Setari Cookie-uri

confuz...

nu prea sunt de genul a purta discutii pe aici dar de data asta chiar am nevoie sa vb cu cineva...si cum sunt departe de familie si prieteni...poate reusiti voi sa ma ajutati...sau cel putin clarifica cat de cat dilema mea...
sunt casatorita de 3 ani cu un barbat minunat, genul de casa, pt el sunt cea mai importanta etc. aproape ca in filme. ne iubim f mult. avem o incredere nemaipomenita unul in celalalt.
o sa va intrebati care e pb?
pb e f simpla de explicat...dar nu de rezolvat...
lucrez intr o firma f mare. si printre toti colegii, este unul care imi place in mod deosebit. la inceput a fost doar asa o senzatie normala pot spune, ca orice femeie care admira un barbat frumos. nu e nimic rau in asta. numai ca...incet incet, si asta nu pot eu sa inteleg de ce...a inceput sa mi placa de el...ma gandesc f mult la el...chiar si cand sunt acasa..si e nasol, pt ca ma simt f vinovata fata de sotul meu. dar nu stiu ce sa inteleg, de ce am aceste sentimente ciudate, pt ca sunt f fericita in cuplu, am o viata cum nici nu visam vreodata.
cu acest coleg al meu nu s a intamplat nimic, e clar, doar ne privim. intens. si imi raspunde (are niste ochi albastri minunati). asta e chestia. imi raspunde la priviri. dupa cum il cunosc e un tip f la locul lui. destul de timid. nu e genul sa alerge dupa o aventura. cateodata imi vine sa i spun sa nu ma mai priveasca asa, ma tortureaza.dar daca el ma priveste normal si e doar imaginatia mea? dar pe urma imi spun ca nu se poate, de fiecare data cand trec pe langa biroul lui, imi recunoaste pasii si l vad cu coada ochiului ca se uita la mine intens. sau cand trece pe langa biroul meu, se uita la mine. etc, etc. si apoi am incercat sa compar cu privirile celorlalti colegi care s au adeverit a fi priviri normale, si admirative pt ca sunt o femeie destul de dragutza, dar priviri la locul lor.
dar in prezenta lui ma intimidez mult. de vreo cateva ori am luat trenul impreuna acasa, avem acelasi drum. numai ca nu plecam mereu la aceleasi ore. dar cat am fost cu el, nu mai exista nimeni in jur. si evitam sa ma uit in ochii lui ca altfel ma topeam.
cam asta e povestea mea pe scurt....
tare as vrea sa stiu de ce simt asa?!!!! ma simt f rau fata de mine, fata de sotul meu pt ca l iubesc si l respect si n am nici o intentie sa l schimb cu altcineva. pb e ca nu vreau nimic cu acest coleg, dar as vrea sa inteleg ce i cu mine.
de cateva ori mi am spus ca ar trebui sa vb putin cu el, parca am nevoie sa ma lamuresc cu el. poate e faptul ca ma simt dorita? e doar o chestie asa feminina? si poate dc as sti ca el chiar ma place, o sa mi treaca euforia asta? sau poate o sa fie mai rau? nici nu va inchipuiti cate intrebari am!!!
dar pe urma ma gandesc ca dc o sa deschid subiectul cu el si poate el de fapt imi spune ca e doar o impresie a mea? imi spune din orgoliu, sau pt ca stie ca sunt maritata.....nu, nu mai stiu ce sa fac...
simt nevoia urgenta sa ma lamuresc!
ce ma sfatuiti?

