Setari Cookie-uri

iubiri pe net

am si eu o intrebare...
S-a intamplat prietenei mele sa se indragosteasca "virtual" de o persoana cu care putea vorbi orice prin intermediul internetului. puteau discuta despre orice: carti, muzica, filme, orice. El- un tip inteligent(sau cel putin asa parea). Dupa un timp, au inceput discutiile (foarte interesante) referitoare la sex. au venit propunerile, iar cu refuzul fetei a venit si ruperea totala din partea lui. nu ii mai raspundea la mail-uri, nu mai il vedea online niciodata etc. Imi este greu sa cred ca baiatul acela este atat de superficial. vi s-a itamplat vre-o data o situatie asemanatoare?
va rog ajutati-ne!
emilik84
Postat pe 23 Septembrie 2008 12:38
nu ..............nu am incredere in tipi online..............dar daca numai din cauza sexului............ca prietena ta nu a fost deschis...........el nu o mai cauta.............ar trebui sa isi fi facut o parere...........poate era in cautare de.................e cel mai bn.............oricum niciodata nu poti stii ce gandeste .........una e intalnire face to face ...una e wirtual...........

Postat pe 23 Septembrie 2008 13:54
Misto asta , prietena ta s-a indragostit de un tip de pe net iar tie iti vine greu sa crezi ca baiatu' e asa superficial
Adevarul este ca intalnirile astea virtuale sunt atat de serioase incat chiar e greu de crezut ca un tip s-a suparat ca nu vrea fata sa vorbeasca despre sex ...mda ...

Va rog ,ajutati-ne .....cum sa va ajutam ?
iris_4_ever
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:00
da... iarta-ma ca am indraznit sa cred ca barbatii pot fi si altfel... ai dreptate.... esti barbat cred
emilik84
Postat pe 25 Septembrie 2008 09:38
Bun... interesant topic, hai sa iti spun eu ceva... PE NET NU POTI AVEA INCREDERE. De ce zic asta? Pai, pentru ca, eu sunt cu prietenul meu de 6 luni de zile si de curiozitate am intrat pe mailul lui in careva zi si am descoperit ca intra pe site-uri de matrimoniale... si initial am ramas socata pt ca ne vedem aproape zilnic, ne intelegem bine, viata sexuala e buna si eu is o persoana open minded... deci daca pana si omul ce iti zice zilnic ca te iubeste si nu se poate dezlipi din bratele tale iti ascunde chestii... cum sa poti avea incredere in cineva necunoscut cu care ai vb doar pe net... GIRLS WAKE UP si nu mai credeti in povesti... nu de alta dar sa nu end up broken hearted.
Numai bine 2 all
livym
Postat pe 27 Septembrie 2008 13:23
Eu recomand prietenei tale(si tie dak doresti)sa va documentatzi din "literatura de specialitate"apoi sa legatzi prietenii (chiar si pe net).

Postat pe 1 Octombrie 2008 21:21
Iubire pe net...Habar nu au SOTIILE.....ca barbatii lor cuminti....stau si aburesc pe net.....cunosc un familie...tipa nu stie de asta,.....sis e crede fericita.....iar o inseala toata ziua buna ziua...sper sa citeasca....succubusul....hihihi...........

Postat pe 2 Octombrie 2008 16:15
si eu vb cu un tip pe net. sunt casatorita , am 2 copii dar din curiozitate am incercat asta.Nu mi-am inselat niciodata sotul si nici nu am de gand sa o fac.Cu tipul de pe net pot discuta absolut orice , nu ne suparam , nu ne certam asa cum se intampla in viata reala .
Si el este casatorit , are familie , copil.Fiecare isi vede de viata lui.Dar cand avem timp , mai schimbam o vorba , doua.Referitor la incredere nu ma pronunt, nu ne cunoastem , dar mie imi place sa stiu ca cineva aflat la sute de km departare ma poate ajuta macar cu o vorba buna .
Sotului meu nu i-am zis nimic , asta nu e treaba lui , si nu se poate spune ca il insel.
tedy
Postat pe 5 Octombrie 2008 12:43
cu siguranta, intilnirile pe net pot fi utile/placute/interesante/si chiar pasionante/te poti exprima uneori muuuuuuult mai liber decit iti poti permite fata de persoanele din anturajul curent - familie/colegi/prieteni/iti poti expune orice idee, fantezie - sub protectia draguta a monitorului - si mai ales, ai aceasta posibilitate la orice ora din zi si noapte, fara grija ca poate deranjezi, sau incomodezi
dar atentie - daca intilnesti un om cu o capacitate extraordinara de a te intelege, o comunicare perfecta care poate implini reala nevoie de evadare din cotidian - exista riscul ca depasind spatiul virtual sa ai surprize, mai mult sau mai putin placute - si sa regreti ca nu ai ramas la stadiul de dulce si fina "complicitate/intimitate" oferit fara rezerve de net...generozitatea sa trebuie apreciata corect/poate fi un balsam pt suflet atita vreme cit nu esti curios sa desfaci cutia magica - in care, evident, stii ce se afla... o retea integrata de circuite ce se pot defecta la o manevra incorecta

