Setari Cookie-uri

Nu stiu sa ma imbrac

Sunt de acord cu Raluca...fazele cu blonde , roscate sau brunete sunt deja "fumate". Am observat ca deja e o moda peste tot(forumuri, messenger,si alte bucurii electronice) in a nu mai desparti cuvintele...sau s-a transformat toata incultura asta intr-un trend doar pentru a masca lipsurile unora. Ma bucur ca exista oameni care mai atrag atentia, pentru ca sincer ma gasesc printre cei care sunt socati ca in Romania nici macar limba noastra nu se mai scrie sau vorbeste corect.
just_me_carmen
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:28
draga mea...iti recomand tie si tutror fetelor/femeilor "Manual de stil" de Dana Budeanu.pt a te simti o adevarata femeie....spor la citit
paulista21
Postat pe 25 Septembrie 2008 21:12
De la: blondapepe, la data 2008-03-10 17:57:12isabella17 dute si inpuscate


hey tu blondy, pai ce facem aici? ai lipsit cumva de la ora in care tovarasa invatatoare a zis ca inainte de ,,p'' si ,,b'' se pune m?? vaaai tu ce fata chiulangioaica sa nu mai zic de DU-TE si IMPUSCA-TE !!!!!!!1

Postat pe 25 Septembrie 2008 21:20
fetelor de ce va certati pe topic-ul alteia?oamenii mai si gresesc.asta e...nu trebuie sa ne certam pe niste greseli de gramatica..va deranjeaza retina sau ce?asta e..daca unele pers nu stiu sa scrie,prostia lor..da' nu tre' sa va certati pe aici.deschide-ti alt topic daca vreti.mai bn i-ati da niste sfaturi fetei asteia care a cerut si ea o parere si va rezumati doar la subiect.......e lispa de respect...
paulista21
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:49
bhuey frate..ce probleme au unii:))....hmmm care dintre fetele de pe aici imi da si mie niste de idei....cum sa ma imbrac la un majorat:D:D:D:D...am ramas in pana de idei...am niste papucei negri cu toc(de lac)..dar nu prea shtiu cu ce sa i imbrac..fusta,pantaloni.:-/...kre m ajuta si pe mine?:D:D:D:d...va pupacesc:*:*:*
angelkamy
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:02
iti recomand o rochita lejera cu ceva auriu sau argintiu pe ea...sau poti incerca o combinatie de fusta neagra satinata si-o bluza rosie...sa iesi in evidenta...:D
paulista21
Postat pe 27 Septembrie 2008 16:25
mersi mult pentru sfat (paulista21 ):*:*:*:*:*...te poop dulce
angelkamy
Postat pe 28 Septembrie 2008 20:23
De la: AnitaE, la data 2008-01-02 00:58:07Mary tzine enorm de mult de felul cum te simtzi tu in pielea ta.Dupa cum vorbeshti tu simt ca nu prea ai incredere in tine shi tocmai de aceea nu ieshi din 'confortul' blugilor. Tu trebuie sa schimbi in primul rand felul in care te uitzi la tine shi felul in care gandeshti despre tine, dupa aceea o sa ai shi 'tupeul' sa portzi shi alt gen de haine. Uita-te in oglinda shi spune-tzi care sunt lucrurile care itzi plac cel mai mult la tine (shi trage-te de maneca de fiecare data cand te uitzi la negative, important e aici sa te concentrezi numai pe pozitive).Eh cand tzi-ai gasit lucrurile care itzi plac cel mai mult la felul cum aratzi shi care adauga la felul in care eshti tu ca persoana atunci concentreaza-te in a le scoate in evidentza,de exemplu: itzi plac ochii tai foarte mult, atunci fa-tzi un machiaj care sa itzi accentueze ochii shi poarta haine care nu trag atentzia de la ochi cin din contra ii acentuaza (deci haine simple,culori cat de cat inchise), daca itzi place cum ai picioarele atunci accentueaza-tzi-le, nu neaparat prin fuste scurte, blugii strimtzi sunt IDEALI pentru picioare lungi sau subtziri, rochiile shi fustele lugi sunt ideale in cazul in care vrei sa aratzi mai inalta.Daca ai forme rotunde shi itzi plac atunci rochitzele care cad pe corp sunt ideale sau fustele stilou cu camashutze, din nou blugii strimtzi sunt ideali pentru a evidentzia formele. Daca vrei sa evidentziezi parul atunci fa-tzi o coafura care sa tzi-l scoata in evidentza.Daca esti genul de tipa zambareatza shi mereu gata sa ai fun buclele sunt purrrfect :), daca eshti tipul mai serios atunci fatzi parul drept shi lucios eventual daca vrei sa adaugi putzina adrenalina shi schimbare incearca un nou ton al culorii, ceva mai indraznetz decat de obicei.Eh acestea sunt doar cateva sfaturi, sunt enorm de mult de zis, important e sa incepi din inauntru shi apoi sa progresezi spre exterior, deci trage-te de mana shi spune-tzi cat de frumoasa eshti, vezi ce-tzi place cel mai mult la tine shi apoi ushor ushor scoate in evidentza tot ce e mai bun.Plus de asta nu uita ca totul tzine de practica,daca nu incerci lucruri noi shi daca nu faci gresheli nu vei afla niciodata cu ce itzi sta sau nu itzi sta bine :).Totzi incepem cu gresheli :P, sper sa te ajute ce am scris. xxx



