Setari Cookie-uri

Cum sa uit de EL?

Tocmai am terminat o relatie de 5 ani...de fapt ea m-a terminat pe mine..El a fost primul si singurul baiat din viata mea, pentru care odata eram totul..iar acum nu mai insemn nimic.La inceput totul era f frumos intre noi, eu nu prea eram asa de innebunita dupa el in schimb el ma iubea nespus de mult...Cu timpul au inceput certurile, ne spuneam multe vorbe grele, chiar ajunsesem sa ne mai dam si cate o palma...Eu terminam mereu relatia, spuneam ca s-a terminat dar stiam ca el o sa vina in mai putin de o sapt.la mine sa ne impacam, bagam mana in foc ca asa o sa fie Asa au trecut 5 ani..ne-am maturizat impreuna..dar relatia noastra nu s-a schimbat cu nimic..de fapt s-a inrautatit...dar parca nu aveam curajul sa punem intr-adevar punct.Eu dc aflam ca a facut ceva rau(de ex.am aflat ca a fost la o panarama..nu s-a culcat cu ea doar...intelegeti voi, cu toate ca at noi nu ne vorbisem o sapt, dar chestia era ca o cunosteam, era vecina cu mine..)acceptam toate invitatiile de la baieti, la un suc, la o cafea, in discoteca si faceam in asa fel incat el sa afle.Ne certam, ne impacam..apoi el a facut rost de banii(bunicul lui a vandut un teren)si-a cumparat audi, si-a facut vila..si a terminat cu mine...exact in seara in care vb sa ne mutam impreuna pt.o perioada de timp..mi-a zis ca vr sa stea o perioada fara mine sa vada cu este..nu am acceptat, am reactionat fff urat..incepusem sa realizez ce inseamna el pt. mine cu adevarat..dar nu am av ce face, el chiar nu mai ma vroia, apoi am aflat ca umbla cu o fata, ca a adus-o acasa la el nici dupa 2 zile de cand am terminat..si asta m-a distrus..am slabit 7 kg..in 5 zile, nu mancam nimic, plangeam non-stop, nici la birou nu m-am putut duce..Noi ne-am despartit de 2 luni..dar in fiecare sambata ne-am intalnit, mergeam la el, stateam impreuna(intr-o sam seara a venit la mine si mi-a zis ca nu s-a putut culca cu fata aia, ca nu simte nimic cand sta cu ea, cand o saruta)dar degeaba nu mai exista cale de impacare.Eu ca sa mai am putina mandrie in fata lui si a prieteniilor m-am afisat cu alt baiat cu care nu am nici o legatura..deci el e sigur ca st cu altcineva..toate prietenele care ne cunosc si care ele mai vorbesc cu el imi spun ca el ma iubeste cu adevarat dar ca eu sunt de vina, ca am gresit mult, ca am iesit cu unul si cu altul, mai ales ca eu ma laudam de fata cu el si cu prietenii lui..si ca ar trebui sa stau cuminte, sa nu mai ies cu nici un baiat ca el o sa se intoarca la mine..dar eu nu cred asta...eu nu simt asta..chiar simt ca nu mai insemn nimic pt el.Oare cum s-a putut schimba atat de radical..eu i-am reprosat ca l-au schimbat banii..el mi-a zis ca nu-i adevarat ca eu l-am schimbat...cum el baiat cu bani, cu masina, cu casa, sa stea cu mine care l-am umilit de fata cu amicii lui.Are si el dreptate, stiu ca am gresit, dar EL m-a facut sa gresesc..Acum nu am mai vb de 2 sapt...si nu stiu dc o sa mai vb vreodata, poate ma suna de Sf.Andrei sa-mi ureze la multi ani, dar nu cred ca am sa-i raspund.Sincer nu stiu daca mai am vreo sansa cu el, tot ce stiu este ca-l iubesc si ma doare ca de-abia acum am realizat asta, cum sa-l fac sa se intoarca la mine, sa stie ca m-am schimbat...Dar ma gandesc ca el vrea sa se distreze acum, are 22 de ani, are bani acum, masina...si multe gagicutze..si de mine care i-am f alaturi cand se plimba cu bicicleta a uitat..Va rog sfatuiti-ma ce sa fac, sa stau cuminte, sa nu mai ies cu nici un baiat(am iesit cu ei doar sa-i fac in ciuda, sa ma vada prietenii ca nu st singura)sau sa incerc sa-l uit...sa ma gandesc ca nu ma merita..va rog sfatuiti-ma.. simt ca innebunesc...