Postat pe 15 Noiembrie 2007 14:58
buna nici nu stiu cum sa incep sunt cu el de 4 ani am trecut si prin bune dar si prin rele, l-am prins k ma inseala,a fost plecat 7 luni departe de mine cand s-a intors mi-a dat un inel de logodna dar are o problema pleaca in fiecare sambata cu prietenii intradevar ma ia si pe mine nu mereu de multe ori il refuz in majoritatea sambetelor merg si eu dar mai mult cu prietenii de ceva timp se poarta altfel cu mine grijuliu atent dar eu lucrez intr-o firma mare sunt secretarra si mereu imi spune k am pe cineva aici(asta cand ne mai certam)se poate sa se poarte frumos cu mine din simplul motiv k ma inseala dar toate astea ma zapacesc pt k in perioada in care ma insela cu respectiva si cu care l-am prins asta acum un an era indiferent ne vedeam rar acum stam impreuna tot timpul dormim amandoi doar k sambata pleaca cu prietenii ma ia cu el dar nu stiu ce sa mai cred il iubesc dar pot spunek de acum un an cand l-am prins mi-am pierdut increderea in el, vreau sa il cred dar nu pot il urmaresc fara sa stie chiar si in sambetele cand pleaca singur dar nu gasesc nimic se poate oare k el sa se fii schimbat sa aibe nevoie de mine si sa fiu singura femeie pe care el o vrea nu stiu,ce sfatur imi dati, il iubesc ma simt in siguranta cu el e intregul meu dar oare s-a schimbat cu adevarat sau se poarta asa pt k ma inseala va rog frumos sa imi dati un raspuns pt k nu stiu
brunetik_crysa
Postat pe 16 Noiembrie 2007 10:15
raspuns scurt si cuprinzator: renunta la el!!!! pierzi timpul. iti spun sincer si din experienta. am stat 8 ani, nu 4, cu cineva, tot in speranta ca se va schimba, dar nu s a intamplat niciodata. cu mine se purta f frumos, n aveam ce zice, dar cand nu era cu mine, isi facea de cap si asta am aflat o f tarziu. pot spune ca am fost f naiva, il iubeam si credeam ca se va intampla o minune. minunea s a intamplat, am gasit ca e mai bine pt mine sa l parasesc, mi a fost ffff greu,dar acum nu regret nici o clipa. am gasit pe cineva care merita toata iubirea mea.
mult succes!
mary_rose
Postat pe 16 Noiembrie 2007 14:37
Eu as raspunde cui a initiat postul. Vrei sa stii de ce te simti asa? E foarte, dar foarte simplu: nu suntem de gheata. Poate "ti s-a urat cu binele", in sensul in care prea mult timp in aceeasi stare de fericire, dragoste si respect continuu te-au obosit. Nevoia de a varia este in fiecare dintre noi. Unii se apuca de hobby-uri noi, altii au aventuri, altii sar cu parapanta. Ai in fata o singura alternativa, in opinia mea. Baiatul asta este o fantezie. Eu mi-as lua sotul de o aripa si as schimba ceva in relatia noastra perfecta, orice, as face un lucru nebunesc impreuna cu el. Asa am si facut, pentru ca am trecut (culmea, chiar recent) printr-o chestie similara, cand am reluat legatura cu un fost prieten, pe care l-am iubit mult. Pentru vreo saptamana, am fantazat si-am adormit cu el in gand, incercand sa gasesc, macar ipotetic, motive pentru care sa-mi ocup mintea cu el. M-am trezit, pentru ca sotul meu este un om minunat si de fapt sunt convinsa ca nu-mi doream o relatie cu acel barbat, ci o schimbare in relatia mea cu sotul meu. Nu l-as da pentru nimeni, iar daca in fanteziile mele ascunse bine isi mai face loc cate cineva, exact acolo trebuie sa si ramana: in fantezii. Adu-ti aminte de ce il iubesti, de ce te-ai maritat cu el si gandeste-te serios cum sa iti raspunzi la intrebarile care iti ridica probleme. La o adica, fa scenarii pentru sex, puteti juca niste roluri, nu? S-ar putea sa-l surprinda placut. Toti barbatii spera sa fie unica sursa a fanteziilor noastre... Ca se mai intampla sa nu fie asa, e numai si numai treaba noastra, a femeilor. Daca vrei sa mai discutam, scrie-mi pe mail. Bafta !

Postat pe 20 Noiembrie 2007 14:21
eu zic sa te gandesti bine si sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pa gard !!
