Setari Cookie-uri

sunt geloasa

Asa fetelor!!! va vreau optimiste si in fond daca el te inseala tu de ce n-ai face-o? Sincer, chiar trebuie sa ne epuizam atat pentru ei? cum se gasesc femei la tot pasul asa sunt si barbati, asa ca live free!

Postat pe 29 Octombrie 2008 17:00
Mayubi.....ai surprins exact esentialul insa, in cazul tau am senzatia ca gelozia a fost doar un motiv strecurat dupa ce l-ai prins cu labuta in borcanul cu miere. Daca durea atata de tare, punea punct insa el s-a aflat in contextul necesar, a facut gafa si pac...a bagat la inaintare replica:"am facut-o pt ca ma exasperezi cu crizele tale feministe de gelozie". Bun, si ce ar fi rezolvat cu asta? A considerat ca daca iti da peste nas, relatia voastra va prospera? Dubios tocmai prin faptul ca a stiut sa atinga un punct sensibil. Trecand peste asta, bravo ca ai reusit sa-l ierti..cu scandal sau nu, nu strica sa fim putin mai permisive
lorelay_me
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:49
De la: kitty_, la data 2007-12-04 01:05:05fetelor sunt disperata.sunt foarte geloasa pe sotul meu si culmea ca el saracul nu mi-a dat niciun motiv sa fiu.saptamana trecuta mi-a povestit ca a avut un interviu si a fost intervievat de o tipa.am simtit ca innebunesc l-am stresat cu fel de fel de intrebari despre cum arata tipa noroc ca firma resp avea site cu pozele angajatilor si asa am reusit sa le vad pe toate care lucreaza acolo.pana acum am fost relaxata pt ca lucra intr-un colectiv doar de barbati.sunt bolnava recunosc dar imi este frica pt ca eu am fost prima lui femeie ca si el dealtfel primul meu barbat.as vrea sa ma controlez stiu ca exagerez si ca poate asa ii dau si idei dar nu pot.vad negru in fata ochilor cand intru in criza.iar acum decand am mai citit si comentariile amantelor subiectul "sunt amanta" am turbat si mai tare.el este o pers foarte rezervata si timida dar daca se gaseste vreuna care sa-i suceasca mintile nu cred ca ar refuza.va rog ajutati-ma cu sfaturi pt ca simt ca o iau razna


ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 1 Ianuarie 2009 06:00
Eu nu sunt deloc geloasa, cu toate ca sotul meu e marinar si pleaca cate 3-4 luni am mare incredere in el si el in mine , ne iubim enorm de mult.Sunt sigura ca niciodata nu m-a inselat si nici n-ar face asta vreodata.Gelozia cred eu ca e o boala.
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 1 Ianuarie 2009 06:03
De la: kitty_, la data 2007-12-04 01:05:05fetelor sunt disperata.sunt foarte geloasa pe sotul meu si culmea ca el saracul nu mi-a dat niciun motiv sa fiu.saptamana trecuta mi-a povestit ca a avut un interviu si a fost intervievat de o tipa.am simtit ca innebunesc l-am stresat cu fel de fel de intrebari despre cum arata tipa noroc ca firma resp avea site cu pozele angajatilor si asa am reusit sa le vad pe toate care lucreaza acolo.pana acum am fost relaxata pt ca lucra intr-un colectiv doar de barbati.sunt bolnava recunosc dar imi este frica pt ca eu am fost prima lui femeie ca si el dealtfel primul meu barbat.as vrea sa ma controlez stiu ca exagerez si ca poate asa ii dau si idei dar nu pot.vad negru in fata ochilor cand intru in criza.iar acum decand am mai citit si comentariile amantelor subiectul "sunt amanta" am turbat si mai tare.el este o pers foarte rezervata si timida dar daca se gaseste vreuna care sa-i suceasca mintile nu cred ca ar refuza.va rog ajutati-ma cu sfaturi pt ca simt ca o iau razna


Gelozia intervine cand nu ai tu destula incredere in tine.
Te-ai gandit ce anume te face sa fii atat de nesigura de partenerul tau?
Eu zic ca daca mai continui asa , il vei pierde .