deea_elena
Postat pe 23 Noiembrie 2007 10:28
DEEA...DE UITAT O SA-L UITI...DAR NU TE STRADUII SA FACI ASTA...LASA TIMPUL SA-SI SPUNA CUVANTUL. Nu incerca sa-i atragi atentia...sa-i arati in ciuda ca esti fericita si fara el. Vei demonstra contrariul.....si vei face in timp si o obsesie pentru el.
Gandeste-te la el ca la o lectie de viata....vezi ce ai gresit si ce nu a mers ,iar undeva in lume sigur iti este rezervat un barbat sa te faca fericita. Probabil acum ca despartirea s-a produs ai remuscari si iti aduci aminte doar de ce o fost frumos langa el.
Daca totul era bine nu ajungeati sa va purtati asa,insa durerea nu te lasa sa fi obiectiva. Nu mai conteaza daca ai gresit si tu sau/si el :conteaza doar ca nu a mers...daca in 5 ani nu a mers niciodata nu va merge.
Fii bucuroasa nu trista caci azi incepe o noua viata pentru tine iar daca va fi frumoasa sau nu doar de tine depinde!!!!
pupici
andreiutza26
Postat pe 23 Noiembrie 2007 12:11
Andreiutza ms mult pt sfat..sincer mi-a mai ridicat putin moralul...pana sa citesc sfatul tau ma gandeam la un mod de a ma razbuna pe el, sa-l fac sa simta ce am simtit si eu, disperarea pe care am simtit-o si eu..dar acum cred ca cea mai buna razbunare ar fii sa-l uit...sa schimb ceva la mine, cand ma voi intalnii cu el, sa zambesc(cu toate ca sufletul meu moare putin cate putin)..mda...cred ca asta va fii cea mai buna razbunare, Dumnezeu sa ma ajute...
deea_elena
Postat pe 23 Noiembrie 2007 13:27
iti multumesc pentru comentariu...mi-as dori sa am solutia la toate problemele, sa pot ajuta pe toata lumea, dar nu pot. ce vreau sa iti spun e sa lasi timpul sa decida...asta incerc sa fac si eu...nu ma mai agit, nu ma mai stresez...stau linistita si astept sa vad ce se intampla...normal k mai am momente proaste cand ma apuca melancolia si"disperarea" dar sa stii k sumtem mai puternice decat credem...si putem pune orice barbat cu botul pe labe...
sincer...eu inca nu am renuntat, nu pot sa renunt...desi am in jurul meu baietii care ar da totul k sa fie cu mine....dar nu pot...asta pana fie se va intoarce el , fie voi gasi o persoana care sa ma dea gata:D
te pup...sa ai grija de tine...
nu uita...incredere in tine...suntem puternice!
luminitza86
Postat pe 24 Noiembrie 2007 12:27
Draga mea eu te-as sfatui sa faci urmatorul exercitiu:imagineza-ti ca va veti impaca!Ai sa vezi ca nu e ceea ce iti doresti!toti cautam fericirea care pana la urma e relativa pt ca inseamna lucruri diferite pt fiecare!Insa fii sigura ca nimic nu se uita!Inteleg ai iesit cu alti baieti pt a-i atrage lui atenita pt a-i da de gandit ca te poate pierde!Nu pt a-l face sa sufere!Atunci nu te mai considera vinovata!Paote ca asa a fost sa fie!Mergi mai departe cu viata ta!Fiecare avem dreptul la o noua sansa!Si daca tu ai gresit fata de el vor gresii si altii fata de tine insa timpul nu va sta in loc!Succes si fa tot posibilul sa fii fericita!Iar cand vei reusii invata-ma si pe mine :p!pupici