mai spune,mai spune
adinuta_as
Postat pe 9 Noiembrie 2008 01:31
imbraca-te asa kum te avantajeaza, ar fi mai bine sa mergi prin mall-uri si sa iti cumperi vesmintele care iti plac nu iti fie frica sa experimentezi caci cine nu risca nu bea sampanie.Fii tu insuti u te lua dupa trend-uri ca ele azi apar si miine dispar,pune pe tine ceva care iti v-a skoate in evidenta plusurile.
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 9 Noiembrie 2008 02:19
imbraca-te asa kum te avantajeaza, ar fi mai bine sa mergi prin mall-uri si sa iti cumperi vesmintele care iti plac nu iti fie frica sa experimentezi caci cine nu risca nu bea sampanie.Fii tu insuti u te lua dupa trend-uri ca ele azi apar si miine dispar,pune pe tine ceva care iti v-a skoate in evidenta plusurile.
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 9 Noiembrie 2008 02:19
imbraca-te asa kum te avantajeaza, ar fi mai bine sa mergi prin mall-uri si sa iti cumperi vesmintele care iti plac nu iti fie frica sa experimentezi caci cine nu risca nu bea sampanie.Fii tu insuti u te lua dupa trend-uri ca ele azi apar si miine dispar,pune pe tine ceva care iti v-a skoate in evidenta plusurile.
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 9 Noiembrie 2008 02:19
Draga mea, toate fetele iubesc sa faca cumparaturi asta trebuie sa fie un lucru foarte bun si placut si pentru tine, mai ales cand dispui de miste banuti in plus. Deci, atunci cand mergem la cumparaturi plecam de acasa cu gandul sa ne luam ceva, ceva de care avem nevoie, fie haine sport fie haine mai elegante si ca sa nu cazi in extreme alege ceva mai simplu, acum ma refer la ceva mai elegant, ceva care sa te avantajeze care iti scoate talia in evidenta si de ce nu ceva care-ti lumineaza fata si ti-o evidentiaza. Acum se poarte f.mult botinele asa ca poti alege o pereche mai comoda care merge purtata si cu blugi si cu pamtaloni, un palton cambrat dar simplu iar este o alegere nemaipomenita de o culoare gri sau negru, sau alb carourile nu se mai poarta, si poti fi o femeie sexy care se simte bine in pielea ei!.
gh_cristiana
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:39
eu ma gandesc sa apelezi la niste prietene de-ale tale care se pricep la shopping si sa mergi cu ele prin magazine si ele sa te sfatuiasca ce haine te-ar avantaja!si ar fi indicat sa le si asculti!pupic si bafta la cumparaturi
playboy
Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:14
incearca in loc de adidasi sa porti balerini; sunt confortabili dar si mai eleganti decat adidasii. blugii sunt in regula, la balerini sau chiar la un pantof cu toc arata elegant. inceasrca bluzite simple, putin decoltate, fara strasuri sau ceva deosebit.simple si frumos colorate (alb, lila, crem, kaki, galben, etc). nu e greu vei vedea incearca sa nu ai mai mult de 3 culori pe tine si e in regula, esti bine imbracata. daca ai o haina simpla de tot, pune o agrafa in par, pune un lantisor, ia o bratara frumoasa si de efect, stii trebuie sa compensezi. nu trebuie sa fiii exagerata, mai bine simplu si dragut.
bafta

Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:20
Mai, blondina!
Las-o moale, totusi, spune mersi de sfaturi, sunteti voi mai destepte, sau stiu eu ce...fiecare avem minusuri, sa fin sinceri. Hadeti, va rog, reveniti la subiectul discutiei, ca altfel umplem pagina cu mesaje legate de ortografie..Intradevar, ai greseli, insa repet, scopul discutiei nu este depistarea greselilor comise de una, de alta...ci altul...total altul...
Cui nu-i place, sa nu citeasca?
OK!


Ciao!
leni85
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:49
buna.postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com.have a look
_madalina_alexandra_
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:54
ce nu stiu eu pt cine te imbraci?o fata frumoasa se poate imbraca oricum ca tot frumoasa e hainele conteaza mai putin .machiajul este o problema .o femeie machiata da not de eleganta imbracata si in pijamale credema .asa ca macheaza-te sa fii frumoasa ca restul nu conteaza oricum cel ce te iubeste nu se uita la haine ca le da jos .asa ca daca esti fata desteapta fii frumoasa printr-un machiaj discret
valentina_ratb
Postat pe 25 Noiembrie 2008 04:27
Si eu sunt de acord cu Carmensita, dar nu si cu gluma ta despre blonde, care nu are absolut nimic de-a face cu faptul ca Blondapepe nu stie sa scrie. Oricum e trist ca sunt atatea persoane ignorante, care nici macar nu stiu sa accepte cand gresesc si in loc sa isi imbunatateasca gramatica si modul de a scrie mai sunt si cu "coada pe sus" si se mai si cearta. Dar din pacate asta face parte din ignoranta care ii caracterizeaza. E trist, dar pana la urma trebuie sa existam cu totii, nu?
ramonadantonio
Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:36
buna
am si eu o intrebare
am o rochita negru cu alb si pantofi negri pot a imi iau la ea un plic roz tipator?
trebuie sa mai adaug ceva accesori roz ca sa se potriveasca??
va rog sa imi dati un sfat ca trebuie sa merg la o nunta si sa stiu daca merge bine.inca nu m-am imbracat sa vad daca se asorteaza
dulcikutza_90
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:05
In primul rand ai putea face o intreaga schimbare de look.

In al doilea rand greseala este omeneasca.

sfaturi poti cere unor prietene si cum ai facut acum pe un forum.
inspira-te din reviste ( nu sa cumperi neaparat ce este acolo, dar asemanator daca este placut ceea ce vezi) , de pe internet.. poti cauta imagini cu diverse haine , trenduri ..( si apoi sa cauti in magazine ceva de genu' ) in magazine vezi manechinele imbracate.. , , la TV sunt emisiuni legate de moda , etc. te poti inspira din o gramada de locuri...:D

bafta !
kudika454656
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:05
eu m-am uitat asear la tv si era una imbracata in sarafan negru si o geaca alba si avea pantofi negri,
si plicul era ceva gen cum il am eu .
dulcikutza_90
Postat pe 26 Aprilie 2010 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sampon Hemel 2 De la: wanda_love_you 23 Iulie 2009 09:25
Ce parere aveti despre.........? 16 De la: Ralukiss 8 Februarie 2009 20:56
cine e mai frumos 65 De la: vitamina_c 7 Decembrie 2010 10:17
hy 1 De la: iulia_feelings 14 Noiembrie 2009 22:52
ceaiul de slabit 21 De la: Elena_B_ 21 Iunie 2009 11:01