Setari Cookie-uri

ce facem cand nu mai exista atractie sexuala?

partenerul meu nu ma mai atrage.trebuie sa stau cu ochii inchisi sau sa spun ca ma doare capu.nu tot timpul.
ne intelegem super dar in pat e dezastru cateodata.
inseamna ca trebuie sa renunt?putem avea o relatie cu satisfactii sexuale limitate?
SILVIA_N
Postat pe 10 Decembrie 2007 15:54
Nu stiu dc sunt cea mai indicata sa-ti dau un sfat..din moment ce am avut doar un partener..dar mi se pare ingrozitor ce spui..cum sa stai cu ochii inchisi cand faci dragoste cu el...inseamna ca ti-e sila de el(fara suparare)...nu zic ca viata sexuala este cea mai importanta intr-un cuplu..dar nici asa..cred ca cel mai bine ar fii sa-l parasesti..spre binele tau..take care!!!
deea_elena
Postat pe 10 Decembrie 2007 16:04
si noi ne intelegem super bine(suntem de 6 ani), dar desi am orgasm de fiecare data nu mai simt acei fiori.nu mai simt acea dorinta, nu mai am chef, desi daca ne apucam ma simt f. bine.avem o viata sexuala destul de diversificata, fiind lipsiti de inhibitii(jucarii sexuale, pozitii et.),dar fiindca parca le-am incercat pe toate nu mai ma stimileaza nimic(simt nevoia de ceva nou care sa improspateza relatia)
emmannuela
Postat pe 10 Decembrie 2007 16:50
de aceea, ZAHIR,se spune ca ce e prea mult strica. si mie mi se mai intampla ceea ce spui tu...nu mai sunt fiorii de la inceput,nu mai tremur de fiecare data cand ma atinge si mai mult, cateodata as vrea sa adoarma instantaneu, k sa nu fiu nevoita sa refuz din nou. si nu stiu dc sunt asa.ptr mine sexul nu a fost njiciodata important.am putut sta si fara, fara probleme (si nu ma masturbez, nu folosesc jucarii sau alte nebunii)dar atunci cand facm dragoste ori sex, imi place si as vrea sa nu se mai termine.poate la mine e diferit fata de situatia silviei, ptr k nu ma prefac k dorm k sa nu ma atinga, dar dc nu vreeau ii spun k nu vreau;la inceput a fost mai greu sa inteleaga, s-a simtit ofensat (ptr stia kt de bine ma simt cu el in pat), dar apoi a inteles ca nu pot desface picioarele la comanda (scuzati-mi expresia, va rog). eu zic ca numai o comunicare deschisa intre voi doi ar putea repara ceva; dc nu merge, e cam rau...dar dc stii k nu vei rezista prea mult timp intr-o asemenea situatie, nu te mai amagi nici pe tine si nu il minti nici pe el. nu are rost sa va chinuiti.el simte k ceva e in 'neregula' cu tine? mult curaj !!!
monik_peltik
Postat pe 10 Decembrie 2007 21:08
Silvia draga,vreau sa inteleg ceva...il iubesti dar nu te simti atrasa de el?daca e asa eu ma gandesc ca ar trebui sa vorbiti si sa va puneti de acord ce ar trebui sa faceti sa te atraga.Poate dragoste in baie cu spuma multa...poate in masina...exista multe variante daca vrei!Trebuie sa vorbiti si sa spui "Iubitule eu asa vreau...."Azi faceti cum vrei tu,saptamana viitoare cum vrea el,fiind ca zic eu nu conteaza frecventa ci pasiunea si placerea.Poate ai nevoie de un concediu ,profita de Sarbatori si mergeti la munte ,la aer curat,poate,poate...
Apoi daca nici nu-l iubesti,nici nu-l doresti atunci nu stiu ce sa zic....
Pa si ai grija de tine!
butterflylili
Postat pe 11 Decembrie 2007 11:27
dragele mele.il iubesc dar fluturasii au plecat in tarile calde,si cred ca majoritatea au murit pe drum.nu e asa tot timpul ,el saracul face ce stie ca imi place,nu tot timpul tine si atunci trebuie sa tin ochii inchisi.atunci ma simt vinovata.pusi
SILVIA_N
Postat pe 11 Decembrie 2007 14:21
Multumesc ptr.sfat monik_peltik!Sper ca va mai putea fi ca la inceput, desi incep sa cred ca asa e peste tot, asa e normal.Te pup.
emmannuela
Postat pe 11 Decembrie 2007 16:54
atunci, SILVIA N, dupa cum am banuit problema e la tine...comunicarea! asta e solutia. poate saracul baiat nu poarta nicio vina si poate nici tu, decat aceea k nu ii spui deschis k ai vrea ceva nou; sau poate nici tu nu iti dai seama, dar in viata, tot ce se poate, ar trebui diversificat, mai ales dc esti o persoana ce se plictiseste rpd de ceva, asa ca mine...gandeste-te ,deci, ce anume crezi ca te-ar ajuta intai pe tine intr-o 'noua' experienta cu el si impartaseste-i-o.poate, cine stie, vei avea o surpriza placuta! poop
monik_peltik
Postat pe 11 Decembrie 2007 21:23
Nu sunt foarte indicata sa dau sfaturi pt ca si eu am nevoie de ele in acest moment..chiar nu stiu ce sa fac.. sa incep prin a spune ca am avut un prieten cu care am stat aproape 5 ani cu cateva despartiri.El se purta foarte frumos cu mine dar era un pic cam gelos si eu nu am suportat asta si din mai multe certuri ne-am despartit..acum la-am revazut si chiar imi doresc sa fiu cu el si mai ales sa avem o viata sexuala mai ales ca imi placea atunci cand faceam dragoste.Dar cel mai rau este ca imi e frica sa nu redevenim ca la inceput iar certuri, gelozie ...nu imi dau seama dak asta ce simt eu acum pt ele iubire sau e doar putina opsesie...de asta imi e frica sa nu facem pasul sa ne impacam si apoi sa ne certam. Vreau si eu un sfat de la voi..ms