Postat pe 24 Noiembrie 2007 14:13
:) Dragele mele va pupic si va spun ca sunt alaturi de sufletele voastre ranite...
Nici eu nu am pretentia ca le stiu pe toate ...dar pot afirma cu convingere ca tot ce depinde de noi poate capata alta 'fata' alt'unghi' alta 'versiune',important este de unde vrem sa 'privim' toate acestea.
Deci...daca va ridicati deasupra situatiei si incercati sa priviti de sus sau din afara situatia voastra cu care va confruntati ,veti vedea ca nu-i chiar asa de rea aceasta situatie.Totul este un joc de rol...incerc sa ma explic...daca acest baiat ar fi fost surprins de tine cu o femeie pe care o viola si careia ia luat si viata in final...cum ai fi reactionat?? sigur ai fi fugit si fi incercat sa te ascunzi de el ,sa nu-l mai vezi niciodata ...este?
Asadar, totul este o chestie de perceptie asupra tuturor lucrurilor care ni se intampla sau pe care le provocam voit.Sper ca am reusit sa ma fac inteleasa,daca nu, va rog sa fiti ingaduitoare cu mine,nu prea am talent de 'romanciera':)
Va pupic si va iubesc,iubitiva si voi :)
AstralConfesor
Postat pe 24 Noiembrie 2007 15:44
Fetelor va multumesc mult pt.incurajari...chiar aveam nevoie de ele...Sper sa reusesc sa nu mai ma simt vinovata pt. terminarea acestei relatii...dar totusi ma doare cand le aud ACUM pe prietenele mele, cand imi spun ca si eu am gresit, acum toate isi spun parerea, imi spun:Andreea nu trebuia sa faci asta, Andreea nu trebuia sa faci aia...dar de ce oare nu mi-au zis ATUNCI...cand mai puteam face ceva, sa i-au masurile necesare sa salvez relatia...acum deja este prea tarziu..am realizat ca am gresit, am vrut sa o luam de la capat, sa stergem cu buretele tot ce a fost dar el nu a vrut...eu am incercat tot, sincer ma simt mai usurata ca macar am incercat...dar degeaba...
deea_elena
Postat pe 24 Noiembrie 2007 20:44
sunt intr-o situatie asemanatoare din multe puncte de vedere...o relatie de 10 ani cu bune si rele, dar de data asta el s-a incapatanat sa nu mai cedeze, desi el e cel care a gresit cel mai tare...in fine sa va spun la ce concluzie am ajuns dupa 2 saptamani de la despartire: eu il iubesc extrem de mult si asta nu o sa se schimbe, nu s-a schimbat 10 ani nu o pot schimba acum, dar si eu am gresit, nu sunt perfecta, numai ca o pauza te face sa constientizezi greselile pe care le faci tu in relatie. Decizia mea este de a schimba la persoana mea ceea ce nu este la inaltime, dar care credeam ca pana acum sunt niste fleacuri...nu e asa, sunt importante toate fleacurile astea pt ca se aduna. Kiar daca el nu va ceda, ceea ce nu cred pt ca daca ma iubeste o sa cedeze, o sa castig oricum schimbarea defectelor mele de care nu am fost constienta pana acum.
cd am mai fost certati am procedat asa cum a facut deea, sa ies cu altul sa vada casunt ok fara el sa ma razbun, dar dupa impacarea cea dulce am inteles ca el a fost ranit cumplit atunci si kiar e posibil incet incet sa nu mai aiba incredere in mine
deci de data asta nu mai fac nimik din cele facute, doar o sa ma schimb de dragul lui in bine si spre binele meu:)sper sa nu ma criticati prea tare ca mi-a luat f mult timp sa ajung la concluzia asta
e singura care ma face sa merg mai departe
mirunca
Postat pe 25 Noiembrie 2007 17:28