Postat pe 6 Octombrie 2008 00:49
pe net poti spune adevaruri si neadevaruri.multi cei care sunt pe net le place sa mai si infloreasca.eu una am fost minita pe net.iar dragostea pe net nu exista.eu una nu cred in ea.
soryanca
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:16
De la: emilik84, la data 2008-09-23 12:38:04am si eu o intrebare...
S-a intamplat prietenei mele sa se indragosteasca "virtual" de o persoana cu care putea vorbi orice prin intermediul internetului. puteau discuta despre orice: carti, muzica, filme, orice. El- un tip inteligent(sau cel putin asa parea). Dupa un timp, au inceput discutiile (foarte interesante) referitoare la sex. au venit propunerile, iar cu refuzul fetei a venit si ruperea totala din partea lui. nu ii mai raspundea la mail-uri, nu mai il vedea online niciodata etc. Imi este greu sa cred ca baiatul acela este atat de superficial. vi s-a itamplat vre-o data o situatie asemanatoare?
va rog ajutati-ne!



Da, am fost într-o situaþie similarã. Sotul meu a fost la fel online. Dar el a ajuns foarte superficial, în scop. Mai ales de când ne-am întâlnit. Majoritatea acestor oameni de pe internet sunt asa. Ei practica o multime de lucruri. Cel mai probabil, acestea sunt de a spune cã o mulþime de femei online. Prietenul tau este foarte norocos cã ea este de fãcut cu el. Acum, ea poate vindeca de la durere emoþionalã. Mi-ar fi ajuns sã-l însurat ºi apoi afla el a fost inseala cu o mulþime de femei pe internet! Este trist exista o multime de oameni acolo superficiale. Aceastã societate a dus chiar la dracu '. Îmi pare rãu prietena ta a trecut prin asta. Hugs.

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:16
Ma ideea e ca se cam practica acum in zilele noastre se pot face chestii de astea insa ca sa fie o relatie buna cred ca ambele persoane trebuie sa fie sincere una cu alta(dar aceste cazuri sunt foarte rare) asa ca parerea mea e cam nasoala............nu prea am incredere in asa ceva......
ionlea
Postat pe 22 Octombrie 2008 08:57
buna draga mea ...si stii ca si eu m-am indragostit pe net dar sentimentul a fost reciproc numai ca noi nu am continuat din alte motivedaca te intereseaza putem discuta mai mult...e o poveste foarte romantica si inacelas timp dureroasa ptr mine...sper sa mai vb.poop
znk
Postat pe 22 Octombrie 2008 13:38
buna fetelor! eu cu prietenul meu ne-am cunoscut pe net si suntem impreuna de mai bine de un an de zile, si nu avem secrete intre noi, dar am cunoscut si alti barbati inainte, care imi faceau propuneri, adica sa ma dezbrac in fata cam-ului, si instant am intrerupt orice discutie cu el. nu imi place asa ceva, si nu am incredere in asa ceva....ii o prostie! iar cei care sunt casatoriti si cauta altceva pe net, ei cauta tot ceea nu poate fi oferit de catre sotie sa zic asa. sunt niste fantezii care le este frica sa aduca vorba de asa ceva cu sotia....
bafta in continuare la toate
christel_kris
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:46
De la: sweet_ella, la data 2008-10-22 13:38:41buna draga mea ...si stii ca si eu m-am indragostit pe net dar sentimentul a fost reciproc numai ca noi nu am continuat din alte motivedaca te intereseaza putem discuta mai mult...e o poveste foarte romantica si inacelas timp dureroasa ptr mine...sper sa mai vb.poop


mi-ar face placere sa aflu mai multe. sincer, as vrea sa stiu daca in spatele monitorului era un alt on decat cel care credeai ca este(nu m-am exprimat foarte coerent, dar intelegi ce vreau sa te intreb). ms frumos
emilik84
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:44
De la: , la data 2008-10-01 21:21:00Eu recomand prietenei tale(si tie dak doresti)sa va documentatzi din "literatura de specialitate"apoi sa legatzi prietenii (chiar si pe net).

