Setari Cookie-uri

ce facem cand nu mai exista atractie sexuala?

ai inteles gresit "numai"...il iubesc si inca mult, este totul pentru mine numai k dintr-un singur punct de vedere nu mai suntem pe aceasi lungime de unde si numi place asta...vreau sa fie k inainte

Postat pe 19 Iulie 2008 16:13
- ia o pauza ... iti clarifici si sentimentele ... si tot ce se poate sa revina pasiunea ... sau sa se piarda de tot ...
supermiki
Postat pe 19 Iulie 2008 17:22
sexul nu are valoare in sine,daca ati ajuns la jucarii si le-ati si acordata atentie inseamna ca nu mai este altceva decit menaj.Si probabil niic nu a fost decit o banala atractie si un interes matrimonial.e vorba de imaturitate si lipsa de educatie a cuplului.O jucarie inseamna practic un alt partener o dependenta, o inselatorie adica a materialului contra emotionalului.Voi emotional nu prea va aveti unu pe altu cel putin nu e o emotie matura care sa stimuleze fiziologic.mai pe scurt nu va iubiti,totul a fost patima...ce e mai rau e ca probabil nu o sa puteti iubi niciodata...Va recomand educatie,yoga transfigurare sexuala sau un duhovnic bun...

Postat pe 22 Iulie 2008 12:56
De la: monik_peltik, la data 2007-12-11 21:23:27atunci, SILVIA N, dupa cum am banuit problema e la tine...comunicarea! asta e solutia. poate saracul baiat nu poarta nicio vina si poate nici tu, decat aceea k nu ii spui deschis k ai vrea ceva nou; sau poate nici tu nu iti dai seama, dar in viata, tot ce se poate, ar trebui diversificat, mai ales dc esti o persoana ce se plictiseste rpd de ceva, asa ca mine...gandeste-te ,deci, ce anume crezi ca te-ar ajuta intai pe tine intr-o 'noua' experienta cu el si impartaseste-i-o.poate, cine stie, vei avea o surpriza placuta! poop


exact comunicarea la care femeile pretind ca sunt campioane e doar o vorba goala.cind simulezi ca sa se simta bine doar simulezi.daca ar afla ca simulezi poate nu l-ar mai face sa se simta bine si atunci ...ce te faci daca afla prea tirziu?Nu e cumva o inselare a lui cu tine insati?pentru ce sa se simta bine oare nu se simte bine daca te simti si tu dovada ca simulezi?Nu mai fiti asa proaste si mincinoase si fricoase (te temi ca se duce la alta daca nu e satisfacut cu tine),scuzati termenu da e adevarat, vi se pare ca faceti ceva gen martiriu daca mintiti?Sigur ca sunt si exceptii da alea nu stau pe chat ci sufera in tacere pe la tara pe undeva...Simularea e simulare,poate simulezi si casatoria treptat ...etc

Postat pe 22 Iulie 2008 13:06
renunta!!...nu mai are rost sa prelungesti agonia!
cand vei simti iar fluturii in stomac, esti pe calea cea buna!!!
viorom
Postat pe 22 Iulie 2008 13:58

Postat pe 24 Iulie 2008 14:02
discutati..e tot c poti face!dak il iubesti nu renunta la el!!orice problema are o rezolvare,orice intrebare are un raspuns!
deeaLOVEcata
Postat pe 30 Iulie 2008 23:57
De la: SILVIA_N, la data 2007-12-10 15:54:21partenerul meu nu ma mai atrage.trebuie sa stau cu ochii inchisi sau sa spun ca ma doare capu.nu tot timpul.
ne intelegem super dar in pat e dezastru cateodata.
inseamna ca trebuie sa renunt?putem avea o relatie cu satisfactii sexuale limitate?


cine e dezastru? tu sau el? daca spui de el, (a nu se intelege ca ii iau apararea) poate o fi... nu stiu... dar nu ti-ai pus intrebarea, ca prin comportamentul tau, (dureri de cap...etc...) poti chiar tu sa fi dezastru? ... a se intelege cauza.... ,,poate te-ai plictisit'' de el.... nu stiu... dar esti sigura ca in materie de sex tu esti cea care ,,e meseriasa'' si el dezastrul?