Mirunca, ai dreptate, dupa o pauza vezi cu adevarat greselile pe care le-ai facut tu in relatie, acum esti foarte constienta de ele si poate chiar ii dai dreptate ca a pus punct...dar ce ar trebuii sa faci sa-i arati si lui asta, sa vada ca intr-adevar te-ai schimbat...eu am facut exact invers, in sufletul meu am inteles unde am gresit si cat de mult, si in loc sa ma potolesc am facut mai rau...dar cum sa stau cuminte in casa, cand la mine vin vecinii si-mi spun ca l-au vazut pe el intr-un bar dansand de mama focului si sarutandu-se cu tipa aia, mai ales ca i-a vazut pe baietii aia, stia ca sunt vecinii mei si-mi puteau spune, nu s-a gandit nici o secunda la suferinta mea cand aveam sa aflu chestia asta...acum, cand scriu simt ca-l urasc mai mult ca niciodata...pana acum ziceam la toata lumea..daca aflu ca m-a inselat am terminat cu el definitiv..pai am aflat...de ce mai ma gandesc la el, de ce mai plang dupa el si vreau sa vina la mine?!!Nu o sa pot intelege niciodata cum un om poate uita o persoana cu care a stat 5 ani in mai putin de 2 sapt., dar ma incurajez spunandu-mi ca, daca el a putut, am sa pot si eu...
deea_elena
Postat pe 26 Noiembrie 2007 11:11
Draga Mirunca,nu stiu cat de important ti se va parea ce -ti spun acum,dar parerea mea este sa incetezi sa mai 'iubesti' asa tare pe altul,incearca sa te iubesti pe tine asa cum spui ca-l iubesti pe el,de ce trebuie sa te schimbi pt. alcineva???de ce nu incerci sa te 'descoperi' si sa te acomodezi cu tine,sa fii in echilibru cu propria-ti persoana,daca tu nu poti sa fii tu si sa te accepti asa cum esti ...ce asteptari ai de la alcineva din afara??
(daca vrei sa discutam in particular despre cum sa reusesti,cauta-ma pe mess:) )
AstralConfesor
Postat pe 26 Noiembrie 2007 11:57
perfect de acord, daca tu nu te iubesti ce pretentii sa ai de la altii!
Am vrut sa subliniez in schimb ca numai o situatie extrema te face sa-ti dai seama de greseli si defecte si atunci daca iti dai seama de ele e bine sa le schimbi...nu neaparat pt el ci pt tine. Mai intai de toate tu traiesti cu tine:)
Eu vreau sa schimb acum la mine ce nu-mi place mie si-n gandire si-n comportament, nu ce nu-i place lui...unele coincid dar nu toate
La fel am zis si eu cd il vad cu alta s-a terminat.Inca nu l-am vzt:)
Deea sigur nu te-a uitat dupa 5 ani kiar daca se preface ca asa e.Nu ai cum sa uiti.La ei in schimb functioneaza o kestie care la noi nu merge...sa nu se gandeasca, refuza sa gandeasca ca sa nu vada realitatea...ca nu te-a uitat:)
mirunca
Postat pe 26 Noiembrie 2007 17:17
Pai atunci mirunca ce ar trebuii sa fac eu ca el sa-si dea seama ca m-am schimbat, sa-si dea seama ce insemn pt.el...ma gandesc ca primul pas ar fii sa incetez cu minciunile, adik el acum crede ca am un prieten(intentionat l-am lasat sa creada asta, eram prea ranita), dar nu este adevarat eu sunt singura- singurica, deci o sa fac in asa fel incat sa afle asta..si nu o sa-l sun, vreau sa vada cum este intr-adevar fara mine, sa vina el la mine...si dc ma iubeste cu adevarat o sa vina, dc nu, inseamna ca nu mai reprezint nimic pt.el...dar ma gandesc dc nu mai ma vede, nu mai vb cu mine...poate asa chiar o sa ma uite cu adevarat, poate ar tr. sa-i mai dau un semn de viata, dar nu stiu cum si sincer mandria nu ma lasa...nu...am sa astept sa faca el primul pas...Sa ma ajute Dumnezeu..sincer chiar nu mai pot...
deea_elena
Postat pe 26 Noiembrie 2007 20:57
eu zic sa te gandesti putin la tine, sunt convinsa ca pana acum te-ai gandit numai la el, ce face, cu cine, s-o gandi la mine?...ia putin o pauza si gandeste-te la tine, ce vrei tu de fapt, cine esti de fapt. pana acum am adoptat multe din preocuparile lui care imi plac numai pt ca ii plac lui, acu ma gandesc de fapt imi plac?...in fine...ideea e sa te gandesti la tine,sa te cunosti mai bine, si asa o sa treaca timpul si o sa dea el un semn de viata
mirunca
Postat pe 26 Noiembrie 2007 21:33
