Setari Cookie-uri

Nu stiu sa ma imbrac

manuela cred ca esti cam prostuta da e ok

Postat pe 2 Februarie 2008 16:19
buna Manuela :) Multumesc ptr sustinere,am primit o multime de mesaje private,iar cei care mi le-au trimis imi dadeau perfecta dreptate :) Iti multumesc si tie :) Am observat ca blondapepe se comporta mai binisor cand este complet ignorata.. ce sa-i faci... e greu pt ea sa foloseasca lb materna intr-un mod corect.. Deehh!! :)
carmenssita
Postat pe 3 Februarie 2008 18:19
am urmarit discutiile si am observat ca prea putine idei in ceea ce priveste intrebarea pusa si cam multa cearta de la un lucru de bun simt - scrierea corecta. vad ca se face din nestiinta o virtute. asa o fi moda. insa, in general si mai tot timpul , se scrie "du-te, las-o, inscrie-te, etc."nu e vorba de greseli datorate grabei ci, din lipsa cunoasterii unor norme ortografice la nivel de clasa a 4 a, absolut obligatorii . e ca in moda. asa cum hainele puse la nimeriala, dau o nota de papagal celui/ celei care le poarta, asa si modul de a scrie si reactiona spune ceva despre omul respectiv. tupeul nu inseamna punere la punct. :)