stressul
Postat pe 21 Noiembrie 2007 11:51
Tocmai am terminat o relatie de 5 ani...de fapt ea m-a terminat pe mine..El a fost primul si singurul baiat din viata mea, pentru care odata eram totul..iar acum nu mai insemn nimic.La inceput totul era f frumos intre noi, eu nu prea eram asa de innebunita dupa el in schimb el ma iubea nespus de mult...Cu timpul au inceput certurile, ne spuneam multe vorbe grele, chiar ajunsesem sa ne mai dam si cate o palma...Eu terminam mereu relatia, spuneam ca s-a terminat dar stiam ca el o sa vina in mai putin de o sapt.la mine sa ne impacam, bagam mana in foc ca asa o sa fie Asa au trecut 5 ani..ne-am maturizat impreuna..dar relatia noastra nu s-a schimbat cu nimic..de fapt s-a inrautatit...dar parca nu aveam curajul sa punem intr-adevar punct.Eu dc aflam ca a facut ceva rau(de ex.am aflat ca a fost la o panarama..nu s-a culcat cu ea doar...intelegeti voi, cu toate ca at noi nu ne vorbisem o sapt, dar chestia era ca o cunosteam, era vecina cu mine..)acceptam toate invitatiile de la baieti, la un suc, la o cafea, in discoteca si faceam in asa fel incat el sa afle.Ne certam, ne impacam..apoi el a facut rost de banii(bunicul lui a vandut un teren)si-a cumparat audi, si-a facut vila..si a terminat cu mine...exact in seara in care vb sa ne mutam impreuna pt.o perioada de timp..mi-a zis ca vr sa stea o perioada fara mine sa vada cu este..nu am acceptat, am reactionat fff urat..incepusem sa realizez ce inseamna el pt. mine cu adevarat..dar nu am av ce face, el chiar nu mai ma vroia, apoi am aflat ca umbla cu o fata, ca a adus-o acasa la el nici dupa 2 zile de cand am terminat..si asta m-a distrus..am slabit 7 kg..in 5 zile, nu mancam nimic, plangeam non-stop, nici la birou nu m-am putut duce..Noi ne-am despartit de 2 luni..dar in fiecare sambata ne-am intalnit, mergeam la el, stateam impreuna(intr-o sam seara a venit la mine si mi-a zis ca nu s-a putut culca cu fata aia, ca nu simte nimic cand sta cu ea, cand o saruta)dar degeaba nu mai exista cale de impacare.Eu ca sa mai am putina mandrie in fata lui si a prieteniilor m-am afisat cu alt baiat cu care nu am nici o legatura..deci el e sigur ca st cu altcineva..toate prietenele care ne cunosc si care ele mai vorbesc cu el imi spun ca el ma iubeste cu adevarat dar ca eu sunt de vina, ca am gresit mult, ca am iesit cu unul si cu altul, mai ales ca eu ma laudam de fata cu el si cu prietenii lui..si ca ar trebui sa stau cuminte, sa nu mai ies cu nici un baiat ca el o sa se intoarca la mine..dar eu nu cred asta...eu nu simt asta..chiar simt ca nu mai insemn nimic pt el.Oare cum s-a putut schimba atat de radical..eu i-am reprosat ca l-au schimbat banii..el mi-a zis ca nu-i adevarat ca eu l-am schimbat...cum el baiat cu bani, cu masina, cu casa, sa stea cu mine care l-am umilit de fata cu amicii lui.Are si el dreptate, stiu ca am gresit, dar EL m-a facut sa gresesc..Acum nu am mai vb de 2 sapt...si nu stiu dc o sa mai vb vreodata, poate ma suna de Sf.Andrei sa-mi ureze la multi ani, dar nu cred ca am sa-i raspund.Sincer nu stiu daca mai am vreo sansa cu el, tot ce stiu este ca-l iubesc si ma doare ca de-abia acum am realizat asta, cum sa-l fac sa se intoarca la mine, sa stie ca m-am schimbat...Dar ma gandesc ca el vrea sa se distreze acum, are 22 de ani, are bani acum, masina...si multe gagicutze..si de mine care i-am f alaturi cand se plimba cu bicicleta a uitat..Va rog sfatuiti-ma ce sa fac, sa stau cuminte, sa nu mai ies cu nici un baiat(am iesit cu ei doar sa-i fac in ciuda, sa ma vada prietenii ca nu st singura)sau sa incerc sa-l uit...sa ma gandesc ca nu ma merita..va rog sfatuiti-ma.. simt ca innebunesc...
deea_elena
Postat pe 23 Noiembrie 2007 10:21
nu te supara dar ti-ai facut-o cu mana ta, si al meu a gresit mult dar niciodata nu i-am raspuns cu aceeasi moneda pt k stiam k nu e bine, cauta-l nu ii spune k iti pare rau k poate e satul sa auda asta cere-i o sansa in care sa ii arati k te-ai schimbat dak il iubesti castiga-i increderea si sper k o sa fie ok surprinde-l in fiecare zi dar ai grija k acum sa nu faca el acelasi lucru pe care l-ai facut tu pt k o sa te doara dak vrei sa vb da un mes pe blueberry_angel87 poop
brunetik_crysa
Postat pe 24 Noiembrie 2007 12:33
Draga FLORENTINA, ai dreptate, stiu ca nu am facut bine ca am vrut sa-i platesc cu aceeasi moneda...dar eu de-abia acum am realizat cand este prea tarziu..el nu mai ma vrea, poate ca nici nu mai ma iubeste..Mi-a povestit ca s-a intalnit cu o fata(ceea cu care este acum)si i-a povestit toata relatia noastra, tot ce am facut,el stie ca nu m-am culcat cu nici un baiat, dar totusi am iesit cu ei...si fata aia i-a zis ca orice i-ar face iubitu, ea nu ar iesii cu altul, deci a stiut cum sa-l cucereasca, i-a zis exact ceea ce vroia el sa auda...fata desteapta...acum sincer eu am renuntat la el...m-am umilit enorm in fata lui...am plans, am fost terminata si pe el nu l-a interesat...a zis ca ce poate face el daca nu mai simte ce simtea odata...il inteleg...dragoste cu forta nu se poate...dar cum naiba sa fac sa inteleaga si inima mea???