Concentreaza-ti atentia asupra propiei persoane, fa ceva pentru tine, iubeste-te pe tine pentru ca am impresia ca nu o faci indeajuns.
carmenul
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:24
Ei si daca esti geloasa ce ? Traieste in chinurile iadului in loc sa te bucuri de viata ; daca atit te duce capu ! Daca esti geloasa nu-l poti pierde sau ce ? Nu te mai otravi fii diplomata- tu de ce nu esti in stare sa-l faci putin gelos?

Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:57
De la: nocturnalia0, la data 2009-01-20 15:57:55 Ei si daca esti geloasa ce ? Traieste in chinurile iadului in loc sa te bucuri de viata ; daca atit te duce capu ! Daca esti geloasa nu-l poti pierde sau ce ? Nu te mai otravi fii diplomata- tu de ce nu esti in stare sa-l faci putin gelos?

Nu e chiar aºa de simplu ºi în nici un caz nu e nevoie sã fii atât de durã - nu le ajuþi pe fetele astea cu nimic! Gelozia provine într-adevãr din neîncrederea în tine însuþi, în primul rând.... Mai ales cea neîntemeiatã... Cu cea întemeiatã e altã poveste!
Din punctul meu de vedere gelozia neîntemeiatã e cea mai pãcãtoasã pentru cã vine de la tine. ªi ca s-o învingi trebuie sã te lupþi cu tine.... NU e uºor, e chiar foarte greu! ªi eu m-am confruntat cu problema asta, dar am reuºit s-o înving. Bine, eu am ajuns la psiholog, dar m-a ajutat foarte mult. ªi cel mai important lucru: dacã pe undeva sunteþi conºtiente cã problema e doar la voi (el nu vã dã cu adevãrat motive sã fiþi geloase) NU MAI FACEÞI SCENE!!! Altfel o sã-i pierdeþi ºi pe bunã dreptate! Voi aþi rezista dacã aþi fi în locul lor??! Pupici ºi multe ºi mare succese!
amelia05
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:16
Buna fetelor! Observ ca toate aveti tendinta sa da-ti vina pe voi, ca sunteti geloase si ca de aceea partenerul v-a inselat. In mod normal, partenerul este cel care trebuie sa-ti castige incredere. Daca el zice ca nu ai de ce sa-ti faci griji, ca nu stiu ce... dar cu toate astea el este rece si indiferent cu tine, tu ce poti sa crezi? Ca se gandeste la alta, ca te inseala, ca nu mai prezinti interes, ca nu esti pe locul I in inima lui...etc...Daca el nu iti da increderea in tine si te saruta din an in pasti si de inbratisat la fel, iar de cuvinte frumoase a uitat de tot ce incredere poti avea in tine? Daca observati aproape toti care au fost supusi geloziei partenerei au inselat ulterior si sa nu credeti ca din cauza geloziei lor... in nici un caz! Ci din cauza ca ei oricum erau genul de barbati predispusi sa insele. Parenera lor de ce credeti ca era geloasa? Pentru ca noi femeile avem o intuitie aparte si am observat inclinatiile lui desi el cu vorbe incearca sa ne convinga de contrariul...Mai ganditi-va la acest aspect...Un barbat care iti ofera toata dragostea si atentia nu o determina pe partenera sa devina geloasa! Astept pareri !
ellecris
Postat pe 13 Februarie 2009 09:00
De la: bundy, la data 2009-02-13 09:00:33Buna fetelor! Observ ca toate aveti tendinta sa da-ti vina pe voi, ca sunteti geloase si ca de aceea partenerul v-a inselat. In mod normal, partenerul este cel care trebuie sa-ti castige incredere. Daca el zice ca nu ai de ce sa-ti faci griji, ca nu stiu ce... dar cu toate astea el este rece si indiferent cu tine, tu ce poti sa crezi? Ca se gandeste la alta, ca te inseala, ca nu mai prezinti interes, ca nu esti pe locul I in inima lui...etc...Daca el nu iti da increderea in tine si te saruta din an in pasti si de inbratisat la fel, iar de cuvinte frumoase a uitat de tot ce incredere poti avea in tine? Daca observati aproape toti care au fost supusi geloziei partenerei au inselat ulterior si sa nu credeti ca din cauza geloziei lor... in nici un caz! Ci din cauza ca ei oricum erau genul de barbati predispusi sa insele. Parenera lor de ce credeti ca era geloasa? Pentru ca noi femeile avem o intuitie aparte si am observat inclinatiile lui desi el cu vorbe incearca sa ne convinga de contrariul...Mai ganditi-va la acest aspect...Un barbat care iti ofera toata dragostea si atentia nu o determina pe partenera sa devina geloasa! Astept pareri !