Postat pe 1 August 2008 10:50
De la: lidiaolteanu, la data 2007-12-15 21:44:17Dragele mele, nu va amagiti. Intr-o relatie de cuplu sexul conteaza foarte mult. Tot timpul o sa va doriti ceva nou, ceva care sa va trezeasca interesul. Si veti cauta acest ceva in afara relatiei. Pana la urma veti gasi ce cautati si tot ce ati cladit pana in acel moment se duce de rapa. Si atunci, pentru ce sa lasati sa treaca timpul alaturi de un om care nu va este potrivit? Puteti gasi omul care sa va fie si un bun prieten si un minunat amant... Va spun eu, fluturasii dureaza al naiba de mult atunci cand iubesti cu toata fiinta pe cineva. Nu pleaca nicaieri, nu dispar, nu mor... Raman acolo si te fac sa simti ca atingi cerul cu mana cand te atinge... Cautati fetelor, nu merita sa tanjiti alaturi de un barbat pe care oricum il veti parasi pana la urma...


de acord cu tine!!! dar te intreb.... daca ,,acel ceva nou'' iti este propus de sot... il accepti? (daca doar ,,noul'' e problema... si nu altele...) eu cred ca nu... interesant de ce ,,noul'' este acceptat de la alt barbat? de ce?... ,,voi il stiti'' cel mai bine....

Postat pe 1 August 2008 10:58
Grea situatie. Eu insami aveam un prieten ideal, un prieten bun si minunat. am zis ca e partenerul ideal de casatorie si am incercat.Ei bine, daca nu e atractie .. nu e nimic. L-am ranit si l-am pierdut si ca prieten. L-am parasit si desi toti m-au blamat.. am ajuns la concluzia asta. Sexul conteaza, atractia conteaza. Si am fortat degeaba situatia.
Daca la tine mai exista atractie lupta, daca te ia durerea de cap cand te gandesti la urmatorii 20 ani langa el.. pleaca.

Postat pe 1 August 2008 13:02
Shi yo am momente knd nu am kef shi are de lucru pana sa ma fak sa vreau....Asta se intampla in general in kzurile in kre m`a suparat inainte,iar mie nu`mi trece supararea cu tandretzuri..pe mn tre intai sa ma linishteshti moral shi apoi sa sari pe mine... Dar dak partenerul tau nu te mai atrage , poate k nu`l mai iubeshti....sau poate ar trebui sa skimbatzi ceva..inkt sa`tzi fak mereu placere....sa fie mereu ceva nou....
d33a89
Postat pe 1 August 2008 14:42
Incearca a discutu cu el si sa luati o pauza in privinta sexului de o perioada de timp si cand va revedeti fa-i o eara romantik da-i de i9nteles k vrei sa repete si el gestul.dak nici asa nu merge inseamna k intre voi a fost ceva care s-a stins incetul cu incetul.O relatie e 50% sentiment si 50% sex.trebuie sa existe o corelatie intre cele doua.doar la batranete poti vorbi de dragoste fara sex da scum nu vad rostul!
s26
Postat pe 1 August 2008 19:03