ca sa fiu la topic, as spune ca o femeie bine imbracata e acea femeie care nu frapeaza la o prima vedere. e o stiinta in a te imbraca astfel incat sa nu shochezi cand apari dar nici sa treci neobservata. poate trebuie sa gasim acea nota de armonie intre personalitatea noastra si hainele care ne avantajeaza. atentie mare la accesorii. ele dau culoare unei tinute dar, pot foarte usor sa ne impinga spre extreme caraghioase, avand in vedere ca materialele din care sunt confectionate - in general plastic, sticla, musama - nu dau o nota de eleganta decat daca, nu fac nota discordanta cu restul tinutei.de exemplu: margelele mari, posete uriase, curele late nu favorizeaza persoanele scunde . asa cum, culorile tipatoare, modelele mari de la imprimeuri, nu avantajeaza persoanele plinute.
sitotusi
Postat pe 4 Februarie 2008 09:10
BUNA SI FELICITARI PT FINTA CARE AI ADUCO PE LUME DESPRE PROBLEMA TA EU SUNT DE PRINCIPIU SA FII TU INSUSI IN TOATE PRIVINTELE
HANESCUANA
Postat pe 22 Februarie 2008 17:55
BUNA CE ITI MAI FACE BEBE? DUPA PAREREA MEA EU TE SFATUIESC SA FI TU INSUSI IN TOATE VRIVINTELE ASTA SPUN EU CA E MAI BINE
HANESCUANA
Postat pe 22 Februarie 2008 17:59
:))))cred k tipa de mai sus a scris comentariul ,in felul in care l-a scris,intentionat(apropo de discutia de mai devreme).....P.S.:nu de alta ,dar "insusi" eu am observat lucrul asta:|
crissssa
Postat pe 23 Februarie 2008 17:40
Sincera sa fiu sunt inscrisa pe acest forum de foarte mult timp, dar nu v-am scris niciodata. Imi pare rau ca s-a ajuns la astfel de conflicte intre membrele acestui forum. Credeam ca de obicei lumea,sau mai bine zis "fetele", ajung aici pt. a se imprieteni, sa vorbesca si ele, sa-si dea cu parerea, sa se incurajeze una pe cealalta. Sunt mahnita sa vad ca se intampla asa ceva...in loc sa va gasiti noi prietene si confidente aici, voi va jigniti intre voi. Nu toata lumea este la fel,nimeni nu e perfect, iar noi trebuie sa acceptam acest lucru, deci nu poti cere la urma urmei ca toata lumea sa-ti scrie corect gramatical. Chiar si cine a comentat nu a scris corect. Ok, am inteles ai facut o observatie, dar urmatoarele dicutii chiar au inceput sa fie deplasate. Dar asta se intampla pt ca suntem femei si in general femeia simte nevoia sa fie rautacioasa. Imi pare rau ca asa suntem noi femeile in general si sper sa numai fie conflicte de acum incolo.
jackkie
Postat pe 24 Februarie 2008 10:17
Nu vreau sa va suparati pe ceea ce am scris mai sus, dar pur si simplu nu am putut sa ma abtin. Cred ca sunt multe subiecte care pot fi dezbatute aici, pe forum, lucruri care sa fie de interesante, lucruri care sa va ajute...incercati sa aveti o comunitate a voastra si sa intrati pt. a va ajuta, nu pt. a va jigni. Va pup si imi cer scuze daca am jignit pe cineva.
jackkie
Postat pe 24 Februarie 2008 10:25
Buna,
azi m-am inscris!
Am intrat pe topic fiidca vine primavara si am trecut ieri prin magazine.
Am avut o problema asemanatoare anul trecut. Am 1.70 m si anul trecut pe vremea asta aveam 90 kg. Eram stresata constant de problema hainelor si nimic nu ma mai incapea. Si la proba la magazine era ingrozitor. Parca toate bluzele, toate fustele, toti pantalonii pe placul meu erau facute pentru domnisoarele de pe podium. Inteleg cum e. Si atitudinea ti se schimba, esti stresata de grasimea de pe corp, de lumea care se uita ciudat, de fetele dragute pe langa care treci si ti se pare ca esti ultima de pe pamant. Asta pana cand am zis "halt!", am inceput sa mananc mai putin, am renuntat la sucuri acidulate, la pizza, la chipsuri, la alune, etc....am inceput sa merg la sala. Mi-am luat chiar pantaloni cu 2 marimi mai mici si nu m-am lasat pana nu am incaput in ei. Si am inceput, incet, incet, sa-mi schimb modul de viata. Am devenit mai activa, mai implicata in ceea ce se intampla in jur, am inceput sa ies mai mult. Conteaza mult. Vezi, inveti, o bluza care sta fain pe o tipa si care sigur ar sta mai bine pe tine. Ultimii pantofi, ultima bratara. Este important sa te uiti la ceilalti, sa te mulezi si sa-ti faci stilul tau, in pas cu ceilalti. Am 63 kg si imi place acum sa le fac in ciuda madamelor de la departamentul contabil cand imi pun decolteu la serviciu. Si... vorba blondei de la drept: never underestimate a lady with a french manicure.Sus steagul!
mikhaela
Postat pe 24 Februarie 2008 17:17
vizavi de galcevaa dintre carmensita si blondapepe...fiecare e liber sa scrie cum vrea,cum stie,ce stie...insa parerile celor ce nu scriu corect gramatical nu prea sunt luate in seama din pacate,oare de ce ?:D
lief
Postat pe 27 Februarie 2008 13:52
vizavi de galceava*-pardon- eroare de scriere in viteza,precizez,si nu gramaticala
lief
Postat pe 27 Februarie 2008 14:22
pai daca iti place mai mult cum arati elegant adopta o combinatie intre comfortabil si elegant...casual mai exact. Fusta de ex iti recomand cu talie mai joasa ca sa nu te simti incomod,pantofi cu toc gasesti de toate felurile(mie imi plac f.inalti si toc cui,crede-ma au un efect super la orice ora, dar cred ca ti-ar fi incomozi asa ca linistita poti purta cu platforma si un toc mediu)iar in rest un sacou cambrat,o bluzita uni si un sutien adecvat te pot transforma dintr-o femeie ok intr-o femeie dupa care nu se uita doar barbatii,ci chiar si femeile sa te evalueze ;)

Postat pe 28 Februarie 2008 11:15
INDIFERENT CE ATI SPUNEINADMISIBIL CU ASTFEL DE GRESELI GRAMATICALE>>>>>CUM AR SPUNE GEORGE PRUTEANU>>"">LOAZA-I LOAZA!"
Referitor,la tinuta,cea sport eleganta este cea potrivita.Totul tine insa de personalitatea ta,pecare trebuie sa o pui in valoare.Fa doar ceea ce simti!SUCCES!
Quarelin
Postat pe 28 Februarie 2008 17:41
In primul rand cumpara-ti resviste de moda gen Cosmopolitan,Glamour,Elle.
Sau cel mai bine intra pe polyvore.com si compune-ti tinute de acolo.Poate iti va fi de ajutor.
Si eu cand eram mai micuta eram un adevarat dezastru in aceasta privinta.Dra m-am documentat de pe internet si din reviste.Acum sunt multumita de stilul meu vestimentar care e laudat de toata lumea.
isabella17
Postat pe 5 Martie 2008 17:37
Domnisoara Blondapepe esti cam frustrata,nu crezi,daca faci o anumita persoana de pe forum prostuta.Sunt convinsa ca in viata ta reala nu zici nici car nici mar unei persoane.
isabella17
Postat pe 5 Martie 2008 17:38
isabella17 dute si inpuscate