ellecris
Postat pe 13 Februarie 2009 09:07
AUTOCONTROL.............ASTA ITI RECOMAND.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 13 Februarie 2009 10:20
Gelozia= Prostia!! Cand nu esti sigura de reatie,,esti geloasa! Nu merita!!
kudika017520
Postat pe 7 Mai 2009 17:48
Nu stiu daca exista leac pt gelozie,daca siti vreuna vreau si eu reteta.Si eu sufar de asa cv...........sunt rea,posesiva.....am momente cand nu ma pot suferi nici eu.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 7 Mai 2009 19:58
poi il iubesti prea mult si nu vrei sa l impart cu nimeni
c3ry_crazy
Postat pe 17 Mai 2009 17:14
Intr-adevar iubirea implica si putina gelozie, dar putina sa fie. Am citit si eu multe din mesajele de mai sus, mai fetelor linistiti-va(valabil si pt barbati), atata timp cat cel de langa voi se comporta klumea nu are rost sa construiti o telenovela in mintea voastra. In mod sigur, cand se va intampla sa va insele, se va cunoaste si semnele devin vizibile, in primul rand apar schimbari in comportament sau daca aveti si mai mult noroc aflati din alte surse. Recunosc tendinta de a face renumitele crize de gelozie e poate prima reactie ce se naste din impuls, insa am facut intentionat un test candva, si intrebarile de genul ¨control¨ le-am inlocuit cu ¨Draga ies in orash cu fetele¨ sau ¨Mai stai linistit ca oricum mai am treburi de rezolvat in orash si nu are rost sa te grabesti acasa¨, si sincer va spun rezultatele au fost mult mai bune, decat cicalelile. Asadar, va recomand indiferenta, chiar daca va vine greu, educati-va vointa si impulsurile. Ganditi-va intotdeauna ca nu e ultimul barbat pe lumea asta si ca mai sunt, si poate asa va mai trece frica de a-i pierde. Si pt persoana ce a scris prima despre acest topic, gelozia, daca barbatul tau a venit acasa si ti-a zis ca l-a intervievat o tipa, poate ti-a zis anume sa-ti vada reactia, trebuia sa il iei peste picior ¨Bine draga, si cand mi-o prezinti si mie, ca observ ca in ultima vreme ma simt si eu atrasa de femei¨. Da-i de gandit, pt ca faptul ca barbatul e sigur pe tine nu e bine, il plictiseste.
oana84onutza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:44
Gelozia poate deveni patologica atunci cand e exagerata si neintemeiata. Si este intr-adevar izvorata din nesiguranta. O femeie trebuie sa aiba incredere in ea insasi, asta in primul rand pentru ea. Uneori e greu, oricine a simtit cel putin o data ca nu e suficient de atractiv pentru partener si ca acesta ar putea privi admirativ pe altcineva. Insa nimanui nu-i plac scenele, eu una cred cu tarie in echilibru si liniste in cadrul unei relatii. Excesele de orice fel, mai ales cele de gelozie nefondata dauneaza grav unei relatii, care ar trebui sa se bazeze pe incredere si respect. Daca cineva vrea sa te insele o va face si cu tine de mana, cum se spune. Asta nu presupune ca trebuie sa cazi in panta de nepasare, ci doar sa fi relaxat/a in aceasta privinta. Eu una daca nu simt ca pot avea incredere in celalalt incep sa-mi pun intrebari serioase in legatura cu relatia aceea. Dar ma refer la temeri justificate nu la impresiile mele, care pot fi false. Anchetele nu ajuta la nimic, cand enervezi pe cineva il starnesti impotriva ta absolut degeaba. O femeie, in conceptia mea, trebuie sa fie putin misterioasa, cocheta si diplomata. In cuplu trebuie sa existe comunicare de asa maniera incat fiecare sa discute deschis orice simte. Daca te potrivesti cu cel de langa tine, va iubiti reciproc si va dati unul altuia ceea ce are fiecare nevoie nu exista motive serioase ca vreunul din voi sa priveasca in jur. Evident ca nimic nu-ti garanteaza ca asta nu se va intampla, dar sanatatea si echilibrul mental e mai important decat orice altceva. Am suferit si eu destul pana acum, dar deviza mea a fost mereu: viata mea nu incepe si nu se termina cu nici un barbat. Important e sa fiu eu impacata cu mine insami, linistita si demna.