deea_elena
Postat pe 24 Noiembrie 2007 20:23
e greu stiu mai ales k si eu sunt intr-o situatie nu tocmai fericita a trebuit saq accept un lucru pe care nu-l doresc dusmanului dusmanului meu dar cu toate astea stiu k acel lucru ne va schimba viitorul dar lasand asta la o parte nicodata nu il vei scoate cu adevarat din inima ta vor trece anii si chiar dak vei uibi pe altcineva iti spun k tot iti va tresari inima pt k el pt tine a fost aceea ''jumatate'' sau cel putin asa crezi acum o sa vezi k atunci cand vei intalni acel ceva al tau care e pus deoparte o sa razi de ceea ce spui acum pt k asa e viata cu bune si rele, nu te gandi k Dumnezeu nu te aude cum plangi sau k e nedrept pt fiecare lacrima pe care o versi acum vei zambi si vei radia de fericire pt k inainte de a fii cu el am trecut prin ce ai trecut tu si am plans si mi-am pus nenumarate intrebari de ce?,dar de ce eu nu am parte de iubire etc dar a aparut iubitul meu C, si asa cu bune cu rele cu el ma simt minunat e alaturi de mine ne iubim, se mai intampla si lucruri rele dar niciodata nu o sa vezi tu k viata e roz in ea sunt si bune si rele asa k revino-ti nu iti pot spune sa uiti pt k nu ai cum asa repede dar macar incearca sa te destinzi un pic si gandeste-te k acolo undeva e acel ceva care te asteapta
brunetik_crysa
Postat pe 6 Decembrie 2007 10:50
am mai scris pe forumul asta ca exista un cerc vicios, in care ne invartim cu totii! si care se-ntampla asa : un barbat iubeste o femeie tampita. femeia cu pricina, cand se hotaraste sa-si ia pe altul, nu-i spune primului, il insala. primul afla. sufera. se depart. urmatoarele femei din viata primului vor suferi pentru ca, de multe ori, barbatul cu pricina s-a hotarat brusc si dintr-odata sa se razbune pe toate femeile de pe pamant. ca atare, intra in relatie cu alta. pe care o face sa sufere. aia plange. se despart. si tipa ajunge sa vrea sa se razbune pe toti barbatii de pe pamant, pentru ca ala dinainte a facut-o sa sufere. drept urmare, o sa-si bata joc de viitorii! si, uite-asa, cum ziceam, ajungem noi, femeile, sa zicem ca toti barbatii is porci,si ei, barbatii, ca toate femeile, is curve! doar ca unii/unele chiar sunt! si, ca sa n-o mai lungesc, adineaori raspunsesem unei 'pusik', pe un subiect similar, la postul daca poti iubi 2 barbati in acelasi timp. si nu, nu cred ca poti. a, poti sa te culci cu 2 in aceeasi perioada de timp, sau chiar cu mai multi, sau chiar deodata, daca iti plac kestiile astea, da' nu poti sa iubesti mai multi deodata. NO WAY!

Postat pe 18 Februarie 2008 09:00
eh, ba da poti crede ca iubesti doi barbati in acelasi timp... dar e o minciuna. fiecare are ceva ce iti place si ceva ce nu iti place, iti vine sa faci din doi unul singur, perfect si atunci poate poate ca l-ai iubi pe acela, dar cum asa ceva nu e posibil trebuie doar sa invatam sa nu ne mai batem joc de noi si de ei in acelasi timp...cand ai doi solutia e simpla, trebuie gasit al treilea.
de confuzie suferim noi, multe domnisoare, si am face bine sa ne tratam...
cat despre raspuns: daca spui ca nu l-ai schimba pt nimic in lume pe sotul tau atunci ai grija sa nu il pierzi, sa nu gresesti sa nu il inseli, vb cu colegul tau ai sa vezi ca si fat frumos e plin de defecte ca doar e om... invata sa apreciezi omul de langa tine asa cum se cuvine, ar fi mare pacat sa il pierzi, prea multa suferinta...eu stiu asta nu vb din carti din pacate:( poate fi excitant sa faci ceva interzis, dar gandeste-te ca nu e interzis degeaba
la urma urmei tu gandesti, tu analizezi, tu alegi
asta e doar parerea mea
andreeaplt2000
Postat pe 12 Iulie 2008 15:34
nush ce sa zik ,si noi femeile simtim nevoia sa mai inselam pt ca asa ne simtim atractive...simtim adrenalina

Postat pe 15 Iulie 2008 00:40
luciana....da-mi voie sa te contrazic. eu una sunt femeie, si nu simt nevoia sa insel.....