literatura de specialitate? fii mai concreta te rog... :)
emilik84
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:47
NU VA MAI FACETI ILUZII PE NET
CA NICI UN BAIAT SERIOS NU SI-AR CAUTA O IUBITA AICI.POATE DOAR DACA NU ESTE OK SI NICI O TIPA DIN CARTIER SAU ANTURAJ NU IL DORESTE
ASA CA INCEARCA SA VRAJASCA O FATA PE NET PT CA NU IL CUNOASTE DE FAPT ASA CUM ESTE EL
SE FACE CUNOSCUT CUM II DORESTE SUFLETELUL IAR VOI PUNETI BOTUL,SINCER?BRAVO LUI


RALUCA MANGALIA
ralucabusu
Postat pe 22 Octombrie 2008 18:05
Exista iubiri pe net, pot avea o viata lunga cu conditia ca, discutiile de pe net, confesiunile si tate trairile virtuale sa aiba continuitate in viata reala. Pentru inceput, momentul de intalnire, startul intr-o relatie este dat de internet. Dar perpetuarea relatiei este asigurata de intalniri face-to-face. Cunosc pe cineva care a avut o relatie de 3 ani pe net dar, in cele din urma, au facut un efort sa se intalneasca (fiind din tari diferite) si nu s-au mai despartit.
forever_young
Postat pe 22 Octombrie 2008 18:55
Iubirile astea pe net trebuie sã treacã o mare probã: întâlnirea face to face. Cu cât vorbiþi mai mult pe net ºi nu vã vedeþi, ºansele sunt sã fii dezamãgitã de realitate.
rooa
Postat pe 22 Octombrie 2008 19:20
nebuni se intalnesc si fara intermediul netului... asa ca de ce nu si netul? de cele mai multe ori e mai safe decat intalirile fata in fata, te poti ascunde uneori de rautatile de afara si numai daca vezi ca celdin fata ta se deschide in fata si iti pune sufletul in palma poti si tu sa faci acelasi lucru, dar cu o conditie sa ti ceva pentru tine... dar la fel e si in viata, must sa pastrezi ceva pentru tine, ceva care sa nustie nimeni in afara ta si alui Dumnezeu, asa vei fi in siguranta si vei avea ceva al tau si numai al tau... dart eu daca as gasi un suflet pereche pe net, de ce nu? si apoi vom vedea daca realitatea va fi aceeasi ca pe net, dar sa stiti ca de cele mai multe ori nu trebuie sa primeze aspectul fizic, decele mai multe oriconteaza sufletul si ceea ce are in cap, conteaza cei 7 ani de acasa, conteaza compatibilitatea, conteaza prietenie, siguranta ca celalalt nu te va trada si nu iti va intoarce spatele indifernt de ceea ce se va intampla vreodata pe parcursul vietii,conteaza atat de multe. te poti casatori cu cel mai bun prieten din copilarie si sa nu reziste relatia la fel de bine cum poti cunoaste un tip sau o tipa pe net sa vbesti cu el si sa iasa scantei dintr-o asemenea prietenie sa te casatoresti si sa nu regreti ca ai facut pasu... asa ca... e vreo diferenta in afara sigurantei din spatele ecranului? ca daca te intalnesti cu vreun maniac la coltul strazi si ait da in cap cu toate ca ti l-a recomandat cel mai bun prieten sau o cunostinta? asa mai bine vezi ceda din el, vezi cum se comporta in diferite ocazii create artificila, fa-i un test de personalitate on line, vezi ce ii lace, ce nu, ce culori ii plac, la ce se uita, ce fel de muzica asculta si abia apoi te poti intalni safe cuel dar in locuri aglomerate si in midle day, pe un teren sigur pentru tine si in nici un caz pe al lui, ci pe al tau... dar in rest e k. te poti si indragosti... as vrea... de ce nu?
mitzura
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:50
hai sa facem inchipuiri,ce s-r intampla cu o intalnire creata pe met.putem spune f f f multe;cert este ca sunt raritati relatiile care se infiripa pe net,CREDETI-MA
ralucabusu
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:40
Într-adevãr, multe relaþii se înfiripã pe net dar ideea este sã nu le lungeºti prea mult numai în acel cadru. La un moment dat trebuie sã treci la nivelul urmãtor.