tweegirl
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:12
Nu am putut sa ma abtin si am sa va spun si eu situatia mea .Am un prieten de 2 ani de zile,ne iubim ,inainte de a ne implica in relatia asta am fost sinceri nu o sa ne inselam niciodata si daca el sau eu ne simtit atrasi de alte persoane mai bine rupem relatia decat sa recurgem la gelozie.Timpul a trecut,dupa un an mi-am facut prieteni noi dar lui nu ii convenea faptul ca aveam prieteni noi ( baieti) si mi-a facut multe crize de gelozie dar am reusit sa-i explic ca nu il insel si m-am indepartat de persoanele acelea dar nu radical , in fine el a trecut peste .Dar anul acesta eu sunt geloasa ,de la o poza pe care a facut-o impreuna cu o fata intr-o pozitie nu tocmai frumoasa cand fata aceea era in spatele lui mi-a dat de gandit .De atunci mi-am inchipuit multe si i-am zis si lui asta dar tot ceea ce face nu ma ajuta imi reproseaza nu imi zice : ,,Uite te inteleg ,pt mine nu exista alta fata te rog sa te gandesti inainte de a spune ceva " el face exact inversul ma jigneste si imi reproseaza ca gandesc prost etc.Am terminat si cu poza dar la fiecare gest pe care il face cu o fata simt gelozia km mi curge prin vene si parca nu as fi eu atunci .Nu stiu ce e cu mine ,nu am incredere in mine, stiu sigur ca aici e vorba de mine nu de el .nu ma simt deloc bine in corpul meu ,nu imi place deloc corpu meu de parca am devenit o straina in propriul meu corp .am incercat sa-i explic si lui asta dar nu intelege spune ca asa zic mereu.In momentele astea am nevoie de el darel in loc sa ma sustina el imi reproseaza.Stiu sigur ca nu ma inseala,l-am verificat de multe ori si nu e genu sa minta si oricat de prost m-as simti imi spune adev in fatza fara nici o minciuna.Ziceti-mi si mie o parere macar voua sa ma confesez
andru136
Postat pe 22 Martie 2011 01:32
De la: andru136, la data 2011-03-22 01:32:22Nu am putut sa ma abtin si am sa va spun si eu situatia mea .Am un prieten de 2 ani de zile,ne iubim ,inainte de a ne implica in relatia asta am fost sinceri nu o sa ne inselam niciodata si daca el sau eu ne simtit atrasi de alte persoane mai bine rupem relatia decat sa recurgem la gelozie.Timpul a trecut,dupa un an mi-am facut prieteni noi dar lui nu ii convenea faptul ca aveam prieteni noi ( baieti) si mi-a facut multe crize de gelozie dar am reusit sa-i explic ca nu il insel si m-am indepartat de persoanele acelea dar nu radical , in fine el a trecut peste .Dar anul acesta eu sunt geloasa ,de la o poza pe care a facut-o impreuna cu o fata intr-o pozitie nu tocmai frumoasa cand fata aceea era in spatele lui mi-a dat de gandit .De atunci mi-am inchipuit multe si i-am zis si lui asta dar tot ceea ce face nu ma ajuta imi reproseaza nu imi zice : ,,Uite te inteleg ,pt mine nu exista alta fata te rog sa te gandesti inainte de a spune ceva " el face exact inversul ma jigneste si imi reproseaza ca gandesc prost etc.Am terminat si cu poza dar la fiecare gest pe care il face cu o fata simt gelozia km mi curge prin vene si parca nu as fi eu atunci .Nu stiu ce e cu mine ,nu am incredere in mine, stiu sigur ca aici e vorba de mine nu de el .nu ma simt deloc bine in corpul meu ,nu imi place deloc corpu meu de parca am devenit o straina in propriul meu corp .am incercat sa-i explic si lui asta dar nu intelege spune ca asa zic mereu.In momentele astea am nevoie de el darel in loc sa ma sustina el imi reproseaza.Stiu sigur ca nu ma inseala,l-am verificat de multe ori si nu e genu sa minta si oricat de prost m-as simti imi spune adev in fatza fara nici o minciuna.Ziceti-mi si mie o parere macar voua sa ma confesez



Mi-a atras atentia faptul ca te jigneste. Asta nu e ok. Nu-i permite sa-ti vorbeasca urat. Exista atatea cuvinte in lumea asta, de ce trebuie sa le folositi tocmai pe alea urate?? Tu nu te simti bine cu corpul pe care il ai, iar el nu stie sa te faca sa te placi. Ia analizeaza putin, vezi..relatia voastra mai merita efortul?