ba mai mult, atunci cand iubesc, nici nu imi pot imagina sa puna altcineva mana pe mine decat barbatul pe care il iubesc.
iar daca am o relatie, si imi dau seama ca vreau o avntura cu X, ma gandesc serios ce simt pentru barbatul cu care sunt, si decat sa il insel, daca chiar ma atrage un X atat de tare, mai bine termin relatia si imi vad de aventura cu celalat.
eu una nu cred ca m-as mai putea uita in ochi la un barbat daca l-as insela.
ba mai mult, mi se pare ca m-as mintii pe mine mai rau decat pe cel pe care l-as insela, si sincer.........nu imi place sa mint.
dienuta_nou
Postat pe 17 Iulie 2008 09:37
Raspuns la prima poveste: Dc nu te deranjeaza intrebarea, la kti ani te-ai maritat? Poate ca nu ai reusit sa treiesti tot ce simteai nevoie si acum chiar dc ai un sot minunat care te iubeste nu ti se mai pare deajuns. Fara sa vrei sau sa constientizezi simti nevoia de altceva, altfel nu te-atr fi atreas alt barbat, nici makr nu te-ai fi gandit la privirile lui. Cand o femeie e multumita cu ce are si isi iubeste sotul nu e interesata de privirile altor barbati, se simte admirata si mandra de ele(lucru care e normal pt ca suntem femei si ne place sa fim admirate) dar nimic mai mult. Sfatul meu inceraca sa te indepartezi de barbatul acela pentru ca daca te atrage si te pune pe ganduri doar cu niste priviri nu vreau sa ma gandesc ce o sa faci daca te atinge sau zice ceava ce ar rezulta un interes deosebit pentru tine. Multa bafata si incearca sa nu-ti ranesti sotul daca nu merita
EuBebelusa
Postat pe 17 Iulie 2008 16:19
Lucia nici eu nu sunt deacord. In 2 ani de zile eu nu am inselat deloc si am trecut si prin bune si prin rele(mai mult rele). Dar nici nu mi-a trecut prin catp sa fac asta. Nu am vrut sa ranesc, daca nu mai merge si vrei altceva, renunta la relatie da nu insela.
EuBebelusa
Postat pe 17 Iulie 2008 16:21
Destul de confuza este situatia in care te afli! Parerea mea ar fi ca uneori, noi femeile dorim sa ne asiguram ca inca suntem atractive, si ca placem si altor barbati, nu doar iubitilor nostri sau sotilor, dar din cite inteleg, relatia ta cu sotul tau este foarte buna, de aceea consider ca ar fi o mare greseala daca ai incerca ceva mai mult cu colegul cela. Bafta pe viitor!

Postat pe 25 Iulie 2008 21:55
ai dreptate....pare simplu dar este f complicat in acelasi timp,si periculos chiar ptr familia ta dc si el te priveste cu aceeasi ochi cu care il privesti u,poate daca nmu te-ai mai gandii la asta......sau poate daca ti-ai lua cateva zile de concediu in care u sa nu-l mai vezi,poate asa vei intelege ce este cu u si asa ai sta mai mult timp cu sotul u,vezi u....eu trec cam prin aceeasi situatie...nu sunt casatorita dar am pe cineva cu care mi-am dorit sa fiu de ceva vreme,numai k eu sunt plecata intr-o detasare in portugalia si aici mai am 2 colegi(barbati) unul din ei......ma tortureaza si nu numai cu privirea,gesturi,apropou-ri,mai rau este k si eu il plac intr-un fel...dar ma gandeam la un moment dat"ok,saa spunem ca iese ceva,dar maine?oare nu-mi va parea rau?oare nu ma voi simtii vinovata?oare il voi ami putea privii in ochi pe prietenul meu cand ajung acasa??"asa k il ignor,ma fac ca ploua,ies ma plimb...La u e ceva mai complicat dar cred k dc te-ai gandii la altceva,la cat de mult astepti sa ajungi acasa si sa te scufunzi in bratele sotului u cu care ai traita atatea clipe minunate,plecati undeva,nu stiu....iar dc,,colegul insista cu privirile si chiar exagereaza.....discuta cu el,ma gandesc..nu stiu ai incredere ca ia sa gasesti o solutie,e doar o perioada..