Postat pe 10 Martie 2008 17:57
Se vede clar ca gramatica nu se simte prea bine in preajma unora!Oare despre acest subiect se va discuta la infinit sau persoana in cauza va incerca sa remedieze aceste lacune,(tocmai ca sa evite sa fie luata in balon)?
auraslavila
Postat pe 10 Martie 2008 19:29

Buna fetelor!am intrat si eu pe forum sa gasesc subiecte interesante dar ce sa vezi!?doua domnisoare se cearta!oricum e bine de luat aminte cand cineva iti face o observatie fara sa simti vreo izma de ataca asupra persoanei tale.
Uite e ex.daca mi-ar fi spus mie despre problema gramaticala nu as fi luat-o atat de personal incat sa fac un scandal atat de mare pe forum.
As fi recitit acel comentariu si daca as fi gasit problema gramaticala data viitoare s fi incercat sa nu o repet asta fara sa ma simt jignita.
Eu nu cred ca a fost o jignire la adresa domnisoarei,,Blondapepe,,ci cred ca a fost doar o sugestie referitor lanoi toti care din diferite motive mai facem greseli gramaticale nu?printre aceste persoane se poate numara si domnisoara Carmenssita nu?asa ca domnisoara Blondapepe nu o lua atat de personal pentru ca aceasta referire era asupra tuturor spre ex.eu fac multe greseli gramaticale din neatentie si graba de a scrie mai repede asa hehehehehe!pace fara vorbe dure........
pace
Postat pe 13 Martie 2008 15:58
pace nu ziceam nimic dar a zis-o intr-un mod care ma enervat din care iesea ca e o mare desteapta eu nu am corectat pe nimeni chiar daca a gresit nu ma intereseaza nu intru pe forum ca detectiv de greseli.

Postat pe 17 Martie 2008 11:53
Buna
Sper ca nu te-a suparat comentariul meu Blondapepedar totusi nu am inteles deranjul acelor vorbe oricum cred ca ar trebui sa discutati mai la subiect nu crezi?
pace
Postat pe 17 Martie 2008 20:54
pe internet gasesti o multime de solutii, haine care mai de care, intra pe sightul envy si acolo ai de unde alege si iti zice si din ce magazine poti sa iti achizitionezi lucrurile respective si au si multe alte lucruri interesante respectiv cu moda si ce se poarta. Sa ai mare incredere in tine. Eu is mica la inaltime (151 cm) dar nu ma plang, sunt si slabuta dar treb sa recunosc si frumusica. Nu incerc sa ma dau mare doar ca iti arat ca treb sa ai incredere in tine. Si oricum sunt sigura ca ai tu frumusetea interioara care conteaza mult mai mult, dar e de inteles ca vrei sa te imbraci si tu cat de cat dupa moda: o sa reusesti, si multi au zis sa iei o prietena cu tine cand te duci la shopping (una care stie sa asorteze hainele si sa se imbrace) si si eu personal iti dau acelasi sfat dar fa si tu niste incercari singura singurica, uita-te pe diferite sighturi sunt sigura ca o sa gasesti diferite lucruri care o sa iti placa. Pupici pt toata lumea
szeretnifogsz
Postat pe 7 Aprilie 2008 05:23
eu am ajuns la concluzia ca nu hainele conteaza in primul rand, ci niste accesorii deosebite fac tinuta speciala. mi-am luat niste hainute destul de dragute de curand, dar dupa ce le-am purtat de cateva ori mi-am dat seama ca nu mai sunt asa de interesante cum mi s-au parut cand le-am luat. asa ca abia astept zilele astea sa dau o raita prin magazinele de margele, cercei, gentute si daca sunt accesorizate cum trebuie, nu inzorzonate sa-ti "sparga pupila", orice haine devin sic

Postat pe 8 Aprilie 2008 09:38
As avea si eu o intrebare, daca imi raspunde cineva, cum se face ca o persoana care introduce un topic sau subiect, vreau sa intru pe profilul respectivei si nu se poate si nici nu scrie numele ei deasupra pozei(avatarului), in cazul de fata, fata care a postat subiectul in topicul acesta