Postat pe 13 Decembrie 2007 15:50
eu zic as te gandesti f bine la ce mai simti pt el si sa nu mai faci o greseala fatala ca mine,eu am fost al fel ca tine ne certam ne desparteam si pe urma din nou ne-am impacat am realizat ca nu mai merge ca e timpul sa trec mai departe,ca vreau altceva. nu cred ca e vb de obsesie.sfatul meu e sa mergi mai departe si mai ales sa nu regreti decizia luata. ce ai de piedut?niste certuri

Postat pe 13 Decembrie 2007 19:43
ir eu zic k depinde de ce vrea si el...in fond, ea nu s-a plans decat k saracul baiat era cam gelos;si cine nu e? depinde cum se mainifesta fiecare din ei knd el isi arata gelozia. ai mentionat, mary, numai c vrei tu de cand l-ai revazut. el stii ce vrea? si dc nu, indrazneste si intreaba-l...poate poate..sau poate nu. macar nu mai traiesti cu gandul de "ce ar fi fost daca...?!" te-m pupat
monik_peltik
Postat pe 13 Decembrie 2007 21:03
buna mary,monik are dreptate ca u acum stii ce vrei u dar u nu ai taria sa afli ce vrea si el,de gresit ati gresit amandoi si poate ca nu a existat comunicare intre voi.Atunci cand iubesti esti si putin gelos dar poate si u ai dadeai motive sa fie gelos nu???Parerea mea este sa incerci sa vb deschis cu el ptr ca asa vei fi sincera si cu tine insuti...te-am pupat
samaveda19
Postat pe 14 Decembrie 2007 12:46
Va multumesc pt sfaturile acordate. Inca nu sunt hotarata ce voi face.MAi las sa treaca timpul si poate le rezolva el pe toate acum chiar nu stiu ce sa fac si monik sa sti ca am vb si cu el si el vrea la fel ca mine dar amandoi ne temem sa nu fie iar ca la inceput sa mearga bn cateva luni si pe urma sa redevenim ce am fost...si mai sunt si parintii care nu mai sunt de acord..multumesc