myha_km5
Postat pe 16 August 2008 17:43
Ceva nu-i in regula, eram hotarat sa-ti spun cate ceva si soc, cand sa-ti vad profilul, ioc... Adica nimic... Tentativa de a provoca o discutie pe o tema la care te simti vinovata (vinovat) !? s-ar putea sa aiba la baza dorinta de a afla posibile "raspunsuri" intr-un moment in care "posibil" vei fi pusa (pus), de mersul evenimentelor. Totusi, in fiecare din noi, se afla toate "semintele" tuturor "apucaturilor". Important este sa stii, pe care vrei sa le cultivi. Fii cu capul pe umerii tai ...
mareleurs
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:34
De la: Lollipop_08, la data 2008-07-25 21:55:33Destul de confuza este situatia in care te afli! Parerea mea ar fi ca uneori, noi femeile dorim sa ne asiguram ca inca suntem atractive, si ca placem si altor barbati, nu doar iubitilor nostri sau sotilor, dar din cite inteleg, relatia ta cu sotul tau este foarte buna, de aceea consider ca ar fi o mare greseala daca ai incerca ceva mai mult cu colegul cela. Bafta pe viitor!
Tomite era sa pun pe post ceva cand constat ca acest utilizator nu mai exista... Mai, mai, mai... ce poate fi atat de grav incat sa inchizi "socotelile" cu kudika irevocabil ? La urma urmei, cine ma cred eu de spun atatea "aberatii" pe aici ?
mareleurs
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:48
why don t u come over valerie?
morticia_adams
Postat pe 6 Februarie 2009 21:55
De la: joana_rise, la data 2009-02-06 21:55:12why don t u come over valerie?
Acum ca am devenit prieteni mi-e greu sa mai spun ce aveam atunci in cap, adica pe 11 ianuarie... Nu-mi cere sa scriu pe 6 sau 7 februarie la aproape o luna dupa... Fapta e in stransa legatura cu persoana. Nu vreau sa mai comentez...
mareleurs
Postat pe 7 Februarie 2009 19:52
renunta la celalalt si ramai cu sotul tau
_dulcik_
Postat pe 14 Martie 2009 10:31
am patit la fel si eu ..doar ca nu am fost casatorita...acei ochi care simteam ca ma privesc pe ascuns...simteam ca ma priveste chiar daca nu ma uitam la el cand treceam pe langa respectivul ..si simteam ca e atras de mine..e ciudat cand iubesti pe cineva foarte mult si esti fericita cu el,sa ravnesti la altcineva.iti spun sincer sa ai grija..stiu e tentatia mare...eu m-am despartit de iubitul meu si m-am intalnit apoi cu respectivul ..am avut ocazia sa il cunosc..sa ma atasez de el ..dar dupa ceva timp parca m-am plictisit.a fost minunat pana cand mi-am dat seama ca totusi il mai iubesc pe celalalt,ca imi era dor de tabieturile noastre si ca nu ma pot adapta foarte bine la acel nou ...care a aparut in viata mea.si te simti foarte prost fata de sotul tau.e pacat sa distrugi o relatie frumoasa pentru o aparenta.gandeste-te in viitor...ce viitor ai putea sa ai cu respectivul ? iar o aventura te va face sa te indepartezi de sotul tau si sa te simti extraordinar de vinovata...nu stiu ...
o_floare
Postat pe 17 Iulie 2009 22:06
multumesc tuturor pt raspunsuri....uite timpul trece, nu am mai avut timp sa intru pe aici...dar povestea mea, din pacate continua...in sensul ca nu s a intamplat nimic, nu, tocmai pt ca mi e f frica de consecinte si pt ca sotul meu nu merita...dar EU CE SA MA FAC? parca sunt vrajita de acest coleg, mai ales ca imi raspunde (cel putin am impresia) la priviri...cineva m a intrebat ce varsta am...30 si ceva...si e atat de copilaresc ceea ce mi se intampla...deci AJUTOOOR!!!! nu stiu cum sa fac sa nu ma mai simt asa de atrasa de acest coleg...mama lui.....si are niste ochi albastri extraordinari...preferatii mei...nu stiu cum sa va spun, sunt extraordinar de enervata impotriva mea, pt ca nu inteleg ce mi se intampla, nu sunt deloc genul s o iau razna asa...