Fetelor va rog am nevoie de un sfat urgent...sambata este ziua fratiorului lui mai mic...face 18 ani si da o petrecere la care se duce si sora mea cu iubitu si majoritatea prietenilor nostri....sincer nu prea ma vad invitata..dar ma gandesc la ceva:cum ar fii sa apar la petrecere cu un cadou si mai frumoasa ca niciodata, chiar dc nu m-a invitat nimeni, se practica chestia asta...el probabil o sa fie acolo cu floricica lui(pe tipa am aflat ca o cheama flori, dar eu ii zic floricica, dar asta nu conteaza asa mult, chestia este ca vreau sa ma vada asa cum sunt acum dupa 3 sapt de cand nu ne-am vazut, 3 sapt in care am inceput sa-mi revin cat de cat, vreau sa ma vada zambitoare,dansand cu fetele, distrandu-ma fara el..Sora mea mi-a zis ca ar fii mai bine sa nu vin, ca tot eu am sa sufar dc il vad cu tipa aia(nu i-am vazut niciodata impreuna), ca el o sa creada ca ma tin dupa el, ca am venit special pt.el...a zis ca acum o sa-mi simta cu adevarat lipsa, la petreceri...Hmm..poate are dreptate...dar chiar m-as duce sa-i vad reactia, m-as duce mai stralucitoare ca niciodata...voi ce ma sfatuiti, credeti-ma ca tin foarte mare cont de sfaturile pe care le primesc de la voi...astept raspunsurile voastre...
deea_elena
Postat pe 27 Noiembrie 2007 13:47
din pacate sfatul e greu de urmat! teoretic ar trebui sa nu te duci, oricum o sa-ti povesteasca sora ta cum a fost. Daca te duci tre sa te inarmezi cu multa ingaduinta, daca tu cedezi prima si te dai in spectacol ca ti-e dor de el? lasa-l pe el sa se dea in spectacol ca e fara tine, lasa-l sa intrebe de tine, dece nu ai venit ?...etc
din pacate nu pot sa te asigur de reusita...eu nu l-am mai contactat de 24 de ore...si nici el, deci se poate sa nu aibe efectul scontat:( nu-ti inkipui cum ma abtin acum sa nu ii dau un semn
mirunca
Postat pe 27 Noiembrie 2007 21:43
Din pacate sau din fercire nu am urmat sfatul surorii mele si am fost la ziua lui fratisu.Ma bucur ca am facut pasul asta,acum in sfarsit pot sa-mi vad de viata mea asa cum el isi vede de a lui...chiar mi-a facut bine ca l-am vazut cu noua lui iubita, cum se sarutau, cum dansau si indiferenta lui totala fata de mine...a avut si tupeul la un moment dat sa vina sa ma intrebe cum ma simt, daca ma simt bine...in clipa aia va rog sa ma credeti ca imi venea sa-l omor..oare cum ma puteam simtii cand il vedeam cu ea, cand fetele pe care le consideram prietene se tineau de brat cu ea, dansau cu ea si nici macar un amarat de buna nu mi-au zis, fetele pe care le consideram cele mai bune prietene...Dar este mai bine ca s-a intamplat asa...cum am zis acum pot sa-mi vad in sfarsit de viata mea, sa nu mai ma simt vinovata fata de el cu nimic, sa nu le mai simt lipsa asa ziselor"prietene"...Cred ca sunt suficiente 3 luni de plans dupa o relatie de 5 ani...am realizat in sfarsit ca baiatul cu care vroiam sa ma impac nu mai exista...pe baiatul asta in care s-a transformat el acum eu nu-l cunosc si nu-mi doresc alaturi un om atat de fals si lipsit de sentimente ca el..Sunt sigura ca cineva acolo sus vede tot si are grija de fiecare in parte..
deea_elena
Postat pe 4 Decembrie 2007 12:57
adevarat ai grait in tot ce ai spus;) brav, deea! si vezi k pna la urma ai de castigat din toata chestia asta?
monik_peltik
Postat pe 13 Decembrie 2007 23:33
Unu la mana.
Parerea mea e ca mai bine nu ii mai dai nici o sansa!
Avand in vedere ca s-a dus la una apoi la alta si apoi minciuni de genu ca "pe tine te iubesc cu aia nu am putut a fac nimic" sunt vrajeli...iti zic eu ...A FACUT SEX CU AIA, sunt baiat si stiu cum e si stiu ca e FOARTE GREU ca un BAIAT sa se ABTINA!
Nu mai crede tot ce iti zice.