Postat pe 6 August 2008 16:06
Buna fetelor.Si mie mi se intampla lucrul asta de vreo 2 luni.Suntem impreuna de 2 ani si jumatate, acum ne-am mutat oficial impreuna singuri.Am crezut ca o sa fie o nebunie,dar nu este asa.El ar vrea sa facem dragoste zi de zi...si eu din pacate il refuz.Din totdeauna am fost compatibili in materie de sex,dar nu stiu ce m-a apucat.Mai rau e ca a inceput sa-mi spuna ca nu ma mai simt atrasa de el.Sincer nu stiu.Alt tip nu am cunoscut, ca sa fie vorba de o alta atractie.traiesc intr-un stres continuu deoarece il refuz.Intr-o seara ca sa ma revansez intr-un fel sau altul am aprins lumanarele in toata casa ,apoi eu intr-o lenjerie sexi il asteptam pe scari inconjurata de lumanarele si sampanie langa mine.A ramas surprins,l-a incantat tare gestul meu, a iesit o noapte de dragoste perfecta, dar apoi la cateva zile am devenit iar fara chef.Pe zi cand sunt la servici si eu si el, ii trimit mesaje ca vreau sa fac dragoste cu el asa si asa, apoi cand ajung acasa ,fac un dus, imi trece cheful, si el trage de mine.A obosit si el si eu...si de aici incep certurile.Ideea e ca avem si o comunicare buna, deschisa, si degeaba... sper sa-mi revin, ca mi-e frica ca il indepartez...
silvia_teodora
Postat pe 7 August 2008 12:52
Fetelor1Se pare ca fie va mintiti pe voi fie nu mai ganditi cum trebuie(scuze) fie nu va dati seama ca nu iubiti.Ainchide ochii cand faci dragoste cu cineva.psihologii spun ca nu mai este nimic,sui nu te gandesti la persoana cu care faci sex.E GROAZNIC.Nu va amagiti.Viata merge inainte.Va amagiti si pe voi si si pe ei.Credeti ca merita?Trebuie sa stati de vorba voi cu voi siu sa va dati seama ca va mintiti.Din pacate acesta este adevarul si este confiramt si de stiinta.Oricum eu va doresc succes la toate si cand deschideti ochi in timpul sexului sa-l vedeti pe acel Fat Frumos,pe care-l visati cand sunteti cu ochii inchisi si faceti sex cu ...altul.Nu mi-as dori in viata mea O ASEMENEA FEMEIE.FERESTE PE TOTI BARBATII DE ASA CEVA.Bafta!
numai
Postat pe 22 August 2008 16:50
Silvia parerea mea e ktre sa vb intre voi neaparat..sa-i spui ce-ti place knd iti face si ce nu-ti place cand iti face..si eventual ce ti-ar place sa-ti faca...dak te-ai plictisit d aceleasi chestii..nush..schimbati locu.ardeti-va in natura..sau p plaja sau in padure intre copaci...dak vi greu sau prea frig afar atunci luati-va jucarii de pe net...va uitati amandoi si va hotarati c v-ar place..nush.variante is multe...ultima ar fi sa mai aduceti ink o pers intre voi..sau chiar un cuplu...poate va face sa va dati seama d mai multe...nush..papa
Cioplinsky
Postat pe 24 August 2008 15:40
De la: deea_elena, la data 2007-12-14 23:32:44Ai dreptate Me1985..sexul conteaza..dar nu el este cel mai important intr-o relatie...spun asta din propria experienta....in ultima perioada relatia mea si a fostului meu iubit, cred...de fapt sunt sigura ca s-a bazat mai mult pe sex..la pat ne intelegeam de minune, parca eram suflete-pereche...cum se termina totul..ne imbracam...si incepeau eternele certuri...la noi toate certurile, se rezolvau in pat...pana la un moment dat, cand nu s-a mai putut...lipsa de comunicare si respectul si-au spus cuvantul..degeaba era iubire, sex de calitate..daca nu era respect si comunicare...


Sunt pareri si pareri...Eu cred cu toata convingerea ca sexul e ESENTIAL intr-o relatie, si-o spun din proprie experienta. Degeaba are 1001 de calitati, daca atunci cand sunteti in pat nu exista acea "chimie"...Si tot din experienta spun ca "potrivirea" din punct de vedere sexual, nu o gasesti chiar pe toate drumurile, cu oricine. Asadar daca aveti un partener care va face sa vibrati de fiecare data cand va atinge (nonsexual) puneti-i un gardulet frumos si viu colorat imprejur si nu-l mai lasati sa plece niciodata de langa voi.
koph
Postat pe 26 August 2008 09:59
De la: SILVIA_N, la data 2007-12-10 15:54:21partenerul meu nu ma mai atrage.trebuie sa stau cu ochii inchisi sau sa spun ca ma doare capu.nu tot timpul.
ne intelegem super dar in pat e dezastru cateodata.
inseamna ca trebuie sa renunt?putem avea o relatie cu satisfactii sexuale limitate?