mary_rose
Postat pe 21 Iulie 2009 14:59
De la: annemarie_radulescu, la data 2009-07-21 14:59:01multumesc tuturor pt raspunsuri....uite timpul trece, nu am mai avut timp sa intru pe aici...dar povestea mea, din pacate continua...in sensul ca nu s a intamplat nimic, nu, tocmai pt ca mi e f frica de consecinte si pt ca sotul meu nu merita...dar EU CE SA MA FAC? parca sunt vrajita de acest coleg, mai ales ca imi raspunde (cel putin am impresia) la priviri...cineva m a intrebat ce varsta am...30 si ceva...si e atat de copilaresc ceea ce mi se intampla...deci AJUTOOOR!!!! nu stiu cum sa fac sa nu ma mai simt asa de atrasa de acest coleg...mama lui.....si are niste ochi albastri extraordinari...preferatii mei...nu stiu cum sa va spun, sunt extraordinar de enervata impotriva mea, pt ca nu inteleg ce mi se intampla, nu sunt deloc genul s o iau razna asa...


Asta-i vrajeala de doi bani...spune clar ca te mananca...esti tentata si curioasa sa vezi ce e in curtea altuia! O dai in parapsihologii si atatea discutii inutile pentru o mancarime!!!
Maturizeaza-te!Bietul barbat,daca ar sti ce "relatie "are la usa....
bl_de
Postat pe 21 Iulie 2009 15:42
offf...chiar nu trebuie sa vorbesti asa..daca ea este atrasa de acel barbat s-a intamplat ...nu pentru ca a fost ceva intentionat sau ca asa a vrut ea..pur si simplu se intampla fara sa iti doresti..este ceva firesc ce vine cand poate te astepti cel mai putin.daca ea nu l-a inselat pana acum sunt sigura ca poate avea taria necesara sa nu il insele si asta conteaza..
o_floare
Postat pe 21 Iulie 2009 21:16
adevarul e ca e cam complicata povestea mea si greu de inteles pt unii!! dc as fi fost genul sa insel ("sa ma manance" cum a spus o cineva), sa caut o aventura sau doar "sa vad ce e in curtea altuia", as fi facut o de mult, nu mai stateam sa pierd timpul pe aici cu "parapshihologii"!!! chestia e ca simt ca l privesc pe colegul asta cu ochi de indragostita.. deci pur si simplu am nevoie sa vb, si o pot face numai aici. tb stiut ca eu imi iubesc sotul (contradictie nu???) dar adevarul e ca m am indragostit de omul bun care e, e si frumusel, dar n am simtit niciodata acea pasiune pt el cand esti indragostit de nu mai stii de capul tau...e mai mult o dragoste rationala, stiu ca cu el n o sa sufar vreodata...inaintea lui, am avut o relatie lunga si dureroasa si cand l am intalnit pe el si facea tot ce vroiam eu, ca un om normal de altfel, ei, era tocmai ce mi tb sa mi ung sufletelul ranit. si am un barbat de casa, care ma iubeste pe mine si numai pe mine, facem totul impreuna, ce sa mai, e ceea ce si doreste orice femeie pana la urma. si uite ca am schimbat serviciul si la vreo juma de an dupa, ma trezesc ca incepe sa mi placa de acest coleg...la inceput ma gandeam ca e o fantezie, dar incet, incet, mi am dat seama ca aceasta fantezie nu se mai termina, din contra, ia amploare, si am inceput si inca panichez...ca ma trezesc ziua sau noaptea ca ma gandesc la el fara sa vreau si apoi am un sentiment teribil de vinovatie, amestecat cu tristete si...nu stiu ce speranta...ca ce? cum am mai spus, nu vreau deloc sa mi insel sotul pt ca nu sunt genul chiar dc nu prea e de inteles...dar nu ma pot abtine sa nu ma gandesc la coleg...si culmea e ca lucrez cu el de 2 ani dar nu stiu mai nimic despre el si in acelasi timp nici nu am cautat sa stiu prea multe....vroiam si nu vroiam....de stiut ca e un tip frumos, ca din revistele cu manechini, f retras, timid, dar sociabil si bland cand vb cu el...si cand ma priveste (ca din priviri ma cauta)...mi se inmoaie picioarele...vedeti sunt lucruri pe care cu sotul meu nu le am trait niciodata, aceasta euforie idioata...si stau toata ziua si oftez...sunt constienta ca dupa cai verzi...dar e peste puterile mele sa ma calmez...cand nu l vad pe coleg, ma gandesc la el, dar ma mai potolesc, cum a fost cazul cand am fost eu sau el in concediu. si mi spun, gata, mi a trecut. ash, cand il vad, iar o iau de la capat. de multe ori imi vine sa l iau deoparte si sa i vb, dar dc fac mai rau? 2 posibilitati: imi fac rau ca poate si lui ii place de mine, sau, imi fac rau ca poate nu i place de mine si e doar o mare iluzie de a mea!!! naiba mai stie, ca n am fost niciodata tare in descifrarea semnelor....dar apoi mi am mai zis, il iau sa vb, dar am curajul? si ce sa i spun???? vai de mine....
