientabil.cand e la mine, spune ca mine, cand e la maica-sa spune ca ea. si apoi mai are si serviciul acolo si nu poate face naveta in fiecare zi
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:11
eu nu i-asi impusca, dar le-as da 10 din viata mea numai sa simta si ei o luna ce simt eu acum
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:14
nu pot vorbi cu ea. m-a dat afara din curte, nu-mi raspunde la telefon si a spus la toti cunoscutii ca ea nu se baga in familia noastra. mi-a spus chiar si mie asta acum o luna, dar cand am fost cu sotul meu la ea ( numai pt ca el a insistat sa merg si eu!), m-a dat afara si nici nu m-a lasat sa deschid gura. avea si musafiri si s-a purtat de parca eram una pe care a cules-o baiatul ei de pe drumuri. Oare Dumnezeu vede ce face ea?
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:19
va multumesc oricum tuturor. nu am crezut ca poti avea prieteni si in felul asta. e o mare alinare pt mine cand vad ca, cuiva ii pasa
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:23
Ce nu inteleg eu este de ce e musai sa ne placa soacrele? Nu cu ele ne maritam...
Lucia38
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:23
dar pe tine de ce nu te suporta soacra deloc?? i-ai facut ceva? mi se pare ciudat sa aiba o ura atat de mare nejustificata
Lorena26
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:37
De la: Lorena26, la data 2009-09-26 19:37:03dar pe tine de ce nu te suporta soacra deloc?? i-ai facut ceva? mi se pare ciudat sa aiba o ura atat de mare nejustificata

Eu zic ca se poate intampla, chiar fara motiv. Totul e sa-i prinzi punctul slab si cu muuuuulta diplomatie si bun simt cat China poti s-o pui la punct. Eu asa am facut, iar pedeapsa suprema a fost ca m-am maritat cu fii-su.
Lucia38
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:41
soacra mea, e si nasa mea de botez. Iar acum 4 ani ea ne-a facut sa ne intalnim. am fost in vizita la ea si am ramas acolo renuntand la servici si la casa mea. ( eu am apart.cu 2 camere). Dupa nici 3 luni de stat la ea, ne-am mutat la mine. In decursul celor 4 ani am fost de doua ori in Anglia ( pe banii mei), eu am lucrat tot timpul : sunt licentiata dar am acceptat si locuri de munca ca vanzatoare, doar pt ca sotul meu nu lucra sau nu il tinea mult un serviciu si nu aveam alte posibilitati financiare de a intretine un apart. Nu spun ca nu ne-a ajutat si ea din cand in cand cu cate un pachet (mancare). Dar de fiecare zi a lor sau de sarbatori noi mergeam la ei incarcati cu de toate iar mamei mele ii spune-am doar la multi ani si asta prin telefon. Am facut totul numai pt a fi bine. Defectul meu cel mai mare este ca sunt suparator de sincera si nu pot pupa lumea in fund. Cat timp baiatul ei a fost sub limita existentei, imi tot repeta sa-l iubesc in fiecare zi de parca ar fi ultima si sa-i multumesc lui D-zeu ca exista in viata mea si ca ma trezesc langa el dimineata. Anul asta cand s-au stricat treburile si in Anglia, am venit acasa si neavand unde sa mergem ( pt ca apart.nostru era inchiriat iar el nu a vrut sa stam la mama mea) am mers la ei. Intre timp soacra mea i-a gasit servici sotului meu iar de mine a incercat sa scape si pana la urma chiar i-a reusit. Iar eu nu inteleg DE CE???????
dia36
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:28
De ticaloasa ordinara, de aia!!!
Lucia38
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:34
intr-o zi o sa ajungem si noi soacre oare o sa fim la fel?
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:37
Eu am fata, da' daca o prind pe soacra-sa ca-i face zile negre, cat sunt eu de blanda, ii mananc ficatii!
Lucia38
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:38
De la: Lucia38, la data 2009-09-26 20:38:43Eu am fata, da' daca o prind pe soacra-sa ca-i face zile negre, cat sunt eu de blanda, ii mananc ficatii!
ei bine si eu am cica o soacra dar e cam sisi asa ca decat sa locuiesc cu ea mai bine singura
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:40
eu planuiesc sa fiu o soacra echilibrata....ca doar am si fetita si baietel....mai sunt si balanta....deeeeci nu voi face diferenta intre cuscrele mele.....am sa le toturez la fel
_oktober_
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am ramas insarcinata dar trebuie sa fac avort 1 De la: brunita 18 Ianuarie 2014 23:32
Prietenul meu vrea sa se intalneasca cu alta fata! Ce sa fac? 66 De la: kudika_24875 10 Mai 2014 21:47
Masajul de relaxare 4 De la: kudika382747 18 August 2014 23:52
Vreau o pauza 39 De la: rvnlv 13 Martie 2012 14:13
Telenovela 12 De la: _Cryssa_ 11 Ianuarie 2011 09:12