E foarte greu ca dupa 5 ani de relatie sa renunti asa usor, si mie mi-a fost dupa 2 ani, eram in stare sa ii promit marea cu sarea doar sa ne impacam.

TE ROG SA TE GANDESTI SERIOS!
Dupa ceva timp in care nu il mai vezi, nici face to face nici pe messanger o sa iti treaca. Eu asa am trecut peste!
Acuma ea nu mai reprezinta nimic pt mine, mi-a furat partea de inima atunci si mereu o sa aiba locul ei acolo dar IT'S OVER.

Ps:probabil ca o ziceti ca sunt un nemernic dar nu scriam aceste sfaturi daca nu treceam prin asa ceva.
Ca amant trebuie sa minti mult si dezgustator!

Succes

Postat pe 14 Decembrie 2007 13:08
hmm, me1985, tot amant ai ramas?! ti-o iei rau de tot ;))))) acum, am o intrebare ptr tine: u pe cine minti asa "mult si dezgustator" dc nu ai pe altcineva in afara de acea femeie? pe tine oare?! v-am pupat si ptr k nu am altceva de facut azi, ma veti gasi bantuind pe aici, asa k dati in mine!!!!
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 15:28
Daca ai stii Me1985...cat de mult conteaza parerea ta...pt. ca esti baiat...ai dreptate, nu mai merita nici o sansa...am sperat atat de mult sa ne impacam, am crezut din tot sufletul ca ma iubeste...dar nu mai vreau sa visez la cai verzi pe pereti si trebuie sa vad realitatea:NU MAI MA IUBESTE..daca ma iubea, nu o aducea pe aia atat de repede la el acasa, nu se culca atat de repede cu ea...acum de sarbatori nu-si facea planuri sa plece cu ea la munte...Doamne, cum am putut crede ca ma iubeste cand el nici macar nu se gandeste ca eu voi face sarbatorile singura...nu-l intereseaza asta...Din pacate cel mai greu este ca nu am cum sa nu dau ochii cu el, sau sa aud vesti despre el...avem acelasi cerc de prieteni...o sa-mi fie greu...dar sper sa merg mai departe...cel putin am recunoscut ca am gresit, mi-am cerut scuze...si cel mai important stiu ca am luptat din rasputeri sa ne fie bine, ca nu s-a mai putut e altceva..macar stiu ca am incercat...

Postat pe 14 Decembrie 2007 16:33
asa te vreau, luptatoareo!!!
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 19:40
pt monik!
In timp ce eram cu ea ...si eu eram amantul ei in acelasi timp mi-am facut si o relatie care a tinut doar 2 luni si dupa care regret!
Am mai avut si o aventura de o noapte cu alta persoana cu care m-a prins(citind din mesaje) si eu ca un nemernic i-am zis ca o iubesc si m-a crezut
Aventura de o noapte s-a terminat
Relatia am terminat-o din mai multe motive dar si din cauza ei
Si cu ce am ramas? Cu ea care ma tine doar pt sex si atat, cu ea care e cu altul in timp ce e si cu mine, cu ea care ma poate arunca ca o masea stricata oricand, cu ea pe care am ajuns eu sa o tin doar pt sex
Sentimente se pare ca am avut doar senzatia ca sunt, au fost momente cand a fost grozav!
Nu ma urati!Am zis doar adevarul si din cauza asta nici nu imi afisez poza sau alte detalii+inca cateva mici motive!
ps: deci au fost 3 in acelasi timp monik

Postat pe 14 Decembrie 2007 20:23
wow, me1985!!! pai tu iti complici viata singur! si chiar dc regreti relatia de 2 luni, nu ti-ai dat 20 ani din viata, omule! trezeste-te si infrunta-ti temerile ptr k eu asa simt la tine:k ti-e teama sa nu mai gresesti sau sa ti se greseasca, sa nu mai suferi, dar decat sa fi tratat k o "masea stricata", mai bine ti-ai trata tu singur sufletul si apoi vei vedea si raza aia de soare pe langa tine ;)) nu vreau sa fac poezie si nici sa crezi k aberez, dar dc ai stii tu prin cate am trecut eu in viata pana la 23ani, ai avea subiecte de filme kt sa le premiezi la 10 Oscaruri, si iata k acum traiesc, bine-mersi! ...
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 22:23
ai prieten? :D ..glumesc

incerc sa ma pun pe picioare!