mimi_ca29
Postat pe 22 Martie 2011 08:30
BUNA FETELOR .SI EU SUNT LA FEL GELOASA DAR FARA MOTIV... SUNTEM IMPREUNA DE 4 ANI.DAR NU STIU DE CE PARCA NU AM INCREDERE IN TOTALITATE IN EL.EL A FOST PRIMIL IN VIATA MEA POATE DE ASTA,DAR PT EL NU E LA FEL A MAI AVUT RELATI DE SCURTA DURATA.STIU K MA IUBESTE IMI DEMONSTREAZA MEREU.NU STIU CE SA MAI FAC....O ZI BUNA TUTUROR
kudika381328
Postat pe 4 Aprilie 2011 15:39
eu ce sa mai spun??stau in acelasi bloc cu prietenul meu care o fost mare crai prin cartier.a avut o relatie cu o fata din bloc,care sta la acelasi etaj cu mine si fata inca il mai place,e obsedata de el.iar eu voi pleca din tara in septembrie si-l las singurel.normal ca-mi fc griji,il iubesc.daca fac ceva si aflu,ma despart de el.nu stau sa-mi bat capul,sa-mi fc scenarii,sa-l urmaresc.trebuie sa avem demnitate,sa nu dramatizam si sa nu ne bazam pe supozitii.
annna_larysssa
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:12
De la: kitty_, la data 2007-12-04 01:05:05fetelor sunt disperata.sunt foarte geloasa pe sotul meu si culmea ca el saracul nu mi-a dat niciun motiv sa fiu.saptamana trecuta mi-a povestit ca a avut un interviu si a fost intervievat de o tipa.am simtit ca innebunesc l-am stresat cu fel de fel de intrebari despre cum arata tipa noroc ca firma resp avea site cu pozele angajatilor si asa am reusit sa le vad pe toate care lucreaza acolo.pana acum am fost relaxata pt ca lucra intr-un colectiv doar de barbati.sunt bolnava recunosc dar imi este frica pt ca eu am fost prima lui femeie ca si el dealtfel primul meu barbat.as vrea sa ma controlez stiu ca exagerez si ca poate asa ii dau si idei dar nu pot.vad negru in fata ochilor cand intru in criza.iar acum decand am mai citit si comentariile amantelor subiectul "sunt amanta" am turbat si mai tare.el este o pers foarte rezervata si timida dar daca se gaseste vreuna care sa-i suceasca mintile nu cred ca ar refuza.va rog ajutati-ma cu sfaturi pt ca simt ca o iau razna


Draga, mea, verde in fata: esti o proasta. Si prostia se plateste. Vezi sa nu platesti scump pentru ea.
Mare lucru sa iti poti controla nebunia. Numai ca nebunul nu realizeaza ca e nebun, deci nu poate controla nimic.
Sper sa nu dau niciodata peste un caracter ca al tau. L-as parasi instant.
lollitta
Postat pe 25 Aprilie 2011 10:11
buna...si eu sunt geloasa si cel mai tare ma enerveaza k sunt asa...pana cand ne-am casatorit nu aveam nici un stres dar acuma simt k el se uita la orice fata,ma gandesc tot timpul ca o sa ma insele...problema e ca nu mai am incredere in mine,nu imi mai place cum sunt,si multe altele...stiu k ma iubeste,stiu k ar face oricce sa ne fie bine...dar eu de multe ori nu pot sa il inteleg,il enervez,si mai sunt j geloasa...si el stie asta,desi imi zike k nu ar trebui sa ma gandesc la ce nu este j sa am incredere in el...dar cum sa am incredere in el?pe cand nu am in mn?:(
anyshoara20
Postat pe 29 Iunie 2011 14:16
Evita sa ii arati ca esti exagerat de geloasa pentru ca el simte nevoia de libertate,e barbat are si el nevoile lui.