Postat pe 14 Decembrie 2007 15:30
k, atunci ptr mine e simplu...2 pers care vor acelasi lucru, dar se tem! eu nu ma tem decat de DUMNEZEU in lumea astaptr k tot el e si pe cealalta...de restul nu stiu.1: parintii vostri pot sa vrea ce-or vrea; ei si-au facut viata lor, voi v-o faceti pe a voastra, impreuna sau nu! asculta aici un sfat de la batranii mei:nu lasa p NIMENI sa isi bage coada in viata ta si nu confunda un sfat al cuiva cu o impunere". ce vreau sa zic? una e sa iti zica mama: fata mea, eu cred k dc v-ati impaca, veti suferi din nou" si alta sa zica "dc te mai prind cu el , pleci din ksa mea" -astea erau doar exemple-. asa k, lasa parintii sa iti dea un sfat, dar nu sa decida ptr voi.si dc va temeti sa nu fie k la inceput, inseamna k nu ati invatt pe deplin lectia de viata ce v-a fost data, altfel, erati siguri k nu veti mai repeta greselile din trecut. analizeaza bine situatia si pune-o in balanta impreuna cu el...si ai grija si kt timp lasi sa treaca...iar k un ultim sfat : nu lua deciziile de una singura; dc viti fi sau nu impreuna, faceti-o de comun acord -comunicare am obs. k exista. t pupic!
monik_peltik
Postat pe 14 Decembrie 2007 15:38
ms frumos de toate sfaturile pe care m-i le-ai dat si o sa incerc sa fac tot posibilul sa vb cu el foarte deschis si ne punem de acord in ceea ce va urma sa facem. ms

Postat pe 14 Decembrie 2007 17:19
Pot sa ma bag si eu intre fete?!
Eu as vrea sa rezum totul la ceva foarte simplu!

Eu daca vad ca aceea femeie nu se manifesta, nu se misca ,pur si simplu sa vad ca ii face placere pentru mine e total nasol ca baiat.

Un baiat daca nu simte ca ofera placere e total NASOL pt el.
Pt mine cel putin daca nu ofer orgasm mai bine nu fac nimic!
SA imi ceara ORICE sii fac doar sa o vad bucuroasa dupa!
Daca ea nu se simte bine , nici eu nu ma simt bine!
SEXUL CONTEAZA!

Postat pe 14 Decembrie 2007 21:22
Ai dreptate Me1985..sexul conteaza..dar nu el este cel mai important intr-o relatie...spun asta din propria experienta....in ultima perioada relatia mea si a fostului meu iubit, cred...de fapt sunt sigura ca s-a bazat mai mult pe sex..la pat ne intelegeam de minune, parca eram suflete-pereche...cum se termina totul..ne imbracam...si incepeau eternele certuri...la noi toate certurile, se rezolvau in pat...pana la un moment dat, cand nu s-a mai putut...lipsa de comunicare si respectul si-au spus cuvantul..degeaba era iubire, sex de calitate..daca nu era respect si comunicare...
deea_elena
Postat pe 14 Decembrie 2007 23:32
Dragele mele, nu va amagiti. Intr-o relatie de cuplu sexul conteaza foarte mult. Tot timpul o sa va doriti ceva nou, ceva care sa va trezeasca interesul. Si veti cauta acest ceva in afara relatiei. Pana la urma veti gasi ce cautati si tot ce ati cladit pana in acel moment se duce de rapa. Si atunci, pentru ce sa lasati sa treaca timpul alaturi de un om care nu va este potrivit? Puteti gasi omul care sa va fie si un bun prieten si un minunat amant... Va spun eu, fluturasii dureaza al naiba de mult atunci cand iubesti cu toata fiinta pe cineva. Nu pleaca nicaieri, nu dispar, nu mor... Raman acolo si te fac sa simti ca atingi cerul cu mana cand te atinge... Cautati fetelor, nu merita sa tanjiti alaturi de un barbat pe care oricum il veti parasi pana la urma...
lidiaolteanu
Postat pe 15 Decembrie 2007 21:44
totul tine de discutiile pe care le ai cu el(daca le ai)
spune-i ce i-ti place si ce nu-ti place,sau poate tu esti de vina ca nu incerci sa rezolvi problema.
daca nu face el nimic atunci fa tu,,arata-i ce-ti place si nu te conforma doar cu atat.
Eu cred ca este fff importanta relatia sexuala cu partenerul,,,poate ca acum nu gandesti asa dar in caz de ve-i da peste cineva care te face sa te urci pe pereti de placere ce o sa faci atunci???