Acum depinde si in ce relatie esti cu partenerul.Dac ti-e sot atunci fa pe dracu-n patru si reinvie atmosfera.Incita-l,excita-l,gadila-l pana-i vien omului cheful si o face cu tragere de inima si-apoi ai sa vezi ca pofta vine mancand.Dac ti-e pur si simplu partener ....stii tu...valea!
ana_lili36
Postat pe 27 August 2008 12:31
Eu cred ca mai bine te-ai desparti de el!ce e aia sa cauti mereu motive iar referitor la pat cred ca ar tb sa vb cu el si sa rezolvati problema!

Postat pe 5 Septembrie 2008 14:15
si eu sunt sunt intr-o situatie asemanatoare eu si iubitul meu am fost despartiti un an dupa care ne-am impacat si intr-o seara iubitul meu m-a invitat la el era foarte tandru senzual cu mine ma inebunea cu saruturile si tandreturile lui si mi-a spus ca doreste sa ramin cu el o noapte si sa dormim impreuna dar surpriza cind am ajuns cu el in pat nu mi-a venit sa cred ca nu s-a atins de mine privea la televizor filme si ma ruga sa ii fac un masaj la spate toata noaptea a dormit linga mine fara sa imi faca nimic nu mai stiam ce sa cred si chiar l-am intrebat cum poate sta asa si mi-a spus ca e indiferent fata de mine atunci nu mai stiam ce sa cred despre el daca ii sunt asa de indiferenta oare de ce a dorit sa doarma o noapte cu mine in pat voi ce credeti fetelor?

Postat pe 22 Octombrie 2008 20:44
CAND ATRACTIE NU E..NIMIC NU E..nu are rost sa ne prefacem ca ne doare capul sau eu mai stiu ce..e important sa faci dragoste..cel putin eu consider ca e una dintre cele mai importante aspecte intr-o relatie..dar nu cea mai importanta...daca nu mai simti ce simteai..e cazul sa vb cu iubitul..prietnul sau sotul..comunicarea rezolva multe lucruri...si E MAI IMPORTANT SA STI SA REZOLVI..DECAT SA LASI SA SE DIZOLVE O RELATIE..

Postat pe 29 Octombrie 2008 12:41

partenerul meu nu ma mai atrage.trebuie sa stau cu ochii inchisi sau sa spun ca ma doare capu.nu tot timpul.
ne intelegem super dar in pat e dezastru cateodata.
inseamna ca trebuie sa renunt?putem avea o relatie cu satisfactii sexuale limitate?




daca il iubesti si esti hotarata sa mergi mai departe cu el, o sa-ti treaca...toti avem perioade mai bune sau mai putin bune, macar puteti testa cum va intelegeti, si daca va intelegeti, fara sex...

Postat pe 29 Octombrie 2008 13:50
dak nu mai exista atractie sexuala...
...incercam sa'l iubim

dak nu merge
ii spunem ADIO
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:01
cum va merge acum?
a trecut anul aproape de cand ne-ai dezvaluit problema ta...sper ca ai luat decizia care trebuia...
diana_md
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:09
De la: Me1985, la data 2007-12-14 21:22:24Pot sa ma bag si eu intre fete?!
Eu as vrea sa rezum totul la ceva foarte simplu!

Eu daca vad ca aceea femeie nu se manifesta, nu se misca ,pur si simplu sa vad ca ii face placere pentru mine e total nasol ca baiat.