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 11:27
De la: butterfly_sound_of_love, la data 2009-05-07 19:58:01Nu stiu daca exista leac pt gelozie,daca siti vreuna vreau si eu reteta.Si eu sufar de asa cv...........sunt rea,posesiva.....am momente cand nu ma pot suferi nici eu.



Credeam ca sunt printre putinele persoane care sufera de aceasta cumplita ''boala''
La fel am si eu momente cand nu ma mai recunosc. cand doar aud ca a vorbit cu una, sau pur si simplu s-a intalnit intamplator cu nu stiu cine,sau orice lucru este legat de o prezenta feminina,efectiv vad NEGRU in fata ochilor,ma ia cu calduri,nervi de simt ca imi bubuie capul si ca acum sar la gatul cuiva...aproape ca mi se face si rau de la atatia nervi.
Consider ca nu este doar vina femeilor pentru acest lucru,fiindca gelozia nu apare din senin.Uneori am sentimentul ca barbatilor nu le pasa si continua sa tina aproape ''motivele'' care le fac pe femei geloase.
Daca s-ar stradui si ei putin,nu s-ar mai ajunge la certuri.E atat de greu sa nu mai vorbeasca cu niste foste sau toata ziua de nu stiu cine?Nu cred,asta in cazul in care le pasa de iubita lor si nu au nici o legatura cu altele.
blondiewishes
Postat pe 31 Iulie 2011 01:26
buna!am aceeasi problema si nu stiu cum sa scpa de ea.mi se pare tot timpul ca prietenul meu are ceva de ascuns,mereu sunt suspicioasa,de foarte multe ori ne-am certata din cauza felului meu de a ma compoprta,desi stiu ca nu face nimic,am in cap numai ideea ca ar face sau ca ar putea face.mereu ma compar cu altele si ma intreb daca m-ar lasa pentru vreuna.mereu mi-a dovedit a-mi fi fidel,dar eu l-am disperat sincer in asa fel incat i-am testat fidelitatea facandu-mi un id fals,dandu-ma o alta fata...i-am cerut sa ne vedem sa imi lase numarul de telefon si a facut-o...am fost atunci foarte sigura ca suspiciunile mele aveau un sens,dar mi-a zis ca din cauza faptului ca eu l-am tot disperat si zis"daca tot ma banuie,sa aiba de ce"si ca stia ca eu sunt,a vrut sa-mi cante in"struna".sincer nu am incredere in mine.mi se pare ca mereu exista una mai frumoasa sau care sa arate mai bine.eu ma consider grasa(am 60 de kg),dar nu am nici ambitie sa fac ceva in sensul asta.el mereu imi zice ca sunt cea mai frumoasa si ca nu ii trebuie alta,dar nu cred.nu stiu ce sa fac,sunt disperata,aa am uitat sa mentionez ca locuim impreuna,iar telefonul lui este in permanenta la vedere,ii stiu toate parolele,dar tot nu sunt convinsa.nu imi explic comportamentul lui de atunci cu id-ul:((si ma intreb daca oare e adevarat ca stia ca eu sunt sau ma minte.ajutati-ma va rog....sunt disperata
kudika431619
Postat pe 15 Septembrie 2011 14:49
va rog mult ajutati-ma cu un sfat....el momentan e plecat in strainatate la munca,iar eu imi inchipui tot felul de lucruri,cum ca m-ar insela.ce sa fac???
kudika431619
Postat pe 15 Septembrie 2011 19:23
Asta cu "stiam ca esti tu" e fumata. Ii place sa flirteze, sa se simta atragator, etc. Cand incepi o discutie despre "gelozie", uite-te la gesturile lui. Stiu ca mai sunt si persoane bolnave de gelozie, nesigure...dar de obicei, intuitia feminina nu da gres. Las-o moale si observa-l din umbra. Acum ca e plecat, nu prea poti sa-l "controlezi"..inghite in sec. Cat despre nesiguranta ta...e timpul sa faci ceva. Fa-te frumoasa, cauta vointa si ambitie si slabeste, zambeste tot timpul... Fa-o pt tine!
ilumax_76
Postat pe 15 Septembrie 2011 19:40
De la: kudika431619, la data 2011-09-15 19:23:16va rog mult ajutati-ma cu un sfat....el momentan e plecat in strainatate la munca,iar eu imi inchipui tot felul de lucruri,cum ca m-ar insela.ce sa fac???