rooa
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:36
si in viata reala mergi pe strada si te impiedici de tot felul de ciudati ca sa nu zic altfel... si casatoria e o loterie, poti sa il nimeresti din prima, poti lua teapa de fiecare data sa ca de ce sa nme fie frica de altfel de relatii decat cel de la bunici? noi sa traim si sa fim sanatosi.
inainte ceva vreme iti puteai cunoaste din intamplare jumatatea de la un telefon primit gresit... uneori soarta si hazardul ne ofera sau ne ia ceva... life is life. sa fim iubiti!
mitzura
Postat pe 25 Octombrie 2008 17:34
"hazardul ne ofera sau ne ia ceva... life is life. sa fim iubiti!" - mi-a placut foarte mult ce ai zis si cred ca ai dreptate... :)
emilik84
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:40
Prin acelasi lucru trec si eu. Sunt casatorita de 10 ani cu un barbat pe care nu-l iubesc si nu cred ca l-am iubit vreodata. M-am casatorit cu el datorita parintilor care spuneau ca este un baiat bun si ca imi poate oferi tot ce am nevoie. Era adevarat dar numai intr-o anumita masura: imi oferea siguranta si bani, mai putin dragoste. Acum 2 luni am cunoscut pe net un barbat pe care am ajuns sa-l iubesc mai mult decat am crezut ca voi putea iubi vreodata. Ne telefonam zilnic si stam in telefoane ore intregi. Mi-a cerut sa ma mut cu el in Constanta(de acolo este el) pentru ca ma iubeste si nu poate sa stea fara mine. Problema este ca lui nu i-am spus ca sunt casatorita si imi este teama ca daca i-as spune nu mi-ar putea-o ierta vreodata. Sunt hotarata sa ma despart de sotul meu care imi este mai mult un prieten decat sot, insa imi este teama ca o sa pierd tot. Stiti cum se spune ca cine alearga dupa doi iepuri nu mai prinde niciunul. Nu stiu ce sa fac pentru ca nu am nici unde sa plec situatia financiara pe moment nu este roz si traiesc un adevarat cosmar. Nu dorm noptile, nu mananc si simt ca nu mai pot continua asa. As dori sa-mi dati un sfat pentru ca asa nu mai pot continua.
Manuta
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:47
eu zic, ca sa te muti cu el ii prea devreme, daca nu v-ati vazut niciodata in realitate....risti tot daca el nu este ce ai crezut ca ii! ai grija, nu tot ce zboara se mananca.....atata timp cat tie iti este bine sa zic asa cu sotul tau, nu vad de ce sa te desparti de el!
stii vorba asta: am plecat de langa dracu' ca sa dau de tata-sau.....ai mare grija, ca nu stii peste cine dai, stai mai bine in banca ta, analizeaza lucrurile si daca chiar merita si ti-a demontrat tipul din constanta ca te iubeste atunci sa actionezi! Pe net poti sa fii cine vrei tu, dar in realitate cu totul diferit!
Bafta
christel_kris
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:31
De la: forever_young, la data 2008-10-22 18:55:09 Exista iubiri pe net, pot avea o viata lunga cu conditia ca, discutiile de pe net, confesiunile si tate trairile virtuale sa aiba continuitate in viata reala. Pentru inceput, momentul de intalnire, startul intr-o relatie este dat de internet. Dar perpetuarea relatiei este asigurata de intalniri face-to-face.


Sunt de acord cu opinia ta. Si eu am cunoascut pe cineva pe internet, am schimbat multe e-mail-uri (nu am discutat niciodata pe messenger), dar am decis sa ne intalnim dupa cateva saptamani, sa vedem daca ne vom intelege la fel de bine in viata reala... Astazi locuim impreuna, intr-o tara straina si de Craciun ne vom casatori...
Parerea mea fetelor, e ca cel mai bine este sa stabiliti o intalnire inca din primele saptamani de discutii.. Ca sa va tineti inima la adapost...

