Setari Cookie-uri

sunt geloasa

De la: kudika431619, la data 2011-09-16 17:24:12nu pot spune ca sunt urata sau ca arata disgratios,dar nu am incredere deplina in mine,el mereu imi zice ca sunt cea mai frumoasa,ca arat cel mai bine si ca nu ii trebuie alta,dar nu stiu,sincer nu stiu ce sa fac,trebuie sa o las mai moale cu atatea ganduri ca imi fac rau numai mie.


Gelozia nu-ti face rau doar tie, ci si relatiei tale. Sursele geloziei sunt neincrederea in tine insati, convingerea ta ca nu meriti sa fii iubita si respectata si dorinta de a controla totul, chiar si cel mai mic amanunt legat de partenerul tau.

Incearca sa te relaxezi, sa nu te mai incarci cu atatea ganduri negative si idei de suspinciune, incearca sa ai mai multa incredere in tine, considerandu-te un om demn de a fi iubit si respectat.
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 14:52
Incearca sa iti controlezi gelozia asta copilareasca, pt ca o sa te trezesti intr-o buna zii cu sotul tau care o sa iti spuna ca s-a saturat de toate crizele tale absurde. Si o sa iti para rau cand o sa vezi ca il pierzi pt niste prostioare. Incearca sa te gandesti ca nu toate femeile il vad pe sotul tau ca pe un sex simbol asa cum il vezi tu(normal fiind indragostita de el). Si nu uita un lucru, un barbat daca vrea sa te insele o face si cu tine de mana, nu are nevoie sa se angajeze undeva sau sa iasa intr-un anumit loc.
Priveste lucrurile per ansamblu si stai linistita faptul ca sotul tau trece peste crizele tale de gelozie denota faptul ca te iubeste..dar trebuie sa incetezi ca are si el o limita de rabdare.

Stai linistita si bucura'te ca ai un sot care te iubeste si are ochi doar pt tine!!
kudika399125
Postat pe 26 August 2012 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Putin despre gelozie 46 De la: lusica 16 Februarie 2009 16:18
oare sunt insarcinata? 9 De la: broscoiu 27 Octombrie 2011 11:28
relatii la distanta ....incepute pe net si concretizate .....intro mare iubire ???? 33 De la: kudika_963026 28 Aprilie 2014 14:41
help! 4 De la: scorpyoW 20 Iunie 2009 18:45
Fostul prietenei mele 29 De la: mikiburgui 6 Februarie 2009 17:43