Postat pe 23 Mai 2008 18:24
Hei, fetelor, va credeti scunde la 1,65 sau 1,68cm?!?! Eu am 1,64 si am fost multumita pana acum, chiar ma credeam inaltuta! Daca mai pun si un pic de toc si e perfect!Mai lasati revistele si cifrele standard de acolo ca nu sunteti la examen! Acum m-ati bagat in depresie, si nu mai pot sa cresc ca sunt prea mare in ani (31)
maralupu
Postat pe 22 Iulie 2008 13:39
Slabeste folosind fructul Basha
Miercuri,Joi,Vineri,..16,17,18.. iulie,august,septembrie,.. 2008,2009,2010...Zile nici prea "grase" de prea multe evenimente dar nici prea slabe de lipsa lor..Zile ideale este pentru cineva care slabeste folosind fructul Basha.NU TE MAI INGRASA UTILIZAND TRATAMENTE/PASTILE DE SLABIT!!SLABESTE FOLOSIND FRUCTUL BASHA(intre 6-9 kg din chiar primele saptamani de folosire a tratamentului)
id:fructul_basha
0731895539.

Postat pe 23 Iulie 2008 00:12
Ptr. Carmensita. Cand scrii la tastatura si te grabesti se mai strecoara cate o greseala. Si nu cred ca esti in masura sa dai lectii. Sfaturi poate, dar abtine-te un pic, si tu ai greseli si nimeni nu te-a criticat. Pana acum. Nu uita: a gresi e omeneste. Eu sunt unguroaica si uneori romani get beget vb mai prost ca mine asa ca...
rosuveronika
Postat pe 13 August 2008 21:22
Blondutzo,impusca-te se scrie cu m intre i si p .Ai terminat liceul? Cum?
Uite asa se duce de rapa limba romana.In 10 ani ce acum incolo romana o sa fie o limba moarta, iar limba computer o limba la moda.Dar e okay fetelor sa va certati pentru ca din disputa apare progresul.
Sa speram intr-un progres pentru tine draga mea in a invata corect limba romana, ca la carte nu ca in manele.
micabis
Postat pe 16 August 2008 19:19
Vai de capul meu!

Postat pe 22 August 2008 15:05
dragutzo,nu mai face atat scandal ca aia nu stie sa scrie si asa mai departe....nici u nu esti prea breaza cand scrii atata sau vreio...deci...uita-te mai intai in gradina ta..people make mistakes
paulista21
Postat pe 9 Septembrie 2008 23:58
stiti ce nu inteleg? de ce va mai omorati sa-i corectati pe cei care nu vor?se vede clar ca fata nu vrea sa invete!!!! e adevarat orice om greseste dar cand i se face observatie e bine sa te corectezi.Pt ca sa va spun sincer:este enorm de grav daca la o anumita varsta nu stii elementele de clasele primare! este dureros mai ales cand esti roman!pai ce pretentie sa mai avem la straini. Mie nu-mi place cum se vede un cuvant scris gresit (ma refer la cratima, nu la o litera in plus sau in minus din greseala) atunci cand citesc. Sincer nu da placut ochiului!!! Nu ma intelege gresit blondaponte sau cum iti zice, ca nu te critic, nu critic pe nimeni, dar fata aceea avea dreptate! tu nu trebuia sa ripostezi in felul asta! si eu mai gresesc dar imi recunosc greseala si n-o mai repet! si a zis aici cineva de faptul ca e blonda si de asta nu stie!! care e problema cu blondele?si eu sunt blonda dar pana acum n-am intalnit bruneta sau roscata care sa ma invete ceva!!! asa ca terminati odata cu chestia asta: ,,e blonda si e proasta,,
raluca_sarbu
Postat pe 24 Septembrie 2008 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baba si mitraliera 91 De la: mimoz 23 Noiembrie 2011 23:49
ce haine arata fundul mare ?? 31 De la: Ame_ly 8 Mai 2011 21:32
rochitza neagra ;)) 8 De la: nattalya 24 Aprilie 2009 18:52
am si eu nevoie de ajutor 1 De la: funkygirlgeo 11 Septembrie 2009 19:00
compatibilitate 1 De la: AgachiBianca 1 Noiembrie 2009 08:20