mary_rose
Postat pe 22 Iulie 2009 14:20
pffff....te inteleg foarte bine.sincer nu it pot da un sfat care sa te multumeasca sau sa te faca sa scapi de acel sentiment si de dorinta de a-l cunoaste pe respectivul barbat.am doar 18 ani dar stiu foarte bine ce simti...imi pare rau pentru ca unii chiar nu merita lucrurile acestea...se intampla si nu putem sa mai facem nimic...nu are legatura cu ratiunea ,are legatura cu sentimentele noastre ...si cu sufletul nostru .sper sa poti face ceva in acest sens si sa scapi de acele sentimente care te macina si care te fac sa te gandesti mai mereu la acel barbat
o_floare
Postat pe 22 Iulie 2009 22:08
draga mea e u ma intreb in tot timpul asta sotul tau cum se simte langa tine?tu fiind cu gandul la colegul? si daca nu a fost nimic intre tine si colegul tau si tu tot timpul te gandesti la el?dar cand se va intampla ceva intre voi cum vei mai fi acasa cu sotul tau? oare merita sotul tau asa ceva ?daca si
el s-ar fi indragostit de o colega?tu ce ai fi facut ?
kudika053420
Postat pe 25 Iulie 2009 08:59
draga annemarie
te inteleg perfect.....si eu traiesc asa ceva, dar este un pic alta situatie....am 40 ani, casatorita cu singurul barbat din viata mea....de 20 ani, am si un copil. Cand m-am casatorit nu a fost o dragoste mare si pasionala,asa cum mi-as fi dorit, cum isi doreste orice femeie de fapt.....eram obisnuita cu el, .......dar sincer nu-l iubeam......de ce am facut-o ? poate parintii...poate asa a fost sa fie....nu stiu nici eu. Relatia sexuala nu este perfecta.......poate suntem amandoi prea introvertiti, timizi....la capitolul asta, retinuti. De aprope un an am cunoscut un barbat, mai tanar decat mine....de care m-am simtit atrasa din prima clipa.....si el de mine. Nu este casatorit, dar are pe cineva....si spune ca nu poate iubi......In cazul meu este altceva pentru ca nu suntem colegi, nu locuim nici macar in acelasi oras, suntem la 100 km departare. Mai vorbim la telefon, mesaje, mess, ne intalnim foarte rar.....nu s-a intamplat nimic intre noi. De la inceput am simtit ca ma doreste...si eu pe el, dar ca si la tine....constiinta ma cearta rau de tot.....Daca as face dragoste cu el, cum mi-as mai privi sotul in ochi, copilul ???? Nu stiu...pe de alta parte si curiozitatea care exista: oare cu celalalt barbat cu ar fi...... ?????? Ma gandesc la el in permanenta, de dimineata cand ridic capul de pe perna.....pana seara cand merg la culcare.....este in permanenta cu mine, in mintea mea...in sufletul meu. El spune ca doreste o relatie cu o femeie matura, cuminte...fara complicatii....doreste sa ne iubim....eu inca nu pot sa spun DA....mi-e frica de ce se va intampla dupa, voi avea sentimentul vinovatiei fata de sotul meu, care nu este chiar asa de rau.....mai ales ca .......sunt sigura ca mi-a fost fidel atatia ani....oare merita sa-l insel ?????
Din aceste motive spuneam ca te inteleg perfect......chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau....dar cred ca ar fi bine sa aveti o discutie....si sa va lamuriti, sa spuneti fiecare ce doreste de la celalalt. Este foarte greu....dar nu dispera...timpul le va rezolva pe toate !!!! O solutie sigura ar fi sa faceti cumva.....sa va schimbati locul de munca, ori tu ori el....sa nu aveti cum sa va mai intalniti...poate asa va interveni uitarea...stii ca "ochii care nu se vad se uita".

"Constiinta este cea care sufera, atunci cand celelalte parti ale corpului se simt atat de bine"
kudika030047
Postat pe 27 Iulie 2009 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de parerile voastre:( 6 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:40
cunoaste cineva ceva? 9 De la: freakyyy 4 Decembrie 2010 17:50
am nevoie de parerea voastra 6 De la: kudika369746 30 Martie 2013 03:08
sunt intr-o situatie ciudata rau... 35 De la: lorelay_pitik 16 Iulie 2009 17:14
Fata lui .... 39 De la: maimai_no1 31 Ianuarie 2012 18:04