Postat pe 16 Decembrie 2007 13:50
DRAGELE MELE.EU AM PARTE DE CLIPE MINUNATE.M-ATI INTELES GRESIT TOATE.DOAR CATEODATA PATESC SA NU FIE ASA.DE ACEEA MIE FRICA ,CA PE PARCURS SA NU SE PIARDA TOT.EL STIE CE-MI PLACE SI EU STIU CE-I PLACE.ESTE DOAR MOMENTUL ACELA CAND EU NU VREAU ,SI ATUNCI ACCEPT DOAR PT.CA ARE SI EL O NEVOIE FIZIOLOGICA.SI ATUNCI TIN OCHII INCHISI.ASTA NU SE INTAMPLA PREA DES ,DAR SE INTAMPLA SI ATUNCI NU INTELEG DE CE NU MA INCALZESC SI EU IN TIMP CE.............IN MOMENTELE ALEA NU MA ATRAGE...NU E SCANTEIA CARE AR TREBUI SA FIE ...SA SE APRINDA IN TIMP CE .........SI MA SIMT VINOVATA..DAR NU ARAT.NU AVEAM PROBLEMA ASTA.A APARUT RECENT.......
SILVIA_N
Postat pe 18 Decembrie 2007 11:58
lidiaolteanu cat timp ai reusit sa simti fluturasi ca la inceput, cand te atinge ?
emmannuela
Postat pe 18 Decembrie 2007 16:30
ACELASI LUCRU POT SPUNE SI EU CA SILVIAN N.AM PATIT SI EU ACEST LUCRU DE CATEVA ORI SI MI-AM PUS SEMNU INTREBARI?? DAR NU ESTE NEAPARAT CA NU SIMT O ATRACTIE PENTRU EL PENYTRU CA IL IUBESC SI IN ANUMITE MOMENTE NE SIMTIM BINE UNU CU CELALALT DAR TE INTELEG FOARTE BINE PE TINE CA SI EU INCHID OCHII SI STIMULEZ CA MA SIMT BINE CA SA NU SIMTA EL ASTA.... NICI MIE NU MI SE INTAMPLA DES DAR AM SI EU A SI TINE MOMENTE DE VINOVATIE...EU UNA AM AJUNS LA O CONCLUZIE CRED CA TREBUIE DISCUTA SINCER CU CEL DE LANGA TINE PENTRU CA NU ESTE FRUMOS SA NE MINTIM PE NOI SI NICI PE EL,O DISCUTIE CALMA CRED CA AR REZOLVA ANUMITE CHESTI,POATE AR TREBUI SA NE INTELEAGA SI EI PE NOI CUM SI NOI INTELEGEM NEVOIA LOR FIZIOLOGICA NU CREDETI??
samaveda19
Postat pe 20 Decembrie 2007 12:18
Pfft .. nu vroiam sa "imi bag coada in asa subiect delicat" .. dar deh nu ma pot abtine :D ... deci .. 1 la mana .. a spus Deea ceva ".nu zic ca viata sexuala este cea mai importanta intr-un cuplu.." -- ba eu zic ca este foarte importanta (sa zicem pana pe la vreo 50 de ani " da doamne sa pot si eu pana atunci :)) ) ... gandeste'te putin ca de acolo vin majoritatea problemelor in cuplu ... daca nu ii place ei/nu are orgasm sau mai stiu eu .. ajunge sa zica "inchid ochii" ( si nu de placere ) deja .. un barbat normal ar cam trebuii sa simta cat de cat ... sa isi dea seama ca "nu e dorit" sau ca nu face ceva cum trebuie .. si restul vine de la sine ... la ea incep "migrenele" & "oboseala" ... el .. tace si inghite .. dar dupa ceva timp cand ii face cu ochiul vreo "fufa" ( asa le zice mama :D ) ... su duce val vartej ... -va urma- :P
Octav
Postat pe 21 Decembrie 2007 20:00
"Apoi daca nici nu-l iubesti,nici nu-l doresti atunci nu stiu ce sa zic.... " .. lasa ca stiu eu ... se spune "run Forrest run" :P
Octav
Postat pe 21 Decembrie 2007 20:01
good point octav