poppy_pie
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:35
De la: tedy, la data 2008-10-05 12:43:20si eu vb cu un tip pe net. sunt casatorita , am 2 copii dar din curiozitate am incercat asta.Nu mi-am inselat niciodata sotul si nici nu am de gand sa o fac.Cu tipul de pe net pot discuta absolut orice , nu ne suparam , nu ne certam asa cum se intampla in viata reala .
Si el este casatorit , are familie , copil.Fiecare isi vede de viata lui.Dar cand avem timp , mai schimbam o vorba , doua.Referitor la incredere nu ma pronunt, nu ne cunoastem , dar mie imi place sa stiu ca cineva aflat la sute de km departare ma poate ajuta macar cu o vorba buna .
Sotului meu nu i-am zis nimic , asta nu e treaba lui , si nu se poate spune ca il insel.

sunt de acord cu tine .si eu sunt casatorita si vb cu un tip pe mess,imi iubesc sotul si sunt fericita cu el,dar cateodata simti nevoia sa vb si cu alte persoane,asta nu inseamna ca imi insel sotul.cu acel tip am 2 lucruri in comun motocicletele si muntele si discutam mai mereu despre ele,nu sa ajuns la discutii despre sex pt ca i-am zis ce la inceput cum sta treaba si mi-a respectat decizia,e un tip ok suntem doar amici virtuali si atat.nu pot spune ca am incredere in el pt ca stim cu toti cum este pe mess.
ETE_EU
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:01
De la: Manuta, la data 2008-10-27 11:47:01 Prin acelasi lucru trec si eu. Sunt casatorita de 10 ani cu un barbat pe care nu-l iubesc si nu cred ca l-am iubit vreodata. M-am casatorit cu el datorita parintilor care spuneau ca este un baiat bun si ca imi poate oferi tot ce am nevoie. Era adevarat dar numai intr-o anumita masura: imi oferea siguranta si bani, mai putin dragoste. Acum 2 luni am cunoscut pe net un barbat pe care am ajuns sa-l iubesc mai mult decat am crezut ca voi putea iubi vreodata. Ne telefonam zilnic si stam in telefoane ore intregi. Mi-a cerut sa ma mut cu el in Constanta(de acolo este el) pentru ca ma iubeste si nu poate sa stea fara mine. Problema este ca lui nu i-am spus ca sunt casatorita si imi este teama ca daca i-as spune nu mi-ar putea-o ierta vreodata. Sunt hotarata sa ma despart de sotul meu care imi este mai mult un prieten decat sot, insa imi este teama ca o sa pierd tot. Stiti cum se spune ca cine alearga dupa doi iepuri nu mai prinde niciunul. Nu stiu ce sa fac pentru ca nu am nici unde sa plec situatia financiara pe moment nu este roz si traiesc un adevarat cosmar. Nu dorm noptile, nu mananc si simt ca nu mai pot continua asa. As dori sa-mi dati un sfat pentru ca asa nu mai pot continua.

am si eu o intrebare:dc ti-ai lasat parinti sa decida in locul tau cu cine sa te casatoresti?doar pt ca iti asigura o stare financiara buna.cand faci un astfel de pas,ma refer la casatorie fa-o atunci cand iubesti si sti ca esti iubita,cand simti ca esti pregatita,nu sa o faci doar pt niste avantaje.cred ca mai bn erai sincera de la inceput cu tipul acela de care zici,daca te iubeste cu adevarat cum zici,poate te va ierta,dar daca va fugi sa nu-l invinovatesti.fa ceea ce crezi ca e mai bn pt tine.
Fa ochii mari inainte de a te casatori si tine-i pe jumatate inchisi dupa casatorie. - Benjamin Franklin
ETE_EU
Postat pe 5 Noiembrie 2008 14:28
de ce nu?dar cu conditia sa nu imbatraniti in fata calculatoarelor pana va cunoasteti!!!
catch_a_fire
Postat pe 20 Noiembrie 2008 08:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kudikuplu 1 De la: deedee_davy 15 Octombrie 2011 10:25
CU MINE CUM RAMANE? 61 De la: GRIGORESCU___ 15 Februarie 2012 13:13
Fetelor, cu ce ne imbracam in noaptea dintre ani? :) 37 De la: Barbie30_ 1 Decembrie 2010 11:16
nu vreau sa afle ca l-am inselat 78 De la: kudika052198 17 August 2009 11:21
Cum reactionati cand alte femei de pe strada/baruri/etc. se uita insistent la partenerul vostru ? 88 De la: kudika315664 9 Septembrie 2010 00:31