In momentul in care ati hotarat de comun acord ca el sa plece in strainatate,nu ti-ai asumat si riscul a astfel de ganduri din partea ta si a faptei in sine ,daca facem referire la prietenul tau?Si sa-ti mai spun ceva!Daca el a avut vreodata gandul sau intentia de a te insela,fii sigura,ca nu a scapat nicio ocazie de a face asa ceva,chiar avandu-te langa el!Barbatul te poate insela de oricate ori vrea el,daca are inclinatii spre infidelitate!Nu trebuie sa plece la sute sau mii de kilometri,numai ca sa puna in aplicare dorintele lui ascunseSsi acest lucru este valabil si pentru femei,caci si unele dintre ele practica acest sport epuizant!Nu te mai gandi la ceea ce s-ar putea intampla,gandeste-te la tine,cum sa devii mai frumoasa,mai atragatoare,mai apetisanta,astfel incat sa te simti bine in pielea ta!Ca te insala sau nu,nu mai are importanta,in conditiile in care "hotul neprins este negustor cinstit" si distanta existenta intre voi doi,nu este de partea ta!Viata are atat bune cat si rele,trebuie sa treci peste relele mai mult sau mai putin inchipuite!Nu merita sa ai insomnii la gandul ,ca s-ar putea ca el sa te insele!Si fii atenta,ca gelozia creeaza monstri indiferent de sex!
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Septembrie 2011 21:09
nu pot spune ca sunt urata sau ca arata disgratios,dar nu am incredere deplina in mine,el mereu imi zice ca sunt cea mai frumoasa,ca arat cel mai bine si ca nu ii trebuie alta,dar nu stiu,sincer nu stiu ce sa fac,trebuie sa o las mai moale cu atatea ganduri ca imi fac rau numai mie.
kudika431619
Postat pe 16 Septembrie 2011 17:24
De la: anyshoara20, la data 2011-06-29 14:16:48buna...si eu sunt geloasa si cel mai tare ma enerveaza k sunt asa...pana cand ne-am casatorit nu aveam nici un stres dar acuma simt k el se uita la orice fata,ma gandesc tot timpul ca o sa ma insele...problema e ca nu mai am incredere in mine,nu imi mai place cum sunt,si multe altele...stiu k ma iubeste,stiu k ar face oricce sa ne fie bine...dar eu de multe ori nu pot sa il inteleg,il enervez,si mai sunt j geloasa...si el stie asta,desi imi zike k nu ar trebui sa ma gandesc la ce nu este j sa am incredere in el...dar cum sa am incredere in el?pe cand nu am in mn?:(
Daca simti ceva inseamna ca te inseala.Urmareste-i gesturlle ,daca se imbraca ca pana acum sau se schimba mereu si multe alte lucruri.La o intalnire nu se duce oricum imbracat .Vrea sa fie mai cochet, mai parfumat .Cauta pretexte sa plece singur de acasa.Face lucrurile astea?Daca nu,inseamna ca poti sta linistita.Ai mai multa incredere in tine .
kudika453154
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:45
De la: kudika431619, la data 2011-09-15 19:23:16va rog mult ajutati-ma cu un sfat....el momentan e plecat in strainatate la munca,iar eu imi inchipui tot felul de lucruri,cum ca m-ar insela.ce sa fac???


Sa ai mai multa incredere in el, in tine, si in relatia voastra.
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare se va schimba, stiti cazuri? 36 De la: ana_camyy 31 Martie 2014 12:15
Prietena care foloseste pozele alteia pe site-uri de socializare. 19 De la: nicolagrozava 16 Mai 2015 06:41
intre doi te atinge ploaia sau nu? 65 De la: yulyana_c 3 Noiembrie 2013 10:12
nu mai vreau sa sufar....dar il iubesc prea mult... 68 De la: bestiuitza 20 Octombrie 2013 11:52
prietenul meu este paranoic 30 De la: kudika_17161 2 Aprilie 2013 12:52