Postat pe 21 Decembrie 2007 21:09
Draga silvia_n, te inteleg ceea ce zici...am fost in aceeasi situatie ca si tine; numai k eu am ales sa ma prefac incontinuare si sa nu-i spun nimic si a fost cea mai mare greseala din viatza mea.
Suntem de 3ani impreuna a fost primul si singurul(nush cat de mult conteaza chesti asta) la inceput erea foarte incintant petreceam cel putin 10 ore in pat in fiecare saptamana cu timpul insa nu a mai fost la fel...el incerca si eu cedam chiar dak stiam k la sfarsit nu o sa fie foarte ok...pana intr-o zi cand mi-am luat inima in dinti si i-am zis k eu nu ma simnt bine in timp ce facem dragoste...a trecut cam un an de atunci si tot degeaba...sunt foarte rare momentele in care eu am chef sa fak dragoste; desi el a incercat sa ma inteleaga si a incercat sa fak ori ce pentru a reveni la ceea ce a fost.
Asa am ajuns de la o relatie plina de iubire si satisfactie la o relatie de iubire si tolerantza...rare ori (subliniat de mii de ori) sunt momentele de placere pt mine.
Facand un apel la toate/ti "fetele si baieti kudika" ce este de facut? Iubire exista...dar satisfactia unde ramane?

Postat pe 17 Iulie 2008 10:37
Stii este o vorba cind te insori,cit o sa tina mierea din butoi,eu am terminat-o la fiecare aventura...mierea ce dulce a fost...si-am luat-o mereu de la capat,este sentimentul de libertate,pe care il ai,este SIMPLU totul este din PC-ul tau cum te programezi .Viata este scurta,traieste la maxim ca poate maine...va fi mai bine!
Cu drag,
Marius
rmarius
Postat pe 18 Iulie 2008 14:26
renunta urgent si cauta-ti pe cine-l iubesti cu adevarat
numai
Postat pe 19 Iulie 2008 03:28
si eu
numai
Postat pe 19 Iulie 2008 03:30
este groasnic,poate fluturasii sunt la ....mine.ce zici?
numai
Postat pe 19 Iulie 2008 03:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este cea mai mare nebunie care a-ti facut-o sau a-ti face-o? 92 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 02:42
Ce iti provoaca orgasm? 121 De la: anna_zece 24 Septembrie 2009 22:44
sall 22 De la: roses_2906 16 Iunie 2009 11:13
nu ma atrage.. sa raman cu el? 66 De la: love_strike 13 Iulie 2010 18:50
De ce barbati le trateaza pe femei k niste selvitoare?? 86 De la: tequila_cu_varza 14 Decembrie 2009 19:23