Postat pe 14 Decembrie 2007 22:56
Nu am...dc vrei te invit la o cafea, poate asa o sa am :D...si eu incerc sa ma pun pe picioare!!!!
deea_elena
Postat pe 14 Decembrie 2007 23:23
Tu treci printr-o despartire! si suferi si e greu si totusi inca esti nehotarata!

O cafea...cu lapte? :D

Postat pe 14 Decembrie 2007 23:49
si cu mmmmuuuulllllttttt zahar...sa va indulciti impreuna ;))) ce frumos ar fi, nu?! hi hi!
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 23:52
cu mult zahar ne indulcim si diabetul alaturi de noi:)

Postat pe 15 Decembrie 2007 10:31
Deea ,sincer te admir pt taria de care ai dat dovada...sa poti sa privesti omul pe care il iubesti langa alta femeie...sincer cred ca as fi fost daramata! Eu stiu ca fostul meu iubit pt care inca mai am sentimente este langa altcineva , cu siguranta si acum , la h asta cand scriu mesajul si imi eate extraordinar de greu sa suport realitatea . Cred ca sa il si vad fericit cu ochii mei ar fi prea mult. Judecandu`mi relatia per ansamblu , a gresit mult mai mult ca mine si totusi nu a fost capabil sa isi ceara iertare. Am facut eforturi sa ne impacam , poate ca nu suficiente , dar am lasat mult de la mine ...si in final trebuia sa raman si eu cu un pic de orgoliu , nu? ...E o perioada f grea pt mine , stiind ca se apropie sarbatorile ...sunt singura si trista...iar el zambeste in bratele altcuiva...:( Banuiesc ca asta`i viata...desi cred ca fiecare o sa primim rasplata pt faptele noastre !
Kittynelle
Postat pe 20 Decembrie 2007 22:19
Draga mea puffilici...sa stii ca si eu am fost daramata cand l-am vazut cu noua lui iubita...dar totusi nu stiu ce s-a intamplat, dar nu am putut varsa nici o lacrima..nici macar una mica...stii de ce,deoarece atunci cand imi vedea sa plang, imi aduceam aminte cat de bine se simtea el, cat de bine s-a distrat, cum o saruta...si mi-am zis oare merita lacrimile mele....eu plang ca fraiera si el acum probabil este in bratele ei...nu meriat iubita mea...Si eu st foarte trista...astea sunt primele sarbatori dupa 5 ani, pe care le petrec fara el...dar ma gandesc ca poate asa a vrut Dumnezeu...poate are pt.mine ceva mai bun...cine stie?Si sa stii ca nu esti singura, trista poate esti....dar singura niciodata...ai familia ta, care sunt sigura ca iti este alaturi..ai prieteni...si mai ales Il ai pe Dumnezeu, care nu te va parasii niciodata...asa ca, draga mea...cand te gandesti la el...doreste-ti sa fie fericit, iti spun sincer ca nu o sa te mai doara atat de tare tradarea lui...daca simti ura pt el, nu te ajuta cu nimic...dimpotriva..te face sa te gandesti si mai mult la el, sa fii si mai nefericita...Eu te-am pupat si-ti doresc de Craciun...multa liniste sufleteasca...si nu uita..ce este al tau, este pus deoparte...
deea_elena
Postat pe 21 Decembrie 2007 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 6 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:45
Eu Pesti iar prietenul meu Balanta... 6 De la: kudika021048 16 Iunie 2009 09:01
oareil iubesc prea mult?cum sa fac sa scap de sentimente? 7 De la: ankpoly 15 Iulie 2009 13:01
Idei , va rog ! :D 23 De la: vitamina_c 28 Aprilie 2011 10:33
Sã continui sau nu? 3 De la: loredana_1630 7 Decembrie 2016 11:52