Un baiat daca nu simte ca ofera placere e total NASOL pt el.
Pt mine cel putin daca nu ofer orgasm mai bine nu fac nimic!
SA imi ceara ORICE sii fac doar sa o vad bucuroasa dupa!
Daca ea nu se simte bine , nici eu nu ma simt bine!
SEXUL CONTEAZA!
bn spus
madutza58
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:39
daca il iubesti cu adevarat, vorbeste cu el, incercati sa rezolvati impreuna problema, experimentati lucruri noi (stiu eu, mai diversificati pozitiile, alegeti locuri noi, neobisnuite, oferiti-va suficient timp pt asta.... ) oricum tine mult de relatia dintre voi si de comunicare, trebuie sa fi sincera cu el, pt k probl asta nu e numai a ta, ci a amandurora
sweety13
Postat pe 4 Februarie 2009 10:18
Incearca sa comunici problema ta partenerului, dar nu direct, se poate simti jignit...spune-i ca ai vrea sa nu mai faceti sex o perioada...1 luna...2 depinde cat de des o faceti voi...alege o perioada maricica, dar pe care sa ajungeti sa o asteptati amandoi, aveti voie sa va sarutati, mangaiati, dar pastrati anticiparea, trebuie sa doresti momentul mai mult. Si nu cred ce s-a mai scris ca ce e mult strica, dar uneori, parca mi se face dor de anticipare:P
anachronism
Postat pe 4 Aprilie 2009 01:26
De la: monik_peltik, la data 2007-12-11 21:23:27atunci, SILVIA N, dupa cum am banuit problema e la tine...comunicarea! asta e solutia. poate saracul baiat nu poarta nicio vina si poate nici tu, decat aceea k nu ii spui deschis k ai vrea ceva nou; sau poate nici tu nu iti dai seama, dar in viata, tot ce se poate, ar trebui diversificat, mai ales dc esti o persoana ce se plictiseste rpd de ceva, asa ca mine...gandeste-te ,deci, ce anume crezi ca te-ar ajuta intai pe tine intr-o 'noua' experienta cu el si impartaseste-i-o.poate, cine stie, vei avea o surpriza placuta! poop


Ai dreptate. Si eu zic ca ar trabui sa diversifice, dar nu de pozitii, ci de persoane...Sincer! Incepi o relatie si dupa cateva nopti ¨fierbinti¨o faci monotona. Vezi ca aceasta relatie incepe sa moara si incepi sa ¨fabrici¨noi nopti fierbinti? Este ca si cum ai scoate carbunele pe trei sferturi ars din foc si l-ai lasa sa se raceasca dupa care il bagi din nou in foc ca sa te incalzesti. Daca ceva este putred, pai putred ramane ca ¨resurection¨am vazut doar in filme...Ei spun ca se inteleg bine. Pai si eu ma inteleg bine cu toate vecinele...
Eu am inteles (dedus) din ce spune ea ca la inceput el a fost bun la pat si brusc nu mai este...hahaha De ce oare?Hai sa fiu porc si sa-ti spun variantele cauzei. (sunt doar doua)
1. Ea a fost inca din prima seara ca si un tort in viata lui. Iti spun eu ca daca incerci sa mananci tort (dulciuri) mai mult de 3 zile la rand, o sa ti se faca greata. (acum citeste te rog printre randuri)
2. Inainte de a fi nevoita sa inchida ochii, se misca sau facea reclama la papusi gonflabile? Ca si in cazul porcilor de barbati se mai intampla sa-ti fie greata de cauciucuri...
Ea cu altul si el cu alta! Aaa! Va suferi saracuta dupa? Si atunci de ce tine ochii inchisi? Daca insa nu va suferi...ce asteapta?
wideopensecret
Postat pe 20 Aprilie 2009 17:53
atractia si iubirea dpv de vedere sunt 2 lucruri diferite sau poate eu gandesc ca un baiat... ma atrage barbatul de pe strada ptr ca e grizonat si are niste buze care cer muscate... dar asta nu inseamna ca il iubesc sau ca as putea vreodata sa-l iubesc cum imi iubesc iubitul... nu cred ca dupa ani de convetuire o sa mai fie ca la inceput... la inceput e de 3 ori pe zi ... dupa o perioada de 3 ori pe saptamana... imp e ca sa o faci doar at cand tu vrei sau el sa te aduca in starea necesara ca sa vrei.. in rest spune nu... ii faci si lui un bine si tie... la mine cel putin a dat rezultate..
mvlaura
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:05
cand dispare atractia sexuala singura solutie reala e despartirea,ca doar dragoste cu forta nu se poate nu -i asa?................
kudika008446
Postat pe 20 Aprilie 2009 20:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu simt placere in timpul actului sexual 9 De la: kudika_952130 24 Ianuarie 2014 05:50
Metode de a reaprinde pasiunea in cuplu!!! 1 De la: blue_moonbutterfly 10 Noiembrie 2009 22:38
sarcina? 7 De la: lloremmy 3 Octombrie 2011 01:03
inselat 26 De la: felixcat 13 Septembrie 2009 16:51
Iubirea nu are varsta :) 31 De la: kudika050320 10 August 2013 19:16